Szczupła kobieta w za dużych spodniach
©Apart Foto/fotolia
Styl życia

Skuteczne metody na tkankę tłuszczową: rower, jogging, skakanka

Przy redukcji tkanki tłuszczowej główną rolę odgrywa zdrowa dieta połączona z ćwiczeniami. Trening, który spali tkankę tłuszczową przeznaczony jest dla osób, które chcą wzmocnić swoje mięśnie przy jednoczesnej utracie tkanki tłuszczowej.

Przy redukcji tkanki tłuszczowej główną rolę odgrywa zdrowa dieta połączona z ćwiczeniami. Trening, który spali tkankę tłuszczową przeznaczony jest dla osób, które chcą wzmocnić swoje mięśnie przy jednoczesnej utracie tkanki tłuszczowej.

 

Sposoby na redukcję tkanki tłuszczowej

Redukcję tkanki tłuszczowej możesz osiągnąć przez stosowanie odpowiedniego treningu siłowego połączonego z treningiem aerobowym i odpowiednią dietą.

 

1. Rower stacjonarny – zacznij ćwiczyć na rowerze stacjonarnym pięć razy w tygodniu od 30 do 45 minut. Pamiętaj, że dopiero po 30 minutach jazdy zaczniesz spalać tkankę tłuszczową.

2. Poranny jogging – poranne bieganie może zdziałać cuda, gdyż rano poziom cukru we krwi jest niski (do momentu kiedy nie zjesz węglowodanów). Bieg powinien trwać od 30 do 60 minut i najlepiej wykonuj go 3-4 razy w tygodniu.

3. Przysiady – przysiady są idealnym ćwiczeniem na redukcję tkanki tłuszczowej. Co więcej, przysiady sprawią, że będziesz mieć płaski brzuch, jędrne pośladki i smukłe uda. Wykonuj przysiady 3-4 razy w tygodniu przez 30-50 minut.

4. Skakanka – trening ze skakanką jest jednym z najbardziej efektywnych treningów cardio. Skoki pomagają spalić około 300-400 kcal w ciągu 30 minut. Trening ze skakanką doskonale zredukuje tkankę tłuszczową poprzez angażowanie całego ciała. Dzięki niemu nie tylko spalisz tłuszcz, ale wzmocnisz też mięśnie ciała.

5. Burpees – to ćwiczenie całego ciała łączące trening aerobowy z treningiem siłowym. Dzięki temu, że wykonuje się je w szybkim tempie, spalisz dużo tkanki tłuszczowej. Stań prosto i zacznij wykonywać przysiad umieszczając dłonie na podłodze. Nogi wyciągnij do tyłu i przyjmij pozycję do pompek. Następnie opuść klatkę, unieś korpus a nogi podciągnij z powrotem do siebie. Po chwili wstań i wyskocz, wyrzucając ręce nad głowę. Ćwiczenie powtórz jeszcze raz. Wykonuj je 3-4 razy w tygodniu.

6. Wbieganie po schodach – to trening aerobowy, który jest polecany do redukcji tkanki tłuszczowej. Zacznij wbiegać na schody 3-4 razy w tygodniu po 30-45 minut.

7. Właściwa dieta – aby zredukować tkankę tłuszczową zastosuj odpowiednią dietę. Wyeliminuj z niej cukry, masła, margaryny, parówki, sery i ogranicz węglowodany w ciągu dnia. Nie smaż mięsa czy warzyw na oleju i smalcu, a staraj się gotować na parze. Między posiłkami nie podjadaj słodyczy czy fast-foodów, pozbądź się sosów, majonezu, ketchupu z jadłospisu.

8. Regularne spożywanie posiłków – rozpocznij regularne odżywianie się. Zwiększ liczbę posiłków do 4-5 w ciągu dnia. Jedz mniej, a częściej, to pobudzi metabolizm.


Kobieta ćwiczy na siłowni
© undrey/Fotolia.com
Styl życia
Spalacze tłuszczu – ćwicz w domu lub w klubie fitness
Fat burning, zwany także fat burning workout, fat burning cardio, to rodzaj ćwiczeń fitnessowych spalających tłuszcz, połączonych z tańcem. Energiczna muzyka dodaje energii podczas wysiłku.

Fat burning, zwany także fat burning workout, fat burning cardio, to rodzaj ćwiczeń fitnessowych spalających tłuszcz, połączonych z tańcem. Energiczna muzyka dodaje energii podczas wysiłku.   Ćwiczenia redukujące tkankę tłuszczową można wykonywać zarówno w klubie fitness, jak i w domu. Najlepiej trenować rano lub wieczorem – przed kolacją. Co to są spalacze tłuszczu? Spalacze tłuszczu to ćwiczenia wzmacniające połączone z ćwiczeniami rozciągającymi. Ich zadaniem jest modelowanie sylwetki, przede wszystkim brzucha, ud i pośladków. Ćwiczenia dla grup początkujących obciążają stawy w minimalnym stopniu, dlatego mogą je wykonywać osoby po urazach kręgosłupa i stawów. Ćwiczenia fat burning w klubie fitness W klubie fitness instruktor uczy zwykle kilku podstawowych kroków tanecznych, które łączy z ćwiczeniami. W ten sposób powstaje cały układ choreograficzny. Zajęcia grupowe mobilizują do wysiłku, a energiczna muzyka pozwala połączyć przyjemne z pożytecznym. Ćwiczenia dla grup początkujących opierają się na marszu . W grupach zaawansowanych wykonuje się bardzo dużo podskoków. Fat burning cardio w domu Ćwiczenia redukujące tkankę tłuszczową można wykonywać także w domu. Wystarczy włączyć ulubioną, szybką muzykę i połączyć taniec z ćwiczeniami : przysiadami, podskokami, marszem, truchtem, rowerkiem na plecach, nożycami itp. Można również kupić płytę DVD z zestawami fat burning i naśladować ruchy wykonywane przez instruktorów. Efekty fat burning workoutu Ćwiczenia fat burning workout rozgrzewają całe ciało, wspierają pracę układu oddechowego i ukadu krążenia, poprawiają kondycję ruchową. Szybko i skutecznie redukują tkankę tłuszczową. Fat burning pozwala spalić około 5 kalorii na minutę. Aby zobaczyć efekty treningu, trzeba ćwiczyć systematycznie – minimum raz w tygodniu po 60 minut....

KOieta odpoczywa po treningu w domu
© goodluz/Fotolia.com
Styl życia
Ćwiczenia fat burning: dzięki nim skutecznie spalisz tłuszcz
Ćwiczenia na spalanie tkanki tłuszczowej, tzw. fat burning, mogą być wykonywane oddzielnie, ale zdecydowanie skuteczniej zadziałają jako element dłuższego treningu.

Ćwiczenia na spalanie tkanki tłuszczowej, tzw. fat burning, mogą być wykonywane oddzielnie, ale zdecydowanie skuteczniej zadziałają jako element dłuższego treningu.   Ćwiczenia, które pobudzają spalanie tłuszczu, zawsze należy wykonywać po choćby krótkiej rozgrzewce .   Najskuteczniejsze ćwiczenia na spalanie tkanki tłuszczowej   Skip , czyli marsz – wykonuj marsz w miejscu, unosząc wysoko kolana. Jednocześnie pracuj rękami – machaj nimi na przemian. Wykonuj minimum 30 sekund;   Przeskoki – stań w lekkim rozkroku, nogi na szerokości bioder. Przeskakuj z lewej nogi na prawą i z powrotem przez 30 sekund;   Pajacyki – proste ćwiczenie znane z lekcji wychowania fizycznego. Spróbuj wykonać jednak jego utrudnioną wersję: zrób dwa pajacyki, a następnie wykonaj przez 10-15 sekund deskę.   Deska – przybierz pozę jak do robienia pompek, ale ręce wyprostowane, barki, biodra i stopy powinny być w jednej linii, wciągnij brzuch . Wytrzymaj 60 sekund lub tak długo, jak możesz – na początku może być trudno!   Deska 2.0 – ponownie wykonaj deskę, jednak teraz ręce są ugięte w łokciach, a ciężar ciała spoczywa na położonych na podłodze przedramionach.   Burpees – pod tą nazwą kryją się zwykłe wyrzuty nóg do tyłu. Stojąc przejdź do pozycji klęku podpartego, zrób wyrzuty nóg, po czym wyskocz do góry. Wykonuj przez 30 sekund. Męczące, ale skuteczne;   Mountain climbers – pozycja jak w poprzednim ćwiczeniu tuż przed wyrzutem nóg do tyłu. Przyciągaj do klatki piersiowej raz jedno kolano, raz drugie – wyobraź sobie, że wspinasz się po ścianie. Napocisz się przy tym ćwiczeniu, bo należy do grupy...

Grupa kobiet
©George Dolgikh/Fotolia
Styl życia
Fat burning, czyli skuteczny trening odchudzający
Fat burning, potocznie nazywany treningiem odchudzającym, zorientowany jest na spalanie tkanki tłuszczowej poprzez zestaw ćwiczeń o umiarkowanej częstotliwości i intensywności. Dzięki treningowi fat burning możesz zgubić zdrowo i bez efektu jojo nawet do kilograma tygodniowo.

Fat burning, potocznie nazywany treningiem odchudzającym, zorientowany jest na spalanie tkanki tłuszczowej poprzez zestaw ćwiczeń o umiarkowanej częstotliwości i intensywności. Dzięki treningowi fat burning możesz zgubić zdrowo i bez efektu jojo nawet do kilograma tygodniowo.   Fat burning składa się z zestawu ćwiczeń , które podczas wykonywania mogą przypominać taniec - wykonywane są w takt rytmicznej muzyki. J est to idealny sposób na spalenie tkanki tłuszczowej przez osoby, które nudzi żmudne wykonywanie tych samych ćwiczeń. Fat burning jest treningiem wymagającym podskoków, szybkich ruchów – może przypominać energiczny aerobik lub taneczną zumbę. Fat burning: podstawowe zasady Trening fat burning wykonuje się zawsze w takt szybkiej, rytmicznej muzyki. Ma dwa podstawowe poziomy trudności: fat burning low – muzyka jest wolniejsza, a układ ćwiczeń mało skomplikowany i dostosowany do możliwości osób początkujących, fat burning high – choreografia dość trudna i skomplikowana, przeznaczona dla osób zaawansowanych. Muzyka jest szybka i bardziej energiczna niż w fat burning low.   Na każdym poziomie trening wymaga dobrej sprawności fizycznej i co najmniej dobrej kondycji. Ważne jest nie tylko napięcie mięśniowe, ale przede wszystkim wytrzymałość stawów i kości. Na rynku dostępnych jest wiele płyt DVD z ćwiczeniami od znanych trenerek i trenerów fitnessu, jednak gdy jesteś osobą początkującą, lepiej zapisz się na zajęcia fat burning do klubu fitness. Tam pod okiem profesjonalisty ustalisz swój rytm treningowy. Fat burning: podstawowe ćwiczenia Fat burning to przede wszystkim dobra zabawa poprzez ćwiczenia taneczne. Nie dość, że spalasz tkankę tłuszczową, to jeszcze poprzez kroki taneczne uczysz się poruszać z gracją i wdziękiem. W tego rodzaju treningu wykonuje się: kroki do przodu i do tyłu,...

Nasze akcje

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner
Newsy

Kosmetyki, które dbają o ciebie i planetę. Poznaj nową linię przeciwzmarszczkową Laboratorium Kosmetycznego Ava

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner
Newsy

Pierścionek zaręczynowy w codziennych stylizacjach. Sprawdź najmodniejsze zestawienia na jesień 2021

Partner
Kosmetyki Neboa
Newsy

Zadbaj o włosy w duchu eko. Jak duży wpływ na planetę ma zawartość naszych kosmetyczek? Będziesz zaskoczona!

Partner