Kobieta ćwiczy na siłowni
© undrey/Fotolia.com
Styl życia

Spalacze tłuszczu – ćwicz w domu lub w klubie fitness

Fat burning, zwany także fat burning workout, fat burning cardio, to rodzaj ćwiczeń fitnessowych spalających tłuszcz, połączonych z tańcem. Energiczna muzyka dodaje energii podczas wysiłku.

Fat burning, zwany także fat burning workout, fat burning cardio, to rodzaj ćwiczeń fitnessowych spalających tłuszcz, połączonych z tańcem. Energiczna muzyka dodaje energii podczas wysiłku.

 

Ćwiczenia redukujące tkankę tłuszczową można wykonywać zarówno w klubie fitness, jak i w domu. Najlepiej trenować rano lub wieczorem – przed kolacją.

Kasia gotuje z Polki.pl: sałatka z buraków

Co to są spalacze tłuszczu?

Spalacze tłuszczu to ćwiczenia wzmacniające połączone z ćwiczeniami rozciągającymi. Ich zadaniem jest modelowanie sylwetki, przede wszystkim brzucha, ud i pośladków. Ćwiczenia dla grup początkujących obciążają stawy w minimalnym stopniu, dlatego mogą je wykonywać osoby po urazach kręgosłupa i stawów.

Ćwiczenia fat burning w klubie fitness

W klubie fitness instruktor uczy zwykle kilku podstawowych kroków tanecznych, które łączy z ćwiczeniami. W ten sposób powstaje cały układ choreograficzny. Zajęcia grupowe mobilizują do wysiłku, a energiczna muzyka pozwala połączyć przyjemne z pożytecznym. Ćwiczenia dla grup początkujących opierają się na marszu. W grupach zaawansowanych wykonuje się bardzo dużo podskoków.

Fat burning cardio w domu

Ćwiczenia redukujące tkankę tłuszczową można wykonywać także w domu. Wystarczy włączyć ulubioną, szybką muzykę i połączyć taniec z ćwiczeniami: przysiadami, podskokami, marszem, truchtem, rowerkiem na plecach, nożycami itp. Można również kupić płytę DVD z zestawami fat burning i naśladować ruchy wykonywane przez instruktorów.

Efekty fat burning workoutu

Ćwiczenia fat burning workout rozgrzewają całe ciało, wspierają pracę układu oddechowego i ukadu krążenia, poprawiają kondycję ruchową. Szybko i skutecznie redukują tkankę tłuszczową. Fat burning pozwala spalić około 5 kalorii na minutę. Aby zobaczyć efekty treningu, trzeba ćwiczyć systematycznie – minimum raz w tygodniu po 60 minut. Tkanka tłuszczowa zaczyna być spalana dopiero po około 20 minutach od rozpoczęcia treningu. Lepsza figura wpływa na poprawę samopoczucia i ogólnego stanu zdrowia.

Tabletki fat burner – działanie, składniki, dawkowanie, cena

Tabletki fat burner wspomagają spalanie nadmiaru tkanki tłuszczowej oraz pomagają kontrolować wagę. Przyjmowanie ich uzasadnione jest tylko w kilku przypadkach – produkt przeznaczony jest przede wszystkim dla sportowców wyczynowych. Włączenie farmaceutyków do diety zawsze należy skonsultować z lekarzem. W skład tabletki wchodzą zwykle takie substancje, jak: karnityna, lecytyna, guarana, garcina cambogia (indyjska roślina), chrom, zielona herbata. Dawkowanie zależy od wagi pacjenta – osoby o wadze 41-75 kilogramów powinny przyjmować 3 tabletki dziennie, 30 minut przed posiłkiem (ale nie na czczo). Powyżej tej wagi konieczne jest zażywanie 4 tabletek na dobę.


Szczupła kobieta w za dużych spodniach
©Apart Foto/fotolia
Styl życia
Skuteczne metody na tkankę tłuszczową: rower, jogging, skakanka
Przy redukcji tkanki tłuszczowej główną rolę odgrywa zdrowa dieta połączona z ćwiczeniami. Trening, który spali tkankę tłuszczową przeznaczony jest dla osób, które chcą wzmocnić swoje mięśnie przy jednoczesnej utracie tkanki tłuszczowej.

Przy redukcji tkanki tłuszczowej główną rolę odgrywa zdrowa dieta połączona z ćwiczeniami. Trening, który spali tkankę tłuszczową przeznaczony jest dla osób, które chcą wzmocnić swoje mięśnie przy jednoczesnej utracie tkanki tłuszczowej.   Sposoby na redukcję tkanki tłuszczowej Redukcję tkanki tłuszczowej możesz osiągnąć przez stosowanie odpowiedniego treningu siłowego połączonego z treningiem aerobowym i odpowiednią dietą .   1. Rower stacjonarny – zacznij ćwiczyć na rowerze stacjonarnym pięć razy w tygodniu od 30 do 45 minut. Pamiętaj, że dopiero po 30 minutach jazdy zaczniesz spalać tkankę tłuszczową. 2. Poranny jogging – poranne bieganie może zdziałać cuda, gdyż rano poziom cukru we krwi jest niski (do momentu kiedy nie zjesz węglowodanów). Bieg powinien trwać od 30 do 60 minut i najlepiej wykonuj go 3-4 razy w tygodniu. 3. Przysiady – przysiady są idealnym ćwiczeniem na redukcję tkanki tłuszczowej. Co więcej, przysiady sprawią, że będziesz mieć płaski brzuch, jędrne pośladki i smukłe uda. Wykonuj przysiady 3-4 razy w tygodniu przez 30-50 minut. 4. Skakanka – trening ze skakanką jest jednym z najbardziej efektywnych treningów cardio. Skoki pomagają spalić około 300-400 kcal w ciągu 30 minut. Trening ze skakanką doskonale zredukuje tkankę tłuszczową poprzez angażowanie całego ciała. Dzięki niemu nie tylko spalisz tłuszcz, ale wzmocnisz też mięśnie ciała. 5. Burpees – to ćwiczenie całego ciała łączące trening aerobowy z treningiem siłowym . Dzięki temu, że wykonuje się je w szybkim tempie, spalisz dużo tkanki tłuszczowej. Stań prosto i zacznij wykonywać przysiad umieszczając dłonie na podłodze. Nogi wyciągnij do tyłu i przyjmij pozycję do pompek. Następnie opuść klatkę, unieś korpus a nogi podciągnij z powrotem do...

KOieta odpoczywa po treningu w domu
© goodluz/Fotolia.com
Styl życia
Ćwiczenia fat burning: dzięki nim skutecznie spalisz tłuszcz
Ćwiczenia na spalanie tkanki tłuszczowej, tzw. fat burning, mogą być wykonywane oddzielnie, ale zdecydowanie skuteczniej zadziałają jako element dłuższego treningu.

Ćwiczenia na spalanie tkanki tłuszczowej, tzw. fat burning, mogą być wykonywane oddzielnie, ale zdecydowanie skuteczniej zadziałają jako element dłuższego treningu.   Ćwiczenia, które pobudzają spalanie tłuszczu, zawsze należy wykonywać po choćby krótkiej rozgrzewce .   Najskuteczniejsze ćwiczenia na spalanie tkanki tłuszczowej   Skip , czyli marsz – wykonuj marsz w miejscu, unosząc wysoko kolana. Jednocześnie pracuj rękami – machaj nimi na przemian. Wykonuj minimum 30 sekund;   Przeskoki – stań w lekkim rozkroku, nogi na szerokości bioder. Przeskakuj z lewej nogi na prawą i z powrotem przez 30 sekund;   Pajacyki – proste ćwiczenie znane z lekcji wychowania fizycznego. Spróbuj wykonać jednak jego utrudnioną wersję: zrób dwa pajacyki, a następnie wykonaj przez 10-15 sekund deskę.   Deska – przybierz pozę jak do robienia pompek, ale ręce wyprostowane, barki, biodra i stopy powinny być w jednej linii, wciągnij brzuch . Wytrzymaj 60 sekund lub tak długo, jak możesz – na początku może być trudno!   Deska 2.0 – ponownie wykonaj deskę, jednak teraz ręce są ugięte w łokciach, a ciężar ciała spoczywa na położonych na podłodze przedramionach.   Burpees – pod tą nazwą kryją się zwykłe wyrzuty nóg do tyłu. Stojąc przejdź do pozycji klęku podpartego, zrób wyrzuty nóg, po czym wyskocz do góry. Wykonuj przez 30 sekund. Męczące, ale skuteczne;   Mountain climbers – pozycja jak w poprzednim ćwiczeniu tuż przed wyrzutem nóg do tyłu. Przyciągaj do klatki piersiowej raz jedno kolano, raz drugie – wyobraź sobie, że wspinasz się po ścianie. Napocisz się przy tym ćwiczeniu, bo należy do grupy...

Grupa kobiet
©George Dolgikh/Fotolia
Styl życia
Fat burning, czyli skuteczny trening odchudzający
Fat burning, potocznie nazywany treningiem odchudzającym, zorientowany jest na spalanie tkanki tłuszczowej poprzez zestaw ćwiczeń o umiarkowanej częstotliwości i intensywności. Dzięki treningowi fat burning możesz zgubić zdrowo i bez efektu jojo nawet do kilograma tygodniowo.

Fat burning, potocznie nazywany treningiem odchudzającym, zorientowany jest na spalanie tkanki tłuszczowej poprzez zestaw ćwiczeń o umiarkowanej częstotliwości i intensywności. Dzięki treningowi fat burning możesz zgubić zdrowo i bez efektu jojo nawet do kilograma tygodniowo.   Fat burning składa się z zestawu ćwiczeń , które podczas wykonywania mogą przypominać taniec - wykonywane są w takt rytmicznej muzyki. J est to idealny sposób na spalenie tkanki tłuszczowej przez osoby, które nudzi żmudne wykonywanie tych samych ćwiczeń. Fat burning jest treningiem wymagającym podskoków, szybkich ruchów – może przypominać energiczny aerobik lub taneczną zumbę. Fat burning: podstawowe zasady Trening fat burning wykonuje się zawsze w takt szybkiej, rytmicznej muzyki. Ma dwa podstawowe poziomy trudności: fat burning low – muzyka jest wolniejsza, a układ ćwiczeń mało skomplikowany i dostosowany do możliwości osób początkujących, fat burning high – choreografia dość trudna i skomplikowana, przeznaczona dla osób zaawansowanych. Muzyka jest szybka i bardziej energiczna niż w fat burning low.   Na każdym poziomie trening wymaga dobrej sprawności fizycznej i co najmniej dobrej kondycji. Ważne jest nie tylko napięcie mięśniowe, ale przede wszystkim wytrzymałość stawów i kości. Na rynku dostępnych jest wiele płyt DVD z ćwiczeniami od znanych trenerek i trenerów fitnessu, jednak gdy jesteś osobą początkującą, lepiej zapisz się na zajęcia fat burning do klubu fitness. Tam pod okiem profesjonalisty ustalisz swój rytm treningowy. Fat burning: podstawowe ćwiczenia Fat burning to przede wszystkim dobra zabawa poprzez ćwiczenia taneczne. Nie dość, że spalasz tkankę tłuszczową, to jeszcze poprzez kroki taneczne uczysz się poruszać z gracją i wdziękiem. W tego rodzaju treningu wykonuje się: kroki do przodu i do tyłu,...

Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Partner
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Partner
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Partner
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik