tył kobiety
Flcikr/*highlimitzz/CC BY 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/
Fleszstyle

Cellulit to nie tylko tkanka tłuszczowa

Jeśli nie możesz się pozbyć „pomarańczowej skórki”, mimo że jesteś szczupła, wysportowana i dbasz o swoją figurę, to bardzo możliwe, że dotyczy cię problem wodnego cellulitu.

Jeśli nie możesz się pozbyć „pomarańczowej skórki”, mimo że jesteś szczupła, wysportowana i dbasz o swoją figurę, to bardzo możliwe, że dotyczy cię problem wodnego cellulitu.

Krzysztof Gojdź radzi, jak walczyć z cellulitem! "Nie można go zlikwidować, tylko..."

Jak powstaje cellulit wodny?

Cellulit wodny nie ma związku z przerostem tkanki tłuszczowej i może powstawać nawet u wysportowanych kobiet o zgrabnej sylwetce. Widoczne zmiany na skórze, czyli tzw. „skórka pomarańczowa” to w tym wypadku nic innego, jak tylko zewnętrzny efekt zaburzenia gospodarki wodnej organizmu.

 

Ten najczęściej występujący rodzaj cellulitu wytwarza się w wyniku długotrwałego nadmiaru wody wewnątrz naszego ciała. Kiedy dochodzi do zahamowania jej wydalania, toksyny zatrzymują się w komórkach i powodują nieprawidłowe rozmieszczanie się tkanki tłuszczowej, czemu towarzyszy obrzęk.

Dieta i leki przyczynami cellulitu wodnego

Przyczyny cellulitu wodnego mogą być bardzo różne. Najczęstszą z nich jest przyjmowanie hormonalnych leków antykoncepcyjnych, które zawierają zatrzymujące wodę estrogeny. Także zła dieta przyczynia się do niewłaściwej cyrkulacji płynów. Gospodarka wodno-elektrolitowa organizmu jest szczególnie zagrożona zwłaszcza, kiedy spożywamy zbyt dużo soli. Trzeba pamiętać, że jej ograniczenie w domowej diecie nie rozwiązuje problemu w pełni. Bogate w sól są także produkty gotowe, gdyż ma ona silne właściwości konserwujące. Ogromne jej ilości zawierają zwłaszcza produkty typu fast food. Warto więc zwracać uwagę na to, po jaką żywność sięgamy w sklepie. Tak samo szkodliwe jak sól są także konserwanty i sztuczne barwniki.

 

Cellulit wodny może wywołać także narażanie się na długotrwałe działanie silnego słońca, noszenie zbyt ciasnych ubrań (zwłaszcza mocno uciskających skarpetek) oraz siedzący tryb życia – to wszystko sprawia, że krążenie płynów w organizmie ulega zachwianiu lub nawet zahamowaniu. Istnieją również przyczyny niezależne od czynników zewnętrznych, takie jak niewydolność nerek, zaburzenia krążenia chłonki czy wahania gospodarki hormonalnej w czasie ciąży.

 

Większość czynników, które powodują powstawanie cellulitu wodnego ma jednak swoje źródła w niezdrowym trybie życia i rodzi się z nieświadomości zagrożeń, jakie niosą ze sobą złe przyzwyczajenia. Warto więc nie pozostawać obojętnym wobec tych drobnych i nieszkodliwych nawyków, które w wyniku długotrwałego oddziaływania na organizm, prowadzą do widocznych niepożądanych skutków.

uśmiechnięta kobieta spryskuje rękę
© Kalim/Fotolia.com
Fleszstyle
Zaburzenia hormonalne, zła dieta oraz brak ruchu jako główne przyczyny występowania cellulitu na ramionach
Cellulit to gromadzenie się wody w skórze właściwej oraz tkance łącznej. Efektem jest pojawienie się bruzd, guzków i zgrubień na udach, brzuchu, pośladkach, a także ramionach, kolanach i biodrach. Główną przyczyną powstawania cellulitu jest brak aktywności fizycznej oraz zła dieta.

Cellulit to gromadzenie się wody w skórze właściwej oraz tkance łącznej. Efektem jest pojawienie się bruzd, guzków i zgrubień na udach, brzuchu, pośladkach, a także ramionach, kolanach i biodrach. Główną przyczyną powstawania cellulitu jest brak aktywności fizycznej oraz zła dieta. Można wyróżnić pięć rodzajów cellulitu: wodny, tłuszczowy, cyrkulacyjny, twardy i wiotki. Osoby otyłe najczęściej mają problem z cellulitem tłuszczowym . Natomiast szczupli ludzie próbują pozbyć się cellulitu cyrkulacyjnego , który jest połączeniem cellulitu tłuszczowego i wodnego . Dlaczego na ramionach pojawia się cellulit? Pierwszą oznaką pojawiania się cellulitu na ramionach jest obwisła skóra, na której po uciśnięciu, ukazują się grudki i bruzdy. Najczęściej występuje u kobiet ok. 45 roku życia, jednak pomarańczową skórkę mogą mieć również młode dziewczyny. Do głównych przyczyn pojawiania się cellulitu na ramionach można zaliczyć: otyłość, brak zbilansowanej diety, brak aktywności fizycznej, noszenie obcisłych ubrań, zaburzenia gospodarki hormonalnej, zakłócenia w funkcjonowaniu układu krążenia, nadmierny stres , nadużywanie alkoholu. Cellulit zazwyczaj jest efektem kilku czynników np. złej diety i braku ruchu lub współwystępowania wszystkich powyższych przyczyn jednocześnie. Jaki wpływ mają hormony na pojawienie się cellulitu? Szczupłe kobiety posiadające cellulit na ramionach zazwyczaj mają zaburzenia w obszarze gospodarki hormonalnej . Jeśli młody organizm produkuje za dużą ilość estrogenu, może pojawić się pomarańczowa skórka. Poza tym, przyjmowanie leków hormonalnych również ma wpływ na zbieranie się wody w skórze właściwej oraz tkance łącznej. Hormony bowiem zmniejszają...

Cel? Cellulit! Te 5 zabiegów zniszczy go na zawsze!
Party - Medycyna Estetyczna
Styl życia
Cel? Cellulit! Te 5 zabiegów zniszczy go na zawsze!
Cel? Cellulit! Te 5 zabiegów zniszczy go na zawsze!

Skóra jak materac, pomarańczowa skórka… Bez względu na to, jaką nazwę mu nadamy, cellulit jest niemile widzianym zjawiskiem. Dlaczego upodobał sobie właśnie kobiety? Wynika to z naszej budowy. Znajdujące się pod skórą zraziki tkanki tłuszczowej oddzielone są od siebie włóknami tkanki łącznej. U mężczyzn włókna ułożone są równolegle lub ukośnie do powierzchni skóry. U kobiet – prostopadle. Stąd efekt przypominający fakturę pikowanego materaca. Im więcej tkanki tłuszczowej, im bardziej przykurczone i stwardniałe włókna tkanki łącznej, tym nierówności są bardziej wydatne i trudniejsze do zniwelowania. Co więcej, zmiany przerostowe uciskają naczynia krwionośne i limfatyczne, utrudniając sprawny przepływ płynów ustrojowych. Do tkanek dociera mniej tlenu, trudniej jest eliminować toksyny i zbędne produkty przemiany materii, a wygląd skóry jeszcze się pogarsza.   Dlaczego kobiety mają cellulit? O tym, czy pojawi się u ciebie cellulit, decydują geny. Ale nie tylko. Na jego powstawanie duży wpływ mają zmiany hormonalne (zwłaszcza wahania poziomu estrogenów), zażywane leki, niewłaściwa, bogata w sól, tłuszcze i węglowodany dieta, spożywanie  alkoholu, palenie papierosów, siedzący tryb życia, a nawet noszenie obcisłych ubrań. Dlatego nawet najskuteczniejsze zabiegi nie przyniosą satysfakcjonujących efektów, jeśli nie zmienimy codziennych nawyków, nie zmodyfikujemy diety i – co najważniejsze - nie zaczniemy się ruszać!   Na ratunek. Które zabiegi zwalczają cellulit? Zabiegi zwalczające cellulit mają dwa podstawowe zadania - zmniejszyć ilość nagromadzonej pod skórą tkanki tłuszczowej oraz uelastycznić oplatającą je „siatkę” utworzoną z włókien tkanki łącznej.   LIPOLIZA...

masaż relaksacyjny
Pixabay/Body-n-Care/CC0 1.0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/
Fleszstyle
Skuteczne sposoby na skórkę pomarańczową
Zabiegi na cellulit skutecznie pomagają go usunąć. Walka o pozbycie się skórki pomarańczowej wymaga cierpliwości. Obecnie zabiegi na cellulit, zwłaszcza wykonywane w całych seriach, rzeczywiście pomagają zredukować skórkę pomarańczową. Salony kosmetyczne oferują bogaty wybór metod w zależności od potrzeb skóry.

Zabiegi na cellulit skutecznie pomagają go usunąć. Walka o pozbycie się skórki pomarańczowej wymaga cierpliwości. Obecnie zabiegi na cellulit, zwłaszcza wykonywane w całych seriach, rzeczywiście pomagają zredukować skórkę pomarańczową. Salony kosmetyczne oferują bogaty wybór metod w zależności od potrzeb skóry. Skąd się bierze cellulit wodny Za pojawienie się cellulitu wodnego odpowiada zaburzenie krążenia limfy, które ostatecznie prowadzi do gromadzenia się wody w tkankach podskórnych. Wywołuje je wiele czynników, między innymi nieprawidłowa dieta i mała aktywność fizyczna. Drenaż limfatyczny Drenaż limfatyczny, czyli inaczej masaż uciskowy, to nie tylko zabieg na cellulit, ale także sposób na ujędrnienie skóry i usuwanie toksyn z organizmu. Przyspiesza proces oczyszczania i wspomaga transfer tłuszczu do układu limfatycznego. Może być wykonywany ręcznie lub za pomocą specjalnego sprzętu. Jego celem jest mechaniczne przepchnięcie chłonki w stronę węzłów chłonnych , by umożliwić napływ świeżej krwi tętniczej. Poprawia to funkcjonowanie układu odporności.   Przeciwwskazania do drenażu limfatycznego Drenaż limfatyczny na cellulit nie powinien być robiony u osób, które cierpią na choroby zakaźne, ostre zapalenia wirusowe i bakteryjne, mają zmiany alergiczne na skórze, mają niewyrównaną niewydolność serca i niewydolność krążenia. Dyskwalifikuje także epizod zakrzepicy żył głębokich w ciągu ostatnich sześciu miesięcy, przeciwwskazaniem jest także ciąża, menstruacja i epilepsja.   Koszt jednego zabiegu w zależności od salonu to – 50-150 zł, ale by przyniósł efekty, musi być przeprowadzony w serii. Koszt serii 10 zabiegów to około 500-600 złotych. Bańka chińska na cellulit Bańki...

Nasze akcje

Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil

Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor

Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju

Partner

Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem

Partner

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner