Od kilku dni tematem numer jeden w polskich mediach jest afera szczepionkowa. Okazało się, że kilkanaście osób ze świata kultury przyjęło już szczepionkę na COVID-19 poza wyznaczoną kolejnością. Cała sprawa wywołała społeczne oburzenie - została nawet powołana specjalna komisja wyjaśniająca to zajście. Jak gwiazdy się tłumaczą? Kto został już zaszczepiony? Zobaczcie listę nazwisk, które już zostały ujawnione!

Reklama

Zobacz także: Roztrzęsiona Krystyna Janda w programie na żywo ujawniła kolejne nazwiska zaszczepionych! "Jest mi bardzo przykro, przepraszam"

PEŁNA LISTA zaszczepionych poza kolejnością gwiazd!

Szczepienia na COVID-19 poza kolejnością wywołały falę krytycznych komentarzy. Lista zaszczepionych już osób ze świata kultury nie została nigdzie oficjalnie opublikowana i o wszystkim dowiedzieliśmy się dzięki medialnym ustaleniom. Dopiero po tym gwiazdy zaczęły zamieszczać swoje oświadczenia, w których potwierdziły przyjęcie szczepionki.

Wszyscy zaszczepieni poza kolejnością zgodnie przyznają, że otrzymali zaproszenie od WUM-u, aby zostać ambasadorami akcji szczepień. Jak ostatnio przyznała Krystyna Janda, szczepienia gwiazd z jej Fundacji miały odbyć się w dopiero w lutym, jednak ostatecznie zostali zaproszeni wcześniej.

Przyszliśmy na próbę 29 grudnia. Ktoś z przychodni zadzwonił, powiedział, że mają odmrożone szczepionki, które mogą się zmarnować. Zapytali, czy możemy przyjechać. [...] Pytaliśmy, czy nikomu nie zabieramy szczepionki, zapewniano nas, że nie. Powiedziano nam, że jest taka sytuacja, zawirowanie, okres świąteczny - tłumaczyła aktorka w "Faktach po Faktach".

Cała sprawa wywołała wiele zamieszania - została nawet powołana specjalna komisja, która wykryła szereg nieprawidłowości dot. akcji szczepień. Przypomnijmy, że aktualnie szczepionkę mieli przyjmować tylko medycy i osoby walczące z COVID-19 na pierwszej linii frontu. Ostatnio szczepienia gwiazd poza wyznaczonym harmonogramem skomentował nawet premier Mateusz Morawiecki.

Zobacz także

Jestem zirytowany zachowaniem tych, którzy szczepili się poza kolejnością, takie zachowanie jest absolutnie niedopuszczalne. [...] W związku z tym takie zachowanie aktorów, czy innych osób, które poza kolejką starają się o te szczepienia jest moim zdaniem absolutnie niedopuszczalne. Mam nadzieję, że po tych ostatnich paru dniach, gdy ogromna większość społeczeństwa wypowiedziała się w tej sprawie, takich przypadków pomijania kolejki nie będzie - powiedział podczas ostatniego Q&A, Mateusz Morawiecki.

Które znane publicznie osoby zostały już zatem zaszczepione na COVID-19? Oto lista nazwisk, która została już potwierdzona. (Materiał będzie aktualizowany, gdy zostaną potwierdzone następne nazwiska)

1. Krystyna Janda
2. Wiktor Zborowski
3. Radosław Pazura
4. Olgierd Łukaszewicz
5. Anna Cieślak
6. Magda Umer
7. Edward Miszczak
8. Maria Seweryn
9. Andrzej Seweryn
10. Krzysztof Materna
11. Leszek Miller
12. Michał Bajor
13. Grzegorz Warchoł
14. Emilia Krakowska

Jedną z pierwszych zaszczepionych gwiazd była Krystyna Janda.

East News

Z kolei najmłodszą zaszczepioną gwiazdą jest Anna Cieślak.

East News
Reklama

Reklama
Reklama
Reklama