Party Stories
Doda z mężem Emilem Stępniem
Krystian Ferretti z "Hotel Paradise 3"
Wigilia limity osób w związku z koronawirusem
East News
Newsy

Koronawirus w Polsce: Ile osób może uczestniczyć w Wigilii? Minister zdrowia rozwiewa wątpliwości!

Ile osób może być na Wigilii 2020 w Polsce? Minister wyjaśnia!

Obostrzenia dotyczące świąt Bożego Narodzenia wywoływały mnóstwo emocji. Podczas konferencji prasowej premier zaapelował, aby tegoroczne święta spędzić w gronie najbliższych, a rząd wprowadził limity osób, które mogą uczestniczyć podczas Wigilii. Okazuje się, że limit 5 osób na spotkaniach świątecznych budził ogromne kontrowersje i nie do końca było jasne, jak interpretować te wytyczne. Teraz minister zdrowia Adam Niedzielski ostatecznie rozwiał te kwestie. Zobaczcie, ile osób może uczestniczyć w Wigilii!

Natalia Kukulska szczerze o nauczaniu zdalnym w dobie pandemii koronawirusa "Moja córka marzy o powrocie do szkoły"

Ile osób może uczestniczyć w Wigilii zgodnie z nowymi obostrzeniami?

W ostatnich dniach liczba dobowych zakażeń koronawirusem spada, ale niepokojąco rośnie liczba zgonów. Aby nadal wyhamować ilość zakażeń rząd wprowadził obostrzenia dotyczące świąt Bożego Narodzenia i apeluje, aby ten czas spędzić w gronie najbliższych osób bez dużych rodzinnych spotkań. Do tej pory nie było jasne jak interpretować limit 5 osób na spotkaniach rodzinnych i to budziło niemałe kontrowersje! Teraz minister Adam Niedzielski ostatecznie rozwiał wątpliwości i poinformował, że limit osób dotyczy zaproszonych gości, a nie samej rodziny mieszkającej w danym domu:

Jeżeli chodzi o święta, to przyjęliśmy takie rozwiązanie, że oprócz rodziny może pojawić się dodatkowe 5 osób, ale namawiamy do kameralnego, w gronie najbliższej rodziny spędzonego okresu świątecznego tak, żeby to były naprawdę już ostatnie święta, które musimy spędzać w ten sposób. - powiedział minister zdrowia, Adam Niedzielski na środowej konferencji prasowej. 

Takie same zasady będą obowiązywały w Sylwestra? Okazuje się, że decyzję dotyczącą imprez sylwestrowych poznamy mniej więcej tydzień wcześniej. Według zapowiedzi ministra zdrowia decyzja zapadnie jeszcze przed świętami:

Kolejna decyzja, którą podejmiemy, będzie podejmowana przed świętami i ona będzie definiowała, co będziemy po świętach robili. Ale to wszystko zależy od tego, jakie będzie natężenie pandemii, jaki będzie przebieg i przede wszystkim ta dzienna liczba zachorowań - dodał Adam Niedzielski.

Sądzicie, że obostrzenia na Sylwestra zostaną zniesione? To raczej mało prawdopodobny scenariusz!

Zobacz także: Co z feriami, będą dłuższe? Jest odpowiedź ministra zdrowia! Są też niepokojące wieści co do otwarcia stoków

Adam Niedzielski, minister zdrowia na konferencji prasowej
East News

Jak planujecie spędzić Wigilię w tym roku?

Wigilia limity osób w związku z koronawirusem
East News

 

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Impreza Sylwester
East News
Newsy
Obostrzenia w Sylwestra zostaną zniesione? Minister zdrowia o imprezach sylwestrowych. Kiedy będą wytyczne?
Obostrzenia w Sylwestra zostaną zniesione? Minister zdrowia o imprezach sylwestrowych. Kiedy będą wytyczne?

W sobotę, 21 października, premier Mateusz Morawiecki poinformował, jakie zasady będą obowiązywały w święta Bożego Narodzenia . Zdaniem szefa rządu w obecnej chwili ważne jest ograniczenie kontaktów i niespotykanie się w dużym gronie, dotyczy to również Wigilii. Według nowych wytycznych święta powinniśmy spędzić w gronie osób, z którymi mieszkamy. A jak będą wyglądały obostrzenia w Sylwestra? Kiedy poznamy ostateczne wytyczne? Minister zdrowia o  decyzjach w sprawie imprez sylwestrowych Minister zdrowia  Adam Niedzielski został zapytany o obostrzenia, jakie będą obowiązywały w Sylwestra. Czy organizowanie imprez będzie możliwe? Okazuje się, że wprowadzone zasady obowiązują do 27 grudnia, a możliwe obostrzenia dotyczące Sylwestra poznamy prawdopodobnie tydzień wcześniej: Według mnie nie ma na to przestrzeni, ale też nie chcę się zarzekać, że w tej chwili już jesteśmy tak konserwatywnie nastawieni, że jakkolwiek przyszłość będzie się zmieniała, to my nie będziemy reagowali - uznał Niedzielski. Zaznaczył, że rząd jest "nieelastyczny" do 27 grudnia. - A potem zobaczymy (...). Chcemy teraz działać z co najmniej z tygodniowym wyprzedzeniem w stosunku do wprowadzanych obostrzeń - podkreślił szef resortu zdrowia.  Minister zdrowia zapytany w programie "Newsroom" czy obowiązujący obecnie limit pięciu osób dotyczący spotkań będzie obowiązywał również na imprezach sylwestrowych  dodał: Nie mogę być taki nieludzki. Z kolei wiceminister zdrowia Waldemar Kraska w rozmowie z TVP Info mówi wprost, że w tym roku powinniśmy zrezygnować z hucznej imprezy sylwestrowej: Nie planujmy sylwestra hucznego, ale raczej spokojnego, także bez fajerwerków - powiedział wiceminister zdrowia.  Waldemar...

Czy będzie zakaz rodzinnych spotkań w Wielkanoc
Czy będzie zakaz rodzinnych spotkań w Wielkanoc
Newsy
Koronawirus w Polsce. Czy w Wielkanoc będzie można spotkać się z rodziną?! Są nowe zalecenia rządu
Koronawirus w Polsce - co z Wielkanocą? Czy będzie można spotkać się z rodziną? Czy jest zakaz spotykania z rodziną?

Są nowe obostrzenia rządu w sprawie walki z koronawirusem. Podczas konferencji prasowej z udziałem ministra Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego poinformowano m.in. o zamknięciu hoteli, ograniczeń w liczbie klientów w sklepach, na targach, na poczcie czy o zakazie korzystania z parków, plaż, bulwarów, promenad i rowerów miejskich. Co ze świętami Wielkanocnymi? Jakie są zalecenia rządu? Wielkanoc 2020 - czy można spotkać się z rodziną? Wielkanoc 2020 przypada w tym roku na dni 10-13.04. Nowe zalecenia rządu mają obowiązywać przez najbliższe dwa tygodnie, a więc obejmują okres świąt. Minister zaleca pozostanie w domu, ograniczanie wszelkich spotkań rodzinnych, wyjazdów: Powinniśmy maksymalnie stosować się do reżimu nie spotykania się. Przy dużych spotkaniach rodzinnych ryzyko jest bardzo duże. Przed świętami będziemy to oceniać - powiedział minister Łukasz Szumowski. Przed świętami czeka nas więc jeszcze niejedna konferencja z udziałem władz, podczas których poznamy kolejne obostrzenia dotyczące ograniczeń w poruszaniu się, korzystaniu ze sklepów, miejsc przestrzeni publicznej itd. Zobacz także:   Biedronka wprowadza sprzedaż żeli antybakteryjnych. Jest jednak limit! Jaka cena? Jedno jest pewne - przed nami naprawdę trudny czas.  

Będzie zakaz spotkań w Boże Narodzenie? Odpowiedź rządu nie pozostawia złudzeń
East News
Newsy
Kontrowersyjne zalecenie WHO na Boże Narodzenie. Zepsuje Polakom święta?
Kontrowersyjne zalecenie WHO na Boże Narodzenie. Zepsuje Polakom święta?

Boże Narodzenie w 2020 roku będzie inne niż pamiętamy do tej pory. Oczywiście wszystko przez pandemię koronawirusa . Znamy już zalecenia polskiego rządu, dotyczące spotkań rodzinnych w tym okresie. Swoje zalecenie wydała również Światowa Organizacja Zdrowia i trzeba przyznać, że wzbudza ono wiele kontrowersji. Ten zakaz zepsuje nam święta?  Zobacz także:   Rząd przedstawił plan szczepień. Na jakie benefity mogą liczyć zaszczepieni?  Zalecenie WHO dot. Bożego Narodzenia wzbudza kontrowersje Pandemia koronawirusa trwa już ponad 9 miesięcy i niestety w dalszym ciągu nie odpuszcza. Wciąż musimy zachowywać społeczny dystans, nosić maseczki i dostosowywać się do szeregu obostrzeń. Jedną z tych najbardziej dotkliwych restrykcji, jest unikanie spotkań w większym gronie, a zwłaszcza z osobami starszymi. W dalszym ciągu specjaliści podkreślają, że powinniśmy maksymalnie ograniczyć nasze kontakty społeczne. Jednak jak wiadomo, przed nami chyba najbardziej wyczekiwany przez wszystkich okres w roku - święta Bożego Narodzenia. Jest to czas pełen radości, spotkań w większych gronach również z tymi, których na co dzień nie widzimy. Jednak polski rząd już jakiś czas temu wprowadził tzw. "etap odpowiedzialności". Jak czytamy w komunikacie na stronie gov.pl, od 28 listopada do 27 grudnia w spotkaniach i imprezach organizowanych w domu, może uczestniczyć max. 5 osób (limit ten nie dotyczy osób wspólnie mieszkających).  Również Światowa Organizacja Zdrowia postanowiła wydać swoje zalecenie na ten okres. Ekspert WHO podczas konferencji prasowej odpowiadał na pytania dotyczące nadchodzących świąt i zaleceń w związku z pandemią. Mike Ryan przyznał, że niestety nie powinniśmy się przytulać z bliskimi w tym okresie. To okropna rzecz, mówić ludziom jako...

Nasze akcje
Jenny Fairy Midday Coctail
Newsy

Ten stylowy dodatek przeniesie cię w świat wakacji i słodkiego lenistwa!

Partner
piekna-kobieta-bella
Fleszstyle

Jak się czuć pewnie i wygodnie przez cały dzień? Stawiaj na jakość

Partner
huawei-6-band-opaska
Fleszstyle

Asystent i trener personalny w jednym?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

Czy zdrowe i wygodne dziecięce buty nie mogą być modne?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

O tych butach marzy twoje dziecko!

Partner
catering-tajm
Fleszstyle

Pyszne, zdrowe i niebanalne dania z dostawą pod twoje drzwi?

Partner