Party Stories
beata-kozidrak
„Hotel Paradise” Ata Postek rozstała się z partnerem, ale już ma nowego! Zdradziła, jak się poznali
Michał Kostrzewski i pozostali jurorzy You Can Dance
Justyna Steczkowska z fanami
Ida Nowakowska prowadzącą "You Can Dance"
Doda
Sanah
Paulina Sykut-Jeżyna w Sopocie
Doda z mężem Emilem Stępniem
Koronawirus
East News
Newsy

Koronawirus już w Polsce?! Co wiadomo o chorej kobiecie z Łodzi?

Koronawirus dotarł do Polski? To pytanie zadają sobie chyba wszyscy

Koronawirus dotarł do Polski? Od kilku miesięcy koronawirus  w ekspresowym tempie rozprzestrzenia się na całym świecie - dziś niebezpieczny wirus jest obecny już w ponad 40 karajach. Według oficjalnych informacji do tej pory zmarło ok. 2800 osób. Teraz w polskich mediach pojawiła się informacja, że koronawirus jest już również w naszym kraju. Co wiadomo o kobiecie, która trafiła do szpitala w Łodzi? 

Natalia Kukulska szczerze o nauczaniu zdalnym w dobie pandemii koronawirusa "Moja córka marzy o powrocie do szkoły"

Drugie badanie potwierdzi obecność koronawirusa?

Jak informuje Dziennik Łódzki kobieta, która trafiła do szpitala z podejrzeniem koronawirusa ma 25 lat i niedawno wróciła z podróży do Tajlandii. Polka była w Tajlandii przez miesiąc - według doniesień dziennika, kobieta już tam źle się czuła i przyjmowała antybiotyki. Kobieta wróciła do kraju w sobotę - wylądowała na lotnisku w Warszawie. 

Z lotniska do Łodzi przyjechała pociągiem. Sama zgłosiła się do szpital im. Biegańskiego - donosi Dziennik Łódzki. 

Według doniesień medialnych pierwszy test wykazał, że kobieta jest zarażona koronawirusem. Teraz lekarze czekają na wyniki kolejnych badań. 

Przypominamy, że Ministerstwo Zdrowia na chwilę obecną dementuje informacje o obecności koronawirusa w Polsce. 

 

Medialne doniesienia skomentował dr Wojciech Senkowski. 

Wg doniesień medialnych, test wyszedł pozytywnie dla jednej z trzech poszukiwanych sekwencji RNA. W takim przypadku, prawdopodobieństwo pozytywnego wyniku jest duże, natomiast może to być również wynik fałszywie pozytywny. Wymagane jest więc powtórzenie testu" - skomentował w swoim wpisie dr. Wojciech Senkowski.

Potrzeba stuprocentowej pewności, przed ogłoszeniem tego na cały kraj"- dodał w innym wpisie.

Zobacz także: Koronawirus w szkole Charlotte i George'a? Dzieci Kate i Williama są zagrożone?

Koronawirus dotarł do Polski?

Koronawirus
East News

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Księżna Kate i królowa Elżbieta razem
EastNews
Newsy
Księżna Kate i królowa Elżbieta II cierpią na tę samą chorobę! O co chodzi?
Księżna Kate i królowa Elżbieta II cierpią na tę samą chorobę! O co chodzi?

Mogłoby się wydawać, że członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej mają bajkowe życie, bowiem mieszkają w pałacach, mają służbę i nie muszą martwić się o pieniądze. Nie do końca tak jest... Zarówno królowa Elżbieta II , jak i jej dzieci i wnukowie muszą przestrzegać zasad protokołu, wykonywać liczne obowiązki, odbywać po kilkanaście podróży w ciągu roku i uważać na każdy swój krok. I przede wszystkim zawsze być do dyspozycji! Księżna Kate przez wszystkie swoje ciąże była bardzo aktywna, choć nie zawsze dobrze się czuła. Teraz też często zdarza się, że Kate źle się poczuje, ale nie rezygnuje ze swoich obowiązków. Ostatnio podczas urodzin królowej Elżbiety II zrobiło jej się słabo i odczuwała mdłości, ale nie zrezygnowała z udziału w uroczystości. Co takiego stało się Kate? Okazuje się, że żona księcia Williama cierpi na tę samą chorobę, co królowa Elżbieta II. O co chodzi? Zobacz także:   Książę William próbował w ostatniej chwili odwołać swój ślub z księżną Kate? Zaskakujące informacje!       Tanie noclegi na całym świecie! Wybierz najlepszą opcję dla Ciebie na stronie Booking.com wyprzedaże .  

Koronawirus
East News
Newsy
Pierwszy potwierdzony przypadek koronawirusa w Polsce? Sprzeczne doniesienia
Koronawirus dotarł do Polski?

Koronawirus dotarł do Polski - informuje Dziennik Łódzki i Radio Łódz. Według tych mediów, w naszym kraju jest pierwszy potwierdzony przypadek wirusa, który w ekspresowym tempie rozprzestrzenia się po całym świecie.  Według doniesień Dziennika Łódzkiego testy potwierdziły, że 25-letnia kobieta z Łodzi, która wróciła z podróży do Tajlandii, jest zarażona koronawirusem.  Kobieta przebywa w szpitalu. Miała już wykonany kolejny test. Teraz lekarze czekają na wynik badania diagnostycznego. Kobieta jest w stanie ogólnym dobrym. Inspekcja sanitarna bada, z iloma osobami miała kontakt - czytamy na stronie Dzienika Łódzkiego.  Informacji tych na razie nie potwierdza ministerstwo.  - W tej chwili w Polsce z podejrzeniem koronawirusa hospitalizowanych jest 47 osób - poinformował wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Jak dodał kwarantanną objęto do tej pory 55 osób, czynnym nadzorem epidemiologicznym zaś objętych jest 1570 osób. - Są to osoby, które w tej chwili zgłaszane są do stacji sanitarnych. Stacje sanitarne na bieżąco monitorują ich stan zdrowia - wyjaśnił wicminister. W Polsce nie mamy potwierdzonego przypadku koronawirusa. Wszystkie badania, które zostały wykonane, a było ich ponad 350, wykazały wynik ujemny - mówił dzić wiceminister. Łódzkie media powołują się jednak na wyniki badań ze szpitala.  Przypominamy, że koronawirus pojawił się w ponad 40 krajach. Do tej pory zmarło ponad 2800 osób u których wykryto koronawirusa. Zobacz także:   Przyczyny i grupy ryzyka zakażenia ptasią grypą  

Koronawirus w Polsce. Biedronka zwiększa środki ostrożności
East News
Newsy
Koronawirus w Polsce. Potwierdzono 27 przypadków zarażenia! Wśród chorych jest dziecko
Ministerstwo zdrowia potwierdza dwa kolejne przypadki zarażenia koronawirusem. Zachorowała młoda kobieta oraz dziecko! Jaki jest ich stan zdrowia? 

Ministerstwo zdrowia potwierdza dwa kolejne przypadki zarażenia koronawirusem. Zachorowała młoda kobieta oraz dziecko! Jaki jest ich stan zdrowia?  11 marca potwierdzono łącznie 5 nowych zachorowań - 3 podczas porannej konferencji ministra zdrowia oraz dwie kolejne po południu. Resort zdrowia na bieżąco aktualizuje dane.  Zobacz także:  Koronawirus w Polsce 11 marca. Zamknięte szkoły, kina, teatry i muzea! Rośnie liczba zarażonych! Najnowsze informacje Koronawirus w Polsce. Zdiagnozowano 27 przypadków Ministerstwo zdrowia w środowe popołudnie poinformowało o kolejnych dwóch zdiagnozowanych przypadkach koronawirusa. Na dzień dzisiejszy (11 marca) jest już 27 zachorowań. Pierwsze z nich zdiagnozowano 4 marca.  Mamy 2 nowe przypadki zakażenia #koronawirus, potwierdzone pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych - poinformowało ministerstwo zdrowia. Wśród chorych znalazła się kobieta z Łodzi oraz dziecko z Cieszyna:  Potwierdzone wyniki dotyczą: dziecka z woj. śląskiego (Cieszyn), które jest w dobrym stanie oraz młodej kobiety z woj. łódzkiego (Łódź). W sumie to już 27 przypadków zakażenia #koronawirus w Polsce. Stan dziecka skomentowała rzecznik Szpitala Śląskiego w Cieszynie Ewa Herman:  U trzeciej osoby, przebywającej na oddziale obserwacyjno-zakaźnym Szpitala Śląskiego w Cieszynie, potwierdzona została obecność koronawirusa. Podobnie jak dwóch poprzednich pacjentów jest w stanie dobrym – poinformowała  Rzecznik nie podała jednak szczegółowych informacji na temat trzeciej zakażonej osoby. Wskazała jedynie, że osoba ta miała kontakt z pacjentem 0, który wrócił z Niemiec. Ewa Herman zdradziła, że aktualnie w szpitalu przebywają jeszcze dwie osoby z podejrzeniem zakażenia. Do tej pory potwierdzono...

Nasze akcje
Delia My Cream
Styl życia

Krem idealnie dopasowany? Zrób go sama, z Delią to łatwe!

Partner
Macchia marki Tubądzin - wystrój we włoskim stylu
Styl życia

Mieszkanie inspirowane słoneczną Italią. Styl, który pokochały gwiazdy!

Partner
lenor-fresh-air-efect
Fleszstyle

Jak urządzić wnętrze, by zawsze zachwycało świeżością?

Partner
dax-cashmere-podklad-moon-blink
Fleszstyle

Klaudia El Dursi i Marcelina Zawadzka pokochały ten drogeryjny podkład i bazy pod makijaż!

Partner
Motorola moto g100
Styl życia

Uwielbiasz spędzać czas z przyjaciółmi? Wiemy, co zrobić, żeby te spotkania dawały ci jeszcze więcej radości!

Partner