Mateusz Morawiecki
East News

Koronawirus w Polsce. Ile będzie kosztować szczepionka? Jest komentarz premiera! 

Mateusz Morawiecki
East News

Ile będzie kosztować szczepionka na koronawirusa? Kto w pierwszej kolejności zostanie zaszczepiony? Premier podczas transmisji na Facebooku rozwiał wszystkie wątpliwości w tej sprawie! Mateusz Morawiecki zdradził przy okazji, że proces rejestracji placówek medycznych, w których będzie można wykonać szczepienie, ruszy już dziś (w piątej 4 grudnia). Co jeszcze wiadomo już o szczepieniach?

Ile ma kosztować szczepionka na koronawirusa?

Pandemia koronawirusa już od wielu miesięcy paraliżuje cały świat. Większość osób z nadzieją czekała na informację, że udało się stworzyć szczepionkę, która pomoże powstrzymać rozprzestrzenianie się groźnego wirusa. Dziś wiemy już, że naukowcy osiągnęli sukces, a szczepionka wkrótce trafi również do Polski. Teraz z pewnością wiele osób zastanawia się, ile będziemy musieli zapłacić za szczepionkę na koronawirusa. Premier podczas ostatniej relacji na Facebooku odpowiedział na to pytanie! Mateusz Morawiecki zapewnił, że szczepienia będą darmowe i dobrowolne. 

Nikogo nie będziemy zmuszać do szczepień, ale za ich pomocą chcemy osiągnąć jedno - ochronić przed wirusem wszystkich Polaków- mówił premier. 

W pierwszej kolejności zaszczepieni zostaną seniorzy oraz służby zdrowia i służby mundurowe. Każdy, kto będzie chciał się szczepić będzie mógł się zarejestrować online, u swojego lekarza w POZ, na IKP lub na poprzez infolinię. Co ważne, po 21 dniach-  już bez kolejnej rejestracji- trzeba będzie się zgłosić na drugą dawkę szczepionki. 

Szczepienia na koronawirusa są zaplanowane na początek przyszłego roku.

Zobacz także: Tragedia aktora "Pierwszej miłości". Tata Łukasza Płoszajskiego zmarł na koronawirusa. Aktor opublikował poruszające pożegnanie

Szczepienia na koronawirusa będą bezpłatne i nieobowiązkowe. Edyta Górniak i Viola Kołakowska na pewno się ucieszą.

podawanie szczepionki
Bartosz Krupa

Premier zapowiedział, że w pierwszej kolejności szczepionkę otrzymają seniorzy, służby medyczne i mundurowe.

Mateusz Morawiecki
East News

 

Więcej na temat koronawirus
Przeładuj

"Rolnik szuka żony": Ania i Grzesiek Bardowscy zdradzili nam, ile wydali już na budowę domu! Oszałamiająca kwota

zobacz 02:44