Party Stories
beata-kozidrak
„Hotel Paradise” Ata Postek rozstała się z partnerem, ale już ma nowego! Zdradziła, jak się poznali
Michał Kostrzewski i pozostali jurorzy You Can Dance
Justyna Steczkowska z fanami
Ida Nowakowska prowadzącą "You Can Dance"
Doda
Sanah
Paulina Sykut-Jeżyna w Sopocie
Doda z mężem Emilem Stępniem
Impreza Sylwester
East News
Newsy

Wiemy, jakie kary grożą za przemieszczanie się w Sylwestra. To nawet 30 tys. złotych!

Zakaz przemieszczania się w Sylwestra będzie mocno egzekwowany!

Rząd zdecydował się na wprowadzenie kolejnych ograniczeń po świętach Bożego Narodzenia, a jednym z nich jest zakaz przemieszczania się w Sylwestra. Nakaz pozostania w domu 31 grudnia w godzinach 19.00  do 6.00 rano 1 stycznia budzi najwięcej emocji.

Nie będzie można poruszać się z miasta do miasta. To ograniczenie będzie obowiązywało od godz. 19:00 dnia 31 grudnia do godz. 06:00 dnia 1 stycznia - powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.

W tym roku nie odbędą się żadne masowe imprezy sylwestrowe, a przez zamknięte hotele i restauracje było jasne, że ten dzień Polacy spędzą w swoich domach. Teraz jednak okazało się, że rząd zdecydował się na dodatkowe obostrzenia, aby uniknąć niepotrzebnego przemieszczania się i tym samym zwiększenia liczby zakażeń koronawirusa. 

Wygrać tę walkę możemy tylko razem. Każdy kto będzie się wyłamywał z tych regulacji, bierze na siebie ogromną odpowiedzialność za zdrowie nie tylko swoje, ale i bliskich oraz osób ze swojego otoczenia. (...) Mam nadzieję, że ta narodowa kwarantanna przygotuje nas do programu szczepień- dodał minister. 

W jaki sposób będzie egzekwowany zakaz przemieszczania się? Czy faktycznie policja będzie karała  wysokimi mandatami za jego złamanie? To wydaje się bardzo trudne do zweryfikowania.

Natalia Kukulska szczerze o nauczaniu zdalnym w dobie pandemii koronawirusa "Moja córka marzy o powrocie do szkoły"

Jakie realne kary grożą za złamanie zakazu przemieszczania się w Sylwestra?

Minister Adam Niedzielski jeszcze podczas konferencji zapowiedział, że za złamanie zakazu grożą mandaty. Policja maksymalnie może ukarać mandatem karnym do kwoty 500 zł. Jednak policja może skierować też wniosek do sanepidu, a w takim przypadku kara nałożona przez tę instytucję może wynieść maksymalnie 30 tys. zł.

Już teraz wiadomo, że zakaz przemieszczania się będzie trudny do zweryfikowania. Być może powinniśmy traktować go jako zalecenie pozostania w domach. Jedno jest pewne ulice w noc 31 grudnia będą świeciły pustkami. Warto przypomnieć, że podobne ograniczenia zostały wprowadzone w wielu krajach w Europie i świat przygotowuje się na trzecią falę koronawirusa.

Zobacz także: Narodowa kwarantanna w Polsce! Zamknięte galerie, hotele i stoki narciarskie!  

Sylwester
East News

Za złamanie zakazu przemieszczania się grozi mandat do 500 zł. Jeśli wniosek zostanie skierowany do sanepidu ta kwota może się zwiększyć do nawet 30 tys. zł. 

Impreza Sylwester
East News

 

 

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Sylwester
East News
Newsy
Zakaz przemieszczania się w Sylwestra! Rząd wprowadził nowe obostrzenia
Zakaz przemieszczania się w Sylwestra! Ograniczenia sylwestrowe 2020/2021.

W czwartek 17. grudnia odbyła się konferencja prasowa z udziałem ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Rząd zdecydował się na wprowadzenie zakazu przemieszczania 31 grudnia, czyli w Sylwestra! W jakich godzinach i na jakich zasadach? Sprawdźcie szczegóły.  Zobacz także:  Narodowa kwarantanna w Polsce! Zamknięte galerie, hotele i stoki narciarskie!    Zakaz przemieszczania się w Sylwestra W tym roku Sylwester bez masowych imprez i spotkań w większym gronie. Jak się okazało, rząd zdecydował się podjąć radykalne kroki, aby ograniczyć mobilność Polaków 31 grudnia. Tego dnia od godziny 19:00, aż do godziny 6:00 1 stycznia, będzie obowiązywał zakaz przemieszczania się.   Celem tego, jest ograniczenie ruchu, mobilności i zgromadzeń, które często w noc Sylwestrową w poprzednich latach się odbywały, bo niestety taka zabawa sprzyja warunkom transmisji wirusa. [...] Wygrać tę walkę możemy tylko razem. Każdy kto będzie się wyłamywał z tych regulacji, bierze na siebie ogromną odpowiedzialność za zdrowie nie tylko swoje, ale i bliskich oraz osób ze swojego otoczenia - powiedział minister zdrowia na konferencji. Jakie kary będą groziły za złamanie zakazu przemieszczania? W ostatnim czasie poprawiliśmy od strony legislacyjnej strukturę przepisów dot. karania. W tym przypadku również będą groziły mandaty - dodał Adam Niedzielski. Minister nie sprecyował jednak, kto i jak będzie sprawdzał, czy zakaz przemieszczania się jest przestrzegany. Oznacza to, że w tym roku spędzamy Sylwestra w domu - na spotkanie w noc sylwestrową będzie można zaprosić maksymalnie 5 osób poza osobami, które na stałe ze sobą zamieszkują.  Nadchodzące dni to sprawdzian z odpowiedzialności dla wszystkich Polaków. Sprawmy, aby oczekiwanie na szczepienia przeciwko...

fajerwerki
East News
Newsy
Zakaz przemieszczania się w Sylwestra. Tylko w tych 2 przypadkach nie dostaniesz mandatu!
Rząd wprowadził obostrzenia dotyczące Sylwestra. Jak się okazuje, od zakazu przemieszczenia się obowiązują dwa wyjątki. Kogo nie dotyczą ograniczenia?

Podczas czwartkowej konferencji prasowej, w związku z epidemią koronawirusa w Polsce, minister zdrowia ogłosił wprowadzenie nowych obostrzeń, które dotyczą nie tylko galerii handlowych, hoteli czy stoków narciarskich, ale również sylwestrowej nocy. Tym samym w poniedziałek 21 grudnia Dzienniku Ustaw pojawiło się rozporządzenie w tej sprawie. Jak się okazuje, zakaz przemieszania się od godziny 19:00 31 grudnia do godziny 6 rano 1 stycznia nie obowiązuje w dwóch przypadkach. Zobacz także:  Narodowa kwarantanna w Polsce! Zamknięte galerie, hotele i stoki narciarskie!  Sylwester 2020: obostrzenia. Kogo nie dotyczą? Tegoroczny Sylwester przyjdzie nam spędzić w bardziej kameralnej odsłonie. W związku z epidemią koronawirusa w noworocznej zabawie może uczestniczyć do 5 osób, a z 31 grudnia na 1 stycznia od godziny 19 do 6 rano będzie obowiązywała tak zwana godzina policyjna. Rząd apeluje, by na ten czas pozostać w domach, jednak wynika z rozporządzenia, zakaz przemieszczania się nie obowiązuje w dwóch przypadkach. Pierwszym z nich jest wykonywanie czynności służbowych lub zawodowych lub wykonywania działalności gospodarczej, drugi natomiast dotyczy  "zaspokajania niezbędnych potrzeb związanych z bieżącymi sprawami życia codziennego" . Za nieprzestrzeganie ograniczeń dotyczących Sylwestra, możemy zostać ukarani mandatem, a w razie odmowy jego przyjęcia, sprawa może zostać skierowana do sądu lub sanepidu. Jak zapowiedział szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk, jeśli przepisy wprowadzone w związku z pandemią będą łamane, będą podejmowane interwencje. Mandat dla osób nieprzestrzegających nakazów, zakazów i ograniczeń może wynosić do 1000 złotych. Sylwester 2020 odbędzie się bez hucznych zabaw. W związku z epidemią koronawirusa i...

Sarsa na scenie
EastNews
Newsy
Nowe obostrzenia na Sylwestra 2020/2021! Jakie zakazy i ograniczenia po świętach? Znamy plany rządu
Jakie zakazy i ograniczenia czekają nas na Nowy Rok?

Premier Mateusz Morawiecki już dziś ma poinformować o nowych obostrzeniach, które będą obowiązywały po świętach Bożego Narodzenia. Obecne obowiązują do 27 grudnia, a minister zdrowia Adam Niedzielski już kilka dni temu zapowiadał, że będzie rekomendował zachowanie obostrzeń do 18 stycznia. W wielu krajach został wprowadzony całkowity lockdown, chodzi m.in. o Niemcy czy Litwę, dlatego mało prawdopodobne, że w Polsce obostrzenia zostaną zniesione, a wręcz przeciwnie - możemy spodziewać się kolejnych zakazów. Czy zostanie wprowadzony zakaz przemieszczania się na Sylwestra? Nowe obostrzenia po świętach Bożego Narodzenia! Minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin poinformował, że rząd rozważa zakaz podróży służbowych. Co prawda hotele są zamknięte, ale możliwość odbywania podróży służbowych sprawiła, że Polacy nadal wyjeżdżają, próbując obchodzić obowiązujące przepisy: Rząd zastanawia się nad wprowadzeniem zakazu podróży służbowych, ale ostateczna decyzja w tej sprawie zostanie ogłoszona jutro - powiedział w środę Jarosław Gowin Zakaz podróży służbowych miałby sprawić, że Polacy faktycznie zostaną w domach, a to pozwoli zmniejszyć ilość zakażeń koronawirusem podczas spodziewanej się trzeciej fali.  Jakich obostrzeń można spodziewać na Sylwestra 2020? Jak nieoficjalnie informuje serwis wp.pl na Sylwestra prawdopodobnie będzie wprowadzony zakaz przemieszczania się. To jednak nie wszystko! Możliwe jest całkowite zamknięcie hoteli i stoków narciarskich. Zakaz przemieszczania się w sylwestra ma dotyczyć podróży między miastami. Imprezę będzie można zorganizować w kameralnym gronie do 5 osób, najlepiej w gronie rodzinnym - mówi informator wp.pl z otoczenia Kancelarii Premiera. Według doniesień serwisu hotele będą otwarte...

Nasze akcje
Delia My Cream
Styl życia

Krem idealnie dopasowany? Zrób go sama, z Delią to łatwe!

Partner
Macchia marki Tubądzin - wystrój we włoskim stylu
Styl życia

Mieszkanie inspirowane słoneczną Italią. Styl, który pokochały gwiazdy!

Partner
lenor-fresh-air-efect
Fleszstyle

Jak urządzić wnętrze, by zawsze zachwycało świeżością?

Partner
dax-cashmere-podklad-moon-blink
Fleszstyle

Klaudia El Dursi i Marcelina Zawadzka pokochały ten drogeryjny podkład i bazy pod makijaż!

Partner
Motorola moto g100
Styl życia

Uwielbiasz spędzać czas z przyjaciółmi? Wiemy, co zrobić, żeby te spotkania dawały ci jeszcze więcej radości!

Partner