Party Stories
Doda z mężem Emilem Stępniem
Krystian Ferretti z "Hotel Paradise 3"
Krystyna Janda
East News
Newsy

Ćwierć miliona kary za szczepionki dla celebrytów! Kolejne kontrowersje wokół wyjaśnień Krystyny Jandy

Ćwierć miliona kary za szczepionki dla celebrytów! Kolejne kontrowersje wokół wyjaśnień Krystyny Jandy

Afera wokół szczepień celebrytów poza kolejnością nie cichnie! Wszystko wskazuje na to, że kontrola NFZ, którą zleciło ministerstwo zdrowia w Centrum Medycznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego zakończy się ogromną karą pieniężną! Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że kontrola wykazała nieprawidłowości, które już na ten moment są podstawą do nałożenia 250 tys. zł kary, a to jeszcze nie koniec! 

Zostałem poinformowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia, że stwierdzone tylko w pierwszym dniu - podkreślam - nieprawidłowości są podstawą do nałożenia kary w wysokości powyżej 250 tys. zł. To jest minimalna kara, z jaką musi się liczyć Uniwersyteckie Centrum Kliniczne WUM w przypadku naruszenia zasad Narodowego Programu Szczepień - powiedział Adam Niedzielski podczas konferencji. 

Minister zdrowia podkreślił też, że tłumaczenia znanych osób, które zaszczepiły się poza kolejką są szokujące. Zasady szczepień były i są powszechnie znane, dlatego w sytuacji, kiedy to medycy mają pierwszeństwo przy otrzymywaniu szczepionek takie sytuacje nie powinny mieć miejsca:

Wykazywanie zaskoczenia tym, że to nie była moja kolej (...) jest naprawdę tutaj postawą wyparcia, która zresztą pojawia się w wielu wypowiedziach osób publicznych, które właśnie starają się rozliczyć ze swojego szczepienia bądź z odpowiedzialności za szczepienie - dodał minister zdrowia. 

Natalia Kukulska szczerze o nauczaniu zdalnym w dobie pandemii koronawirusa "Moja córka marzy o powrocie do szkoły"

Kolejne kontrowersje wokół wyjaśnień Krystyny Jandy!

Oliwy do ognia dolewają też tłumaczenia Krystyny Jandy, która w "Faktach po Faktach" wyjaśniła, na jakich zasadach miały się odbywać szczepienia aktorów i znanych osób. Potem okazało, że aktorka nieprecyzyjnie wyraziła się o liście osób szczepionych, za co publicznie przeprosiła:

Serdecznie chciałam przeprosić Zbigniewa Gacionga, Rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego za nieprecyzyjną wypowiedź w Fakty po Faktach, którą wprowadziłam w błąd opinię publiczną. Mówiąc o przekazanej Rektorowi liście aktorów miałam na myśli listę osób, które już zostały zaszczepione. 

Sprawa szczepień gwiazd budzi ogromne emocje, a osoby, które zaszczepiły się poza kolejnością spotkała fala hejtu, z kolei Krystyna Janda odbiera nawet telefony z pogróżkami od osób, które dzwonią do jej teatru. 

Zobacz także: Nie tylko Janda, Zborowski czy Cieślak. Pełna lista celebrytów zaszczepionych poza kolejnością. Które gwiazdy jeszcze się na niej znalazły?

Krystyna Janda
East News

 

Adam Niedzielski w maseczce ochronnej
East News

 

 

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Szkoła klasa lekcje koronawirus
EastNews
Newsy
Dzieci wrócą do nauczania zdalnego już za dwa tygodnie? Eksperci ostrzegają!
Dzieci wrócą do nauczania zdalnego już za dwa tygodnie? Eksperci ostrzegają!

Uczniowie już po dwóch-czterech tygodniach od rozpoczęcia roku szkolnego wrócą do nauczania zdalnego? Właśnie o takim scenariuszu wspominają eksperci z Uniwersytetu Warszawskiego! Według naukowców wraz z powrotem dzieci do szkół gwałtownie wzrośnie liczba zakażeń na koronawirusa. Eksperci nie ukrywają, że czeka nas trudny czas i jedynie powrót obostrzeń może zatrzymać wzrost zarażeń. Sprawdźcie, jak komentują powrót dzieci do szkół! Dzieci szybko zakończą naukę stacjonarną? Tuż przed końcem wakacji minister edukacji narodowej ogłosił, że zdecydowana większość dzieci może wrócić do nauczania stacjonarnego i tak, już 1 września uczniowie wrócą do szkół, a dyrektorzy mają zapewnić im możliwość bezpiecznej nauki- w niektórych placówkach dzieci i pracownicy będą mieli mierzoną temperaturę lub będą musieli zasłaniać noc i usta. Pojawia się jednak pytanie, czy to ochroni nasze pociechy przed zakażeniem koronawirusem. Do tej pory w Polsce wykryto już 67 372 przypadków koronawirusa (dane na dzień 31.09. 2020), jednak naukowcy z Uniwersytetu Warszawskiego ostrzegają, że wraz z powrotem dzieci do szkół ta liczba może gwałtownie wzrosnąć.  Szkoły są o tyle groźnym miejscem, że nauczyciele mają kontakt z wieloma uczniami i pracownikami. To można ograniczyć w przedszkolach czy klasach 1-3. Z reguły takie dzieci mają jednego nauczyciela i jedną salę lekcyjną. Na dobrą sprawę nie muszą się przemieszczać, ale w starszych klasach wygląda to już zgoła inaczej - portal money.pl cytuje dr Jakuba Zielińskiego z Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania Uniwersytetu Warszawskiego. Specjaliści sugerują, że najprawdopodobniej już po 2-4 tygodniach dzieci wrócą do nauczania zdalnego. Najbardziej prawdopodobne że liczba...

Nasze akcje
Jenny Fairy Midday Coctail
Newsy

Ten stylowy dodatek przeniesie cię w świat wakacji i słodkiego lenistwa!

Partner
piekna-kobieta-bella
Fleszstyle

Jak się czuć pewnie i wygodnie przez cały dzień? Stawiaj na jakość

Partner
huawei-6-band-opaska
Fleszstyle

Asystent i trener personalny w jednym?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

Czy zdrowe i wygodne dziecięce buty nie mogą być modne?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

O tych butach marzy twoje dziecko!

Partner
catering-tajm
Fleszstyle

Pyszne, zdrowe i niebanalne dania z dostawą pod twoje drzwi?

Partner