P { margin-bottom: 0.08in; }STRONG { font-weight: bold; }

Reklama

Karolina Korwin Piotrowska jest załamana tym, że tak wielki artysta jak Andrzej Wajda zmarł. Dla dziennikarka jak dowiedziała się, że reżyser zmarł miała oczy mokre od łez. Korwin Piotrowska wspomina, że jeszcze dwa tygodnie temu widziała go w Gdyni.

Zobacz: "Panna Nikt", "Popioły", a może "Wałęsa. Człowiek z nadziei"? Wybierz najlepszy film Andrzeja Wajdy PLEBISCYT

Panie Andrzeju, Mistrzu… Ostatni raz widziałam Pana w pociągu do Warszawy, kiedy wracał Pan z Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych. Starszy pan, z gazetą w ręku, uważnie obserwujący otaczający go świat. Tak, to robił Pan doskonale. Obserwował. Inspirował. Zachwycał - napisała w swoim festiwalu dla portalu o2.pl.

Karolina Korwin Piotrowska bardzo osobiście opisała jak wiele znaczył dla niej Andrzej Wajda.

Panie Andrzeju, choć pewnie Pan tego nie wiedział, był Pan ze mną całe moje świadome życie. Ukształtował Pan moje wyobrażenie kina, moją wrażliwość i emocje. Kiedy myślę „Polska”, to myślę konkretnymi kadrami z Pana filmów. Twarzami Pana aktorów, z którymi miał Pan tak cudowną i autentyczną więź. Myślę cytatami z Pana filmów. Dyryguje Pan moimi emocjami.

Zobacz: Jaki naprawdę był Andrzej Wajda? "Przyjdą aktorzy i wszystko spieprzą" Janda, Olbrychski opowiadają anegdoty z planu

Zobacz także

Pytam sama siebie, nie wierząc do końca w informacje o Pana śmierci, u kogo będą teraz marzyć, by zagrać polscy aktorzy? (...) Wieli z polskich aktorów u Pana zagrało swoje największe role, przeszło do historii, na zawsze zagościło w naszych sercach i pamięci. Co będzie teraz? - pyta dziennikarka w swoim felietonie dla o2.pl.

Karolina Korwin Piotrowska opisuje też, które filmy w twórczości Wajdy i dlaczego były dla niej najważniejsze. Andrzej Wajda miał 90 lat. Ostatnio chorował i kilka dni temu trafił do szpitala, z którego już nie wyszedł. Do kin wchodzi niebawem jego najnowszy i ostatni film "Powidoki" (Zobacz ZWIASTUN filmu "Powidoki")

Zobacz także: Wszystkie kobiety Andrzeja Wajdy. Wiedzieliście, że miał 4 żony? Andrzej Wajda prywatnie... GALERIA

Andrzej Wajda za całokształt twórczości dostał w 2000 roku Oscara.

East News

Andrzej Wajda ostatni raz publicznie widziany wył na festiwalu w Gdyni.

Reklama

Andrzej Wajda miał 90 lat, w marcu obchodził 90 urodziny.

Reklama
Reklama
Reklama