Edyta Górniak broni gejów

Górniak broni gejów: Nie mogę znieść tej głupoty!

Edyta Górniak broni gejów

Przedwczoraj w sejmie odbyło się głosowanie w sprawie trzech projektów ustawy o związkach partnerskich. Żadna z nich nie przeszła w głosowaniu posłów, co spotkało się ze sporym niezadowoleniem części społeczeństwa. Swoje oburzenie przedstawiły także rodzime gwiazdy, wśród nich Edyta Górniak, która od lat regularnie wspiera mniejszości w Polsce i za granicą.

Przypomnijmy: Europejscy geje zdecydowali: Górniak ikoną Eurowizji! Wolą ją od Abby i Celine Dion

Na swoim Facebooku Edyta zamieściła wpis, w którym z niesmakiem komentuje wczorajsze zajście:

- Nie mogłam spać. Nie mogłam wczoraj skupić się nad niczym! Nie wiem nawet jak opisać to, co czuję! Na ogół jestem opanowana. Poza sceną rzecz jasna. Ale wczorajszy dzień i wystąpienia Polityków w Naszym rodzimym kraju obudził we mnie GNIEW ! GNIEW I WŚCIEKŁOŚĆ! Jestem w szoku! Nie mogę znieść tej agresji, arogancji i głupoty. Co gorsza NIEWIEDZY!


Górniak zaapelowała do polskich polityków jednocześnie prosząc ich o więcej empatii. Nie obyło się też bez wytknięcia kolejnej wpadki na arenie międzynarodowej:

- Drodzy Politycy, gdzie PRAWO do wolności myśli, sumienia i wyznania zapisane w Konstytucji PRAW CZŁOWIEKA ??! Powinny być nienaruszalne!! Jak można wypowiadać się o ludziach w taki sposób ? Nie pojmuję tego. Korespondenci zagraniczni, którzy goszczą w Polsce z pewnością przetłumaczą te słowa dla Świata. Jest mi wstyd. Mogą być tematy trudne, ale rozmawiać o nich w takim tonie nie przystoi Politykom, którzy powinni dla swoich Rodaków być przykładem wiedzy, otwartej świadomości, mądrości i Dobroci. Jest mi boleśnie przykro za wszystkich, którzy wczoraj zostali obrażeni.

Szkoda, że w nowoczesnym europejskim kraju w XXI wieku to gwiazdy muszą bronić mniejszości, a nie politycy.

Edyta Górniak broni gejów

Edyta Górniak broni gejów na Facebooku

Edyta na paradzie gejów i lesbijek w Singapurze:

Przeładuj

Rafał Brzozowski miał jedno marzenie związane z Krzysztofem Krawczykiem! Podjął nawet pierwsze próby

zobacz 00:48