Party Stories
Krystian Ferretti z "Hotel Paradise 3"
Luiza "Hotel Paradise 3"
Małgorzata Rozenek w białym garniturze
Szabłowska tłumaczy dlaczego Donatan i Cleo reprezentują Polskę
ONS
Newsy

Robert Kozyra nie daje Cleo szans na Eurowizji. Maria Szabłowska tłumaczy skąd taki wybór

Eksperci o szansach Polski w Danii

Wczoraj wieczorem w Kopenhadze odbyła się pierwsza próba naszych reprezentantów przed majowym konkursem Eurowizji. Na scenie zgodnie z zapowiedziami wystąpiła Cleo w towarzystwie tancerek z zespołów "Mazowsze i Śląsk". Nasz występ wzbudził ogromne zainteresowanie dziennikarzy, którzy wcześniej mieli okazję zobaczyć teledysk do "My Słowianie". Cleo jako jedyna po swoim wykonaniu została nagrodzona oklaskami przez zgromadzonych. Przypomnijmy: Konferencja Donatana i Cleo po próbie. Szwedzki dziennikarz zarzucił nam seksizm

O wyborze Donatana i Cleo zdecydowała komisja zebrana wokół Telewizji Polskiej w skład której wchodzili znawcy zarówno polskiej muzyki jak i specyfiki konkursu. O takim kroku zdecydowały oszczędności i chęć powtórzenia sukcesu sprzed dokładnie dwudziestu lat, kiedy to Edyta Górniak z utworem "To nie ja" zajęła najwyższe miejsce w historii Polski w konkursie. Nie wszyscy są jednak zadowoleni z takiego obrotu spraw, spora część sympatyków Eurowizji uważa, że o wyborze naszego reprezentanta powinni decydować widzowie i słuchacze w specjalnym głosowaniu. Głos w sprawie zabrała Maria Szabłowska, zasiadająca w jury.
 

Wybierając piosenki, kraje uczestniczące w konkursie zawsze kierują się jakimiś względami. Mieliśmy przerwę. Jesteśmy tylko w półfinale. Za karę, że wystawialiśmy piosenki, które przegrywały. Rozumowanie było zatem takie, żeby w ogóle wyjść z półfinału - bo to już byłby sukces. I żeby nie stało się tak, że za karę znów nie będziemy startować. Jako, że ten konkurs to spektakl, widowisko - trudno nazwać go przecież koncertem - szansę mają przede wszystkim utwory interesujące wizualnie. "My Słowianie" spełnia te kryteria. Ma miliony odsłon. I nie są to jedynie "polskie wejścia". Okazuje się, że to zauważalny klip, melodia wpada w ucho, w wielu krajach stała się popularna, może dostawać głosy. Rozmawiałam niedawno z reprezentantami Armenii na Eurowizję i zapytałam, czy zna polskiego kandydata. - Tak, oczywiście, taki taneczny kawałek. I jakie piękne dziewczyny! - zauważył. - czytamy w "Tele Tygodniu".
 

Zobacz: Wideo z pierwszej próby Donatana i Cleo. Jak sobie poradzili?

Zachwytu Szabłowskiej nie podziela inna osoba od lat związana z muzyką, Robert Kozyra. Były już juror "Mam talent" zauważa, że siłą naszego utworu jest tekst, który w wersji angielskiej nie ma już tej lekkości.
 

Obawiam się, że Donatan nie ma większych szans na wygraną, bo w tym numerze silniejszy od muzyki jest zabawny, polski tekst. Jego angielska wersja nie ma już takiej lekkości - tłumaczy.


O tym, który z tych głosów okaże się proroczy przekonamy się już w przyszły czwartek, 8 maja. Po której stronie wy jesteście?

Zobacz: Tak będzie wyglądało show Donatana i Cleo. Na scenie sporo się dzieje!

Show Donatana i Cleo na Eurowizji:

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Donatan dziękuje hejterom i politykom
ONS
Newsy
Donatan w formie. Wystosował oryginalne podziękowania po półfinale Eurowizji
Nie mógł się powstrzymać

W tym roku Polska po dwóch latach nieobecności powróciła do rywalizacji w konkursie Eurowizji 2014  i z utworem "My Słowianie" walczy o zwycięstwo w sobotnim finale. O wyborze wykonawców, którzy będą reprezentować nasz kraj, zdecydowała komisja zebrana wokół Telewizji Polskiej. Chociaż hit stworzył duet Donatan i Cleo , to na scenie pojawiła się tylko wokalistka w towarzystwie tancerek. Producent zdecydował się na taki krok, ponieważ wolał, żeby jego miejsce zajęła któraś z dziewczyn.  Przypomnijmy: Maria Szabłowska tłumaczy dlaczego wybrano Donatana i Cleo Mimo braku obecności na scenie, Donatan pojawił się z Cleo w Kopenhadze i jako twórca hitu, bierze udział w każdej konferencji z udziałem naszego kraju. Producent zdążył już zasłynąć kilkoma kontrowersyjnymi wypowiedziami o samej Eurowizji jak również naszym udziale (zobacz:  Donatan tuż przed dzisiejszą Eurowizją: Pływamy w tym gównie ) Wczorajszy sukces zainspirował Donatana do dość kontrowersyjnych podziękowań, które zamieścił na swoim Facebooku. Napisał w nich, że cieszą go głosy, które życzą Cleo jak najgorzej. Przy okazji obrywa się również nam jako narodowi.   Słuchajcie na świeżo chciałbym podziękować wszystkim osobom które wspierały CLEO podczas wczorajszych eliminacji. Nie mam możliwości odpisać każdemu chociaż bardzo bym chciał :) Oczywiście jest całą masa turbodebili którzy wypluwają frustracyjne spazmy życząc CLEO jak najgorzej...co mnie niezwykle cieszy Banda życiowych impotentów która zdechnie pierdząc w fotel mamrocząc że w Polsce się nic nie da - oglądajcie jak CLEO realizuje swoje marzenia, spełnia siebie i zarabia PIENIĄDZE ( bo to was najbardziej boli :) ) A i tak jadąc tramwajem, samochodem, wchodząc w internet usłyszycie/zobaczycie nas i niech wam cewki pękną - czytamy Na tym jednak nie...

Próba Donatana i Cleo na Eurowizji. Występ Polski na Eurowizji 2014
Newsy
Eurowizja 2014: Donatan i Cleo po pierwszej próbie w Kopenhadze! [WIDEO]
Ubijanie masła i pranie na tarce na scenie

Dziś po raz pierwszy nasi reprezentanci w konkursie Eurowizji Donatan i Cleo wzięli udział w próbach przed majowym konkursem w Kopenhadze. Na scenie zaprezentowali się z utworem "My Słowianie - Slavic Girl", który jest nową wersję ich wielkiego hitu "My Słowianie". Pierwsze wideo, które mogliśmy zobaczyć kilka tygodni temu było bardzo kiczowate i kolorowe, czyli idealne na Eurowizję. Przypomnijmy: Jest już wideo z pierwszej próby Cleo. Jak wypadliśmy? Przed występem Cleo udzieliła krótkiego wywiadu dla oficjalnej strony konkursu - eurovision.tv. Dziennikarka bardzo chwali sobie naszą reprezentantkę, twierdząc, że jest bardzo sympatyczna.  Utwór "My Słowianie - Slavic Girls" polskich reprezentantów Donatana i Cleo odnosi się do wartości słowiańskich, szczególnie żeńskich. Dlatego Donatan podjął decyzję, że nie wystąpi z Cleo na scenie, po to, żeby show było bardziej fascynujące. Na scenie obok Cleo pojawią się tancerki z zespołu Mazowsze i tancerze z grupy "Śląsk" - czytamy. Zobacz: Luxuria ocenia nasze szanse na Eurowizji: Nie wygramy Przed chwilą w sieci pojawiło się oficjalne wideo z próby Cleo. Widać na nim, że wszystko wygląda bardzo efektownie i może spodobać się widzom spoza Polski. Zgodnie z zapowiedziami wokalistka pojawiła się na scenie z tancerkami, a w tle widać motywy związane z naszym krajem. Z kolei z relacji foto wynika, że tak jak pisaliśmy jako pierwsi kilka miesięcy temu, na scenie pojawią się: ubijanie masła i pranie na tarze. Zobacz zdjęcia z próby     Zobacz: Cleo pierwszy raz zaśpiewała za granicą. Jak sobie poradziła? Zdjęcia z prób: Zdjęcia z polskiej próby:

Donatan i Cleo Eurowizja. Donatan i Cleo szanse na Eurowizji
ONS
Newsy
Polska nie ma pieniędzy na Eurowizję: Bardzo chcemy wygrać
Bez wsparcia finansowego mają szansę?

W tym roku Polska powróciła do konkursu Eurowizji po dwóch latach przerwy. Nasz kraj reprezentować będą Donatan i Cleo   z hitem "My Słowianie" zaśpiewanym w języku polskim - taką decyzję podjęła komisja w skład której weszły autorytety z dziedziny muzyki: Maria Szabłowska, Artur Orzech, Marek Sierocki, Krzysztof Szewczyk i Paweł Sztompkę . Zobacz: Zdjęcia z obrad przed konkursem Eurowizji Telewizja Polska zdecydowała się na taki krok z dwóch powodów: oszczędności i doświadczenie z poprzednich lat. To właśnie wewnętrzne wybory zdecydowały, że nasz kraj reprezentowały Justyna Steczkowska, Anna Maria Jopek czy też Edyta Górniak . Praca komisji w tym roku była ciężka. TVP do Konkursu Eurowizji wraca po dwóch latach przerwy. Po obserwacji konkursu. Po analizowaniu sukcesów innych krajów. Bardzo chcemy wygrać. Chcemy ‘odczarować’ ten zły PR konkursu (...) Niestety koncertowa formuła wyboru piosenki i reprezentanta, która była bardzo kosztowna nie wzbudzała wielkiego zainteresowania wśród widzów, stąd powrót do wewnętrznego wyboru TVP - tłumaczy dla eurowizja.org Mikołaj Dobrowolski, szef polskiej delegacji w Kopenhadze. W kwestii promocji, która w takim konkursie jest bardzo ważna nasi reprezentanci nie mogą jednak liczyć na wsparcie finansowe TVP: TVP nie ma dużych możliwości, jeśli chodzi o kwestie finansowania promocji . Staramy się bardzo pomóc. Liczymy na mocną współpracę z menagerem artystów Zobacz: Zwyciężczyni Eurowizji pozytywnie wypowiada się o polskiej wokalistce W przypadku porażki naszego reprezentanta losy kolejnego konkursu będą stały pod znakiem zapytania. Ponownie chodzi o pieniądze - a raczej ich brak, które zdecydowały o tym, że nie było nas w konkursie przez ostatnie lata: TVP zmuszone było wycofać się z Eurowizji z powodów finansowych. Udział w tym...

Nasze akcje
Jenny Fairy Midday Coctail
Newsy

Ten stylowy dodatek przeniesie cię w świat wakacji i słodkiego lenistwa!

Partner
piekna-kobieta-bella
Fleszstyle

Jak się czuć pewnie i wygodnie przez cały dzień? Stawiaj na jakość

Partner
huawei-6-band-opaska
Fleszstyle

Asystent i trener personalny w jednym?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

Czy zdrowe i wygodne dziecięce buty nie mogą być modne?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

O tych butach marzy twoje dziecko!

Partner
catering-tajm
Fleszstyle

Pyszne, zdrowe i niebanalne dania z dostawą pod twoje drzwi?

Partner