Konferencja Donatana i Cleo przed Eurowizją
youtube
Newsy

Afera na Eurowizji: Zagraniczni dziennikarze stawiają poważne zarzuty Donatanowi i Cleo

Na konferencji prasowej zrobiło się gorąco

Wczoraj w Kopenhadze odbyły się pierwsze próby Donatana i Cleo przed majowym konkursem Eurowizji, w którym bierzemy udział po dwuletniej przerwie. Naszych reprezentantów wybrała komisja zebrana wokół TVP, argumentując swój wybór oszczędnościami i nadzieją, że powtórzymy sukces Edyty Górniak, którą wybrano w ten sam sposób. Utwór z którym startujemy to zmieniona wersja hitu "My Słowianie", na potrzeby konkursu została skrócona i wzbogacona o fragment w języku angielskim. Przypomnijmy: Donatan i Cleo po pierwszej próbie w Kopenhadze

Po swoim występie Cleo jako jedyna otrzymała od zgromadzonych na widowni osób brawa. Na wieczornej konferencji dziennikarze z całej Europy gratulowali polskiej delegacji występu i wyrażali swoje zadowolenie, że ponownie startujemy w konkursie. Nie wszystkim jednak występ przypadł go gustu, Szwedzki dziennikarz z "Aftonbladet" zapytał Cleo o to czy nie boi się, że zostaną posądzeni o seksizm i jakie jest jej zdanie na ten temat. W pierwszej chwili chciał odpowiedzieć Donatan, ale ostatecznie Cleo powtórzyła jego słowa.
 

Dziennikarz: Cleo, czy możesz potwierdzić, że utwór jest stereotypowy, ponieważ Donatan tego nie zrobił z obawy, że ludzie uznają go seksistowski?

Cleo: My osobiście nie widzimy w tym nic seksistowskiego. Wykonujemy po prostu czynności domowe, tak jak od pokoleń. Nie rozumiem o co chodzi? - powiedziała wyraźnie zaskoczona.

Donatan: Ja mam pytanie, które mogę postawić inaczej - czy ludzie, którzy szukają tutaj seksizmu mają jakiś problem? Utwór jest oczywiście z przymrużeniem oka, ale poważnie możecie zobaczyć nasze dziewczyny - one są naprawdę piękne. - wtrącił.


Wyraźnie zażenowany dziennikarz zaśmiał się tylko pod nosem. Widać było, że odpowiedź udzielona przez naszych reprezentantów nie była taka jakiej oczekiwał. Zmieszanie pojawiło się także na twarzach towarzyszących Donatanowi i Cleo tancerek. Faktycznie mogą nas posądzić o seksizm?

Zobacz: Bez Luxurii nie mamy szans na finał? Przeczytaj stanowisko modelki

Polska próba na Eurowizji. Donatan i Cleo na Eurowizji. Afera na Eurowizji 2014

Polska próba na Eurowizji. Donatan i Cleo na Eurowizji. Afera na Eurowizji 2014

Polska próba na Eurowizji. Donatan i Cleo na Eurowizji. Afera na Eurowizji 2014

Polska próba na Eurowizji. Donatan i Cleo na Eurowizji. Afera na Eurowizji 2014

Polska próba na Eurowizji. Donatan i Cleo na Eurowizji. Afera na Eurowizji 2014

Stroje w których pojawią się tancerki podczas show Donatana i Cleo:

Donatan posądzony o seksizm
YOUTUBE
Newsy
Torbjörn Ek oskarżył Donatana i Cleo o seksizm. Teraz zmienił zdanie
Jak do tego doszło?

Dokładnie tydzień temu odbyła się pierwsza próba naszych tegorocznych reprezentantów w konkursie Eurowizji - Donatana i Cleo . Co prawda na scenie pojawi się tylko wokalistka, ale raper jako twórca hitu towarzyszy jej przy każdej możliwej okazji, również na konferencjach prasowych. Pierwszej z nich z pewnością nie zapamiętamy pozytywnie, ponieważ jeden z dziennikarzy obecnych na sali zarzucił nam, że w utworze promowany jest seksizm. Jego zarzut wzbudził dość mieszane uczucia w naszym obozie, a Donatan starał się wybrnąć najlepiej jak potrafił. Przypomnijmy: Afera na Eurowizji: Zagraniczni dziennikarze stawiają poważne zarzuty Donatanowi i Cleo Temat był również poruszony na oficjalnej gali otwarcia Eurowizji. Mimo, że nasi reprezentanci zostali powitani gromkimi brawami, wątek kobiet w teledysku też się pojawił i po raz kolejny musieliśmy się z niego tłumaczyć. ( zobacz: Donatan i Cleo na gali otwarcia Eurowizji. Wszyscy pytali o skandal wokół ich występu ). Wszystko wskazuje jednak na to, że dziennikarz, który rozpętał burzę wśród innych krajów biorących udział w konkursie, zrozumiał że nie miał racji.   Na oficjalnym profilu Donatana na Facebooku pojawiła się wspólna fotografia muzyków, tancerek i wspomnianego reportera. Z opisu wnioskujemy, że wszystko zostało już wyjaśnione.   Szwedzki dziennikarz który doszukiwał się seksizmu i krytykował nasz teledysk musiał przyjrzeć się sprawie z bliska Przyznał że faktycznie wszystko jest fajnie i działa dobrze - trzyma kciuki za występ naszych dziewczyn - czytamy. Cieszymy się, że sprawę udało się tak szybko rozwiązać i mamy nadzieję, że jej echa nie wpłyną negatywnie na oceny naszych reprezentantów. Przypominamy, że nasz półfinał już w czwartek. Będziecie oglądać? Zobacz: Donatan otrzymał zakaz wstępu do restauracji w Danii Show Cleo i Donatana...

Próba Donatana i Cleo na Eurowizji. Występ Polski na Eurowizji 2014
Newsy
Eurowizja 2014: Donatan i Cleo po pierwszej próbie w Kopenhadze! [WIDEO]
Ubijanie masła i pranie na tarce na scenie

Dziś po raz pierwszy nasi reprezentanci w konkursie Eurowizji Donatan i Cleo wzięli udział w próbach przed majowym konkursem w Kopenhadze. Na scenie zaprezentowali się z utworem "My Słowianie - Slavic Girl", który jest nową wersję ich wielkiego hitu "My Słowianie". Pierwsze wideo, które mogliśmy zobaczyć kilka tygodni temu było bardzo kiczowate i kolorowe, czyli idealne na Eurowizję. Przypomnijmy: Jest już wideo z pierwszej próby Cleo. Jak wypadliśmy? Przed występem Cleo udzieliła krótkiego wywiadu dla oficjalnej strony konkursu - eurovision.tv. Dziennikarka bardzo chwali sobie naszą reprezentantkę, twierdząc, że jest bardzo sympatyczna.  Utwór "My Słowianie - Slavic Girls" polskich reprezentantów Donatana i Cleo odnosi się do wartości słowiańskich, szczególnie żeńskich. Dlatego Donatan podjął decyzję, że nie wystąpi z Cleo na scenie, po to, żeby show było bardziej fascynujące. Na scenie obok Cleo pojawią się tancerki z zespołu Mazowsze i tancerze z grupy "Śląsk" - czytamy. Zobacz: Luxuria ocenia nasze szanse na Eurowizji: Nie wygramy Przed chwilą w sieci pojawiło się oficjalne wideo z próby Cleo. Widać na nim, że wszystko wygląda bardzo efektownie i może spodobać się widzom spoza Polski. Zgodnie z zapowiedziami wokalistka pojawiła się na scenie z tancerkami, a w tle widać motywy związane z naszym krajem. Z kolei z relacji foto wynika, że tak jak pisaliśmy jako pierwsi kilka miesięcy temu, na scenie pojawią się: ubijanie masła i pranie na tarze. Zobacz zdjęcia z próby     Zobacz: Cleo pierwszy raz zaśpiewała za granicą. Jak sobie poradziła? Zdjęcia z prób: Zdjęcia z polskiej próby:

Szabłowska tłumaczy dlaczego Donatan i Cleo reprezentują Polskę
ONS
Newsy
Robert Kozyra nie daje Cleo szans na Eurowizji. Maria Szabłowska tłumaczy skąd taki wybór
Eksperci o szansach Polski w Danii

Wczoraj wieczorem w Kopenhadze odbyła się pierwsza próba naszych reprezentantów przed majowym konkursem Eurowizji . Na scenie zgodnie z zapowiedziami wystąpiła Cleo w towarzystwie tancerek z zespołów "Mazowsze i Śląsk". Nasz występ wzbudził ogromne zainteresowanie dziennikarzy, którzy wcześniej mieli okazję zobaczyć teledysk do "My Słowianie". Cleo jako jedyna po swoim wykonaniu została nagrodzona oklaskami przez zgromadzonych. Przypomnijmy: Konferencja Donatana i Cleo po próbie. Szwedzki dziennikarz zarzucił nam seksizm O wyborze Donatana i Cleo zdecydowała komisja zebrana wokół Telewizji Polskiej w skład której wchodzili znawcy zarówno polskiej muzyki jak i specyfiki konkursu. O takim kroku zdecydowały oszczędności i chęć powtórzenia sukcesu sprzed dokładnie dwudziestu lat, kiedy to Edyta Górniak z utworem "To nie ja" zajęła najwyższe miejsce w historii Polski w konkursie. Nie wszyscy są jednak zadowoleni z takiego obrotu spraw, spora część sympatyków Eurowizji uważa, że o wyborze naszego reprezentanta powinni decydować widzowie i słuchacze w specjalnym głosowaniu. Głos w sprawie zabrała Maria Szabłowska , zasiadająca w jury.   Wybierając piosenki, kraje uczestniczące w konkursie zawsze kierują się jakimiś względami. Mieliśmy przerwę. Jesteśmy tylko w półfinale. Za karę, że wystawialiśmy piosenki, które przegrywały. Rozumowanie było zatem takie, żeby w ogóle wyjść z półfinału - bo to już byłby sukces. I żeby nie stało się tak, że za karę znów nie będziemy startować. Jako, że ten konkurs to spektakl, widowisko - trudno nazwać go przecież koncertem - szansę mają przede wszystkim utwory interesujące wizualnie. "My Słowianie" spełnia te kryteria. Ma miliony odsłon. I nie są to jedynie "polskie wejścia". Okazuje się, że to zauważalny klip, melodia wpada w ucho, w wielu krajach stała się popularna, może dostawać głosy....

Nasze akcje

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner
Newsy

Kosmetyki, które dbają o ciebie i planetę. Poznaj nową linię przeciwzmarszczkową Laboratorium Kosmetycznego Ava

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner
Newsy

Pierścionek zaręczynowy w codziennych stylizacjach. Sprawdź najmodniejsze zestawienia na jesień 2021

Partner
Kosmetyki Neboa
Newsy

Zadbaj o włosy w duchu eko. Jak duży wpływ na planetę ma zawartość naszych kosmetyczek? Będziesz zaskoczona!

Partner