Marta Wierzbicka

Marta Wierzbicka to polska aktorka serialowa, teatralna i dubbingowa. Publiczność kojarzy ją przede wszystkim z roli Oli Zimińskiej w serialu "Na Wspólnej", w którym grała w latach 2005-2019. Aktorka związana jest z warszawskim Teatrem Capitol.

Imię: Marta

Nazwisko: Wierzbicka

Nazwisko panieńskie: Wierzbicka

Pseudonim: brak

Wzrost: 170 cm

Data urodzenia: 30.01.1991 r.

Znak zodiaku: wodnik

Zawód: aktorka

Osoby - związki: - Były partner - Maciej Zawadzki

Rodzice: brak informacji

Dzieci: brak

Rodzeństwo: Katarzyna Wierzbicka

BIO: Marta Wierzbicka to aktorka serialowa, teatralna i dubbingowa. Urodziła się 30 stycznia 1991 roku w Warszawie. Wraz z siostrą Katarzyną wychowywała się w stolicy, tutaj też studiowała na Akademii Sztuk Pięknych. Pierwszy raz na szklanym ekranie wystąpiła w epizodycznych rolach w "M jak miłość" w 2004 roku - w serialu pojawiła się również w 2009 roku. Dużą rozpoznawalność przyniosła Wierzbickiej rola Oli Zimińskiej - córki Danuty i Marta Zimińskich - w serialu stacji TVN "Na Wspólnej". Aktorka, podejmując współpracę telewizyjną w 2005 roku, miała zaledwie 14 lat. Wcieliła się również w kilka epizodycznych postaci w serialach: "Nowa", "Hotel 52", "Na noże" i "Pierwsza miłość". W 2010 roku spróbowała swoich sił w roli aktorki dubbingowej, podkładając głos głównej postaci - Alicji Kingsleigh - w filmie "Alicja w Krainie Czarów". Sprawdziła się dobrze, gdyż wystąpiła jako głos Alicji również w drugiej części filmu - w "Alicja po Drugiej Stronie Lustra". W 2015 roku podkładała również głos w grze komputerowej "Until Dawn".Sporą popularność Marcie Wierzbickiej przyniosła sesja rozbierana dla magazynu "Playboy" w 2013 roku. Uwagę opinii publicznej zwróciły przede wszystkim obfite piersi aktorki, które od zawsze były powodem kompleksów Wierzbickiej. Aktorka publicznie przyznawała się do negatywnego stosunku do swoich kobiecych kształtów i deklarowała nawet chęć zmniejszenia biustu w wyniku operacji plastycznej.Marta Wierzbicka pojawiała się w wielu programach rozrywkowych, m.in. wystąpiła u "Kuby Wojewódzkiego", w "Maglu Towarzyskim" i w "Ugotowanych". W 2014 roku brała udział w konkursie w programie polsatowskim "Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami". Tańczyła z Łukaszem Czarneckim i odpadła w pierwszym odcinku. W 2017 roku wzięła udział w drugiej edycji "Azja Express". Początkowo występowała w parze z Oliwią Cabaj, jednak ostatecznie związano ją ze Stanisławem Karpielem-Bułecką, z którym zajęła trzecie miejsce.Aktorkę oglądać można na deskach teatralnych w przedstawieniach warszawskiego Teatru Capitol.Prywatnie Marta Wierzbicka przez kilka lat związana była z Maciejem Zawadzkim. Obecnie jest w związku, jednak do publicznej wiadomości nie podaje żadnych informacji na ten temat. Chętnie natomiast dzieli się na Instagramie swoimi prywatnymi zdjęciami.

Znana z: roli Oli Zimińskiej w serialu telewizyjnym TVN "Na Wspólnej", a także z rozbieranej sesji dla magazynu "Playboy".

Funkcja w filmie:
 • aktorka epizodyczna w serialu "M jak miłość" (2004, 2009);
 • aktora w serialu "Na Wspólnej" (2005-2019);
 • aktorka w serialu "Nowa" (2010);
 • aktorka dubbingowa w filmie "Alicja w Krainie Czarów" (2010);
 • aktorka w serialu "Hotel 52" (2011);
 • aktorka dubbingowa w grze "Until Dawn" (2015);
 • aktorka dubbingowa w filmie "Alicja po Drugiej Stronie Lustra" (2016);
 • aktorka w serialu "Na noże" (2016);
 • aktorka w serialu "Pierwsza miłość" (2019);
 • aktorka w filmie "Pan T" (2019).


 • Płyty: brak

  Książki: brak

  Nagrody : brak

  LINK Instagram: @mtttttm

  LINK Facebook: Marta Wierzbicka | Facebook
  Advertisement MPU index
  Advertisement MPU index