Karolina Szostak schudła Agata Rubik schudła Marta Wierzbicka schudła Katarzyna Skrzynecka  schudła Magda Bereda schudła
gwiazdy schudły
Instagram

Dieta i odchudzanie to tematy zawsze gorące, wzbudzające kontrowersje i zainteresowanie. Na szczęście świat już dawno poszedł do przodu i niezdrowe odchudzanie oraz obsesyjne gubienie kilogramów są zdecydowanie passé, co nie znaczy, że wszyscy pokochali swoje ciała w większych wymiarach i są teraz wyłącznie "body positive". Wiele gwiazd na przestrzeni lat zdecydowało się na pozbycie centrymentów w obwodach i chętnie się tym chwalą na swoich profilach. Zobaczcie poniżej, które gwiazdy zdecydowały się odchudzić i jak to zrobiły. Znamy też liczbę zgubionych kilogramów! 

1/8
Karolina Szostak schudła
East News/Instagram

Metamorfoza Karoliny Szostak była jedną z najbardziej spektakularnych w polskim show-biznesie. Dziennikarka otwarcie przyznała, że schudła 20 kg dzięki diecie owocowo-warzywnej dr Dąbrowskiej. W związku z tym dziennikarka jak ognia unikała alkoholu, papierosów, kawy, herbaty, a przede wszystkim pokarmów, które nie były warzywami i owocami. I to wszystko przez 9 tygodni! Dieta Szostak może wydawać się dla niektórych bardzo drastyczna, zwłaszcza że przez pierwszych 6 tygodni można jeść tylko 600 kalorii! Karolina Szostak dała jednak radę i dziś cieszy się znacznie niższą wagą. 

2/8
Agata Rubik schudła
Instagram

Agata Rubik jest drugą gwiazdą, która pozbyła się kilogramów dzięki diecie dr Dąbrowskiej. Swoje zmagania opisała na Instagramie i przyznała, że w ciągu 4 tygodni schudła 7 kg. 

Wracam do gry! Po całkowicie leniwych wakacjach, fatalnej diecie w trakcie i w końcu po 4. tygodniowym poście oczyszczającym dr Dąbrowskiej moja dzienna rutyna pomału się stabilizuje. Pytacie jak moje samopoczucie i efekty po diecie warzywno- owocowej. To był mój trzeci raz, pierwszy tak długi. Za każdym razem jestem z siebie bardzo zadowolona, że udało mi się wytrwać! Kto przez to przechodził, wie o czym piszę. Łatwo nie jest, post warzywno- owocowy to czas absolutnie bezkompromisowy. Albo trzymasz się sztywno określonych zasad i później czerpiesz korzyści, albo to nie ma sensu. Podsumowując- czuję się bardzo dobrze, zrzuciłam 7 kg (wstyd się przyznać, ale beztroskie wakacje kosztowały mnie 8kg) i znowu mam dużo energii i chęci do działania! To co, kto tak jak ja zacznie ten dzień od treningu? 😁💪🏻 #postdrdabrowskiej #oczyszczanie #detox #fit #trening - napisała Agata Rubik. 

3/8
Marta Wierzbicka schudła
East News/Instagram

Marta Wierzbicka jakiś czas temu zaskoczyła wszystkich swoją metamorfozą. Aktorka bardzo schudła, a jej fani zaczęli się niepokoić. Niektórzy podejrzewali, że Marta jest ciężko chora! Gwiazda szybko rozwiała wątpliwości. 

Do wszystkich tych, którzy komentowali to zdjęcie: Mam się bardzo dobrze! Szczerze? Nigdy chyba nie miałam się lepiej! - napisała aktorka. 

Przy okazji Marta Wierzbicka zdradziła, że zmieniła swój tryb życia. Zaczęła się zdrowo odżywiać i ograniczyła cukier. Do tego zrezygnowała z tradycyjnych papierosów na rzecz "podgrzewaczy" tytoniu. 

 

4/8
Katarzyna Skrzynecka  schudła
East News/Instagram

Katarzyna Skrzynecka również ostro wzięła się za odchudzanie. Aktorka schudła już 15 kilogramów i to w bardzo krótkim czasie. Przez zaledwie 10 tygodni Katarzyna Skrzynecka była na wegetariańskiej diecie, która pozwolila jej tak szybko schudnąć. Co jada teraz aktorka? Zdradziła szczegóły:

-Bez awokado niestety, choć pyszne. Ale megakaloryczne! Majonezik killer, choć smaczny. Bez sosu balsamico, bo z cukrem. Bez fety ani innych serów, choć też przepyszne. Orzechów minimum z rzadka- taki przepis na dressing zaprezentowała raz Katarzyna Skrzynecka. 

5/8
Magda Bereda schudła
Instagram

Wśród odchudzających się jest nawet Magda Bereda! Młoda gwiazda zdradziła nam kiedyś, że zgubiła 6 kilogramów. Niestety, nie wyjawiła sekretu swojej diety!

6/8
Agnieszka Kaczorowska schudła
East News/Instagram

Agnieszka Kaczorowska również miała w swoim życiu epizod, że zdecydowała się schudnąć i to aż... 8 kilogramów! Aktork wyjawiła wtedy, że nie stosowała żadnych drakońskich diet, piła dużo wody, jadła zdrowe posiłki i zmniejszyła jedynie porcje na swoim talerzu. 

Pracowałam także nad emocjami i akceptacją siebie.  Zauważyłam, że jeśli mam kłopoty, to jem więcej. Dlatego dziś staram się jeść tylko wtedy, gdy czuję głód, i tylko tyle, by go zaspokoić"- powiedziała wtedy Kaczorowska.

7/8
Sylwia Bomba schudła
Instagram

Sylwia Bomba również ma spektakularną metamorfozę na swoim koncie. Gwiazda "Gogglebox" ważyła kiedyś 80-90 kilogramów i pozbyła się ich aż 30! Wcześniej słyszała od swojej mamy, że jest grubej kości, więć nie ma z  czego się odchudzać. W końcu wszystko się zmieniło, gdy Sylwia po raz pierwszy zobaczyła się na ekranie. 

Okazało, że kamera inaczej pokazuje mnie niż ja widzę siebie w lustrze. A jak wiadomo, w lustrze widzimy się trochę lepiej - powiedziała Sylwia. 

Gdy Sylwia przeszła na dietę i zaczęła ćwiczyć, to... przytyła 6 kg! Okazało się, że ma inspulinooporność, więc całkowicie musiała zmienić swój sposób żywienia. Dzięki temu schudła 30 kg. 

 

8/8
mateusz borkowski
instagram

Nie da się jednak ukryć, że największą przemianę przeszedł Big Boy z "Gogglebox" czyli Mateusz Borkowski. On schudł aż 160 kg! Big Boy musiał jednak najpierw poddać się operacji zmniejszenia żołądka i dopiero po niej całkowicie zmienił swój styl życia.