Kasia Moś

Kasia Moś to piosenkarka, która znana jest m.in. z charakterystycznych reklam jednego z towarzystw ubezpieczeniowych, gdzie śpiewała covery znanych przebojów. Jednak jej kariera zatacza o wiele szersze kręgi. Współpracuje m.in. z Teatrem Łaźnia Nowa. Reprezentowała Polskę w Konkursie Piosenki Eurowizji. Zobacz, czym jeszcze zajmuje się ta polska artystka.

Imię: Katarzyna

Nazwisko: Moś

Nazwisko panieńskie: Moś

Pseudonim: -

Wzrost: -

Data urodzenia: 3 marca 1987 r.

Znak zodiaku: ryby

Zawód: piosenkarka, kompozytorka, autorka tekstów

Osoby - związki: -

partner: artystka była związana z Maciejem Malinowskim

Rodzice: Joanna Moś i Marek Moś

Dzieci: -

Rodzeństwo: Mateusz Moś

BIO: Kasia Moś przyszła na świat w 1987 roku. Ma bardzo muzykalną rodzinę. Ojciec jest dyrygentem, matka gra na altówce, a jej starszy brat - na skrzypcach. Zawodowo koncertuje z Orkiestrą Aukso, której dyrektorem jest Marek Moś.Kasia Moś już od najmłodszych lat swoje życie związała z muzyką. Ukończyła klasę wiolonczeli i fortepianu w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Bytomiu. Związana była także z zespołami, których muzycy studiowali i wykładali na Wydziale Jazzu Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. W młodym wieku zaczęła również pobierać lekcje śpiewu. Chcąc rozwinąć lepiej swoje umiejętności, zapisała się na Wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach.Kasia Moś chciała reprezentować Polskę na konkursie Eurowizji. Po raz pierwszy szansa na to pojawiła się w 2006 r. Wtedy to wzięła udział w polskich eliminacjach w ramach "Piosenki dla Europy 2006". Jednak utwór "I Wanna Know" w jej interpretacji zajął 10 miejsce. Kolejna szansa pojawiła się w 2017 r., kiedy to udało jej się zostać reprezentantką naszego kraju. W finale konkursu zdobyła 22 miejsce.W latach 2008-2009 związana była z Filharmonią im. Witolda Lutosławskiego we Wrocławiu. W latach 2011-2012 przebywała w Stanach Zjednoczonych, gdzie miała okazję współpracować m.in. z Myą czy Evą Longorią.Obecnie jest w kraju i rozwija się muzycznie. Nagrywa płyty, występuje w reklamach. Nawiązała także współpracę z Orkiestrą Aukso oraz z takimi twórcami jak Artur Andrus czy Kuba Badach.

Znana z: Artystka przez wielu kojarzona jest jako twarz serii reklam Towarzystwa Ubezpieczeniowego Link4, w których śpiewała covery znanych piosenek. Część osób pamięta ją także z występów w programach rozrywkowych. Była uczestniczką trzeciej edycji talent-show "Must Be the Music. Tylko muzyka", gdzie dotarła do finału i zajęła trzecie miejsce. Pojawiła się również w programie "Twoja twarz brzmi znajomo" i wygrała siódmy odcinek. Ostatecznie w programie zajęła piąte miejsce. Nagrodę pieniężną, którą otrzymała, przekazała na rzecz Straży dla Zwierząt w Polsce - organizacji wspierającej bezbronne stworzenia, które stały się ofiarami, wymagają pomocy medycznej, nie mają domu.Kasia Moś znana jest ze swojej działalności na rzecz ochrony środowiska. Działa aktywnie także na rzecz fundacji prozwierzęcych. Jest ambasadorką akcji "Zerwijmy łańcuchy!".

Funkcja w filmie: -

Płyty:


 • albumy studyjne: "Inspiration" (2015 r.), "Moniuszko 200" (2021 r.);


 • single: "I Wanna Know" (2006 r.), "Uwierz" (2012 r.), "Zatracam się" (2014 r.), "Break" (2014 r.), "Pryzmat" (2015 r.), "Addiction" (2016 r.), "Flashlight" (2017 r.), "Wild Eyes" (2018 r.), "Wait" (2020 r.), "Ślad" (2020 r.), "Częściej" (2021 r.), "Mimi" (2021 r.), "Dobre moce" (2021 r.), "Autostop" (2022 r.);


 • single promocyjne: "#Hot16Challenge2" (2020 r.), "Dziś nie ma takiej wiosny" (2020 r.), "Mizerna cicha" (2020 r.)


 • Książki: -

  Nagrody: -

  Link Instagram: @kasiamos_official


  Link FB: http://www.facebook.com/kasiamospl
  Advertisement MPU index
  Advertisement MPU index