Joanna Przetakiewicz

Joanna Przetakiewicz to znana projektantka mody. Przez lata była partnerką najbogatszego Polaka, Jana Kulczyka. Jej obecnym partnerem jest Rinke Rooyens, eksmąż Kayah. Przedsiębiorczyni prowadzi firmę modową La Mania, która kilka lat temu zajęła się też sprzedażą akcesoriów do domu.

Imię: Joanna

Nazwisko: Przetakiewicz-Rooyens

Nazwisko panieńskie: Jaroszek

Pseudonim: brak

Wzrost: 170 cm

Data urodzenia: 11.12.1967

r.

Znak zodiaku: strzelec

Zawód: projektantka mody, przedsiębiorczyni, radca prawny

Osoby - związki: Joanna Przetakiewicz jako dwudziestolatka wyszła za mąż. W 2005 r. rozwiodła się i związała z Janem Kulczykiem, właścicielem przedsiębiorstwa Kulczyk Holding i międzynarodowej grupy inwestycyjnej Kulczyk Investments. Byli ze sobą 8 lat. Wzięli ślub w Szwajcarii. Nawet po rozstaniu utrzymywali przyjacielskie relacje. W 2020 r. ponownie wyszła za mąż. Jej partnerem został Rinke Rooyens. To producent, scenarzysta, reżyser programów telewizyjnych, jest właścicielem Rochstar SA. Pierwszy raz pokazali się publicznie jako para na imprezie "Vogue'a" w 2018 r.

Rodzice: Maria Jaroszek, brak informacji o personaliach ojca

Rodzeństwo: Projektantka ma czworo rodzeństwa.

Dzieci: Joanna Przetakiewicz ma trzech synów: Aleksandra, Filipa i Jakuba. Wszyscy kształcili się za granicą. Najwięcej informacji można znaleźć w mediach na temat Aleksandra. Studiował w Rzymie na wydziale stosunków międzynarodowych. Od 2014 r. pełni funkcję prezesa La Manii. Często plotkowano o jego związku z Magdaleną Frąckowiak - znaną modelką, z którą rozstał się po dwóch latach.

BIO: Joanna Przetakiewicz urodziła się w 1967 r. w Warszawie. Ukończyła V Liceum Ogólnokształcące im. księcia Józefa Poniatowskiego w Warszawie. Następnie studiowała prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Przetakiewicz ma uprawnienia radcy prawnego. W 1992 r. otworzyła klinikę dentystyczną Vita-Dent Centrum Stomatologiczne. Jej partnerką w biznesie była bratowa. Z czasem pojawiły się kolejne siedziby kliniki. Przełomem w życiu okazał się związek z Janem Kulczykiem, dzięki któremu zaczęła być bardziej znana w show-biznesie. W 2010 r. zmieniła zupełnie zainteresowania i otworzyła firmę modową. Pomógł jej w tym Karl Lagerfeld, niemiecki projektant mody. Na przestrzeni lat znacznej zmianie uległ styl Przetakiewicz. Na starych zdjęciach rzucają się w oczy mocna opalenizna, różowe cienie do powiek, tlenione włosy.

Znana z: Joanna Przetakiewicz to znana projektantka mody. Jest dyrektorką i założycielką modowej marki La Mania, która odnosi wielkie sukcesy, również za granicą. W 2019 r. otworzyła firmę La Mania Home, zajmującą się sprzedażą akcesoriów domowych. Przetakiewicz jest inicjatorką akcji "Era Nowych Kobiet". To ruch społeczny, zajmujący się tworzeniem przestrzeni do dzielenia się aktywnościami i doświadczeniami przez kobiety. Projektantka w 2017 r. wzięła udział w sesji zdjęciowej dla "Playboya". W udzielonym tam wywiadzie powiedziała: "Zrobiłam to, bo chciałam i mogłam. Wierzę, że rozpoczęła się era nowych kobiet i trzeba o tym głośno mówić".

Funkcja w telewizji: W latach 2014-2015 zasiadała w jury programu o projektowaniu "Project Runway" razem z modelką Anją Rubik, fotografem Marcinem Tyszką, który zastąpił w składzie jurorskim projektanta Mariusza Przybylskiego. W 2017 r. wzięła udział w reality show "Azja Express". Do programu zaprosiła Łukasza Jakóbiaka, który znany jest zwłaszcza z programu "20 m2". Para zajęła czwarte miejsce w wyścigu. Projektantka pojawia się też często w telewizji u boku obecnego męża.

Płyty: brak

Książki: W 2020 r. Joanna Przetakiewicz napisała książkę "#Nie bałam się o tym rozmawiać. Historie bez retuszu" (Ringier Axel Springer). Książka zawiera opowieści o losach kilku kobiet.

Nagrody: Joanna Przetakiewicz otrzymała nagrodę ShEO Awards 2019 w kategorii "Mentor/coach" na gali tygodnika "Wprost" za akcję "Era Nowych Kobiet".

Link na Instagram: @joannaprzetakiewicz

Link FB: @joannaprzetakiewiczofficial
Advertisement MPU index
Advertisement MPU index