Dorota Gardias

Dorota Gardias to znana polska dziennikarka i prezenterka pogody związana ze stacją TVN. W młodości startowała w konkursach piękności, a na początku kariery pracowała jako fotomodelka. W mediach można ją oglądać również na stacji TVN Meteo i TVN Turbo.

Imię: Dorota

Nazwisko: Gardias

Nazwisko Panieńskie: Gardias

Pseudonim: brak

Wzrost: 174 cm

Data urodzenia: 22.06.1980 r.

Znak zodiaku: Rak

Zawód: dziennikarka, fotomodelka

Osoby - związki:
 • mąż Konrad Skóra (do 2011 r.)
 • partner Patryk Kalski (od 2011 do 2012 r.)
 • partner Piotr Bukowiecki (od 2012 do 2015 r.)
 • partner Krzysztof Sawicki (od 2016 do 2018 r.)
 • partner Żurnalista (od 2018 r.)


 • Rodzice: brak informacji

  Dzieci: córka Hanna Bukowiecka (ur. 07.09.2013 r.)

  Rodzeństwo: bracia Michał Gardias i Kamil Gardias

  BIO: Dorota Gardias to polska dziennikarka, prezenterka pogody i fotomodelka. Urodziła się 22 czerwca 1980 roku w Tomaszowie Lubelskim, gdzie ukończyła Liceum Ogólnokształcące im. Bartosza Głowackiego. Jest również absolwentką Uniwersytetu Marii-Curie Skłodowskiej w Lublinie, gdzie studiowała pedagogikę przedszkolną oraz kształciła się w kierunku animatora i menedżera kultury. Wychowywała się wraz z braćmi Michałem i Kamilem. Mimo że w wywiadach często mówi o surowym ojcu, pozytywnie wspomina śpiewanie z nim w zespole Quantes. Do 2011 roku była żoną pilota śmigłowców Konrada Skóry - nosiła wtedy nazwisko Dorota Gardias-Skóra. Para rozstała się, kiedy po zwycięstwie w "Tańcu z gwiazdami" kariera dziennikarki zaczęła się intensywnie rozwijać. W latach 2012-2015 Gardias była partnerką Piotra Bukowieckiego. 7 września 2013 roku przyszła na świat córka pary Hanna. Od 2018 roku partnerem Gardias jest autorek książek i publicysta internetowy ukrywający się pod pseudonimem Żurnalista. W 2021 roku dziennikarka wyznała, że wykryto u niej nowotwór piersi.Dorota Gardias już jako nastolatka występowała w licznych konkursach piękności. Zdobyła m.in. tytuł Miss Lubelszczyzny i Najpiękniejszej studentki Lublina. Swoją karierę w mediach zaczynała od fotomodelingu. Można ją było zobaczyć na okładkach takich magazynów jak "Neo+", "Cosmopolitan", "CKM", "Twój Styl". Występowała również w kampaniach reklamowych piwa Redd's, banku PKO BP, kosmetyków Soraya, obuwia Caprice i gry "Dragon Age: Początek".Swoją karierę dziennikarską Dorota Gardias zaczęła w lubelskim oddziale TVP 3, a od 2006 roku związana jest ze stacją TVN. W stacji TVN Meteo i TVN24 prezentuje pogodę. Była też prezenterką takich programów jak "Projekt plaża", "Projekt plaża nocą", "alleZIMA!", "Meteo Maniak". W 2009 roku wraz z Andrejem Mosejcukiem zwyciężyła w 9. edycji "Tańca z gwiazdami". W 2017 roku wystąpiła w kolejnym programie rozrywkowym, "Azja Express", w którym występowała w parze z Katarzyną Domeracką.

  Znana z: takich programów grupy stacji TVN jak "Projekt plaża", "Projekt plaża nocą", "alleZIMA!", "Meteo Maniak", "Kalejdoskop". Gardias znana jest też szerszej publiczności jako prezenterka pogody na stacji TVN Meteo i TVN24. Słynna jest również jej sesja zdjęciowa topless dla magazynu "Twój Styl" oraz "Wysokie Obcasy Extra", która była inspirowana sesją Lady Gady i wykonana przez znanego artystę fotografa Davida LaChapelle'a. W latach nastoletnich i na studiach Dorota Gardias znana była jako miss na wielu konkursach piękności. Zdobyła tytuł Miss Lubelszczyzny i Najpiękniejszej studentki Lublina w 1999 i 2000 roku. Na jej koncie jest również tytuł Miss Tomaszowa Lubelskiego, Miss Nastolatek Zamojszczyzny, Miss Chmielaków, Miss Polonia Roztocza i Miss Dziennika Wschodniego. Oprócz tego w 1999 roku startowała w konkursie Miss Polonia. Znany jest również występ Gardias w programie rozrywkowym "Taniec z gwiazdami". W 9. edycji programu w parze z Andrejem Mosejcukiem zajęła 1. miejsce.

  Funkcja w filmie: -

  Płyta: brak

  Książki: brak

  Nagrody: - Telekamery dla Prezentera pogody w 2010 roku

  LINK Instagram: @dorotagardias

  LINK Facebook: facebook.com/gardiasd/
  Advertisement MPU index
  Advertisement MPU index