Anna Wyszkoni

Anna Wyszkoni to piosenkarka, która zyskała popularność, śpiewając w zespole Łzy. Na początku XXI stulecia ich przeboje "Agnieszka już dawno tutaj nie mieszka" czy "Narcyz się nazywam" podbijały polskie listy przebojów. W 2009 r. wydała swój pierwszy solowy album i od tamtej pory kontynuuje karierę bez grupy. Na swoim koncie ma wiele prestiżowych nagród, w tym Superjedynkę czy wyróżnienie magazynu VIVA. Niewiele zabrakło, a reprezentowałaby Polskę na Eurowizji. Oprócz tego sprawdziła się w roli prezenterki telewizyjnej. Zobacz, jaki program prowadziła.

Imię: Anna Maria

Nazwisko: Wyszkoni

Nazwisko panieńskie: Wyszkoni

Pseudonim: brak

Wzrost: 162 cm

Data urodzenia: 21.07.1980 r.

Znak zodiaku: rak

Zawód: piosenkarka, kompozytorka, dekoratorka wnętrz, prezenterka telewizyjna

Osoby - związki:partner Maciej Durczak - para jest związana również na gruncie zawodowym, mężczyzna jest managerem wokalistki;były mąż Adam Piguła - ślub odbył się w 2004 r., jednak związek nie przetrwał próby czasu i małżeństwo zakończyło się rozwodem.

Rodzice: brak szczegółowych informacji na ich temat; wiadomo, że artystkę łączą z nimi serdeczne relacje

Dzieci: syn Tobiasz Piguła (ur. 2001 r.) i córka Pola Durczak (ur. 2012 r.)

Rodzeństwo: brak informacji

BIO: Anna Wyszkoni to piosenkarka, kompozytorka, dekoratorka wnętrz, prezenterka telewizyjna. Urodziła się i wychowała na Śląsku. Jako nastolatka zdobyła tytuł Miss Gminy Krzyżanowice i śpiewała w gminnym zespole. Od dziecka marzyła o wielkiej karierze i już w 1996 r. zaczęła występować z zespołem Łzy. Grupa początkowo zdobywała nagrody na lokalnych festiwalach muzycznych w Wyszkowie czy Radomiu. Pod koniec lat 90. Wyszkoni wygrała jeden z odcinków programu "Szansa na sukces" i potem jej kariera nabrała rozpędu. W 2001 r. utwory zespołu Łzy takie jak "Narcyz się nazywam" czy "Agnieszka już dawno tutaj nie mieszka" śpiewała cała Polska. W 2004 r. zespół startował w eliminacjach do Eurowizji, jednak ostatecznie zajęli drugie miejsce i nie mieli okazji reprezentować Polski. Rok 2008 okazał się przełomowy dla Ani Wyszkoni, która nagrała piosenkę pt. "Soft" z zespołem Video i tym samym rozpoczęła karierę solową. Rok później ukazała się jej premierowy singiel "Czy ten pan i pani", za który zgarnęła prestiżową nagrodę na Festiwalu w Opolu. W 2010 r. pojawiła się gościnnie w serialu "Na dobre i na złe", jednak nie kontynuowała kariery aktorskiej. W 2017 r. dowiedziała się, że ma nowotwór tarczycy, jednak udało jej się pokonać chorobę. O swoim trudnym doświadczeniu opowiedziała w piosenkach z albumu "Jestem tu nowa". W 2019 r. była członkinią jury w krajowych eliminacjach do Konkursu Piosenki Eurowizja. W ostatnim czasie zrealizowała też swoje inne marzenie - zdobyła dyplom dekoratorki wnętrz i ma zamiar być aktywna w tym zawodzie.

Znana z: umiejętności wokalnych i tanecznych. W 2014 r. wzięła udział w 2 edycji programu "Taniec z Gwiazdami". Trenowała pod okiem mistrza tańca Jana Klimenta i wspólnie zajęli 2 miejsce. W 2021 r. zadebiutowała jako prezenterka telewizyjna, prowadząc program "Design Dream. Pojedynek na wnętrza" na antenie telewizji Polsat.

Funkcja w filmie:
 • aktorka w serialu "Na dobre i na złe" (2010).


 • Płyta:"Pan i Pani" (2009);"Życie jest w porządku" (2012);"Kolędy wielkie" (2015);"Jestem tu nowa" (2017).

  Książki: brak

  Nagrody: - "Srebrna premiera" na 46 Festiwalu w Opolu (2009); - Nagroda Dziennikarzy i Fotoreporterów na 46 Festiwalu w Opolu (2009); - Nagroda VIVA Comet 2010 w kategorii Dzwonek Roku (2010); - Superjedynka w kategorii Przebój Roku za piosenkę "Wiem, że jesteś tam" (2011); - SuperNagroda na 50 Festiwalu w Opolu (2013); - Nagroda Specjalna Radia RMF FM (2016); - Nagroda Specjalna Telewizji Polskiej na 54 Festiwalu w Opolu (2017).

  LINK Instagram: @annawyszkoni_official


  Link FB: @AnnaWyszkoniOfficial
  Advertisement MPU index
  Advertisement MPU index