Anna Wyszkoni na konferencji prasowej
East News
Newsy

Anna Wyszkoni ma za sobą dramatyczne przeżycia: chorobę nowotworową i operację wycięcia guza. Teraz cieszy się życiem

Anna Wyszkoni wielokrotnie dzieliła się swoimi doświadczeniami dotyczącymi walki z rakiem. Jak zmieniła ją choroba?

Anna Wyszkoni kończy właśnie 40 lat! Artystka obecnie jest jedną z najpopularniejszych wokalistek, ale jej życie nie zawsze było łatwe. Cztery lata temu gwiazda dowiedziała się, że ma guza tarczycy. Anna Wyszkoni zdecydowała się powiedzieć o tym głośno podczas Polsat SuperHit Festiwal 2016 w Sopocie, gdzie świętowała 20-lecie swojej pracy artystycznej. 

Trzy miesiące temu nie widziałam, czy stanę na tej scenie. Pokonałam bardzo ciężką chorobę, o czym nie wiedzieliście - przyznała ze sceny Anna Wyszkoni. 

Ostatecznie aktorka w 2016 roku wygrała walkę z chorobę. Guz zdiagnozowany we wczesnym stadium okazał się wyleczalny, a rokowania od początku były dobre. Po kontrolnych badaniach okazało się, że choroba została pokonana, ale to nie koniec. Dramatyczne wydarzenia zmieniły Annę Wyszkoni, a po wszystkim artystka zdecydowała się skorzystać z pomocy psychologa.

Po chorobie poszłam do psychologa, by opowiedzieć mu o swoich lękach. Gdy dowiadujesz się, że masz raka, twoje życie wywraca się do góry nogami. Szok, niedowierzanie, strach, co będzie dalej. Przepłakałam wiele nocy przed operacją. To było doświadczenie graniczne. Gdy wszystko wróciło do normy, pojawiła się euforia. Nagle chciałam tylko żyć, żyć i żyć. - mówiła Ania Wyszkoni w wywiadzie dla "Gali".

Anna Wyszkoni odpowiada hejterom i komentuje swoją metamorfozę! "Każda kobieta się zmienia"

W jaki sposób Anna Wyszkoni dowiedziała się o chorobie?

Anna Wyszkoni w wywiadzie zdecydowała się opowiedzieć o swoich dramatycznych przeżyciach i strachu, jaki jej towarzyszył, kiedy dowiedziała się o chorobie. Okazuje się, że podczas rutynowych badań aktorce zlecono dodatkowe i wtedy usłyszała diagnozę - złośliwy guz tarczycy. 

Poszłam kiedyś na rutynowe badania piersi, bo czułam, że coś nie tak. Lekarz postanowił zbadać mi tarczycę. Okazało się, że na tarczycy mam złośliwego guza. To był dla mnie totalny szok. Pierwsze myśli są wręcz tragiczne.  Co będzie dalej, czy ja w ogóle będę dalej? To była pierwsza walka, jaka stoczyła się w mojej głowie, a później nadeszła ta świadomość, że po operacji mogę nie wrócić do śpiewania. Na szczęście okazało się, że zagrożenie życia nie było duże, wręcz minimalne. Uleczalność tego nowotworu jest wysoka, a mój został wykryty bardzo wcześnie – powiedziała wokalistka w "Dzień Dobry TVN" o swojej chorobie.

Dla aktorki ten czas był jeszcze bardziej dramatyczny, bo jako mama dwójki dzieci zdawała sobie sprawę z ryzyka, a jednocześnie nie chciała, aby jej dzieci były przerażone całą sytuacją związaną z leczeniem

Nikomu nie mówiłam o chorobie. To było moją tak naprawdę moją słodką tajemnicą. Albo wręcz "gorzką". Wiedzieli tylko najbliżsi. Przyznaję, że dzieci trochę oszukałam. Pola jest malutka, nie miała świadomości, co się ze mną dzieje. Bardzo przeżyła mój pobyt w szpitalu. Nie chciała stamtąd wyjść, chciała ze mną zostać.

Mój syn przeżywał to w zupełnie inny sposób. Ma 15 lat, więc był świadomy. Jednak przyznaję, że jego także oszukałam w chwili, kiedy zapytał, czy to jest rak. Powiedziałam wtedy, że to jest tylko guz, że go wytniemy i będzie wszystko dobrze. Sama w ten sposób chciałam nastawić się pozytywnie - dodała piosenkarka na kanapie w "Dzień dobry TVN".

Anna Wyszkoni zdradziła, dlaczego zdecydowała się publicznie mówić o chorobie?

Anna Wyszkoni postanowiła szczerze opowiedzieć o tym, co skłoniło ją do mówienia publicznie o walce z rakiem. Okazuje się, że zrobiła to dlatego, aby zwiększyć świadomość innych na temat diagnostyki nowotworowej i profilaktyki, dzięki której można wcześnie wykryć chorobę, a to zdecydowanie zwiększa szansę na leczenie.

Gdyby nie obietnica złożona lekarzowi, który wykrył u mnie guza, nie wracałabym do tego tematu. Poprosił, bym jako osoba publiczna mówiła o chorobie, bo niewiele osób w Polsce się bada, świadomość diagnostyki nowotworowej jest na naprawdę niskim poziomie – wyznała szczerze Anna Wyszkoni w rozmowie z „Galą”.

Artystka nie ukrywa, że po tym jak otrzymała ostateczne wyniki, które potwierdziły, że jest zdrowa, zmieniła swoje podejście do życia. Teraz ma więcej dystansu do siebie i do życia, wie, że ma prawo popełniać błędy i cieszy się zdrowiem i czasem z rodziną. 

Po pokonaniu choroby Anna Wyszkoni w rozmowie z "Fleszem" przekazała apel do kobiet, aby nie bały się badań i słuchały swojego ciała, kiedy wysyła niepokojące sygnały:

To była kontrola, wolałabym nie wdawać się w szczegóły. Ta sytuacja już za mną i nie chcę do niej wracać. Ale chciałabym zaapelować do innych kobiet, żeby nie lekceważyły niepokojących objawów, dbały o siebie i słuchały sygnałów, jakie wysyła im organizm. Badania to nic strasznego, a wszystkie nieprawidłowości wychwycone we wczesnym stadium dają szanse na całkowite wyzdrowienie – powiedziała w rozmowie z "Fleszem" Anna Wyszkoni.

Obecnie gwiazda skupia się na rodzinie i rozwija karierę zawodową. 

Zobacz także: Dramatyczna historia Anny Dymnej: tajemnicza śmierć męża i wypadek samochodowy. Przetrwała, a teraz sama niesie pomoc innym

Anna Wyszkoni w białej sukience
East News

Ania Wyszkoni w Opolu 2019.

Ania Wyszkoni w Opolu 2019 w różowo czerwonej sukience

 

Zobacz także
Tak mieszka Ania Wyszkoni

Jak mieszka Ania Wyszkoni? Zobaczcie wnętrza z jej domu! Jest bajecznie! 

Ania Wyszkoni na festiwalu w Opolu

Anna Wyszkoni zmieniła kolor włosów! Wokalistka zafundowała sobie sporą metamorfozę! 

 

Anna Wyszkoni
ONS
Newsy
"Przepłakałam wiele nocy przed operacją" Poruszające wyznanie Anny Wyszkoni o walce z nowotworem
"Przepłakałam wiele nocy przed operacją" Poruszające wyznanie Anny Wyszkoni o walce z nowotworem
Anna Wyszkoni o chorobie
Newsy
Anna Wyszkoni wyznaje: "Miałam raka". Wokalistka opowiedziała, jakie trudne chwile przeżyła ona i jej rodzina
Anna Wyszkoni wyznaje: "Miałam raka". Wokalistka opowiedziała, jakie trudne chwile przeżyła ona i jej rodzina

Anna Wyszkoni do tej pory nie była gotowa na to, by opowiedzieć o swojej chorobie. Jakiś rok temu powiedziała tylko, że chorowała na coś, co mogło sprawić, że straci głos na zawsze. Okazuje się, że Anna Wyszkoni miała nowotwór i dopiero teraz o tym przerwała milczenie! Jak się o tym dowiedziała i dlaczego cały czas to ukrywała?   Wyszkoni o chorobie nowotworowej Poszłam na rutynowe badania piersi, bo czułam że coś nie tak. A lekarz kazał mi zbadać tarczycę. Okazało się, że na tarczycy mam złośliwego guza. Totalny szok. Tragedia dla mnie. Pierwsze myśli to: co będzie dalej, czy ja będę. To była pierwsza walka, jaka stoczyła się w mojej głowie, a potem czy będę mogła wrócić do śpiewania. Na szczęście okazało się, że zagrożenie życia nie było duże, uleczalność tego nowotworu jest wysoka, mój został wykryty wcześnie na szczęście - zdradziła w Dzień dobry TVN. Anna Wyszkoni powiedziała, że bała się o to, czy będzie mogła śpiewać. Wypytywała o to lekarzy i miało być wszystko w porządku, a okazało się, że ma niedowład lewej struny głosowej. Po miesiącu ćwiczeń wróciła do formy. Nikomu nie mówiłam o chorobie. To było moją gorzką tajemnicą. Wiedzieli tylko najbliżsi . Przyznam, ja dzieci trochę oszukałam. Pola jest malutka, nie wiedziała co się dzieje, ale jak mnie odwiedziła w szpitalu płakała i nie chciała mnie tam zostawić. Syn miał świadomość, ale też go trochę oszukałam, kiedy zapytał mnie czy to jest nowotwór, powiedziałam, że to tylko guz, wytniemy go i wszystko będzie dobrze. I siebie też w ten sposób nastawiałam pozytywnie. Bo to trzeba przerobić w głowie - wyznała Wyszkoni w DDTVN. Gdyby nie udało się wrócić z głosem do formy, być może otworzyłaby swoją wymarzoną kwiaciarnię, ale na szczęście nie było potrzeby. Wyszkoni do tej pory wspomina moment, kiedy dała ostatni...

Anna Wyszkoni na okładce Flesza
ONS.pl
Newsy
Są już wyniki badań Anny Wyszkoni! Czy artystka ostatecznie wygrała walkę z nowotworem tarczycy?
TYLKO U NAS!

Na tę wiadomość czekała rok. Jak donosi "Flesz", Anna Wyszkoni odebrała właśnie wyniki badań, które miały ostatecznie wykazać, czy wygrała walkę z nowotworem tarczycy! Jaką diagnozę postawili lekarze? Odetchnęłam z ulgą. Po tygodniu spędzonym w szpitalu i serii niezbędnych badań mogę oficjalnie potwierdzić, że jestem całkowicie zdrowa. Kamień spadł mi z serca. Dostałam dawkę pozytywnej energii i czuję, że znów zaczynam żyć – zdradziła w rozmowie z "Fleszem" Ania Wyszkoni. Jak czytamy we "Fleszu", artystka trafiła do gliwickiego szpitala tuż po festiwalu w Opolu, gdzie m.in. odsłoniła swoją gwiazdę na Alei Sław. Tam przeszła szereg kontrolnych badań.   Anna Wyszkoni apeluje do innych kobiet! O co prosi? To była kontrola, wolałabym nie wdawać się w szczegóły. Ta sytuacja już za mną i nie chcę do niej wracać. Ale chciałabym zaapelować do innych kobiet, żeby nie lekceważyły niepokojących objawów, dbały o siebie i słuchały sygnałów, jakie wysyła im organizm. Badania to nic strasznego, a wszystkie nieprawidłowości wychwycone we wczesnym stadium dają szanse na całkowite wyzdrowienie – podkreśla Wyszkoni! Przeczytaj: Anna Wyszkoni w dramatycznej walce o głos! Anna Wyszkoni nie ukrywa, że od czasu, gdy dowiedziała się o chorobie, zmieniło się jej nastawienie do życia. Przyznaje, że nabrała dystansu do wielu spraw. Przestała być perfekcjonistką, daje sobie prawo do popełniania błędów. Ale czy zamierza zwolnić tempo pracy? Uczcić w szczególny sposób tę radosną dla niej i jej rodziny nowinę? Przeczytacie w nowym wydaniu magazynu "Flesz"!   Anna Wyszkoni ostatecznie wygrała walkę z chorobą nowotworową tarczycy. W walce z chorobą artystkę wspierał mąż Maciej Durczak i dzieci.    

Nasze akcje
wernisaż-12.-kalendarza-artystycznego-gedeon-richter
Newsy
Kobiety i astrologia inspiracją dla polskich artystów. Przedstawiamy 12. edycję Kalendarza Artystycznego
Współpraca reklamowa
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik