bio

  • Wiek:
    53 lat
  • Data urodzenia:
    11 grudnia 1967
  • Zawód:
    projektantka mody
  • Znak zodiaku:

Joanna Przetakiewicz – najbardziej znana jako projektantka mody i kreatorka marki odzieżowej La Mania. Z wykształcenia jest prawniczką. Rozpoznawalność zyskała będąc w długoletnim związku z najbogatszym Polakiem - Janem Kulczykiem. Na początku roku 2010 założyła własną markę odzieżową La Mania, a w powstaniu tego projektu pomagał jej sam Karl Lagerfeld. Joanna Przetakiewicz w świecie mody znana jest z prostych fasonów, szytych w eleganckim, wyważonym stylu.

Joanna Przetakiewicz zasiadała w fotelu jurorskim telewizyjnego show o modzie - „Project Runway”, w którym oceniała początkujących projektantów. Joannę Przetakiewicz oglądamy też w drugim sezonie "Azja Express": "Indie Express". Do Indii pojechała w parze z Łukaszem Jakóbiakiem, twórcą internetowego show "20m2". We wrześniu 2017 jej odważne zdjęcia opublikował magazyn "Playboy". 

Przetakiewicz jest również właścicielką pierwszej sieci klinik z usługami stomatologicznymi „Vita-Dent” Centrum Stomatologiczne, którą założyła jeszcze na studiach. Prywatnie jest mamą Aleksandra, Filipa i Jakuba.