Robert Janowski i jego "Jaka to melodia?"

Prawie dla każdego widza telewizyjnego pierwszym skojarzeniem z Robertem Janowskim będzie program "Jaka to melodia". Pierwszy raz poprowadził ten muzyczny quiz w 1997 roku i błyskawicznie stał się jedną z popularniejszych osobowości telewizyjnych. Przez 12 lata zadawał uczesntkom pytanie o to, jaką melodię właśnie usłyszeli. Robert Janowski jest bardzo aktywnym artystą w wielu innych dziedzinach. Popularność zdobył dzięki występom w musicalu "Metro", tworzy muzykę, nagrywa płyty, pisze książki. Wystąpił również w kilku filmach i serialach, takich jak "Nocne graffiti" czy "Na dobre i na złe". Poznaj więcej informacji o Robercie Janowskim.Imię: Robert

Nazwisko: Janowski

Wzrost: brak informacji

Data urodzenia: 22.03.1961 r.

Znak zodiaku: baran

Zawód: piosenkarz, poeta, aktor, prezenter radiowy i telewizyjny

Osoby - związki: - 1986-1994 - małżeństwo z Katarzyną Kalicińską, pisarką i producentką, zakończone rozwodem; - 2004-2011 - małżeństwo z Katarzyną Dańską, która zajmuje się terapią tańcem, zakończone rozwodem; - od 2013 roku małżeństwo z Moniką Głodek.

Rodzice: matka Urszula, reżyserowała spektakle teatralne w placówkach kulturalnych, ojciec - major wojsk lotniczych

Dzieci: Makary (ur. 1988 r.) - reżyser, Aniela (ur. 1998 r.), Tola (ur. 2000 r.) - piosenkarka.

Rodzeństwo: starsza siostra

BIO: Robert Janowski urodził się w Inowrocławiu, a wychował w Sochaczewie. Kiedy jego rodzice rozwiedli się, bardzo dużo czasu spędzał z matką, która reżyserowała spektakle teatralne. Dzięki temu oglądał ich bardzo wiele i właściwie wtedy zdecydował, że to powinno być jego przyszłością. W Sochaczewie uczęszczał do szkoły muzycznej I stopnia w klasie fortepianu. Później ukończył I Liceum Ogólnokształcące im. Fryderyka Chopina. Już wtedy odkrył w sobie duży talent do organizowania i prowadzenia wydarzeń szkolnych, takich jak akademie czy kabarety. Pisał również wiersze i tworzył scenariusze. Nie wybrał jednak specjalizacji artystycznej, dostał się bowiem na weterynarię na Wydziale Medycyny Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Później zdecydował się na studia podyplomowe z pedagogiki. Jako student współpracował z magazynem "Literatura" i był akademickim reprezentantem Polski w tenisie stołowym.W latach 80. występował w formacjach muzycznych takich jak Sekcja Z, ZOO i Oddział Zamknięty (jako wokalista w latach 1985-1986). W 1983 roku Robert Janowski otrzymał odpowiedzialne zadanie przygotowania oprawy muzycznej do musicalu "Kompot", w którym zagrał też główną rolę. I właśnie dzięki musicalowi, ale innemu, zdobył ogólnopolską popularność. Chodzi o spektakl "Metro", w którym grał od premiery w 1991 roku przez kolejnych osiem lat. Występował również w spektaklach teatralnych, przede wszystkim w Teatrze Dramatycznym, a także Rampa, Ateneum i Rozmaitości.Robert Janowski jest również bardzo aktywnym wokalistą. W 1994 roku wydał album "Co mogę dać", który zyskał dużą przychylność fanów i krytyków. Do dziś wydał w sumie siedem płyt studyjnych, z których największym sukcesem jest na pewno krążek "Song.pl", który uzyskał status platyny.Robert Janowski pisze również książki. Ma na swoim koncie także kilka ról filmowych. Zadebiutował w "Porze na czarownice", a większą rozpoznawalność przyniosła mu rola Koksa w filmie "Nocne graffiti". Widowni telewizyjnej zapadła w pamięć rola muzyka Mikołaja Mellado w serialu "Na dobre i na złe". Niewątpliwe jednak pierwszym skojarzeniem z Robertem Janowskim jest prowadzenie muzycznych audycji. W telewizji będzie to oczywiście "Jaka to melodia", a w Radiu Pogoda "Najpiękniejsze melodie Roberta Janowskiego".

Znany z: Nieodłącznym skojarzeniem z Robertem Janowskim jest muzyczny program "Jaka to melodia". Już od pierwszego odcinka w 1997 roku prowadzący zyskał bardzo dużą popularność i sympatię widzów. Wszystko dzięki pogodzie ducha i przyjaznemu stylowi prowadzenia programu. Przez kolejne 12 lat dla wielu widzów okolice godziny 18 zarezerwowane były na spotkanie z Robertem Janowskim w programie "Jaka to melodia".

Funkcja w filmie:
 • rola drugoplanowa w filmie "Pora na czarownice" (1993);
 • rola drugoplanowa w filmie "Nocne graffiti" (1996);
 • rola drugoplanowa w serialu "Na dobre i na złe" (1999-2001);
 • rola drugoplanowa w filmie "Ubu Król" (2003);
 • rola drugoplanowa w serialu "Na Wspólnej" - Robert Malczewski (2003-2008);
 • rola drugoplanowa w filmie "Serce gór" (2004);
 • rola drugoplanowa w filmie "Kto nigdy nie żył..." (2005).


 • Płyty:1994 "Co mogę dać";1995 "Powietrze";2001 "Nieważkość";2009 "Song.pl" - platynowa płyta;2010 "Kolędy";2012 "Osiemdziesiąte.pl";2018 "Najpiękniejsze melodie".

  Książki:2016 "Muzyka mojego życia";2016 "Przypadki. Robert Janowski";2020 "Wielcy muzycy".

  Nagrody:2000 TELEKAMERA w kategorii "Teleturnieje i gry" za program "Jaka to melodia?";2003 TELEKAMERA w kategorii "Teleturniej" za program "Jaka to melodia?";2008 TELEKAMERA w kategorii "Rozrywka" za program "Jaka to melodia?";2009 Złota TELEKAMERA2012 Wiktor publiczności;2013 Wiktor publiczności.

  LINK Instagram: https://www.instagram.com/jan.owski/


  Link FB: https://www.facebook.com/RobertJanowskiOfficial
  Robert i Monika Janowscy wzięli drugi ślub
  Robert Janowski
  Monika Janowska

  Robert i Monika Janowscy odnowili przysięgę małżeńską. Tak wyglądała ceremonia

  Robert i Monika Janowscy po raz trzeci powiedzieli sobie sakramentalne "tak"? Jak wyglądała sama uroczystość? Ukochana prezentera wybrała zaskakującą sukienkę.
  Weronika Wasiak
  Robert Janowski z żoną Moniką Janowską
  Robert Janowski

  Stalkerka Roberta i Moniki Janowskich wyjdzie na wolność? Prezenter zabrał głos 

  Niedawno Monika i Robert Janowscy nie ukrywali szczęścia po zatrzymaniu ich stalkerki, a teraz znów mieli powody do stresu!
  Milena Tuzimek
  Paweł Domagała, Małgorzata Walewska i Robert Janowski
  Julia Kamińska
  Twoja Twarz Brzmi Znajomo
  Robert Janowski

  "Twoja Twarz Brzmi Znajomo": Wielki finał już za nami. Kto został zwycięzcą 18. edycji?

  Za nami finałowy odcinek show "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" - zakończony triumfem uczestnika, który od pewnego czasu uchodził za faworyta jurorów i publiczności. Zobaczcie, kto wygrał!
  Aleksandra Bujas
  Monika Janowska o stalkerce
  Robert Janowski

  Stalkerka Roberta Janowskiego i jego żony zatrzymana. Monika Janowska wyznała, że to nie koniec walki!

  Monika Janowska w nowym wywiadzie mówi wprost, że czuje ogromną ulgę, ale wie, że to jeszcze nie koniec walki o sprawiedliwość...
  Milena Tuzimek
  Robert Janowski z żoną i Karol Strasburger
  Robert Janowski
  Karol Strasburger

  Karol Strasburger cieszy się z zatrzymania stalkerki Janowskich: "Jako przyjaciele byliśmy bezpośrednim odbiorcą..."

  Robert Janowski ogłosił, że kobieta, która nękała jego rodzinę, została zatrzymana. Posypały się gratulacje, a wśród komentujących znalazł się Karol Strasburger, dodając przejmujący wpis.
  Aleksandra Bujas
  Robert i Monika Janowscy
  Robert Janowski
  Monika Janowska

  Robert Janowski niespodziewanie przekazał radosną nowinę. Czekali na to z żoną aż 12 lat!

  Robert Janowski i jego żona, Monika Janowska, mają powody do zadowolenia. Stalkerka, która nękała ich od wielu lat, została wreszcie zatrzymana.
  Aleksandra Bujas
  Monika Janowska i Robert Janowski
  Robert Janowski
  Monika Janowska

  Monika Janowska nękana. Od lat, drży o życie i publikuje wizerunek stalkerki: "Z nożem... "

  Monika Janowska, zrozpaczona bezczynnością policji, pokazała fanom skany z nagrań kamery na jej posesji. Udało się uchwycić uzbrojoną psychofankę Roberta Janowskiego.
  Aleksandra Bujas
  Monika Janowska w gorzkim wyznaniu o stalkerce
  Robert Janowski
  Monika Janowska

  Monika Janowska w gorzkim wyznaniu o stalkerce: "Boję się, bo jestem sama w domu"

  Powraca sprawa prześladowania Roberta i Moniki Janowskich przez stalkerkę. Monika Janowska opublikowała poruszający wpis i zwróciła się z prośba o pomoc.
  Gabriela Cąber
  Uczestnicy Twoja Twarz Brzmi Znajomo 18
  Julia Kamińska
  Twoja Twarz Brzmi Znajomo
  Robert Janowski

  "Twoja Twarz Brzmi Znajomo 18": Oto pełna lista uczestników! Wyciekły zdjęcia z tajnego spotkania 

  Odbyła się tajna impreza uczestników gwiazd "Twoja Twarz Brzmi Znajomo", na której pojawił się nawet Edward Miszczak, nowy dyrektor programowy Polsatu. Ściągnął do programu jedną z największych gwiazd TVN!
  Bartek Ufniarz
  Robert Janowski z żoną Moniką
  Robert Janowski
  Monika Janowska

  Robert Janowski i jego żona błagają w telewizji o pomoc. Ich dramat trwa już od 13 lat

  Robert Janowski i Monika Janowska od lat walczą ze stalkerką, która pomimo zakazu zbliżania się, utrudnia im życie. "Chciała przejechać moją żonę" - wyznał artysta.
  Urszula Jagłowska-Jędrejek
  Syn Roberta Janowskiego wziął drugi ślub. Gwiazdy składają życzenia. Antoni Królikowski reaguje
  Robert Janowski
  Antoni Królikowski

  Syn Roberta Janowskiego wziął drugi ślub. Gwiazdy składają życzenia. Antoni Królikowski reaguje

  Makary Janowski jest już po drugim ślubie. Wybranka syna Roberta Jankowskiego jest przyjaciółką Antoniego Królikowskiego. Aktor miał być świadkiem pary. Teraz zareagował.
  Mateusz Sidorek
  Czy Katarzyna Skrzynecka odchodzi z Twoja Twarz Brzmi Znajomo? Odpowiedziała
  Twoja Twarz Brzmi Znajomo
  Robert Janowski
  Krzysztof Cugowski

  "Twoja twarz brzmi znajomo" Nowy juror w programie! Czyje zajmie miejsce?

  W "Twoja twarz brzmi znajomo" szykują się kolejne zmiany! Już wiadomo, że zmieni się skład jury. Tego widzowie się nie spodziewali!
  Aleksandra Kwaterkiewicz
  Wiktory 2022: Gwiazdy bojkotują imprezę
  Piotr Kraśko
  Wiktory
  Magda Mołek

  Wiktory 2022: Gala wręczenia nagród w cieniu skandalu? Gwiazdy bojkotują imprezę! 

  Tegoroczna gala wręczenia Wiktorów 2022 od początku wzbudza wiele kontrowersji. Lista gwiazd, które nie przyjęły zaproszenia organizatorów, wciąż się wydłuża.
  Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
  Finaliści Twoja Twarz Brzmi Znajomo 15
  Twoja Twarz Brzmi Znajomo
  Robert Janowski
  Barbara Kurdej-Szatan

  "Twoja Twarz Brzmi Znajomo": Wiemy, kto wygrał 15. edycję! Kurdej-Szatan czy Janowski? 

  Za nami finał 15. edycji "Twoja Twarz Brzmi Znajomo"! O zwycięstwo walczyli: Basia Kurdej-Szatan, Katarzyna Łaska, Robert Janowski oraz Adam Zdrójkowski! Kto w kogo się wcielił, kto wygrał?
  Bartek Ufniarz
  Twoja Twarz Brzmi Znajomo Robert Janowski, Basia Kurdej-Szatan i Adam Zdrójkowski
  Twoja Twarz Brzmi Znajomo
  Robert Janowski

  "Twoja twarz brzmi znajomo": Wielka wpadka tydzień przed finałem! Wiadomo kto wygrał?!

  Finał programu "Twoja twarz brzmi znajomo" nie jest już zagadką! Kto się wygadał? Czy widzowie spodziewali się takiego zwycięzcy?
  Aleksandra Kwaterkiewicz
  Robert Janowski uczestnikiem 15. edycji "Twoja twarz brzmi znajomo"
  Robert Janowski

  Robert Janowski kolejnym uczestnikiem 15. edycji "Twoja twarz brzmi znajomo"!

  Robert Janowski to według medialnych doniesień drugi uczestnik nowej edycji "Twoja twarz brzmi znajomo"! Czy uda mu się pokonać Barbarę Kurdej-Szatan?
  Iwona Smutek
  Robert Janowski Maria Koterbska
  Robert Janowski

  Robert Janowski wzruszająco pożegnał Marię Koterbską. "Wciąż będę Ci przesyłał „buziaczki”, które zawsze lubiłaś"

  Robert Janowski wzruszająco pożegnał Marię Koterbską. "Wciąż będę Ci przesyłał „buziaczki”, które zawsze lubiłaś"
  Milena Tuzimek
  Rafał Brzozowski
  Robert Janowski
  Rafał Brzozowski
  Jaka to melodia

  "Jaka to melodia": Rafał Brzozowski o konflikcie z Robertem Janowskim. "Ja zapraszałem go do programu"

  "Jaka to melodia": Rafał Brzozowski o konflikcie z Robertem Janowskim. "Ja zapraszałem go do programu"
  Redakcja
  Rafał Brzozowski i Robert Janowski
  Robert Janowski
  Rafał Brzozowski
  Jaka to melodia

  Rafał Brzozowski ma większą sympatię widzów niż Robert Janowski? Wyniki oglądalności mówią wszystko...

  Rafał Brzozowski ma większą sympatię widzów niż Robert Janowski? Wyniki oglądalności mówią wszystko...
  Milena Tuzimek
  Rafał Brzozowski
  Robert Janowski
  Rafał Brzozowski

  Rafał Brzozowski odpowiada Robertowi Janowskiemu. W zaskakujący sposób!

  Rafał Brzozowski odpowiada Robertowi Janowskiemu. W zaskakujący sposób!
  Monika Katarzyna Krupska
  Robert Janowski
  Robert Janowski
  Rafał Brzozowski
  Jaka to melodia

  Robert Janowski wbija szpilę Rafałowi Brzozowskiemu! Teraz to on poprowadzi "Jaka to melodia?"

  Robert Janowski wbija szpilę Rafałowi Brzozowskiemu! Teraz to on poprowadzi "Jaka to melodia?"
  Monika Katarzyna Krupska
  Monika Janowska i Robert Janowski
  Robert Janowski
  Monika Janowska

  Robert Janowski to prawdziwy romantyk! Tylko on mógł wymyślić taki urodzinowy prezent dla żony!

  Robert Janowski urządził żonie urodziny. Czym ją zaskoczył?
  Oskar Maya
  Robert Janowski powraca z nowym programem muzycznym
  Robert Janowski

  Robert Janowski powraca z nowym programem muzycznym: "Gwiazdy, które odmawiały TVP, przyjadą!"

  Robert Janowski powraca z nowym programem muzycznym: "Gwiazdy, które odmawiały TVP, przyjadą!"
  Joanna Murawska
  Monika Janowska i Robert Janowski
  Robert Janowski

  Robert Janowski o swojej psychofance. Dręczy jego rodzinę od 7 lat!

  Robert Janowski o swojej psychofance. Dręczy jego rodzinę od 7 lat!
  Karolina Błaszkiewicz
  Basia Kurdej Szatan w czarnej bluzie z dekoltem
  Robert Janowski
  Barbara Kurdej-Szatan

  TYLKO U NAS: Robert Janowski komentuje wyrzucenie Basi Kurdej Szatan z TVP: "Nie dziwię się"

  TYLKO U NAS: Robert Janowski komentuje wyrzucenie Basi Kurdej Szatan z TVP: "Nie dziwię się"
  Bartek Ufniarz
  Monika i Robert Janowscy
  Robert Janowski
  Monika Janowska

  TYLKO U NAS! Robert Janowski przeżywa koszmar. Dlaczego boi się o życie?

  Roberta Janowskiego dręczy psychofanka
  Oskar Maya
  Weronika Rosati na okładce "Party"
  Weronika Rosati
  Kasia Tusk
  Robert Janowski

  Weronika Rosati na okładce "Party"! Kto chce ją zniszczyć?

  Weronika Rosati na okładce "Party"! Kto chce ją zniszczyć?
  Bartek Ufniarz
  Monika i Robert Janowscy
  Robert Janowski
  Monika Janowska

  "Byłam na skraju załamania” Monika Janowska szczerze o okresie medialnej nagonki

  "Byłam na skraju załamania” Monika Janowska szczerze o okresie medialnej nagonki
  Oskar Maya
  Robert Janowski i Monika Janowska na okładce Flesza
  Robert Janowski

  "Nienawiść mnie zniszczyła" Wstrząsające wyznanie żony Roberta Janowskiego! Co jeszcze w nowym "Fleszu"?

  "Nienawiść mnie zniszczyła" Wstrząsające wyznanie żony Roberta Janowskiego! Co jeszcze w nowym "Fleszu"?
  Bartek Ufniarz
  Norbi
  Robert Janowski
  Jaka to melodia

  Ile zarabia "Jak to melodia?" z Norbim? Zaskakujące wyniki...

  Myślicie, że przebił Janowskiego?
  Milena Tuzimek
  Nasze akcje
  Douglas
  Lifestyle
  Największa perfumeria Douglas to miejsce inne niż wszystkie
  Współpraca reklamowa
  wernisaż-12.-kalendarza-artystycznego-gedeon-richter
  Newsy
  Kobiety i astrologia inspiracją dla polskich artystów. Przedstawiamy 12. edycję Kalendarza Artystycznego
  Współpraca reklamowa
  Gwiazdy
  Newsy
  Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
  Współpraca reklamowa
  Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
  Newsy
  Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
  Współpraca reklamowa