Party Stories
Martyna Wojciechowska o dramatycznej diagnozie
Doda w zielonej marynarce
Agnieszka Woźniak Starak w białym t-shircie na konferencji Big Brothera
beata-kozidrak
„Hotel Paradise” Ata Postek rozstała się z partnerem, ale już ma nowego! Zdradziła, jak się poznali
Michał Kostrzewski i pozostali jurorzy You Can Dance
Justyna Steczkowska z fanami
Ida Nowakowska prowadzącą "You Can Dance"
Doda
Usuwanie włosów na nogach
© Robert Przybysz/Fotolia.com
Fleszstyle

Depilowanie nóg – jak się przygotować i wykonać depilację - krok po kroku

Golenie nóg za pomocą depilatora zajmuje około 30 minut. Przed goleniem warto wziąć gorącą kąpiel, która rozszerzy pory. Depilacja odbywa się pod włos przy jednoczesnym napisaniu skóry (dzięki temu zabieg jest mniej bolesny).

Golenie nóg za pomocą depilatora zajmuje około 30 minut. Przed goleniem warto wziąć gorącą kąpiel, która rozszerzy pory. Depilacja odbywa się pod włos przy jednoczesnym napisaniu skóry (dzięki temu zabieg jest mniej bolesny).

 

Efekt gładkiej skóry po depilacji utrzymuje się około 2 tygodni. Złuszczanie naskórka peelingiem gruboziarnistym zapobiega wrastaniu włosów po goleniu.

"Seks w wielkim mieście" powraca! Jak wyglądają dzieci głównych bohaterek? Są już prawie dorosłe!

Praktyczne porady przed depilacją

 • Przed depilacją nóg należy sprawdzić, czy depilator jest czysty. Jeżeli pozostały w nim włosy z poprzedniego golenia, można je „wymieść” pędzlem.
 • Na depilację poświęć około pół godziny. Przez golenie w pośpiechu na nogach mogą zostać pojedyncze włoski. Zbyt szybkie przesuwanie depilatora może też doprowadzić do odrywania tylko części włosa, zamiast wyrwania go z cebulką.
 • Weź gorącą relaksującą kąpiel – rozluźnisz tym mięśnie, rozszerzysz pory i „rozmiękczysz” włoski.
 • Zrezygnuj z depilacji, jeżeli na skórze nóg są rany lub niezagojone strupy.
 • Jeżeli włosy na nogach są bardzo długie, skróć je nożyczkami (najefektywniej goli się około 5 milimetrowe owłosienie). Im dłuższe są włoski, tym bardziej bolesna depilacja.
 • Depilacja bardziej boli w trakcie okresu, więc wykonuj ją po menstruacji.

Depilacja nóg krok po kroku

 • Depilację nóg najlepiej wykonywać na siedząco.
 • Depilator wyrywa włoski, które spadają na podłogę, dlatego dobrze jest wykonywać zabieg w pomieszczeniu, gdzie są kafelki. Będzie można łatwo je posprzątać.
 • Po kąpieli dokładnie osusz nogi ręcznikiem.
 • Jeśli depilator jest na baterie upewnij się, że działają. Depilator z kablem podepnij do gniazdka.
 • Jedną ręką przyłóż depilator do skóry pod kątem mniej więcej 90 stopni.
 • Drugą ręką napręż delikatnie fragment skóry, który chcesz depilować.
 • Włącz urządzenie.
 • Przeciągaj depilatorem po skórze pod włos. Zachowuj równomierne, niezbyt szybkie tempo.
 • Jeżeli wszystkie włoski zostały usunięte, przejdź do kolejnej partii skóry.

 

Szukasz sprzętu do usuwania włosów z nóg? Wykorzystaj kod rabatowy Electro i kup sobie najnowszy depilator.

 

Po wykonanej depilacji w skórę nóg wetrzyj balsam do ciała lub oliwkę. Dobrze, jeśli kosmetyki zawierają np. ekstrakt z rumianku, który zmniejsza podrażnienia i zaczerwienienia w miejscach, w których były wyrwane włoski.

 

Po zabiegu przez trzy dni nie stosuj kosmetyków podrażniających skórę (na przykład peelingu). Nie jest zalecane także chodzenie na solarium lub saunę, bo może dojść do przesuszenia lub podrażnienia skóry. Zrezygnuj też z publicznych kąpielisk i basenów, żeby nie zakazić drobnych ranek, które mogły powstać w trakcie depilacji.

 

 

depilacja w domu
©milanmarkovic78/fotolia
Fleszstyle
Domowa depilacja laserem
Depilacja laserowa w domu to skuteczny i bezbolesny zabieg, który pozwala pozbyć się włosów na długo. Urządzenia przeznaczone są do depilacji rąk, nóg, pach, okolic bikini, pleców i twarzy u kobiet oraz u mężczyzn. Są wygodne, ciche i mają kompaktowy kształt.

Depilacja laserowa w domu to skuteczny i bezbolesny zabieg, który pozwala pozbyć się włosów na długo. Urządzenia przeznaczone są do depilacji rąk, nóg, pach, okolic bikini, pleców i twarzy u kobiet oraz u mężczyzn. Są wygodne, ciche i mają kompaktowy kształt. Domowe depilatory laserowe – wady i zalety Depilator laserowy przeznaczony do użytku domowego ma mniejszy rozmiar niż depilator w salonie kosmetycznym, jednak zasada jego działania jest podobna. Urządzenie usuwa włoski, które znajdują się w fazie wzrostu. Pozostałe włoski nie zostają usunięte, dlatego depilacja laserowa wymaga kilkakrotnego powtórzenia. Zaletą posiadania depilatora laserowego na własność jest obniżenie kosztów zabiegów, związanych z kilkoma wizytami u kosmetyczki . Wadą domowych depilatorów jest słabsza moc działania, co wpływa na konieczność częstszego powtarzania depilacji niż w przypadku laserów w profesjonalnym gabinetach kosmetycznych. Na rynku dostępne są depilatory mniej lub bardziej zaawansowane. Mniej zaawansowany depilator laserowy może usuwać pojedyncze włoski. Urządzenia bardziej zaawansowane skanują skórę usuwając kilkadziesiąt do kilkuset włosków równocześnie, przez co znacznie skracają czas depilacji i wysuwają się na prowadzenie w porównaniu z depilatorami elektrycznymi. W efekcie depilacji laserowej w domu włoski w ogóle nie odrastają lub po długim czasie (kilku miesiącach lub latach) odrastają w osłabionej wersji – bardziej cienkie i jaśniejsze . Kwestia odrośnięcia włosków zależy od indywidualnej zdolności organizmu do regeneracji. W sklepach można kupić urządzenia takich marek jak Philips czy Remington. Przeciwwskazania do stosowania depilatorów laserowych Depilator laserowy nie jest urządzeniem uniwersalnym przeznaczonym dla wszystkich bez wyjątku....

Młoda kobieta leży nad brzegiem basenu.
©Natalia/Fotolia.com
Fleszstyle
Depilacja laserem lub domowa (maszynka do golenia, wosk, depilator).
Depilacja laserowa polega na usuwaniu włosków za pomocą wiązki światła. Dzięki zabiegowi można usunąć włosy z każdego miejsca na ciele, jednak trzeba go powtórzyć kilkakrotnie. Depilację w domowych warunkach wykonuje się za pomocą maszynki, wosku lub depilatora. Zabieg może wywoływać pieczenie i swędzenie.

Depilacja laserowa polega na usuwaniu włosków za pomocą wiązki światła. Dzięki zabiegowi można usunąć włosy z każdego miejsca na ciele, jednak trzeba go powtórzyć kilkakrotnie. Depilację w domowych warunkach wykonuje się za pomocą maszynki, wosku lub depilatora. Zabieg może wywoływać pieczenie i swędzenie.   Depilacja laserowa jest skierowana do osób, które cierpią na podrażnienia po klasycznych metodach depilacji, takie jak zapalenie mieszków włosowych . Naturalne metody pozbywania się włosków są tańsze, jednak mniej trwałe.   Depilacja laserowa – na czym polega?   Depilacja laserowa polega na fototermolizie – niszczeniu włosków przy użyciu określonej długości fali, dzięki czemu uszkodzeniu ulegają tylko wybrane tkanki. Za pomocą lasera wytwarza się wiązkę, które dostaje się przez skórę do mieszków włosowych. Pod wpływem temperatury niszczy się powierzchniowo cebulki włosa, przy czym nie powoduje się szkody dla organizmu . Jest to zabieg stosunkowo bolesny, aczkolwiek efekty utrzymują się nawet do kilku lat.   Jak przebiega proces depilacji laserowej?   Przed zabiegiem depliacji laserowej kosmetyczka przygotowuje skórę. Następnie przykłada do ciała urządzenie, które emituje silne światło pochłaniające melaninę. Wytwarzana energia termiczna niszczy struktury włosów. Podczas zabiegu osoba czuje swędzenie, szczypanie i pieczenie. Gdy klientka jest wyjątkowo wrażliwa na ból, podaje się maść znieczulającą . Po skończonym zabiegu na skórze pozostaje obrzęk okołomieszkowy. Stosuje się też lasery diodowe , które skracają czas zabiegu i powodują mniejszy ból. Aby osiągnąć zadowalający efekt, zabieg należy powtórzyć kilka razy . Jest to najczęściej wliczone w cenę...

3 młode kobiety stoją w samych ręcznikach w ośrodku Spa.
©Kalim/Fotolia.com
Fleszstyle
Depilator, wosk, maszynka, depilacja laserowa, IPL... Jak pozbyć się niechcianych włosków? Jaką metodę wybrać?
Owłosienie w nietypowym miejscu, np. nad ustami lub na brzuchu, jest skutkiem zbyt dużego stężenia androgenów (męskich hormonów) w ciele kobiety. Przyczyną tego mogą też być choroby ogólnoustrojowe. Sposoby usuwania niechcianego owłosienia to zabieg depilacji laserowej lub własnoręczne metody, takie jak golenie maszynką jednorazową, depilatorem elektrycznym lub woskiem.

Owłosienie w nietypowym miejscu, np. nad ustami lub na brzuchu, jest skutkiem zbyt dużego stężenia androgenów (męskich hormonów) w ciele kobiety. Przyczyną tego mogą też być choroby ogólnoustrojowe. Sposoby usuwania niechcianego owłosienia to zabieg depilacji laserowej lub własnoręczne metody, takie jak golenie maszynką jednorazową, depilatorem elektrycznym lub woskiem. Przyczyny nadmiernego owłosienia Owłosienie w nietypowym miejscu jest najczęściej skutkiem aktywności gruczołów dokrewnych , które odpowiadają za produkcję hormonów. Zwykle przyczyną jest podwyższone stężenie androgenów, czyli hormonów męskich . Za niespodziewanym owłosieniem często stoją przebyte choroby ogólnoustrojowe, takie jak nowotwory nadnerczy lub jajnika, niedoczynność tarczycy . Nadmierne owłosienie u kobiet na całym ciele nazywa się hirsutyzm. Metody depilacji – depilator elektryczny Za pomocą depilatora elektrycznego można pozbyć się włosków nawet na kilka tygodni. Są one bowiem wyrywane razem z cebulką, przez co jest to bolesny zabieg. Warto więc schładzać skórę lodem w torebce foliowej lub zadbać o depilator z chłodzącą nakładką .  Depilatory elektryczne mogą być stosowane przez osoby w różnym wieku, z tego względu są także odpowiednie dla np. nastolatek. Sprawdzą się także w przypadku kobiet o bardzo jasnych włoskach, czy tych przywiązanych do bardziej tradycyjnych form usuwania włosów. Depilatory będą odpowiednie dla kobiet, które chcą uniknąć „dni przejściowych” pomiędzy depilacjami i usuwać najkrótsze włoski, z którymi nie radzą sobie inne metody takie jak na przykład wosk. Jak wybrać depilator elektryczny?  Wybierając depilator, wiele użytkowniczek obawia się dyskomfortu podczas depilacji. Z tego powodu warto...

Nasze akcje
Delia My Cream
Styl życia

Krem idealnie dopasowany? Zrób go sama, z Delią to łatwe!

Partner
Macchia marki Tubądzin - wystrój we włoskim stylu
Styl życia

Mieszkanie inspirowane słoneczną Italią. Styl, który pokochały gwiazdy!

Partner
lenor-fresh-air-efect
Fleszstyle

Jak urządzić wnętrze, by zawsze zachwycało świeżością?

Partner
dax-cashmere-podklad-moon-blink
Fleszstyle

Klaudia El Dursi i Marcelina Zawadzka pokochały ten drogeryjny podkład i bazy pod makijaż!

Partner
Motorola moto g100
Styl życia

Uwielbiasz spędzać czas z przyjaciółmi? Wiemy, co zrobić, żeby te spotkania dawały ci jeszcze więcej radości!

Partner