Baletnica
Pixabay/Foundry/CC0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/
Fleszstyle

Wszystko, co musisz wiedzieć na temat domowej depilacji woskiem na ciepło

Depilacja woskiem na ciepło w domu to tańsza alternatywna depilacji wykonanej w salonie. Efekty są porównywalne jeżeli jest wykonana prawidłowo i bezpiecznie.

Depilacja woskiem na ciepło w domu to tańsza alternatywna depilacji wykonanej w salonie. Efekty są porównywalne jeżeli jest wykonana prawidłowo i bezpiecznie.

 

Mimo że jest bolesna, to depilacja woskiem na ciepło cieszy się dużą popularnością ze względu na długotrwały efekt gładkiej skóry, który może się utrzymywać od 3 do 6 tygodni. Ten rodzaj depilacji nie jest polecany osobom z podrażnieniami, uszkodzeniami skóry, wypryskami oraz chorym na cukrzycę.

"Rolnik szuka żony": Elżbieta zmieniła się po programie! Wszystko przez emisję show

Przybory niezbędne do depilacji woskiem na ciepło

Do depilacji na gorąco potrzebne są:

  • wosk,
  • garnek z wodą do podgrzania wosku,
  • jeżeli w zestaw nie zawiera pasków do depilacji, to będzie nam potrzebna bawełniana lub fizelinowa tkanina pocięta w paski o wymiarach około 5 cm x 25 cm – na nogi (około 8 sztuk) i 5 cm x 15 cm do okolic bikini i pach (około 8 sztuk),
  • drewniana szpatułka do nakładania wosku, jeżeli nie została dołączona do opakowania wówczas można wykorzystać drewniany patyczek po lodach lub kupić specjalną szpatułkę w drogerii,
  • waciki kosmetyczne i oliwka – tylko nią da się zmyć wosk,
  • zasypka dla niemowląt lub talk kosmetyczny – zapobiegający podrażnieniom,
  • woda utleniona do dezynfekcji skóry przed depilacją,
  • łagodzący krem po depilacji.

Przygotowanie do depilacji woskiem

Przed przystąpieniem do depilacji najpierw przeczytajmy dokładnie instrukcję załączoną do opakowania i stosujmy się do jej zaleceń.

 

Zapuszczenie włosków w miejscu, które zamierzamy depilować jest niezbędne. Ich długość musi wynosić minimum 0,5 cm. Dzień przed zabiegiem nie należy używać balsamów, ani żadnych środków natłuszczających. Wskazane jest wykonanie peelingu skóry przed depilacją, aby usunąć martwy naskórek, co znacznie ułatwi usuwanie włosków.

Jak właściwie wykonać w domu depilację woskiem na ciepło?

Krok 1: Przygotowujemy skórę przecierając ją wacikiem nasączonym wodą utlenioną, skóra i włoski powinny być suche i odtłuszczone w czym pomoże posypanie talkiem.

Krok 2: Podgrzewamy wosk zgodnie z instrukcją podaną na opakowaniu, dostępne są zestawy z woskiem w słoiczku do podgrzewania w mikrofalówce, jak również takie, które należy włożyć do garnka z ciepłą wodą, dostępne są również specjalne podgrzewacze do wosku.

Krok 3: Podczas nakładania wosku na skórę, należy zachować szczególną ostrożność, ponieważ bardzo łatwo o oparzenia. Wypróbujmy na małym fragmencie skóry np. opuszek palca, nadgarstek czy wosk ma już odpowiednią temperaturę, nie powinien być ani za gorący ani za zimny.

Krok 4: Używając szpatułki nakładamy dokładnie wosk na depilowany obszar, w kierunku wzrastania włosków. Najlepiej aby ilość wosku odpowiadała połowie szerokości jednego paska. Należy zachować większy fragment paska, aby wygodnie było za niego chwycić podczas zrywania.

Krok 5: Dociskamy wosk do skóry za pomocą bawełnianego paska, odczekujemy aż wystygnie (około 3 minut – dokładny czas zawarty jest w ulotce), a tym samym oblepi włoski.

Krok 6: Energicznym i zdecydowanym ruchem zrywamy pasek – w kierunku przeciwnym do rośnięcia włosków.

Krok 7: Po usunięciu wszystkich włosków możemy zdjąć nadmiar wosku przykładając ponownie paski czystymi miejscami, następnie usuwamy resztkę wosku ze skóry wacikiem nasączonym oliwką, która dodatkowo złagodzi podrażnienia.

Pielęgnacja skóry po depilacji woskiem

Doskonale w roli balsamu łagodzącego sprawdza się krem z mocznikiem, który łagodzi podrażnienia i dodatkowo zapobiega wrastaniu włosków. Można również wybrać z dostępnej na rynku szerokiej oferty żeli i balsamów po depilacji. Pamiętajmy aby przez dwa dni po depilacji unikać słońca oraz kąpieli w basenach czy jeziorach, ponieważ może dojść do zakażenia.

 
Nogi
Pixabay/Pezibear/CC0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/
Fleszstyle
Depilacja woskiem na zimno – szybka i skuteczna metoda
Depilacja woskiem na zimno w domu to skuteczny sposób na pozbycie się niechcianych włosków nawet na kilka tygodni.

Depilacja woskiem na zimno w domu to skuteczny sposób na pozbycie się niechcianych włosków nawet na kilka tygodni.   W drogeriach dostępnych jest wiele rodzajów plastrów do depilacji na zimno, różnią się jedynie składem zawartych w nich substancji, ewentualnie zawartością preparatów do pielęgnacji po depilacji. Przygotowanie skóry do depilacji na zimno Konieczne jest zapuszczenie włosków, aby depilacja była skuteczna muszą one mieć minimum 0,5 cm, krótszych po prostu wosk nie „złapie”. Dzień przed zabiegiem nie należy stosować balsamów ani żadnych środków natłuszczających skórę (włączając żel pod prysznic z oliwką). Zalecane jest wykonanie peelingu wieczorem w celu złuszczenia martwego naskórka. Pamiętajmy o przeczytaniu instrukcji dołączonej do zestawu i stosujmy się do zawartych w niej zaleceń. Depilacja woskiem na zimno jak to się robi? Krok 1: Odtłuszczamy i odkażamy skórę przecierając ją wacikiem nasączonym wodą utlenioną. Aby dodatkowo ułatwić przyleganie wosku do włosków można wetrzeć w depilowaną skórę talk kosmetyczny lub zasypkę dla dzieci.   Krok 2: Rozgrzewamy plaster w dłoniach (na opakowaniu podany jest dokładny czas, najczęściej są to 2-3 minuty), zrywamy folię zabezpieczającą, i szybko, żeby wosk nie ostygł, przyklejamy plaster do depilowanego miejsca, zwracając uwagę, by dobrze przylegał do skóry,   Krok 3: Czekamy aż wosk dokładnie oblepi każdy włosek, trwa to około 3 minut, po czym szybkim ruchem zrywamy plaster – w kierunku przeciwnym do wzrostu włosków, inne zerwanie plastra może skutkować połamaniem włosków.   Krok 3: Po wydepilowaniu wszystkich włosków z depilowanej okolicy usuwamy pozostały na skórze wosk wacikiem...

kobiety w bikini
Flickr/Butz.2013/CC BY 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/
Fleszstyle
Jak usunąć włosy w okolicach bikini? Rodzaje depilacji woskiem
Depilacja bikini, czyli całościowa depilacja brazylijska i częściowa depilacja francuska. Wybierz swój sposób na pozbycie się zbędnego owłosienia.

Depilacja bikini, czyli całościowa depilacja brazylijska i częściowa depilacja francuska. Wybierz swój sposób na pozbycie się zbędnego owłosienia.   Woski do depilacji zwykle występują w trzech rodzajach: kremowej, twardej i w paskach. Najłatwiejsze w użyciu są woski w paskach . Wystarczy je ogrzać pocierając dłońmi i przykleić w miejscu, które chcemy depilować. Po chwili zdecydowanym ruchem zrywamy plaster. Nie jest to jednak metoda w pełni skuteczna. Wiele włosków pozostaje w stanie nienaruszonym, a inne są jedynie połamane. Paski woskowe można kupić w każdej drogerii lub aptece. Woski stosowane na ciepło (kremowe i twarde) różnią się temperaturą nakładania i konsystencją. Wosk kremowy jest przeznaczony do użycia w domu i w salonie. Należy podgrzać go do ok. 36º C, dzięki tej temperaturze ciało nie jest narażone na poparzenia. Wosk nakładamy szpatułką na włoski (w kierunku ich wzrostu) i przykrywamy cienką warstwą flizeliny (delikatnego materiału). Czekamy, aż wosk zastygnie i zrywamy pasek w kierunku przeciwnym do wzrostu włosa. Wosk kremowy jest powszechnie dostępny w drogeriach. Wosk twardy występuje zwykle w postaci granulek lub kostek. Rozpuszcza się w wyższej temperaturze ok. 42ºC. Ze względu na większe ryzyko poparzeń zaleca się stosowanie go tylko w gabinetach kosmetycznych. Wybór wosku zależy od rodzaju owłosienia. Wosk kremowy jest łagodniejszy (polecany dla osób o wrażliwej skórze), a wosk twardy usuwa większą liczbę włosków. Na czym polega depilacja brazylijska Depilacja brazylijska to jedna z najpopularniejszych metod depilacji bikini. Polega na całkowitym usunięciu owłosienia z okolic intymnych (depilowane jest krocze oraz okolice odbytu) lub pozostawieniu jedynie wąskiego paska, ciągnącego się wzdłuż wzgórka łonowego. Depilacja brazylijska zwykle wykonywana jest...

Młoda kobieta leży nad brzegiem basenu.
©Natalia/Fotolia.com
Fleszstyle
Depilacja laserem lub domowa (maszynka do golenia, wosk, depilator).
Depilacja laserowa polega na usuwaniu włosków za pomocą wiązki światła. Dzięki zabiegowi można usunąć włosy z każdego miejsca na ciele, jednak trzeba go powtórzyć kilkakrotnie. Depilację w domowych warunkach wykonuje się za pomocą maszynki, wosku lub depilatora. Zabieg może wywoływać pieczenie i swędzenie.

Depilacja laserowa polega na usuwaniu włosków za pomocą wiązki światła. Dzięki zabiegowi można usunąć włosy z każdego miejsca na ciele, jednak trzeba go powtórzyć kilkakrotnie. Depilację w domowych warunkach wykonuje się za pomocą maszynki, wosku lub depilatora. Zabieg może wywoływać pieczenie i swędzenie.   Depilacja laserowa jest skierowana do osób, które cierpią na podrażnienia po klasycznych metodach depilacji, takie jak zapalenie mieszków włosowych . Naturalne metody pozbywania się włosków są tańsze, jednak mniej trwałe.   Depilacja laserowa – na czym polega?   Depilacja laserowa polega na fototermolizie – niszczeniu włosków przy użyciu określonej długości fali, dzięki czemu uszkodzeniu ulegają tylko wybrane tkanki. Za pomocą lasera wytwarza się wiązkę, które dostaje się przez skórę do mieszków włosowych. Pod wpływem temperatury niszczy się powierzchniowo cebulki włosa, przy czym nie powoduje się szkody dla organizmu . Jest to zabieg stosunkowo bolesny, aczkolwiek efekty utrzymują się nawet do kilku lat.   Jak przebiega proces depilacji laserowej?   Przed zabiegiem depliacji laserowej kosmetyczka przygotowuje skórę. Następnie przykłada do ciała urządzenie, które emituje silne światło pochłaniające melaninę. Wytwarzana energia termiczna niszczy struktury włosów. Podczas zabiegu osoba czuje swędzenie, szczypanie i pieczenie. Gdy klientka jest wyjątkowo wrażliwa na ból, podaje się maść znieczulającą . Po skończonym zabiegu na skórze pozostaje obrzęk okołomieszkowy. Stosuje się też lasery diodowe , które skracają czas zabiegu i powodują mniejszy ból. Aby osiągnąć zadowalający efekt, zabieg należy powtórzyć kilka razy . Jest to najczęściej wliczone w cenę...

Nasze akcje

Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil

Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor

Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju

Partner

Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem

Partner

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner