Party Stories
Martyna Wojciechowska o dramatycznej diagnozie
Doda w zielonej marynarce
Agnieszka Woźniak Starak w białym t-shircie na konferencji Big Brothera
beata-kozidrak
„Hotel Paradise” Ata Postek rozstała się z partnerem, ale już ma nowego! Zdradziła, jak się poznali
Michał Kostrzewski i pozostali jurorzy You Can Dance
Justyna Steczkowska z fanami
Ida Nowakowska prowadzącą "You Can Dance"
Doda
Kobieta o rudych włosach leży na trawie
©SolisImages/Fotolia
Fleszstyle

Rudy kolor włosów dla każdego typu urody. Zobacz, jaki odcień ci pasuje

Rudy kolor włosów może ożywić twarz oraz odmłodzić ją. Należy jednak dobrać odcień farby do naturalnego typu urody. Do wyboru jest cała paleta odcieni czerwieni: od jasnego, intensywnego oranżu po ciemny mahoń.

Rudy kolor włosów może ożywić twarz oraz odmłodzić ją. Należy jednak dobrać odcień farby do naturalnego typu urody. Do wyboru jest cała paleta odcieni czerwieni: od jasnego, intensywnego oranżu po ciemny mahoń.

 

Na naturalne, ciepłe odcienie rudości powinny zdecydować się osoby o wiosennym i jesiennym typie urody. Chłodne odcienie są odpowiednie dla lata i zimy.

"Seks w wielkim mieście" powraca! Jak wyglądają dzieci głównych bohaterek? Są już prawie dorosłe!

Rudości dla osób o wiosennym typie urody

Naturalnym kolorem włosów wielu osób o wiosennym typie urody jest ciepły blond, ze złocistymi refleksami. Kolor ten może być zarówno jasny, jak i ciemny, prawie brązowy. Cera osoby o tym typie urody jest jasna, o brzoskwiniowym odcieniu. Wiosna najczęściej ma zielone, niebieskie, szare lub piwne oczy.

 

Jeśli wiosna chce zmienić kolor włosów na rudy, powinna wybierać odcienie ciepłe, naturalne, np. o bursztynowym albo miodowym połysku, np. kasztan lub miedziany blond.

Rudy kolor dla osób o letnim typie urody

Lato to chłodny typ urody. Jego naturalnym kolorem włosów najczęściej jest jasny lub ciemny blond z popielatymi refleksami. Oczy lata są stalowoszare, szare, niebieskie, zielone lub piwne, a cera bardzo jasna, z różowawym odcieniem.

 

Dla lata najlepsze będą odcienie rudości z chłodnawym połyskiem, np. jasny, truskawkowy blond. Z ciemniejszych – tycjan lub kasztan albo intensywny, zimny oranż. Warto rozważyć balejaż lub pasemka, które delikatnie rozjaśnią odcień włosów chłodnymi kolorami.

Odcienie rudego dla osób o jesiennym typie urody

Osoby o jesiennym typie urody często mają naturalny, intensywny, rudy kolor włosów. Występują też u nich włosy kasztanowe i ciemnobrązowe, zazwyczaj ze złocistym, ciepłym połyskiem. Oczy jesieni są piwne, miodowe, brązowe lub intensywnie zielone, a jej cera jasna, o odcieniu kości słoniowej albo o ciepłej, złotawej barwie.

 

Osoby, które mają ten typ urody, mogą śmiało pomalować włosy rudą farbą o niemal każdym odcieniu, o ile jest on ciepły. Najbardziej wskazane są naturalne, intensywne odcienie rudego koloru: miedziany, tycjan, kasztan, mahoń.

Rodzaje rudych włosów dla osób o typie urody „zima”

Zima to wyrazisty, chłodny typ urody. Może mieć ciemnobrązowe albo czarne włosy oraz cerę bardzo jasną, delikatną lub w odcieniu oliwkowym. Oczy zimy są często intensywnie błękitne, często z odcieniami fioletu, mogą jednak być także ciemnobrązowe lub czarne.

 

Osoby o tym typie urody mogą pozwolić sobie na chłodne, ciemne, niewystępujące w naturze odcienie czerwieni na włosach, takie jak np. owoc granatu, rubin, burgund, ciemna czerwień, kolor wiśniowy.

 
Kolor włosów a typy urody
Image by LifetimeStock.com
Fleszstyle
Dobieranie koloru włosów do typu urody
Panie o wiosennym typie urody muszą dobierać złociste odcienie włosów, a unikać zimnych, czyli dokładnie odwrotnie niż panie lata. Jesienny typ urody wygląda najlepiej, gdy podkreślone zostaną naturalne odcienie, pofarbowanych jedynie ton w ton włosów, natomiast panie zimy powinny postawić na chłodniejsze odcienie.

Panie o wiosennym typie urody muszą dobierać złociste odcienie włosów, a unikać zimnych, czyli dokładnie odwrotnie niż panie lata. Jesienny typ urody wygląda najlepiej, gdy podkreślone zostaną naturalne odcienie, pofarbowanych jedynie ton w ton włosów, natomiast panie zimy powinny postawić na chłodniejsze odcienie.   Przed dobraniem odpowiedniego koloru włosów należy określić swój typ urody jako pory roku . Niezwykle pomocna jest przy tym poniższa charakterystyka. Pani Wiosna brzoskwiniowy, złocisty, lekko zaróżowiony odcień skóry, piegi, brązowa opalenizna; niebieskie lub zielone oczy; jasne, złote lub ciemnoblond włosy ze złocistymi refleksami. Pasują jej złociste blondy, ciemniejący blond („dziecięcy”), miodowy, kukurydziany, miedziane odcienie rudego, jasny rudy – najważniejsza jest obecność złocistych refleksów. Panie o wiosennym typie urody powinny unikać zimnych kolorów – czerni, ciemnego brązu, platyny. Pani Lato jasna, mleczna cera, lekko błękitnawa, rumieni się na mrozie; niebieskie lub zielone oczy, czasem jasnozielone lub brązowe; włosy popielate (jeśli w dzieciństwie były blond) lub brązowe (jeśli były popielate). Pasują jej chłodne odcienie włosów: platynowy, jasny popielaty, perłowy, gołębi blond, ciemny blond, jasny szatyn. Zdecydowanie odradzane są ciepłe odcienie, złociste refleksy czy żółtawe rudości. Pani Jesień zaczerwieniona po opalaniu skóra ze skłonnością do piegów, o różnych odcieniach; oczy mogą być zielone, oliwkowe, stalowoniebieskie, miodowe, bursztynowe; włosy są rudawe, od marchewkowych i ceglastych aż po kasztanowe czy brązowe. Paniom Jesieniom służy podkreślanie naturalnych odcieni włosów : farbowanie ton w ton, a także odcienie miedzi, miodu, cynamonu czy ogniste kosmyki. Rozjaśnianie, zimne kolory, czerń wpadająca w granat, kontrasty nie...

kobieta przy kwitnącym drzewie
©Hetizia/Fotolia
Fleszstyle
Wiosenny typ urody – charakterystyka
Typ kolorystyczny urody rozpoznaje się na podstawie barwy oczu, włosów oraz cery. Wiosna jest energiczna, a zarazem subtelna. Ma dużo naturalnego dziewczęcego wdzięku, który lubi podkreślać soczystymi kolorami, odważną biżuterią i szalonymi wzorami.

Typ kolorystyczny urody rozpoznaje się na podstawie barwy oczu, włosów oraz cery. Wiosna jest energiczna, a zarazem subtelna. Ma dużo naturalnego dziewczęcego wdzięku, który lubi podkreślać soczystymi kolorami, odważną biżuterią i szalonymi wzorami. Typ urody wiosna: kolor oczu Cechami charakterystycznymi oczu wiosen są błyszczące refleksy i nasycona barwa. Najczęściej u wiosen spotyka się oczy: błękitne, ciemnoniebieskie, zielone, szare, oliwkowozielone, złotobrązowe, piwne i ciemnobrązowe. Typ urody wiosna: kolor włosów Włosy wiosen zawsze mienią się złocistymi refleksami , a pod wpływem słońca powstają na nich jasne pasemka. Typowymi wiosennymi kolorami włosów są: miodowy blond, brąz, jasny odcień rudego i miedziany. Typ urody wiosna: cera Kobiety o wiosennym typie urody mają bardzo jasną i delikatną cerę, na której często pojawiają się leciutkie piegi albo przebarwienia . Cera wiosen opala się od razu na ciemnozłoty lub brzoskwiniowy kolor. Nieopalona ma kolor porcelany albo kości słoniowej. Typ urody wiosna: jak dobrać makijaż? Wiosna ma bardzo radosną naturę, dlatego może sobie pozwolić na eksperymenty w makijażu. Dobrze wygląda pomalowana granatowym tuszem do rzęs i transparentnym błyszczykiem. Nie powinna jednak przesadzać z ciemnymi kolorami. Jeśli decyduje się na smoky eyes , to tylko w wersji złotobrązowej, jeśli zaś sięga po soczyste i nasycone cienie do oczu, to nie w zestawie z ciemną pomadką. Koral, arbuz, brzoskwinia, łosoś, kakao i ciepłe szarości to kolory, które współgrają z naturalną urodą wiosny i powinny królować w jej kosmetyczce. Typ urody wiosna: jak się ubierać? Jak w makijażu, tak i w ubiorze wiosny, odzwierciedlają się jej energia, świeżość i afirmatywne nastawienie. Ten kolorystyczny typ urody lubi od czasu do czasu zaszaleć z łączeniem barw i wzorów. Nie boi się odważnych...

Kobieta z pofarbowanymi włosami
Pixabay/AdinaVoicu /CC0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/
Fleszstyle
Wiosna, lato, jesień, zima – określ swój typ urody
Typy urody często nazywane są tak jak pory roku: wiosna, lato, jesień, zima. Twój typ urody wpływa na to, w jakich kolorach jest ci najbardziej do twarzy. W kolorach, które dobrze komponują się z twoimi naturalnymi barwami, będziesz wyglądać młodziej, bardziej profesjonalnie i bardziej atrakcyjnie.

Typy urody często nazywane są tak jak pory roku: wiosna, lato, jesień, zima. Twój typ urody wpływa na to, w jakich kolorach jest ci najbardziej do twarzy. W kolorach, które dobrze komponują się z twoimi naturalnymi barwami, będziesz wyglądać młodziej, bardziej profesjonalnie i bardziej atrakcyjnie. Jak rozpoznać swój typ urody? Żeby właściwie rozpoznać swój typ urody, weź pod uwagę naturalny kolor włosów, kolor oczu i odcień skóry. Po pierwsze określ, czy są one: jasne i delikatne czy raczej ciemne i intensywne, a po drugie czy mają ciepły czy zimny odcień. Jeśli są jasne i ciepłe, twój typ urody to wiosna, jeśli są jasne i zimne – lato, jeśli ciemne i ciepłe – jesień, a jeśli są ciemne i zimne – zima. To oczywiście spore uproszczenie i nie każda kobieta będzie idealnie pasować do założeń. Nie jest to jednak jedyna metoda rozpoznania.   Żeby sprawdzić, czy reprezentujesz typ ciepły czy zimny, możesz wykorzystać test srebra i złota. Stań przed lustrem. Przyłóż do twarzy przedmiot wykonany ze złota lub arkusz papieru w tym kolorze, a następnie to samo zrób z przedmiotem srebrnym. Oceń, w pobliżu którego koloru twoja twarz wygląda bardziej naturalnie, zdrowo, świeżo. Możesz zrobić sobie zdjęcie w pobliżu złota i w pobliżu srebra, a następnie poprosić kogoś innego o opinię. Jeśli korzystniej wyglądasz w pobliżu złota, reprezentujesz ciepły typ urody, jeśli bardziej służy ci srebro – zimny. Typ urody: wiosna – jasny i ciepły Włosy: ciepły blond, ciemny blond lub jasny brąz, złote lub rudawe refleksy Oczy: zielone, niebieskie, szaroniebieskie, szarozielone, jasnobrązowe Skóra: jasna, o złotawym lub brzoskwiniowym odcieniu, czasem z piegami, najpierw opala się na czerwono, z czasem przybiera delikatny brązowy odcień Sławna...

Nasze akcje
Delia My Cream
Styl życia

Krem idealnie dopasowany? Zrób go sama, z Delią to łatwe!

Partner
Macchia marki Tubądzin - wystrój we włoskim stylu
Styl życia

Mieszkanie inspirowane słoneczną Italią. Styl, który pokochały gwiazdy!

Partner
lenor-fresh-air-efect
Fleszstyle

Jak urządzić wnętrze, by zawsze zachwycało świeżością?

Partner
dax-cashmere-podklad-moon-blink
Fleszstyle

Klaudia El Dursi i Marcelina Zawadzka pokochały ten drogeryjny podkład i bazy pod makijaż!

Partner
Motorola moto g100
Styl życia

Uwielbiasz spędzać czas z przyjaciółmi? Wiemy, co zrobić, żeby te spotkania dawały ci jeszcze więcej radości!

Partner