Party Stories
Martyna Wojciechowska o dramatycznej diagnozie
Doda w zielonej marynarce
Agnieszka Woźniak Starak w białym t-shircie na konferencji Big Brothera
beata-kozidrak
„Hotel Paradise” Ata Postek rozstała się z partnerem, ale już ma nowego! Zdradziła, jak się poznali
Michał Kostrzewski i pozostali jurorzy You Can Dance
Justyna Steczkowska z fanami
Ida Nowakowska prowadzącą "You Can Dance"
Doda
© Kaspars Grinvalds/Fotolia.com
Fleszstyle

Zimny blond dla zimy i lata, ciepły dla wiosny i jesieni – typy urody a odcienie blondu

Kolory blondu na opakowaniach farb do włosów mogą mieć nazwy bliższe poezji niż analizie kolorystycznej.

Kolory blondu na opakowaniach farb do włosów mogą mieć nazwy bliższe poezji niż analizie kolorystycznej.

 

Jeśli chcesz właściwie rozpoznać kolor i odcień blondu, który będzie odpowiedni dla twojego typu urody, zwracaj uwagę na oznaczenia liczbowe informujące o jasności koloru oraz jego ciepłym lub zimnym odcieniu. Dzięki temu łatwiej dobierzesz odcień blondu najbardziej korzystny dla swojego typu urody.

Doda przesunie premierę filmu "Dziewczyny z Dubaju"? "Wszystkie eskorty modlą się o nowego wirusa"

Odcień blondu a typ urody

Nowy kolor włosów powinien współgrać z ich naturalnym kolorem. Osoba o naturalnych ciemnych włosach może zostać blondynką, jednak odcień blondu powinien być zgodny z odcieniem jej naturalnych włosów. Osoba, której włosy mają chłodny odcień, po przefarbowaniu włosów farbą o odcieniu ciepłym będzie wyglądała niekorzystnie. Osoby o ciepłym typie urody: wiosna i jesień, powinny wybierać ciepłe odcienie, natomiast osoby o chłodnym typie urody: lato i zima, powinny raczej szukać odcieni zimnych. W palecie blondów znajdują się także barwy neutralne pod względem odcienia. Są one bezpieczne i na ogół wyglądają dobrze u osób zarówno o ciepłym, jak i chłodnym typie urody.

Jak oznacza się stopień jasności blondu?

Na opakowaniu farby do włosów możesz znaleźć oznaczenia liczbowe wskazujące na jasność koloru oraz zabarwienie jego refleksu. Pierwsza liczba to stopnień jasności koloru. Liczby od 6 wzwyż oznaczają różne rodzaje blondu:

  • 6 oznacza ciemny blond,
  • 7 – średni blond,
  • 8, 9, 10 to – jasny lub bardzo jasny blond.

Niektórzy producenci oferują też farby oznaczone liczbami 11 i 12, są one wykorzystywane do rozjaśniania włosów.

 

Najbezpieczniej jest wybierać kolor o 1-2 tony jaśniejszy od naturalnego. Nie oznacza to jednak, że brunetka nie może pofarbować włosów na blond, lepiej jednak, żeby w jej przypadku zmiana koloru włosów odbyła się w gabinecie fryzjerskim po analizie kolorystycznej wykonanej przez specjalistę.

Jak oznacza się ciepły lub zimny odcień blondu?

O tym, czy kolor ma ciepły, zimny czy neutralny odcień informują liczby znajdujące się po przecinku lub ukośniku. Liczba 0 oznacza kolor naturalny, 1 – popielaty, 2 – opalizujący, 03, 13, 31 – beżowy, 3 – złoty, 4 – miedziany, 5 – mahoniowy, 6 – czerwony, 7 – matowy, zielonkawy. Możemy mieć też do czynienia z podwójnym odcieniem, po przecinku lub ukośniku znajdą się wtedy dwie cyfry. W tym przypadku podstawowy odcień będzie zabarwiony mniej intensywnie lub pogłębiony. Na przykład oznaczenie 8,11 należy interpretować jako jasny i bardzo popielaty blond, a 7,34 – średni złoty blond o miedzianym zabarwieniu.

 

Farby do włosów o ciepłym odcieniu to te, które niezależnie od jasności, mają refleksy: złote, miedziane i czerwone.

 

Farby o zimnym odcieniu to: popielate, opalizujące, matowe. Neutralne natomiast są beże i odcienie naturalne.

 

Przykładowe kolory farb odpowiednie dla osoby o ciepłym typie urody to:

  • 7,3 – średni złoty blond,
  • 8,31 – jasny beżowy blond.

 

Przykładowe kolory farb dla osób o zimnym typie urody to:

  • 10,2 – bardzo jasny opalizujący blond,
  • 6,1 – średni popielaty blond.

 

Pobierz dostępny w Allegro kupon i zrób zakupy do mieszkania – szukasz dodatków w ciepłych czy zimnych kolorach?

 

Kobieta o rudych włosach leży na trawie
©SolisImages/Fotolia
Fleszstyle
Rudy kolor włosów dla każdego typu urody. Zobacz, jaki odcień ci pasuje
Rudy kolor włosów może ożywić twarz oraz odmłodzić ją. Należy jednak dobrać odcień farby do naturalnego typu urody. Do wyboru jest cała paleta odcieni czerwieni: od jasnego, intensywnego oranżu po ciemny mahoń.

Rudy kolor włosów może ożywić twarz oraz odmłodzić ją. Należy jednak dobrać odcień farby do naturalnego typu urody. Do wyboru jest cała paleta odcieni czerwieni: od jasnego, intensywnego oranżu po ciemny mahoń.   Na naturalne, ciepłe odcienie rudości powinny zdecydować się osoby o wiosennym i jesiennym typie urody. Chłodne odcienie są odpowiednie dla lata i zimy. Rudości dla osób o wiosennym typie urody Naturalnym kolorem włosów wielu osób o wiosennym typie urody jest ciepły blond , ze złocistymi refleksami. Kolor ten może być zarówno jasny, jak i ciemny, prawie brązowy. Cera osoby o tym typie urody jest jasna, o brzoskwiniowym odcieniu. Wiosna najczęściej ma zielone, niebieskie, szare lub piwne oczy .   Jeśli wiosna chce zmienić kolor włosów na rudy, powinna wybierać odcienie ciepłe, naturalne, np. o bursztynowym albo miodowym połysku, np. kasztan lub miedziany blond. Rudy kolor dla osób o letnim typie urody Lato to chłodny typ urody . Jego naturalnym kolorem włosów najczęściej jest jasny lub ciemny blond z popielatymi refleksami. Oczy lata są stalowoszare, szare, niebieskie, zielone lub piwne, a cera bardzo jasna, z różowawym odcieniem.   Dla lata najlepsze będą odcienie rudości z chłodnawym połyskiem, np. jasny, truskawkowy blond. Z ciemniejszych – tycjan lub kasztan albo intensywny, zimny oranż. Warto rozważyć balejaż lub pasemka, które delikatnie rozjaśnią odcień włosów chłodnymi kolorami. Odcienie rudego dla osób o jesiennym typie urody Osoby o jesiennym typie urody często mają naturalny, intensywny, rudy kolor włosów . Występują też u nich włosy kasztanowe i ciemnobrązowe, zazwyczaj ze złocistym, ciepłym połyskiem. Oczy jesieni są piwne, miodowe, brązowe lub intensywnie zielone, a jej cera jasna, o odcieniu kości...

Zielonooka uśmiechnięta szatynka
Flickr/Andrew Czap/CC BY-SA 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/
Fleszstyle
Zielone oczy – postaw na ciepłe barwy
Zielone oczy, ze złotymi plamkami bądź refleksami zaliczane są do gamy barw ciepłych. Przy doborze koloru włosów zwróć szczególną uwagę na odcień swoich oczu i żył

Zielone oczy, ze złotymi plamkami bądź refleksami zaliczane są do gamy barw ciepłych. Przy doborze koloru włosów zwróć szczególną uwagę na odcień swoich oczu i żył Kolor włosów przy ciepłym i zimnym typie urody W trakcie wybierania nowej barwy włosów główną zasadą jest, aby to dobrać kolor odpowiedni do urody. Przed podjęciem decyzji o kolorze włosów zwróć uwagę na odcień skóry, obecny kolor włosów, karnację skóry, barwy ulubionych ubrań i na naturalny kolor włosów. Po określeniu koloru oczu, spójrz na barwę żył na nadgarstku. Jeśli żyły są zielone to znaczy, że masz ciepły odcień skóry, a kiedy są niebieskie to chłodny. Dodatkowo jeśli skóra jest blada z różowymi policzkami, a cienie pod oczami są blade, czerwone bądź niebieskie, ten typ urody jest zimny i należy do delikatnych. Zielone oczy przy zimnym odcieniu skóry przyciągają uwagę kiedy kolor włosów jest ciemny, praktycznie czarny.   Ciepły typ karnacji masz wtedy, gdy cera jest brzoskwiniowa, brązowa lub posiadająca piegi. Przy ciepłym odcieniu skóry doskonale też sprawdza się słoneczny blond. Unikaj natomiast popielatych, jasnych odcieni blondu. Zdecyduj się raczej na karmel i brąz. Kolor włosów a typ skóry Przy oliwkowej skórze , odcień włosów powinien być ciemniejszy od skóry. Kiedy masz zielone oczy i ciemną, opaloną karnację zastosuj kolory brązu i czarny. Włosy mogą dodatkowo mieć pasemka z połyskiem czerwieni bądź mieniące się złotem. Aby czuć się swobodnie i wyglądać naturalnie wybieraj kolory w swojej tonacji kolorystycznej.   Jeśli masz zielone oczy, nie powinnaś mieć problemu z dobraniem do nich odpowiedniego koloru farby , dlatego że ten kolor oczu pasuje zarówno do ciepłych, jak i...

Kobieta z jasnymi blond włosami
Pixabay/705326/CC0 1.0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/
Fleszstyle
Sprawdź, który odcień blond pasuje do twojej cery – jasny, ciemny czy miodowy?
Nie warto eksperymentować z różnymi odcieniami blondu w nadziei, że w końcu trafimy na ten właściwy. Dowiedz się, jak najlepiej podkreślić atuty swojej urody wybierając jasny, ciemny lub miodowy blond.

Nie warto eksperymentować z różnymi odcieniami blondu w nadziei, że w końcu trafimy na ten właściwy. Dowiedz się, jak najlepiej podkreślić atuty swojej urody wybierając jasny, ciemny lub miodowy blond.   Ze względu na utarte powiedzenie, że mężczyźni wolą blondynki, wśród kobiet blond jest bardzo pożądanym kolorem włosów. Dobrze dobrany łagodzi rysy twarzy, optycznie odmładza. Niestety w kwestii wyboru właściwego odcienia nie można sugerować się najnowszymi trendami i wyglądem gwiazd showbiznesu. Źle wybrana tonacja blondu sprawi, że będziemy wyglądać nieświeżo, może postarzać, podkreślać deficyty urody, jak pęknięte naczynka i wypryski, czy też może wyglądać po prostu sztucznie. Jak dobrać najlepszy odcień? Idealny kolor włosów to taki, który współgra zarówno z odcieniem cery, jak i naszą naturalną barwą włosów, skóry i oczu. Aby dowiedzieć się, jakim typem urody jesteśmy , niezbędne będzie przeprowadzenie analizy kolorystycznej. Istnieją dwa typy urody – ciepły oraz zimny. Jak najszybciej stwierdzić, do którego typu należymy? Wystarczy złota i srebrna biżuteria. Jeśli nasza cera promienieje przy złocie jesteśmy typem ciepłym, jeśli przy srebrze – zimnym. Podobny test można przeprowadzić z bluzką w kolorze białym i ecru. Jeśli biały dodaje nam blasku, jesteśmy „zimne”, jeśli ecru – „ciepłe”. Jakie odcienie blondu pasują do ciepłego i zimnego rodzaju urody? Panie o ciepłym typie urody mają delikatną karnację, piegi, jasne oczy i włosy w odcieniach złota. Najlepszym dla nich kolorem włosów, który podkreśli ich urodę będą wszystkie złote, miodowe, karmelowe, musztardowe czy rude odcienie blondu. Najlepszym kolorem, które podkreślą porcelanową, mroźną urodę pań o chłodnym typie urody będzie jasna...

Nasze akcje
wyniki konkursu duplo 2021
Fleszstyle

KONKURS! Wygraj zaproszenie na największą imprezę modową w Polsce i inne supernagrody!

Partner
hada-labo-3d-lifting-mask
Fleszstyle

Sposób Japonek na zatrzymanie upływu czasu tkwi w prostocie kosmetyków

Partner
kosmetyki-neutrogena-bright-boost
Fleszstyle

TEST REDAKCJI: Sprawdziłyśmy kosmetyki Neutrogena® Hydro Boost® i Bright Boost!

Partner