Party Stories
Doda z mężem Emilem Stępniem
Krystian Ferretti z "Hotel Paradise 3"
Czarne oczy
© Valua Vitaly/Fotolia.com
Fleszstyle

Kolory włosów dla czarnej tęczówki i różnych typów cery

Kolor włosów powinien być dopasowany do tęczówki oka i do odcienia cery. Posiadaczki czarnych oczu bez względu na odcień twarzy powinny zrezygnować z jasnych blondów i rudości.

Kolor włosów powinien być dopasowany do tęczówki oka i do odcienia cery. Posiadaczki czarnych oczu bez względu na odcień twarzy powinny zrezygnować z jasnych blondów i rudości.

 

Wybierając kolor włosów do czarnych oczu, lepiej nie kierować się metodą kontrastu. Zwłaszcza jeśli ma się ciemną karnację. Platynowe blondy w połączeniu ze śniadą cerą wyglądają sztucznie i karykaturalnie.

Nowości kosmetyczne, które pokochasz od pierwszego wejrzenia!

Kolor włosów a barwa tęczówki

Do czarnych oczu pasują ciemne kolory włosów. Dzięki takiemu dopasowaniu uzyskuje się naturalny efekt. Najodpowiedniejsze kolory włosów do czarnych oczu to różne odcienie brązu, a w niektórych przypadkach także ciemne lub średnie blondy albo brązy mieszane z blondami. Zdecydowanie odradzane są jasne blondy i w większości przypadków rudości. Istotne jest takie dobranie koloru włosów, by nie był on identyczny jak kolor tęczówki, ale zaledwie ją podkreślał. Bardzo ważna jest też oprawa oczu. Im ciemniejsza, tym ciemniejszy powinien być również kolor włosów. Odcień włosów musi być dopasowany nie tylko do tęczówki oka i jego oprawy, ale też do barwy i stanu cery.

Kolor włosów a cera

Wiele posiadaczek czarnych oczu ma ciemniejszą karnację niż kobiety niebiesko- czy zielonookie. Dopasowując kolory włosów do tęczówki oka, trzeba wziąć też pod uwagę stan cery, jej rodzaj i odcień.

Śniada cera z zimnymi tonami dobrze będzie wyglądała z chłodnymi odcieniami włosów. Gdy ma ciepłe tony, lepiej pasują jej ciepłe odcienie, wtedy możliwe jest też użycie intensywnych brązowo-rudych kolorów i ciemnych blondów.

 

Ciemne kolory włosów dobrze wyglądają na gładkiej cerze, bez blizn, wyprysków czy przebarwień. Lepiej też wyglądają u osób, które mają cerę normalną lub suchą, ewentualnie mieszaną. Cera tłusta ze skłonnością do łojotoku zostanie podkreślona przez ciemny kolor włosów.


Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Brązowe oczy
© iconogenic/Fotolia.com
Fleszstyle
Kolory włosów podkreślające brązowe oczy: blondy, brązy i bronde
Kolory włosów najpopularniejsze wśród kobiet z brązowymi oczami, to brąz i ciemny blond. Dobierając farbę należy kierować się zasadą, by kolor włosów podkreślał tęczówkę i pasował do odcienia cery twarzy – chłodnego bądź ciepłego.

Kolory włosów najpopularniejsze wśród kobiet z brązowymi oczami, to brąz i ciemny blond. Dobierając farbę należy kierować się zasadą, by kolor włosów podkreślał tęczówkę i pasował do odcienia cery twarzy – chłodnego bądź ciepłego.   Idealnym rozwiązaniem jest dopasowanie koloru włosów do oprawy oczu. Jeśli naturalnie jest ona ciemna, również kolor może być głębszy. Jasne i wątłe rzęsy i brwi trzeba pomalować , gdy kolor włosów jest od nich dużo ciemniejszy. Kolory włosów dla brązowookich Barwa tęczówki jest bardzo ważna w doborze koloru włosów . Brązowe oczy świetnie komponują się z brązowymi włosami – tak występują naturalnie. Pięknie wyglądają też brązowe oczy w zestawieniu z włosami blond. Trzeba jednak wybierać odcienie średnie i ciemne. Brązowy kolor tęczówki nie dyskwalifikuje też rudości, chociaż lepiej wybierać te farby, które mają brązowy odcień.   Znakomitym połączeniem są też blondy i brązy tworzące tzw. bronde . W zależności od odcienia cery kolor włosów może być bardziej blond lub bardziej brązowy. Kobiety o jasnych karnacjach korzystniej wyglądają w blondach , a te o ciemnej karnacji – w bronde z przewagą brązów. Kluczowe jest, by nie był identyczny jak kolor tęczówki. Powinien ją zamiast tego podkreślać. Kolor włosów dobiera się też do oprawy oczu i typu oraz odcienia cery twarzy. Kolor włosów a typ cery Bardzo ważny przy doborze koloru włosów jest odcień cery. Typ cery określa się na podstawie dominujących tonów – żółtych bądź różowych, a także tendencji do czerwienienia czy zasinień. Posiadaczki cery o chłodnym odcieniu powinny sięgać po farby chłodne , analogicznie osoby o ciepłym odcieniu. Brązowe oczy i jasna...

Zielonooka uśmiechnięta szatynka
Flickr/Andrew Czap/CC BY-SA 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/
Fleszstyle
Zielone oczy – postaw na ciepłe barwy
Zielone oczy, ze złotymi plamkami bądź refleksami zaliczane są do gamy barw ciepłych. Przy doborze koloru włosów zwróć szczególną uwagę na odcień swoich oczu i żył

Zielone oczy, ze złotymi plamkami bądź refleksami zaliczane są do gamy barw ciepłych. Przy doborze koloru włosów zwróć szczególną uwagę na odcień swoich oczu i żył Kolor włosów przy ciepłym i zimnym typie urody W trakcie wybierania nowej barwy włosów główną zasadą jest, aby to dobrać kolor odpowiedni do urody. Przed podjęciem decyzji o kolorze włosów zwróć uwagę na odcień skóry, obecny kolor włosów, karnację skóry, barwy ulubionych ubrań i na naturalny kolor włosów. Po określeniu koloru oczu, spójrz na barwę żył na nadgarstku. Jeśli żyły są zielone to znaczy, że masz ciepły odcień skóry, a kiedy są niebieskie to chłodny. Dodatkowo jeśli skóra jest blada z różowymi policzkami, a cienie pod oczami są blade, czerwone bądź niebieskie, ten typ urody jest zimny i należy do delikatnych. Zielone oczy przy zimnym odcieniu skóry przyciągają uwagę kiedy kolor włosów jest ciemny, praktycznie czarny.   Ciepły typ karnacji masz wtedy, gdy cera jest brzoskwiniowa, brązowa lub posiadająca piegi. Przy ciepłym odcieniu skóry doskonale też sprawdza się słoneczny blond. Unikaj natomiast popielatych, jasnych odcieni blondu. Zdecyduj się raczej na karmel i brąz. Kolor włosów a typ skóry Przy oliwkowej skórze , odcień włosów powinien być ciemniejszy od skóry. Kiedy masz zielone oczy i ciemną, opaloną karnację zastosuj kolory brązu i czarny. Włosy mogą dodatkowo mieć pasemka z połyskiem czerwieni bądź mieniące się złotem. Aby czuć się swobodnie i wyglądać naturalnie wybieraj kolory w swojej tonacji kolorystycznej.   Jeśli masz zielone oczy, nie powinnaś mieć problemu z dobraniem do nich odpowiedniego koloru farby , dlatego że ten kolor oczu pasuje zarówno do ciepłych, jak i...

kobieta wśród jesiennych liści
©nuzza11/Fotolia
Fleszstyle
Jesienny typ urody – charakterystyka
Typ urody jesień powinien się wystrzegać krzykliwych kolorów, a zastąpić je ciepłymi i ziemistymi, które korespondują z naturalnym pięknem jesiennego krajobrazu.

Typ urody jesień powinien się wystrzegać krzykliwych kolorów, a zastąpić je ciepłymi i ziemistymi, które korespondują z naturalnym pięknem jesiennego krajobrazu.   Istnieją cztery typy kolorystyczne urody: wiosna, lato, jesień i zima. Analiza kolorystyczna i kierowanie się jej zasadami to sposób na życie w harmonii z samym sobą i zapewnienie sobie atrakcyjnego wyglądu. Typ urody jesień: kolor oczu Wśród kolorów oczu jesieni dominuje brąz – w różnych odcieniach: od bursztynowego i rudawego przez orzechowy i piwny aż do ciemnobrązowego (ale nie wpadającego w czerń). Charakterystyczny dla jesieni jest też najrzadszy kolor oczu – zielony. Przy tym typie urody oczy mogą być też szare bądź niebieskoszare. Każdy kolor mieni się złocistymi refleksami. Typ urody jesień: kolor włosów Ciepłe refleksy posiadają też włosy jesieni, niezależnie od tego, w jakim są kolorze. Do typu kolorystycznego jesieni kwalifikują zawsze naturalnie rude włosy. Częste u kobiet z taką urodą się też kasztany, złote brązy i ciemne odcienie blondu . Typ urody jesień: cera Cera jesieni jest zwykle jasna i wrażliwa, ale to nie reguła. Jesień może mieć też brzoskwiniową skórę. Kobiety o jesiennym typie urody nie mogą długo przebywać na słońcu , bo są szczególnie narażone na poparzenia słoneczne (tak jak i na przebarwienia skórne oraz pajączki). Opalenizna utrzymuje się u nich bardzo krótko. Typ urody jesień: jak dobrać makijaż? Panie o urodzie jesieni mogą się pochwalić ustami o intensywnym kolorze, które są dominantą ich twarzy, stąd też makijaż powinien się koncentrować właśnie na nich. Dobrym pomysłem są krwiste, pomarańczowe i bordowe pomadki . Jeśli chodzi o makijaż oczu, liczy się przede wszystkim delikatność. Jesienie powinny się nastawiać na bardzo ciepłe lub ziemiste barwy cieni do powiek i – ewentualnie – cienką...

Nasze akcje
Jenny Fairy Midday Coctail
Newsy

Ten stylowy dodatek przeniesie cię w świat wakacji i słodkiego lenistwa!

Partner
piekna-kobieta-bella
Fleszstyle

Jak się czuć pewnie i wygodnie przez cały dzień? Stawiaj na jakość

Partner
huawei-6-band-opaska
Fleszstyle

Asystent i trener personalny w jednym?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

Czy zdrowe i wygodne dziecięce buty nie mogą być modne?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

O tych butach marzy twoje dziecko!

Partner
catering-tajm
Fleszstyle

Pyszne, zdrowe i niebanalne dania z dostawą pod twoje drzwi?

Partner