Stroiki bożonarodzeniowe DIY są bardzo proste w przygotowaniu i wyglądają niezwykle efektownie. Kilka świątecznych elementów, może zupełnie odmienić atmosferę i wprowadzić do wnętrza magiczny klimat. Ozdoby ze bombkami i złotym brokatem najlepiej sprawdzą się w eleganckich wnętrzach glamour. Jeśli preferujesz prostotę, postaw na dekoracje z darów lasu - szyszek, iglastych gałęzi oraz przypraw i owoców. Poniżej znajdziecie kilka propozycji na łatwe stroiki świąteczne.

Reklama

Stroik świąteczny z szyszek

Przygotowujemy szyszki różnej wielkości - dokładnie oczyszczamy je pędzelkiem. Niektóre szyszki możemy pokryć sztucznym śniegiem lub brokatem w sprayu. Wszystkie szyszki sklejamy w nieregularny okrąg klejem na gorąco. Możemy dodatkowo przykleić do nich żołędzie i inne ozdoby.

stroik z szyszek
© Viktor Pravdica/Fotolia.com

Stroik bożonarodzeniowy ze świecą

Do podstawy stroika możemy wykorzystać tackę lub biały talerz. Na środku ustawiamy jedną dużą święcę lub kilka mniejszych świeć w różnych rozmiarach. Bierzemy kilka cienkich, iglastych gałązek. Za pomocą sznurka zawiązujemy je w wianek, który zakładamy wokół świec. Dodatkowo możemy ozdobić całość żurawiną, szyszkami lub innymi naturalnymi ozdobami.

Ozdoba świąteczna w wazonie

Jeśli nie mamy zdolności manualnych, a bardzo chcielibyśmy wprowadzić do wnętrza świąteczny klimat, możemy postawić na ozdoby w wazonie. Najlepiej sprawdzi się szklane, przezroczyste naczynie. Stroik w wazonie możemy przygotować na różne sposoby.

Najprostszym w wykonaniu pomysłem jest umieszczenie w dość szerokim wazonie bombek w złotych lub czerwonych kolorach. Najlepiej, aby bombki były dość małe, wtedy będą się najlepiej układać. Najbardziej efektownie wyglądają bombki z brokatem lub zupełnie matowe.

Zobacz także

Drugim pomysłem na stroik wazonie jest pachnąca mieszanka przypraw i owoców. Do środka możemy wrzucić suszone jabłka i pomarańcze, gwiazdy anyżowe, laski cynamonu oraz orzechy laskowe. Wnętrze wazonu będzie wyglądać jeszcze piękniej, jeśli wsadzimy do niego świecę.

© ratmaner/Fotolia.com

Możemy również wybrać proste i klasyczne rozwiązanie. Do wysokiego wazonu wkładamy iglaste gałęzie, które ozdabiamy według własnego gustu. Możemy jedynie pokryć je białym śniegiem lub świątecznym lampkami lub ozdobić niczym choinkę.

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama