Ozdoby na choinkę DIY są bardzo proste w wykonaniu i świetnie prezentują się na świątecznym drzewku. Przygotowanie tego typu dekoracji może być świetną zabawą dla całej rodziny. Szyszki, owoce, przyprawy, orzechy - te produkty są podstawą, jeśli chodzi o naturalne dekoracje. Sprawdź nasze pomysły na własnoręcznie wykonane ozdoby choinkowe.

Reklama

Złote orzechy

Orzechy włoskie lakierujemy złotym brokatem w sprayu. Do każdego orzecha przyklejamy kółka z czerwonej wstążki, które będą pełniły rolę zawieszek. Najłatwiej będzie je przykleić klejem na gorąco.

Łańcuch choinkowy z szyszek

Do przygotowania łańcucha potrzebne nam będą: małe szyszki, śnieg w spray, czerwony lub naturalny sznurek i klej na gorąco. Szyszki psikamy delikatnie śniegiem w sprayu. Następnie przymocowujemy je do sznurka klejem na gorąco. Najlepiej owinąć sznurek w najszerszym miejscu szyszki i dokleić.

Suszone plasterki pomarańczy

Pomarańcze kroimy na plasterki o grubości 0,5 cm. Suszymy je na grzejniku lub w suszarce do owoców/grzybów. Przez plasterki przeplatamy naturalny sznurek i wieszamy na choince.

suszone plasterki pomarańczy na choinkę
©Alex Staroseltsev/Fotolia

Ozdoby z pierników

Do przygotowania słodkich ozdób na choinkę wykorzystamy przepis na pierniki świąteczne. Niezbędne będą również foremki do wykrawania ciasta w kształcie: gwiazdy, renifera lub choinki. Z rozwałkowanego ciasta wykrawamy pierniki w świątecznych kształtach, u góry robimy dziurkę. Potem przewleczemy przez nią sznurek, dzięki czemu pierniki łatwo zawiesimy na choince. Pieczemy, czekamy aż wystygną, ozdabiamy lukrem, przewlekamy sznurek, wiążemy i gotowe.

Zobacz także

Ciasteczka korzenne na choinkę

Ciasteczka korzenne są cieńsze i twardsze niż pierniki, dzięki czemu bez problemy wytrzymają na choince przez kilka tygodni. Użyj ulubionego przepisu na ciastka, wytnij fantazyjne kształty i dziurkę na zawieszkę. Dalej postępuj dokładnie tak, jak w przypadku pierników na choinkę.

Czerwone kokardy

Czaerwone kokardy to jedna z najprostszych i najbardziej efektownych ozdób DIY. Wystarczy pociąć grubą, matową, czerwoną wstążkę i zawinąć ją w średnie kokardy. Następnie mocujemy ozdoby na cienki, metalowy drucik.

Gwiazdy anyżowe

Wystarczy, że wokół gwiazd anyżowych przepleciemy ozdobną tasiemkę i zwiążemy ją lub skleimy, tak aby powstała obręcz. Wieszamy na choinkę i gotowe!

gwiazdy anyżowe
©Floydine/Fotolia

Lakierowane jabłka

Wybieramy jak najmniejsze jabłka, najlepiej twarde i nieuszkodzone. Jabłka lakierujemy złotym lub srebrnym sprayem. Do ogonka przymocowujemy sznurek i wieszamy na choinkę.

Papierowa girlanda w kształcie choinek

Do przygotowania girlandy potrzebny będzie długi sznurek, najlepiej 3-5 m. Oprócz tego kolorowe kartki z bloku technicznego, najlepiej w świątecznych odcieniach - złota, srebra, zieleni, czerwieni oraz bieli. Na jednej z kartek rysujemy choinkę o geometrycznych kształtach. Następnie przykładamy wzór do innych kartek i wycinamy minimum 30 choinek. Choinki przyczepiamy na klej lub robimy dziurki i przewlekamy przez nie sznurek. Powinny być umieszczone w równych odstępach.

Laski cukrowe na choinkę

Laski cukrowe można zrobić samodzielnie lub kupić gotowe w sklepie ze słodyczami. Wieszamy je zagiętą końcem na gałęziach choinki. Najlepiej będą wyglądać słodycze w czerwono-białe pasy.

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama