Uśmiechnięte dziecko leżące na śniegu
©adam121/Fotolia
Styl życia

Jak zrobić ozdoby świąteczne ze śniegu i lodu - pomysły na zimowe zabawy na dworze z dzieckiem

Wspólne zabawy na śniegu z dziećmi to doskonała okazja na kreatywne spędzenie czasu całą rodziną. Za pomocą barwników spożywczych maluje się śnieg i tworzy na nim obrazki. Z suszonych owoców, liści lub kamieni zalanych wodą i zamrożonych powstają ozdoby, które można zawiesić, np. na drzewie.

Wspólne zabawy na śniegu z dziećmi to doskonała okazja na kreatywne spędzenie czasu całą rodziną. Za pomocą barwników spożywczych maluje się śnieg i tworzy na nim obrazki. Z suszonych owoców, liści lub kamieni zalanych wodą i zamrożonych powstają ozdoby, które można zawiesić, np. na drzewie.

 

Ubierając dziecko zimą, trzeba uważać, by go nie przegrzać. W czasie wspólnej zabawy na dworze, co jakiś czas dobrze jest sprawdzić skórę na karku malucha – powinna być ciepła i sucha.

Ozdoby na Święta dla dzieci – ornamenty z lodu i ptasie karmniki

Do wykonania świątecznych stroików na drzewo potrzeba misek lub pojemników w różnych kształtach i wody. W środek wkłada się wszystko to, co dziecko znajdzie w ogrodzie lub domu, np. listki, patyczki, małe kamienie, sztuczne lub żywe kwiaty, suszone owoce. Ozdoby wkłada się do miski, zalewa wodą (wkładając w środek kawałek złożonego na pół sznurka do przymocowania dekoracji na drzewie). Po kilku godzinach mrożenia razem z dzieckiem można ozdabiać krzewy i drzewa w ogrodzie. Podobnie robi się karmniki dla ptaków, z tą różnicą, że zamiast liści i patyków, do pojemnika wsypuje się ziarna lub świeże owoce. Zamiast wody lepiej użyć stopionego smalcu, który spoi ziarna. Taką bombkę warto włożyć do plastikowej perforowanej siateczki np. po włoszczyźnie.

Kolorowe kręgle z lodu

Lodowe kręgle robi się z balonów. Wystarczy wlać do ich środka wodę z odrobiną barwnika spożywczego i zostawić na całą noc w zamrażalniku (jeśli są małe) lub na dworze, jeśli nie mieszczą się w lodówce. Po zamarznięciu balony przebija się i zdejmuje. Wewnątrz powstają oryginalne ozdoby do ogrodu, z których dzieci mogą stworzyć dowolne kompozycje lub grać nimi w kręgle.

Zabawy świąteczne dla dzieci – malowanie śniegu

Do zabawy w malowanie śniegu potrzeba jedynie barwnika spożywczego, wody i umytego pojemnika po sprayu, np. po środku do mycia szyb. Im więcej kolorów tym lepiej. Wystarczy pomóc dziecku w rozrobieniu kolorów, a potem pozwolić mu na dowolne spryskiwanie śniegu leżącego na podwórku, na którym powstaną ozdobne obrazki.

Rzucanie śnieżkami do kolorowego celu

Znając już sposób na malowanie śniegu, można dzieciom zorganizować zabawę polegającą na rzucaniu kolorami do celu. Wystarczy namalować np. kolorowy okrąg lub linię i przygotować razem z maluchami śnieżne kule. Każda drużyna może mieć swój własny kolor, będzie wtedy widać komu udało się zdobyć punkt. To dobra zabawa dla całej rodziny.

Domowe dekoracje, czyli jak zrobić sztuczny śnieg w domu

Jeśli dziecko jest chore lub na dworze nie ma wystarczającej ilości śniegu do zabawy, można go zrobić samodzielnie w domu. Sodę oczyszczoną miesza się z pianką do golenia, mniej więcej w proporcji pół na pół. Po wymieszaniu powstaje plastyczna masa, z której można dowolnie formować kształty, np. kule, gwiazdki, choinkę.


Wieniec z gwiazdą betlejemską
© leekris/Fotolia.com
Styl życia
Gwiazda betlejemska z papieru – wykonaj ją krok po kroku
Gwiazda betlejemska wykonana z papieru jest świetną dekoracją świąteczną na okno, czy drzwi. Można też ją powiesić na żyrandolu, a mniejsze ozdoby doskonale wyglądają na choince.

Gwiazda betlejemska wykonana z papieru jest świetną dekoracją świąteczną na okno, czy drzwi. Można też ją powiesić na żyrandolu, a mniejsze ozdoby doskonale wyglądają na choince. Gwiazda betlejemska – jak wykonać ją z papieru? Potrzebujesz: 6 kolorowych lub białych kartek papieru, najlepiej z bloku technicznego; zszywacza; nożyczek; taśmy klejącej; kleju. Krok I prawy, dolny róg kartki z bloku technicznego należy złożyć do góry w ten sposób, by utworzyć trójkąt, a resztę papieru odciąć. Następnie trzeba otrzymany trójkąt zgiąć na pół, by ponownie uzyskać trójkąt; otrzymany trójkąt ponacinać w najdłuższym boku, najlepiej w czterech miejscach, ale zachowując około 1 cm odstępu od wierzchołka trójkąta i rozłożyć w ten sposób, by otrzymać kwadrat. Krok II taśmą klejącą należy posklejać do siebie rogi środkowego kwadracika i obrócić papier na drugą stronę. Na drugiej stronie kartki również należy skleić ze sobą rogi najbardziej wewnętrznego kwadracika; kartkę papieru powinno przekręcić się na drugą stronę i czynność powtarzać, sklejając pozostałe, naprzemienne rogi. Po połączeniu ich, jedno z sześciu ramion gwiazdy będzie gotowe. Pozostałe pięć należy wykonywać w ten sam sposób. Krok III trzy ramiona gwiazdy trzeba ze sobą połączyć zszywaczem, a potem przypiąć do nich kolejne trzy, tworząc tym samym gwiazdę składającą się z sześciu ramion; na sam koniec poprzypinać zszywaczem części środkowe ramion, a do górnej części przywiązać nitkę. Wykonana w ten sposób Gwiazda betlejemska doskonale nadaje się do dekoracji stroika bożonarodzeniowego . Lubisz szydełkować? Zobacz,  jak zrobić ozdoby choinkowe na szydełku krok po kroku . Brak ci inspiracji na zimowe zabawy na dworze?  W co bawić się z dzieckiem zimą: ozdoby świąteczne ze śniegu ....

Sztuczna gwiazda betlejemska
© tetxu/Fotolia.com
Styl życia
Gwiazda betlejemska – wykonaj ją samodzielnie z krepiny i bibuły
Gwiazdę betlejemską możesz zrobić samodzielnie z krepiny. Potrzebujesz do tego odrobiny wolnego czasu i kilka niezbędnych do jej wykonania rzeczy.

Gwiazdę betlejemską możesz zrobić samodzielnie z krepiny. Potrzebujesz do tego odrobiny wolnego czasu i kilka niezbędnych do jej wykonania rzeczy.   Gwiazda betlejemska idealnie nadaje się na świąteczny stół. Wykonanie tej ozdoby świątecznej jest dość czasochłonne. Końcowy efekt jest jednak imponujący, dlatego warto poświęcić wolny czas na zrobienie dekoracji. Gwiazda betlejemska z krepiny – jak zrobić krok po kroku? Do wykonania gwiazdy betlejemskiej potrzebujesz: bordowej/czerwonej i zielonej krepiny, jasnobeżowej bądź żółtej i zielonej bibuły, patyka, kleju w płynie, drucika bądź zielonej nitki, nożyczek. Krok I Pręciki – z zielonej bibuły wytnij pasek o szerokości mniej więcej 3-4 cm. Następnie skręć pasek bibuły formując z niego cienki pręcik, a przy samym końcu robiąc supełek. Niepotrzebną część odetnij nożyczkami, a pozostaw jedynie pręcik. Tak samo postępuj z bibułą w kolorze żółtym. Następnie złącz pręciki zielone z żółtymi i owiń je drucikiem, tak by przylegały do siebie   Płatki kwiatów – z czerwonej bibuły wytnij około 30-40 płatków kwiatu o wymiarach takich, jakie chcesz uzyskać, np. o 5-6 cm długości i 10 cm szerokości.   Listki – kolejnym krokiem jest wycięcie listków. Najlepiej wytnij je z zielonej bibuły. Listki mogą być różnych rozmiarów.   Odcinanie drucika  – przygotuj kilka drucików o długości około 10 cm, nasmaruj je klejem w sztyfcie i owiń je paseczkami z czerwonej bibuły. Następnie, każdy z tych drucików przyklej klejem  połowy płatków kwiatu. Tak samo postępuj z listkami, do których również przygotuj druciki owinięte zieloną bibułą. Krok II Składanie gwiazdy –...

Ażurowe śnieżynki
© anjelagr/Fotolia.com
Styl życia
Jak zrobić szydełkiem ozdobę choinkową – śnieżynkę krok po kroku?
Piękne ozdoby choinkowe można wykonać samodzielnie przy pomocy szydełka. Delikatną, ażurową śnieżynkę z kordonka można powiesić na choince lub stroiku albo podarować komuś w prezencie.

Piękne ozdoby choinkowe można wykonać samodzielnie przy pomocy szydełka. Delikatną, ażurową śnieżynkę z kordonka można powiesić na choince lub stroiku albo podarować komuś w prezencie. Jakie szydełko i kordonek wybrać do robienia ozdób choinkowych? Kup kordonek o grubości 10 w kolorze białym lub écru, może być z dodatkiem srebrnej lub złotej nici. Do robienia delikatnych ozdób z kordonka tej grubości odpowiednie będzie szydełko o rozmiarze 1,25 mm. Szydełkowa śnieżynka: od czego zacząć? Zrób pętelkę i 8 oczek łańcuszka. Zamknij je oczkiem ścisłym w kółeczko: połącz pierwsze oczko z ostatnim.   Zrób 2 oczka łańcuszka i narzut, po czym wkłuj się w kółeczko, zrób kolejny słupek (dwa oczka) i połącz go w słupek z oczkami znajdującymi się obok.   Jeśli masz już jedną parę słupków, wykonaj 5 oczek łańcuszka. Potem następną parę i 5 oczek. Takich par słupków powinno być 8. Ósmą parę słupków połącz z pierwszą trochę inaczej niż poprzednie , nie wykonuj 5 oczek, tylko 2, zrób narzut i wkłuj się w połowie pierwszego łuku (w środkowe, 3. oczko łańcuszka) i wykonaj słupek. Ozdoby szydełkowe to doskonała ozdoba każdej choinki! Już teraz wejdź na tę stronę i pobierz kod rabatowy Home&You . Szydełkowa śnieżynka: drugi rząd płatków Szydełko powinno znajdować się teraz na szczycie ostatniego łuku. Zrób 6 oczek łańcuszka. Następnie wykonaj 3 narzuty, wbij szydełko w pierwsze oczko nowego łańcuszka i przerób potrójny słupek . Zrób 3 narzuty, wbij szydełko w pierwsze oczko sąsiedniego słupka i przerób słupek. Jeszcze raz wykonaj 3 narzuty i wbij się w pierwsze oczko sąsiedniego słupka, przerób nowy słupek. Powtórz to jeszcze raz. Zrób następnie 5...

Nasze akcje

Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil

Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor

Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju

Partner

Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem

Partner

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner