Strona zawiera treści tylko dla osób dorosłych

Pozycja na jeźdzca
© Igor Mojzes/Fotolia.com
Styl życia

Jedna z pozycji klasycznych kamasutry – pozycja na jeźdźca

Pozycja na jeźdźca w wersji klasycznej pozwala partnerom utrzymywać kontakt wzrokowy podczas stosunku. Kobieta dominuje, ponieważ siedzi okrakiem na partnerze. Obie strony mają wolne ręce dzięki czemu mogą wzajemnie obdarzać się pieszczotami.

Pozycja na jeźdźca w wersji klasycznej pozwala partnerom utrzymywać kontakt wzrokowy podczas stosunku. Kobieta dominuje, ponieważ siedzi okrakiem na partnerze. Obie strony mają wolne ręce dzięki czemu mogą wzajemnie obdarzać się pieszczotami.

 

Dzięki tej pozycji możliwa jest stymulacja punktu G oraz osiągnięcie orgazmu pochwowego przez kobietę, mężczyzna natomiast może kontrolować moment wytrysku.

Jak wygląda pozycja na jeźdźca

Mężczyzna leży na plecach (nogi może mieć ugięte lub wyprostowane) albo siedzi, partnerka usadawia się okrakiem na jego miednicy z nogami podwiniętymi i ugiętymi w kolanach twarzą do partnera. Ręce opiera na jego klatce piersiowej, brzuchu lub przy odchyleniach do tyłu na jego udach. Kobieta jest tu stroną bardziej aktywną, wykonuje ruchy góra-dół, w przód i w tył oraz na boki i koliste manewry kontrolując przy tym głębokość i intensywność penetracji. Mężczyzna również może poruszać biodrami i nadawać tempo trzymając partnerkę za biodra.

Warianty pozycji na jeźdźca

Klasyczną pozycję można modyfikować w zależności od potrzeb. Kobietom mającym problem z osiągnięciem orgazmu pochwowego zaleca się, aby usiadły tyłem do partnera na jego kroczu. Mężczyzna zgina jedną nogę w kolanie w taki sposób, by partnerka mogła jednocześnie ocierać się łechtaczką o jego udo. Obciążenie nóg partnerki, które w pozycji na jeźdźca jest bardzo duże, można zminimalizować w następujący sposób – kobieta zamiast siedzieć kładzie się tułowiem na klatce piersiowej partnera. W tym przypadku nacisk na podbrzusze i tarcie łechtaczki o kość łonową mężczyzny pozwala na spotęgowanie doznań i pogłębienie penetracji.

Wady i zalety pozycji na jeźdźca

Największą zaletą tej pozycji seksualnej jest ciągły kontakt wzrokowy partnerów – oczywiście oprócz wersji odwróconej. Sprzyja to wzmacnianiu bliskości oraz intensyfikuje wzajemne doznania dzięki możliwości obserwacji partnera podczas miłosnych uniesień. Wolne ręce u obojga stwarzają możliwość wzajemnych pieszczot, stymulacji piersi, sutków. W pozycji odwróconej – pleców, piersi, szyi i pośladków partnerki oraz nóg i jąder partnera. Jako wadę tej pozycji bywa podawany fakt, iż ciało kobiety jest bardzo wyeksponowane. Mężczyzna może ją cały czas obserwować, dlatego kobiety mające problem z akceptacją własnego ciała nie przepadają za pozycją na jeźdźca szczególnie w wersji klasycznej.

 

Wadą pozycji na jeźdźca jest przede wszystkim jej wysoka kontuzjogenność. Oznacza to, że podczas manewrów biodrami kobieta często energicznie się wygina, co może doprowadzić do uszkodzeń a nawet złamania prącia partnera, jednak są to niezwykle rzadkie przypadki.

 

Pozycja na jeźdźca jest szczególnie polecana w czasie ciąży, oraz gdy problemem jest przedwczesny wytrysk lub niemożność osiągnięcia orgazmu pochwowego. Niewskazana jest szczególnie dla kobiet, które odczuwają ból podczas głębokiej penetracji oraz mających problem z akceptacją własnego ciała. 


kobieta na łóżku
Flickr/ Lies Thru a Lens/ CC BY 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/
Styl życia
Pozycja podstawowa w Kamasutrze – pozycja klasyczna
Pozycja na mnicha, lepiej znana jako pozycja misjonarska, to jedna z najpopularniejszych i najłatwiejszych klasycznych pozycji seksualnych na świecie.

Pozycja na mnicha, lepiej znana jako pozycja misjonarska, to jedna z najpopularniejszych i najłatwiejszych klasycznych pozycji seksualnych na świecie. Jak wygląda pozycja klasyczna - na mnicha - na misjonarza? Na misjonarza - to jedna z najbardziej lubianych pozycji seksualnych . Kobieta leży na plecach z rozchylonymi, wyprostowanymi lub lekko ugiętymi w kolanach nogami, a mężczyzna leży na niej. Mężczyzna może mieć ręce wyprostowane lub opierać się na przedramionach. Partner jest w pozycji dominującej i nadaje tempo, kobieta delikatnym ruchem bioder może też w minimalnym stopniu kontrolować rytm. Zalety pozycji na mnicha Pozycja misjonarska jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które cenią sobie bliskość podczas seksu , kontakt wzrokowy oraz namiętne pocałunki . Daje również możliwość stymulacji wielu punktów erogennych kobiety, dzięki czemu łatwiej jest jej osiągnąć orgazm . Pozycja misjonarska, jest najczęściej wybierana na początek zbliżenia. Podczas stosunku kobieta może masować ramiona, plecy i pośladki partnera, co z pewnością pogłębi wzajemne doznania. Modyfikacje pozycji klasycznej Pozycja klasyczna ma wiele wersji , dzięki którym możliwa jest zmiana głębokości penetracji i intensywności stymulacji łechtaczki . Kobieta może modyfikować swoją pozycję , podnosząc nogi, prostując je, może też włożyć poduszkę pod pośladki. Zdarza się, że pozycja klasyczna się nudzi, dlatego warto ją urozmaicać, szczególnie wówczas, gdy jest ona główną pozycją w jakiej uprawiamy seks. Gdy kobieta oprze stopy na ramionach partnera, penetracja będzie najgłębsza . W takiej pozycji łatwo sprawić partnerce ból, dlatego zalecane są delikatne ruchy – przynajmniej na początku. Uniesienie nóg i zaplecenie ich wokół bioder partnera pozwoli na większą kontrolę całej sytuacji przez...

Kobieta i mężczyzna w  łóżku
© gpointstudio/Fotolia.com
Styl życia
Pozycja na żabkę – kilka rodzajów penetracji od tyłu
Pozycja na żabę ma wiele różnych wariantów i trudno określić jednoznacznie jak powinno być ułożone ciało partnera. Tytułową „żabką” jest w tym przypadku kobieta, która przyjmuje pozycję skuloną – kolana są blisko klatki piersiowej a pośladki mocno wypięte. W tego typu ułożeniu penetracja jest głęboka a mężczyzna pełni dominującą rolę.

Pozycja na żabę ma wiele różnych wariantów i trudno określić jednoznacznie jak powinno być ułożone ciało partnera. Tytułową „żabką” jest w tym przypadku kobieta, która przyjmuje pozycję skuloną – kolana są blisko klatki piersiowej a pośladki mocno wypięte. W tego typu ułożeniu penetracja jest głęboka a mężczyzna pełni dominującą rolę. Jak wygląda pozycja na żabkę Istnieje wiele rodzajów pozycji na żabkę. Jedna z nich polega na tym, że kobieta podkula rozszerzone i zgięte w kolanach nogi przyciągając do nich klatkę piersiową kładzie ramiona i ręce na łóżku lub podłodze jednocześnie wypinając pośladki. Partner może siedzieć, leżeć lub klękać za partnerką.   Inną wersją tej pozycji jest sytuacja, w której mężczyzna leży z szeroko rozstawionymi i ugiętymi w kolanach nogami a odwrócona do niego plecami i skulona kobieta usadawia się na jego kroczu mając złączone nogi. W tym przypadku kobieta może lekko kontrolować głębokość i tempo penetracji , jednak to mężczyzna w większym stopniu dowodzi całym aktem seksualnym, sterując kobietą dłońmi, które trzyma na jej biodrach.   Jeszcze innym wariantem pozycji na żabkę jest kochanie się na rogu łóżka. Mężczyzna siada na łóżku opierając stopy na podłodze i rozszerzając nogi, kobieta w skulonej pozycji siada na jego kroczu opierając stopy na łóżku. Takie ułożenie ciał wymaga od partnerów dobrej koordynacji ruchowej. Należy uważać by podczas miłosnych uniesień partnerka nie wylądowała na podłodze. Wady i zalety pozycji na żabkę Większość pozycji tylnych umożliwia bardzo głęboką penetrację oraz stymulację piersi kobiety przez oboje partnerów. Jest zalecana dla par, u których występują znaczne różnice w wadze oraz wzroście. Dodatkowo mężczyzna może pieścić plecy partnerki . Pozycja ta nie jest polecana dla kobiet, które mają problem z...

kandelabr
©BillionPhotos.com/fotolia
Styl życia
Pozycja seksualna - kandelabr
Kandelabr jest jedną z odmian pozycji na jeźdźca, w wersji odwróconej. Daje ona szansę zamiany ról partnerów – z aktywnej na bierną – bez konieczności zmiany ułożenia ciała.

Kandelabr jest jedną z odmian pozycji na jeźdźca, w wersji odwróconej. Daje ona szansę zamiany ról partnerów – z aktywnej na bierną – bez konieczności zmiany ułożenia ciała.    Kandelabr nazywany również włoskim żyrandolem, ze względu na ułożenie ciał kochanków podczas miłosnego zbliżenia przypomina kilkuramienny świecznik. Rozstawione ręce i nogi kobiety tworzą interesującą wizualnie formę. Jak wygląda pozycja kandelabr Mężczyzna leży ze złączonymi nogami na plecach a kobieta kładzie się na nim tyłem, opierając ręce i ugięte w kolanach nogi po jego bokach. Plecami może przylegać do torsu partnera lub wykonując ruchy frykcyjne unosić się na szeroko rozłożonych i wspartych ramionach . Najważniejsza w tej pozycji jest intensywna praca bioder, którymi kobieta może wykonywać serie ruchów w różnych kierunkach. Wady i zalety włoskiego kandelabra Kandelabr jest pozycją wymagającą od partnerki dobrej kondycji. Utrzymywanie całego ciężaru ciała na rękach i nogach to ciężka praca, dlatego warto go przenosić na miednicę. Jeżeli ciało kobiety jest o wiele masywniejsze od ciała partnera, stosunek w tej pozycji może być dla niego męczący.   Mocno wyeksponowane kobiece ciało daje wiele możliwości dla partnera. Tylko pozornie jest on w biernej i statycznej pozycji . Ma swobodne dłonie, którymi może pieścić szyję, piersi, brzuch i łechtaczkę partnerki. Warto wykorzystać w tym celu olejek do masażu. Chwytając za biodra partnerki przejmuje kontrolę i decyduje o intensywności pchnięć. Synchronizując ruchy bioder partnerzy wzajemnie nadają tempo miłosnemu zbliżeniu. Ona, opierając się na jednej ręce, drugą może masować łechtaczkę, co w połączeniu z intensywną stymulacją punktu G podczas penetracji daje bardzo intensywne doznania i w prosty sposób...

Nasze akcje

Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil

Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor

Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju

Partner

Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem

Partner

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner