Para ogląda się w komputerze
Image by Lifetimestock.com
Styl życia

Poważne życzenia urodzinowe nie muszą być nudne i szablonowe

W pewnym wieku i w niektórych relacjach składanie życzeń staje się trudne, ponieważ nie wypada używać popularnych rymowanek ani się wygłupiać. Poważne życzenia urodzinowe powinny jednak zawierać coś więcej niż „wszystkiego najlepszego”.

W pewnym wieku i w niektórych relacjach składanie życzeń staje się trudne, ponieważ nie wypada używać popularnych rymowanek ani się wygłupiać. Poważne życzenia urodzinowe powinny jednak zawierać coś więcej niż „wszystkiego najlepszego”.

Poprawna sztampa – poważne życzenia urodzinowe dla kogoś, kogo nie zna się zbyt dobrze

Oczywiście zawsze warto życzyć zdrowia, szczęścia i pomyślności i to jest najbezpieczniejsza opcja. Jednak takie życzenia są dość oklepane i mogą wydawać się nieszczere czy składane z przymusu. Dlatego dobrze jest dodać do tego standardowego trio element wyrażający sympatię do jubilata. Może to być życzenie wielu powodów do uśmiechu na co dzień, samych słonecznych dni, dalszych sukcesów w pracy czy spełnienia marzeń. Jeśli osoba jest towarzyska, można jej życzyć stale powiększającego się grona przyjaciół albo tego, żeby otaczali ją sami życzliwi ludzie.

 

Kasia gotuje z Polki.pl: rafaello bez pieczenia

Przy składaniu życzeń ważny jest ton i gesty. Czasem samo „wszystkiego, ale to naprawdę wszystkiego najlepszego”, powiedziane z odpowiednim naciskiem, pozwoli odczuć, że składający życzenia kieruje się życzliwością i naprawdę dobrze życzy jubilatowi. Ważny jest serdeczny uścisk czy przytulenie osoby, której składamy życzenia.

Personalizacja – poważne życzenia urodzinowe z konkretem

Gdy składa się życzenia osobie, którą dobrze się zna, warto pokusić się o życzenia konkretne. Na przykład jeśli wiadomo, że jubilat pracuje aktualnie nad dużym projektem, życzenia mogą dotyczyć jego powodzenia – żeby olśnił wszystkich, żeby został doceniony itd. Życzyć można także spełnienia marzeń, nie używając jednak tego określenia. Czyli jeśli wiadomo, że jubilat jest wielkim pasjonatem kultury japońskiej, można życzyć mu, żeby mógł odwiedzić Kraj Kwitnącej Wiśni w najbliższym czasie. Bliskim osobom można składać poważne życzenia urodzinowe także dotyczące uczuć czy harmonii w życiu. Można zatem życzyć komuś na urodziny mnóstwa miłości, niekończącej się miłości, żeby aktualna miłość była zawsze tak silna i fascynująca itd. Oczywiście życzyć można też tego, żeby jubilata otaczali sami życzliwi i inspirujący ludzie, a także wypada w życzeniach uwzględnić zdrowie, szczęście i pomyślność.

 

W życzeniach można skomplementować jubilata, a zwłaszcza jubilatkę – „żebyś zawsze wyglądała tak pięknie jak dziś”. Warto nawiązać do swojej sympatii do niego i przyjemności, jaką sprawia nam jego towarzystwo – „żebyś miał trochę więcej czasu dla starych znajomych”.

Czego raczej nie życzyć na urodziny

Życzenia, nawet składane w dobrej wierze, mogą sprawić przykrość. Zanim komuś, kto ma za sobą rozpad związku, złożymy życzenia: „żebyś tym razem znalazł prawdziwą miłość”, warto się zastanowić, czy w ten sposób nie przypomnimy raczej o niedawnej porażce zamiast sprawić solenizantowi przyjemność. Podobnie nietaktowne mogą być życzenia: „żeby w końcu udało ci się znaleźć pracę” czy „żebyś w tym roku schudła”. Tak samo w przypadku bezdzietnego małżeństwa – lepiej nie składać życzeń nawiązujących do potomstwa – może para od dawna stara się o dziecko i ma problemy z niepłodnością.

Osobom, które znamy słabiej, nie składamy raczej życzeń osobistych. Jest to nietaktowne, a może okazać się nieprzyjemne dla solenizanta.

 

Najważniejszą zasadą przy składaniu życzeń jest empatia – to jubilatowi bądź solenizantowi ma być miło dzięki naszym życzeniom. Nie warto starać się kosztem jubilata zabłysnąć dowcipem lub oryginalnością, która może być przykra lub co najmniej niezręczna. 


życzenia na święta
©olejx/Fotolia
Styl życia
Kartka, mail czy SMS - jak składać życzenia świąteczne?
Życzenia świąteczne na Boże Narodzenie można składać telefonicznie, elektronicznie, czy pocztowo. Którą drogą najlepiej składać życzenia?

Życzenia świąteczne na Boże Narodzenie można składać telefonicznie, elektronicznie, czy pocztowo. Którą drogą najlepiej składać życzenia? Życzenia świąteczne – tradycyjna kartka pocztowa Życzenia świąteczne na Boże Narodzenie można składać drogą pocztową. Niestety, większość Polaków odchodzi od tradycji wysyłania kartek świątecznych . Klasycznej formy składania życzeń przestrzegają przeważnie starsze osoby. Życzenia świąteczne elektroniczne Życzenia świąteczne drogą elektroniczną zazwyczaj wysyłają młodzi ludzie do przyjaciół, bądź dyrektorzy większych firm do pracowników, czy kontrahentów. Można je wysłać jako zwykły e-mail bądź jako e-kartka, czyli kartkę elektroniczną, która obok treści zawiera też grafikę lub obrazek multimedialny i dźwięk . Życzenia świąteczne SMS-em Życzenia świąteczne telefoniczne są najbardziej popularną formą składania życzeń. Polacy z zamiłowaniem wysyłają świąteczne SMS-y. Jest wiele stron internetowych z gotowymi wierszykami do wysłania. Można skorzystać z wierszyka, który się otrzymało i przesłać go dalej . Warto uważać na usunięcie podpisu poprzednika aby nie zaliczyć świątecznej wpadki.   Odbieranie SMS-ów czy maili nie sprawia tyle radości, co kartka świąteczna, dlatego może warto powrócić do klasycznej metody składania życzeń? Z pewnością każdy ucieszy się z niespodzianki , jaką będzie kolorowa świąteczna karta w skrzynce pocztowej! W Święta Bożego Narodzenia każdy z nas składa sobie nawzajem życzenia. Sprawdź, co można życzyć dla szefa i współpracowników.  Święta Bożego Narodzenia to okres magiczny. Dowiedz się, co życzyć swojej rodzinie i przyjaciołom .  Zastanawiasz się jakie życzenia będą najlepsze? Sprawdź, czy składać życzenia z motywem religijnym czy bez ?  Nadchodzą urodziny bliskiej ci osoby?...

życzenia świąteczne
©GuerraGPhoto/Fotolia
Styl życia
Życzenia na Święta Bożego Narodzenia – na wesoło i tradycyjnie
Życzenia świąteczne występują w różnych formach, w tej poważnej, zazwyczaj z akcentami religijnymi, bądź w formie żartobliwiej. Tradycyjne, wzniosłe życzenia świąteczne z składa się przeważnie osobom starszym, babciom, dziadkom, czy krewnym.

Życzenia świąteczne występują w różnych formach, w tej poważnej, zazwyczaj z akcentami religijnymi, bądź w formie żartobliwiej. Tradycyjne, wzniosłe życzenia świąteczne z składa się przeważnie osobom starszym, babciom, dziadkom, czy krewnym.   Zazwyczaj podczas świąt życzymy zdrowia, miłości, sukcesów w pracy, wyrozumiałości, cierpliwości i spełnienia najskrytszych marzeń. Inaczej jest w przypadku rodzeństwa, przyjaciół, czy znajomych, gdzie można sobie pozwolić na bardziej luźną i wesołą formę życzeń . Życzenia świąteczne z motywem religijnym 1) W czas Bożego Narodzenia, życzę Wam Bożego błogosławieństwa. Niech Boża Dziecina przyniesie Wam łaskę, napełni Wasze serca spokojem i radością, aby te rodzinne święta były dla Was czasem przeżywanym w gronie najbliższych. Życzenia świąteczne z motywem humorystycznym 1) Gdy stół rozstawiony w salonie, a choinka czeka na balkonie, znak to, że wieczerza się zbliża a gwiazdka, chcąc się ujawnić, lot swój zniża. Spędź radośnie ten czas z rodziną, pogódź się nawet z teściową-gadziną, nie licz kalorii, lecz tylko uśmiechy i prezenty, które dostały twoje pociechy. 2) Przy rodzinnym stole, wśród śmiechu i kolędowania, gdy w telewizorze króluje Pasterka, a nie Superniania, przełam się opłatkiem ze swymi bliskimi i ciesz się ich obecnością - nimi samymi. 3) Życzeń tych nie pisałam w Wordzie, lecz na kolanie, siedząc w Fordzie. Z tej racji szczersze są niż z monitora, zwłaszcza że przyłapała mnie drogowa kontrola. Życzę Ci więc mocy prezentów , zdrowia, radości, o rękę konkurentów. Sobie zaś życzę małego mandatu, inaczej mąż mi da do wiwatu! 4) Gdy zabłyśnie pierwsza gwiazda i podjedzie wujka Mazda, znak że na wieczerzę czas....

życzenia dla rodziny
©Subbotina Anna/Fotolia
Styl życia
Życzenia na Boże Narodzenie – czego życzyć rodzinie i przyjaciołom?
Co roku zastanawiamy się jakie życzenia złożyć najbliższym. Najczęściej rodzinie i przyjaciołom życzymy dużo ciepła, zdrowia, miłości, radości, sukcesów w pracy, odpoczynku, pociechy z dzieci. Często też życzymy wzajemnej bliskości, tolerancji i zrozumienia.

Co roku zastanawiamy się jakie życzenia złożyć najbliższym. Najczęściej rodzinie i przyjaciołom życzymy dużo ciepła, zdrowia, miłości, radości, sukcesów w pracy, odpoczynku, pociechy z dzieci. Często też życzymy wzajemnej bliskości, tolerancji i zrozumienia. Oto kilka przykładów życzeń świątecznych dla najbliższej rodziny: Życzenia świąteczne dla rodzeństwa, kuzynów i przyjaciół, które często wysyłamy SMS-em Życzenia świąteczne dla rodzeństwa, kuzynów i przyjaciół mogą być wesołe, rymowane i luźne. Często wysyłane są SMS-em.   1) Idzie Mikołaj lasem, łąką i wioseczką, już staruszek podpiera się laseczką, Jednak w swoim worku ma prezenty wspaniałe, dla Ciebie na te Święta śnieżne i białe.   2) Prezentów worek, łakoci tonę, żebyś nie miał po nich oponek. Wesołego świętowania od samego rana. A w noc sylwestrową szampańskiej zabawy, niech wszystkie panny idą z tobą w tany. A twoja jedyna, Nosa nie nadyma. Życzenia świąteczne dla rodziców, teściów, babć, dziadków, ciotek i wujków Życzenia świąteczne dla rodziców, teściów, babć, dziadków, ciotek i wujków mogą być klasyczne. Osoby starsze ucieszą się z nawiązania do tradycji 3) Z okazji świąt Bożego Narodzenia pragnę Wam złożyć najserdeczniejsze życzenia: niech narodzone dzieciątko Wam błogosławi - wielu łask bożych, ciepła i nadziei w sercu, a w Nowym Roku dużo zdrowia, miłości i obfitości. 4) Zdrowych i wesołych świąt Kochani,  Niech Mikołaj przywiezie saniami uśmiechów bez liku, samych radości karpia bez ości i super gości. Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Zdecyduj się na życzenia świąteczne z...

Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Współpraca reklamowa
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik