życzenia na święta
©olejx/Fotolia
Styl życia

Kartka, mail czy SMS - jak składać życzenia świąteczne?

Życzenia świąteczne na Boże Narodzenie można składać telefonicznie, elektronicznie, czy pocztowo. Którą drogą najlepiej składać życzenia?

Życzenia świąteczne na Boże Narodzenie można składać telefonicznie, elektronicznie, czy pocztowo. Którą drogą najlepiej składać życzenia?

Życzenia świąteczne – tradycyjna kartka pocztowa

Życzenia świąteczne na Boże Narodzenie można składać drogą pocztową. Niestety, większość Polaków odchodzi od tradycji wysyłania kartek świątecznych. Klasycznej formy składania życzeń przestrzegają przeważnie starsze osoby.

Życzenia świąteczne elektroniczne

Życzenia świąteczne drogą elektroniczną zazwyczaj wysyłają młodzi ludzie do przyjaciół, bądź dyrektorzy większych firm do pracowników, czy kontrahentów. Można je wysłać jako zwykły e-mail bądź jako e-kartka, czyli kartkę elektroniczną, która obok treści zawiera też grafikę lub obrazek multimedialny i dźwięk.

Kasia gotuje z Polki.pl: uszka wigilijne

Życzenia świąteczne SMS-em

Życzenia świąteczne telefoniczne są najbardziej popularną formą składania życzeń. Polacy z zamiłowaniem wysyłają świąteczne SMS-y. Jest wiele stron internetowych z gotowymi wierszykami do wysłania. Można skorzystać z wierszyka, który się otrzymało i przesłać go dalej. Warto uważać na usunięcie podpisu poprzednika aby nie zaliczyć świątecznej wpadki.

 

Odbieranie SMS-ów czy maili nie sprawia tyle radości, co kartka świąteczna, dlatego może warto powrócić do klasycznej metody składania życzeń? Z pewnością każdy ucieszy się z niespodzianki, jaką będzie kolorowa świąteczna karta w skrzynce pocztowej!


©Gennadiy Poznyakov/Fotolia
Styl życia
Życzenia świąteczne w pracy – czego życzyć szefowi i kolegom?
Życzenia świąteczne na Boże Narodzenie składamy nie tylko rodzinie, czy przyjaciołom, ale także współpracownikom i szefowi w pracy. Życzenia można złożyć osobiście, telefonicznie bądź coraz częściej wysyłając SMS.

Życzenia świąteczne na Boże Narodzenie składamy nie tylko rodzinie, czy przyjaciołom, ale także współpracownikom i szefowi w pracy. Życzenia można złożyć osobiście, telefonicznie bądź coraz częściej wysyłając SMS. Jakie świąteczne życzenia składać w pracy? Najczęściej szefowi i współpracownikom życzymy sukcesów w pracy, tolerancji, odpoczynku w gronie osób najbliższych, miłości, radości, cierpliwości, wytrwałości w realizacji planów i dalszej owocnej pracy w nadchodzącym Nowym Roku.   Oto przykładowe życzenia świąteczne dla szefa i współpracowników: 1) Radosnych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia W gronie najbliższych osób, W miłości, radości i ciepłej atmosferze. Sukcesów w pracy i wytrwałości w realizacji planów. Nowy Rok niech przyniesie pełno radosnych chwil I spełni najskrytsze marzenia. 2) Niech Gwiazda Betlejemska przyniesie dobroć, spokojne chwile z rodziną po stokroć i uśmiechu na twarzy na rok cały, który z pewnością będzie wspaniały! 3) Z okazji świąt Bożego Narodzenia pragnę życzyć Pani/Panu/Państwu, aby świąteczny czas przepełniony był radością, ciepłem i rodzinną atmosferą. Niech przyniesie odpoczynek i chwilę wytchnienia od codziennych obowiązków oraz energię i pomyślność na cały następny rok. Podczas Świąt Bożego Narodzenia każdy składa sobie życzenia. Sprawdź, co można życzyć rodzinie i przyjaciołom .  Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia i nie wiesz co można życzyć. Dowiedz się, czy składać życzenia z motywem religijnym czy bez .  Niedługo urodziny bliskiej dla ciebie osoby? Zobacz przykłady poważnych życzeń urodzinowych .  Życzenia świąteczne możesz wysyłać jak tylko chcesz: drogą pocztową, elektroniczną oraz telefoniczną .  Zaraz po Świętach Bożego Narodzenia jest...

Para ogląda się w komputerze
Image by Lifetimestock.com
Styl życia
Poważne życzenia urodzinowe nie muszą być nudne i szablonowe
W pewnym wieku i w niektórych relacjach składanie życzeń staje się trudne, ponieważ nie wypada używać popularnych rymowanek ani się wygłupiać. Poważne życzenia urodzinowe powinny jednak zawierać coś więcej niż „wszystkiego najlepszego”.

W pewnym wieku i w niektórych relacjach składanie życzeń staje się trudne, ponieważ nie wypada używać popularnych rymowanek ani się wygłupiać. Poważne życzenia urodzinowe powinny jednak zawierać coś więcej niż „wszystkiego najlepszego”. Poprawna sztampa – poważne życzenia urodzinowe dla kogoś, kogo nie zna się zbyt dobrze Oczywiście zawsze warto życzyć zdrowia, szczęścia i pomyślności i to jest najbezpieczniejsza opcja. Jednak takie życzenia są dość oklepane i mogą wydawać się nieszczere czy składane z przymusu. Dlatego dobrze jest dodać do tego standardowego trio element wyrażający sympatię do jubilata. Może to być życzenie wielu powodów do uśmiechu na co dzień, samych słonecznych dni, dalszych sukcesów w pracy czy spełnienia marzeń. Jeśli osoba jest towarzyska, można jej życzyć stale powiększającego się grona przyjaciół albo tego, żeby otaczali ją sami życzliwi ludzie.   Przy składaniu życzeń ważny jest ton i gesty. Czasem samo „wszystkiego, ale to naprawdę wszystkiego najlepszego”, powiedziane z odpowiednim naciskiem, pozwoli odczuć, że składający życzenia kieruje się życzliwością i naprawdę dobrze życzy jubilatowi. Ważny jest serdeczny uścisk czy przytulenie osoby, której składamy życzenia. Personalizacja – poważne życzenia urodzinowe z konkretem Gdy składa się życzenia osobie, którą dobrze się zna, warto pokusić się o życzenia konkretne. Na przykład jeśli wiadomo, że jubilat pracuje aktualnie nad dużym projektem, życzenia mogą dotyczyć jego powodzenia – żeby olśnił wszystkich, żeby został doceniony itd. Życzyć można także spełnienia marzeń, nie używając jednak tego określenia. Czyli jeśli wiadomo, że jubilat jest wielkim pasjonatem kultury japońskiej, można życzyć mu, żeby mógł odwiedzić Kraj Kwitnącej Wiśni w najbliższym czasie. Bliskim osobom można składać poważne...

życzenia dla rodziny
©Subbotina Anna/Fotolia
Styl życia
Życzenia na Boże Narodzenie – czego życzyć rodzinie i przyjaciołom?
Co roku zastanawiamy się jakie życzenia złożyć najbliższym. Najczęściej rodzinie i przyjaciołom życzymy dużo ciepła, zdrowia, miłości, radości, sukcesów w pracy, odpoczynku, pociechy z dzieci. Często też życzymy wzajemnej bliskości, tolerancji i zrozumienia.

Co roku zastanawiamy się jakie życzenia złożyć najbliższym. Najczęściej rodzinie i przyjaciołom życzymy dużo ciepła, zdrowia, miłości, radości, sukcesów w pracy, odpoczynku, pociechy z dzieci. Często też życzymy wzajemnej bliskości, tolerancji i zrozumienia. Oto kilka przykładów życzeń świątecznych dla najbliższej rodziny: Życzenia świąteczne dla rodzeństwa, kuzynów i przyjaciół, które często wysyłamy SMS-em Życzenia świąteczne dla rodzeństwa, kuzynów i przyjaciół mogą być wesołe, rymowane i luźne. Często wysyłane są SMS-em.   1) Idzie Mikołaj lasem, łąką i wioseczką, już staruszek podpiera się laseczką, Jednak w swoim worku ma prezenty wspaniałe, dla Ciebie na te Święta śnieżne i białe.   2) Prezentów worek, łakoci tonę, żebyś nie miał po nich oponek. Wesołego świętowania od samego rana. A w noc sylwestrową szampańskiej zabawy, niech wszystkie panny idą z tobą w tany. A twoja jedyna, Nosa nie nadyma. Życzenia świąteczne dla rodziców, teściów, babć, dziadków, ciotek i wujków Życzenia świąteczne dla rodziców, teściów, babć, dziadków, ciotek i wujków mogą być klasyczne. Osoby starsze ucieszą się z nawiązania do tradycji 3) Z okazji świąt Bożego Narodzenia pragnę Wam złożyć najserdeczniejsze życzenia: niech narodzone dzieciątko Wam błogosławi - wielu łask bożych, ciepła i nadziei w sercu, a w Nowym Roku dużo zdrowia, miłości i obfitości. 4) Zdrowych i wesołych świąt Kochani,  Niech Mikołaj przywiezie saniami uśmiechów bez liku, samych radości karpia bez ości i super gości. Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Zdecyduj się na życzenia świąteczne z...

Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Partner
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Partner
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Partner
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik