Pomysły na wesele zależą od naszej wizji uroczystości. Mile widziane są wszystkie urozmaicenia, które sprawią, że zarówno państwo młodzi, jak i goście długo nie zapomną o ceremonii. Do oryginalnych pomysłów na wesele należą m.in. materiałowe bukiety czy księga gości w formie globusa.

Reklama

Pomysły na wesele – odmienione dekoracje weselne

Klasyczny motyw przewodni wesela nabierze charakteru, jeśli wykorzystamy elementy rustykalne (wiejskie) lub dekoracje w stylu Pin-up girl (inspirowane latami 40. i 50. XX wieku). Druhny mogą być ubrane w suknie w grochy, a butonierki mogą być skomponowane z polnych kwiatów.

Pomysły na wesele dla miłośników zwierząt – pupile na uroczystości

Jeśli para mieszka ze zwierzęciem, warto nie zapominać o nim także w dniu ślubu. Zwierzęciu można założyć np. kokardę lub wianek z kwiatów w formie łańcuszka dopasowane do motywu przewodniego ślubu i włączyć je do sesji fotograficznej (pod warunkiem, że pupil lubi przebieranki i błysk flesza).

Bukiet ślubny, który nie uschnie

Jeśli panna młoda lubi niesztampowe rozwiązania, może zdecydować się np. na bukiet ślubny z broszek i biżuterii. Kolory „kwiatów” można dobrać według własnego gustu. Bardzo dobrze prezentował się będzie np. bukiet skomponowany z satynowych kwiatów w kolorze pudrowego różu w połączeniu ze srebrzystą biżuterią i atłasową wstążką. Takie „kwiaty” pozostaną pamiątką ślubną na długie lata.

Nietypowe pomysły na wesele – księga gości w formie globusa

Jeśli na naszym ślubie pojawia się motyw podróży, księgę gości idealnie zastąpi globus. Ich ilość zależy od liczby uczestników na ceremonii. Jeśli na weselu jest około 50 osób, wystarczy kupić jeden, zwykły globus. Można wybrać taki, który będzie miał jedynie kontury państw lub zaprojektować własny.

Zobacz także

Pamiątka dla gości – portret w krzywym zwierciadle

Niebanalnym pomysłem na wesele jest zaproszenie karykaturzystów. Będzie to niezapomniana pamiątka dla gości, którzy za każdym razem kiedy spojrzą na portret, przypomną sobie o wyjątkowym dla państwa młodych dniu.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama