Party Stories
Doda z mężem Emilem Stępniem
Krystian Ferretti z "Hotel Paradise 3"
serce narysowane na szybie
Pixabay/AndreasWeitz/CC0 1.0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/
Styl życia

Miłość pozamałżeńska. Jak z nią walczyć?

Zakazana miłość nie musi prowadzić do zdrady i rozbicia małżeństwa. Mężatka, która zainteresowała się innym mężczyzną, powinna zastanowić się nad swoimi prawdziwymi uczuciami.

Zakazana miłość nie musi prowadzić do zdrady i rozbicia małżeństwa. Mężatka, która zainteresowała się innym mężczyzną, powinna zastanowić się nad swoimi prawdziwymi uczuciami.

Pierwszy krok – determinacja!

Proces wychodzenia z zakazanej miłości w przypadku każdej kobiety jest różny. Wszystko dlatego, że każda z nas jest inna i radzimy sobie z problemami psychicznymi w rozmaity sposób. Najważniejsze, by zdecydować się na walkę o własne życie i przestać szlochać w poduszkę. Pierwszy krok to determinacja i chęć pozbycia się problemu. Liczą się fakty, a te mówią: ocknij się i wyjdź z dołka! Głowa do góry, głęboki wdech i mocne postanowienie stawienia czoła sytuacji.

Trzeźwo oceń sytuację

Jeśli zakochałaś się, mimo że jesteś mężatką, twoje uczucie polega na odnalezieniu w wybranku tych cech, których brakuje ci w małżeństwie. Jesteś tak mocno skupiona na poszukiwanych wartościach, że nie zauważasz żadnych wad i idealizujesz swój obiekt westchnień. Nie poznajesz go w pełni, ponieważ twoją percepcję przysłania wyszukiwanie kolejnych jego atutów. Nie zachowuj się jak platonicznie zakochana dziewczynka, która wierzy w księcia z bajki.

 

Przede wszystkim – czy warto używać słowa „miłość”? Od tego, jak nazwiemy pewne rzeczy, zależy też to, jak je będziemy postrzegać. Jeśli mówisz o fascynacji innym mężczyzną „miłość”, traktujesz to uczucie poważniej niż gdy posługujesz się słowem „zauroczenie”. Każda z nas ma potrzebę dramatyzowania życia, odgrywania wielkich ról. Zamiast wyobrażać sobie siebie jako nieszczęśliwą bohaterkę romansu, pomyśl o tym jak o niedojrzałości. Zamiast myśleć o swoim tragicznym losie – nie uciekaj przed przyznaniem, że zdradzając męża po prostu zawodzisz jego zaufanie.

Zastanów się nad swoim małżeństwem

W każdym związku zdarzają się kryzysy i trzeba o nich mówić. Jeśli pomiędzy tobą a twoim mężem coś się nie układa, powiedz mu o tym. Dopóki nie odkryjesz kart, nic między wami nie ulegnie zmianie i nie uratujesz swojego związku. Miłość to nie tylko romantyczne uniesienie, to także próba, akceptacja wad i tego, czego nie uda nam się zmienić, to bezinteresowne poświęcenie swojego czasu i pragnienie wspólnego trwania.

 

Jeśli w małżeństwie nie było poważnych problemów, a mimo to zafascynował cię ktoś inny, przemyśl, dlaczego tak się stało. Czy zalety, które widzisz w drugim mężczyźnie są naprawdę zaletami? Może być błyskotliwy, nawet nieco szalony, ale niezdolny do zbudowania stałego związku.

Dlaczego ktoś podoba ci się bardziej niż twój mąż?

Spójrz prawdzie w oczy: czy na swojej nowej miłości możesz naprawdę polegać, czy to tylko fascynacja? Człowiek, który jest twoim obiektem westchnień, nie jest tobą zainteresowany, nie poświęca ci czasu ani uwagi. Czy to na pewno ktoś warty ciebie? Zrób bilans i sama sobie odpowiedz, jak wiele było tych ciepłych życzliwych słów, a jak często czułaś się odtrącona i mniej ważna. Weź papier, długopis i wypisz wszystkie minusy, jakie dostrzegasz, opisz najbujniej jak potrafisz wszystkie sytuacje kiedy zostałaś sama, bo on nie miał dla ciebie czasu, kiedy nie odbierał twoich telefonów. Stwórz sobie jego realny, a nie idealny, wizerunek.

 

Nie pozwól się unieszczęśliwiać! Czy twój idealny, wymarzony związek jest oparty na takich negatywnych doświadczeniach? Nie dawaj się krzywdzić. Jeśli teraz nie jesteś dla niego najważniejsza, już nigdy nie będziesz. Zawsze znajdzie się coś istotniejszego: jego dom, praca, żona, dzieci, wiara – wszystko w zależności od tego kim jest twój wybranek.

Przestań o nim myśleć!

Kiedy twoje myśli skupiają się na tej osobie, od której raczej powinny stronić, weź się za działanie! To bezczynność sprawia, że w twojej głowie zaczynają się kłębić niepotrzebne uczucia, dlatego musisz być aktywna. Planuj, wymyślaj sobie ciągle nowe zadania, nie pozwól wybić się z rytmu. Nie musi to być tylko praca, możesz poświęcić więcej czasu na ćwiczenia ruchowe, zakupy, spotkania z przyjaciółmi. Pomyśl o tym, jako o możliwości wprowadzenia korzystnych zmian w twoim życiu.

Unikaj kontaktów z niebezpieczną fascynacją

Jeżeli twój wybranek jest osobą z twojej pracy, nie doprowadzaj do bezpośredniego kontaktu, unikaj spotkań, wspólnych podróży służbowych, nawet przejażdżek windą, po prostu omijaj go szerokim łukiem! To niemożliwe, a ty wciąż cierpisz? Pomyśl nad zmianą pracy, pozwól się odciąć od tej toksycznej relacji. Usuń jego numer, e-maila i spraw sobie jakąś przyjemność: fryzjer, kosmetyczka, nowy ciuch, gorąca kąpiel, cokolwiek co pozwoli ci poczuć się lepiej.

 

Masz swoją godność i wiesz jak wiele potrafisz zdziałać. Nie daj się ponieść niepotrzebnym emocjom, chwilom słabości i burzy hormonów.


Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Newsy
Ryby (jak Edyta Herbuś) mogą szykować się do ślubu! Co czeka ciebie? Sprawdź swój horoskop!
Ryby (jak Edyta Herbuś) mogą szykować się do ślubu! Co czeka ciebie? Sprawdź swój horoskop!

Jesteś ciekaw, co przyniosą ci najbliższe tygodnie? Przypływ gotówki, a może nową miłość? Koniecznie sprawdź horoskop z magazynu "Party", który przygotowała Anett Toya, specjalistka we wróżeniu z różnych typów kart oraz w przekazach energetycznych. Chcesz wiedzieć więcej? Zadzwoń: tel. 605 606 138. Sprawdź swój znak zodiaku i przekonaj się, co zapisano ci w gwiazdach! RYBY Miłość : Nie masz co narzekać na życie uczuciowe. Partner, z którym jesteś, już niebawem będzie chciał zalegalizować związek. Praca : Otrzymasz wcześniejsze, niezapłacone pensje. Będziesz mógł sobie pozwolić na zakup tego, o czym od dawna myślisz.  Twoja szansa : Korzystaj z pięknego czasu i oddaj się odrobinie luksusu. W końcu to nic zdrożnego.   BARAN Miłość:  Starszy partner pojawi się w twoim życiu. Jego urok i doświadczenie będą ci imponować. Wniesie dużo pozytywnych zmian do twojego życia.  Praca:  Odłóż na bok swoją dumę, a wyjdziesz na tym bardzo dobrze.  Twoja szansa:  Wykorzystuj każdą okazję, która związana jest z szybkim działaniem.  BYK Miłość:  Ktoś nieoczekiwanie pojawi się w twoim życiu. Jeśli kochasz dotychczasowego partnera, od razu daj to do zrozumienia nowemu znajomemu.  Praca:  Przed tobą wyjazd zagraniczny. Poznasz wiele osób i nawiążesz kontakty, które w przyszłości ci się przydadzą.  Twoja szansa:  Sprawy z przeszłości niebawem zostaną rozstrzygnięte. BLIŹNIĘTA Miłość:  Twoje życie uczuciowe jest jak kalejdoskop. Dobry czas, abyś wyciągnęła wnioski ze swoich wcześniejszych relacji.  Praca:  Dużo szczęścia, dużo pozytywnych sytuacji i dobrych ludzie wokół ciebie. Praca coraz bardziej będzie ci się podobać. Możliwy też przypływ gotówki.  Twoja szansa:  Żyj pełnią życia, ciesz się z tego, co masz. Nie oglądaj się za siebie. ...

Horoskop, znaki zodiaku
East News
Styl życia
Horoskop tygodniowy 9 - 15 marca 2020 dla wszystkich znaków zodiaku
Co się wydarzy w dniach od 9 do 15 marca 2020 roku? Horoskop tygodniowy dla wszystkich znaków zodiaku - miłość i praca.

Co się wydarzy w w dniach od 9 do 15 marca 2020 roku?  Horoskop tygodniowy dla wszystkich znaków zodiaku - miłość i praca.  W pracy nadchodzi dużo obowiązków i konfliktów, postaraj się patrzeć na wszystko z dystansem. Twój partner może być dla Ciebie dużym wsparciem w cięższych chwilach. Jeśli jesteś singielką, nie szukaj relacji na siłę. Horoskop dzienny: Baran 21.03 - 20.04 Miłość W uczuciach  spokój i harmonia.  Jeżeli jesteś samotnym  Baranem, to spodziewaj się  dobrej wiadomości od starego znajomego. Praca Jeśli urodziłaś się   w marcu, możesz liczyć na dodatkowe pieniądze.  Zwłaszcza jeśli twoja praca związana jest z opieką  czy gastronomią. Horoskop dzienny: Byk 21.04 - 20.05 Miłość Czas sprzyja  podróżom i zawieraniu znajomości. Razem z ukochanym możecie nawet trafić w miejsce, gdzie będziecie  chcieli zamieszkać. Praca Trudne sytuacje  w pracy. Zapowiadają się więc nerwowe dni. Jeśli ktoś cię irytuje, powiedz śmiało, co o tym myślisz. Tym razem przyniesie to rezultaty. Horoskop dzienny: Bliźnięta 21.05 - 21.06 Miłość Zatęsknisz za silną relacją. Ale za bardzo się angażując, możesz doprowadzić jedynie do oddalenia się partnera. Poczujesz, że nowa znajomość zaczyna cię ograniczać. Praca Pilnuj wszelkich  spraw administracyjnych i postępuj zgodnie z prawem. Jeżeli prowadzisz własną działalność, mogą pojawić  się straty. Horoskop dzienny: Rak 22.06 - 22.07 Miłość Słońce i Wenus  w twoim znaku zapewnią ci przemiły czas. Jeżeli jesteś  w związku, pozwól,  żeby to partner podjął  pewną ważną decyzję. Praca Przy awansie  możesz...

Kobieta z balonami
Flickr/shira gal/CC BY 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/
Styl życia
Pewność siebie – fundament satysfakcjonującego życia
Brak pewności siebie czyli nieśmiałość czy wstydliwość. Nieważne jak ją nazwiemy, brak pewności siebie tak samo utrudni nam życie.

Brak pewności siebie czyli nieśmiałość czy wstydliwość. Nieważne jak ją nazwiemy, brak pewności siebie tak samo utrudni nam życie. Krok 1 – pozbądź się wstydu Pamiętaj, że wstyd jest potężną blokadą, która hamuje twórczość, przedsiębiorczość i rozwój. Wstydząc się – tracisz. Wycofujesz się z różnych aktywności, nie wykorzystujesz w pełni swojego potencjału. Na własne życzenie się ograniczasz i zawężasz pole działania. Uświadomienie sobie potężnej mocy własnego umysłu oraz tego, że jesteśmy reżyserami własnego życia to połowa sukcesu. Nie bój się, nie wstydź, żyj! Krok 2 – zaakceptuj siebie, zaakceptuj zmiany, zaakceptuj ryzyko W momencie, gdy zaakceptujesz siebie oraz zmiany, które chcesz wprowadzić w życie poczujesz jak wszelki opór i niechęć mijają. Wszystko dookoła zacznie się składać w harmonijną całość i współgrać z twoimi celami. Miłość do samego siebie to nie górnolotne frazesy, ale rzeczywista wartość, która daje siłę i energię do działania. Nie porównuj się z innymi, nie bądź dla siebie srogim sędzią, uśmiechnij się do odbicia w lustrze, tam siedzi człowiek, który tak samo, jak ty chce żeby wszystko się udało. Trzeba zaakceptować to, że możesz zostać wyśmiany, że możesz oblać się rumieńcem, że ktoś cię może odrzucić. Krok 3 – podnieś własną samoocenę Samoocena ściśle wiąże się z pewnością siebie. To jak o sobie myślisz, jak się oceniasz ma bezpośredni wpływ na to jakie skutki przynoszą twoje działania. Brak pewności siebie to uczucie, które wpływa na brak poczucia własnej wartości. Zastanów się czy przypadkiem twoje ruchy nie są ograniczone ponieważ paraliżuje cię strach przed oceną innych i obawiasz się ich opinii na swój temat? Pewność siebie jako emocja...

Nasze akcje
Jenny Fairy Midday Coctail
Newsy

Ten stylowy dodatek przeniesie cię w świat wakacji i słodkiego lenistwa!

Partner
piekna-kobieta-bella
Fleszstyle

Jak się czuć pewnie i wygodnie przez cały dzień? Stawiaj na jakość

Partner
huawei-6-band-opaska
Fleszstyle

Asystent i trener personalny w jednym?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

Czy zdrowe i wygodne dziecięce buty nie mogą być modne?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

O tych butach marzy twoje dziecko!

Partner
catering-tajm
Fleszstyle

Pyszne, zdrowe i niebanalne dania z dostawą pod twoje drzwi?

Partner