Party Stories
Zakochana para
© Kaspars Grinvalds/Fotolia.com
Styl życia

12 sposobów jak zrujnować randkę

Istnieje mnóstwo poradników na temat tego, jak powinna przebiegać pierwsza randka i na czym polega udany flirt. Jest jednak sporo punktów, o których trzeba pamiętać jako zakazanych – jeśli chcesz wywrzeć dobre wrażenie na swojej randce, nigdy tego nie rób.

Istnieje mnóstwo poradników na temat tego, jak powinna przebiegać pierwsza randka i na czym polega udany flirt. Jest jednak sporo punktów, o których trzeba pamiętać jako zakazanych – jeśli chcesz wywrzeć dobre wrażenie na swojej randce, nigdy tego nie rób.

 

1. Spóźnianie się – to fatalne wejście i gwarantuje, że druga osoba zaczyna być poirytowana. Nie wie, czy powinna już pisać smsa, dopominać się o spotkanie, a może to jej wina i pomyliła lokale? Tyle stresu już na początku. Jeśli naprawdę nie możesz uniknąć spóźnienia, uprzedź o tym czekającą na ciebie osobę i bardzo, bardzo ją przeproś.

 

2. Nieuprzejmość wobec kelnera – nic tak nie świadczy o nerwowości i drażliwości jak nieuprzejme traktowanie kelnera. Jeśli faktycznie jest tak tragiczny, powiedz, co według ciebie jest nie do zaakceptowania, ale powstrzymaj się od bycia niegrzecznym.

 

3. Niezadawanie pytań – pytania świadczą o zaangażowaniu. Jeśli nie pytasz o nic drugiej osoby, będzie myślała, że nie jest dla ciebie interesująca i… sama też szybko straci zainteresowanie. Jeśli nie zadajesz pytań, bo cechuje cię nieśmiałość, przygotuj sobie wcześniej listę.

 

4. Historia medyczna – pierwsza randka to nie jest dobry moment na to, by opowiadać o swoich problemach skórnych, wrzodach czy kolonoskopii. Na pewno trudno prowadzić flirt wokół takich tematów. Zostaw to na późniejsze spotkania. Chyba, że przychodzisz z zagipsowaną ręką – wtedy pewnie druga osoba sama o nią zapyta.

 

5. Mówienie o byłych – jeśli druga osoba nie zapytała cię wprost, nie prowadź monologów o byłym chłopaku czy dziewczynie. W przeciwnym razie sprawisz wrażenie osoby, która jeszcze nie ruszyła dalej po poprzednim związku. Gdy to pytanie padnie, też się nie rozwódź nad tym – delikatnie i grzecznie zmień temat.

 

6. Złe maniery przy stole – nie mów z pełnymi ustami, nie rzucaj się na jedzenie, jakbyś jadał tylko od randki do randki. Praktyczna rada: wybierz takie danie, które wiesz jak jeść i które nie robi dużego bałaganu na talerzu. Rozpadający się kebab i cieknący po dłoniach sos czy też zażenowanie, bo nie wiesz jak zabrać się za homara… nie podkładaj sobie kłód pod nogi.

 

7. Sprawdzanie telefonu – sprawia wrażenie, że się nudzisz i osoba naprzeciwko cię nie interesuje. Jeśli naprawdę musisz sprawdzić telefon, bo czekasz na ważną wiadomość, przeproś, wytłumacz się i zrób to szybko. A najlepiej wyjdź i sprawdź wiadomość w toalecie.

 

8. Mówienie o idealnym partnerze – problem w tym, że wiele osób uważa ten temat za podstawowy na pierwszej randce, choć wizje rycerza na białym koniu czy księżniczki z wieży zwykle nie pasują do osoby, która siedzi z nami przy stoliku. Jeśli już ktoś cię o to zapyta, nie mów o niebieskookiej blondynce, gdy siedzisz z ciemnooką brunetką! Ewentualnie skup się na cechach charakteru, ale i to dość ogólnie.

 

9. Skarbeńku, kochanieńka… - korzystnie z czułych słówek już na pierwszej randce, nawet gdy ta poszła twoim zdaniem fenomenalnie, nie jest w dobrym tonie. Sprawia wrażenie, że to twoja normalna praktyka i zawierasz bardzo dużo znajomości w krótkim czasie, flirtujesz z kim popadnie. Inni jeszcze uważają, że jest to dość protekcjonalne.

 

10. Zbytnia skromność – skromność jest w porządku, ale niska samoocena już nie. Mówienie o wszystkich wadach nie pomoże zdobyć serca. Zaczynanie randki od żartu, że fatalnie wypadasz na randkach zabija entuzjazm.

 

11. Chwalenie się – megalomania też nie jest pożądana. Przede wszystkim – złoty środek! Jeśli chcesz powiedzieć, że ostatnia wycieczka była do Sztokholmu – jasne, powiedz, co można tam zobaczyć, jakie muzea, widoki itd. Jednak nie musisz od razu opowiadać, że lot był 1 klasą, hotel 5-gwiazdkowy, wszyscy ci usługiwali… nie dość, że brzmi to kiepsko i świadczy o braku wyczucia, to może wywołać poczucie niższości u drugiej osoby.

 

12. Wykład – najczęściej na temat przekonań politycznych czy religijnych. Nie powinno się rozmawiać o tym na pierwszej randce. Jeśli masz zdecydowane poglądy – w porządku, ale randka to nie wiec.


Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
mężczyzna i kobieta w restauracji piją białe wino
©Rido/Fotolia
Styl życia
Pierwsze lody przełamane, pora na drugą randkę. Dokąd i kiedy się na nią wybrać?
Jeśli po pierwszej randce postanowiliście kontynuować znajomość i nie zatrzymywać jej w tzw. „strefie przyjaźni”, pora na drugie spotkanie. Druga randka jest okazją, żeby lepiej się poznać i ostatecznie zdecydować, czy warto spotykać się nadal. Z zaproszeniem na nią nie warto zbyt długo zwlekać.

Jeśli po pierwszej randce postanowiliście kontynuować znajomość i nie zatrzymywać jej w tzw. „strefie przyjaźni”, pora na drugie spotkanie. Druga randka jest okazją, żeby lepiej się poznać i ostatecznie zdecydować, czy warto spotykać się nadal. Z zaproszeniem na nią nie warto zbyt długo zwlekać. Czy po pierwszej randce nastąpi druga? Kiedy ją zaaranżować? Badania, które antropolog z Uniwersytetu Indiana w Bloomington, dr Helen Fisher oraz zajmujący się naukowo gender studies pracownik Instytutu Kinseya na Uniwersytecie Indiana, dr Justin R. Garcia przeprowadzili wśród 5000 singli w Stanach Zjednoczonych, pokazały, że większą szansę (nawet o 170%!) na drugą randkę mają pary, które podczas pierwszej jadły sushi i piły słodkie drinki. Jeśli więc na pierwszą randkę wybraliście się do baru sushi, a potem na koktajl, raczej nie musisz się zastanawiać, czy on lub ona zadzwoni, żeby umówić się na kolejne spotkanie .   Nawet jeśli nie przepadacie za sushi i wybraliście inne menu na pierwsze spotkanie w cztery oczy, ale przebiegło ono w swobodnej atmosferze i doskonale się ze sobą bawiliście, raczej nie musicie się zastanawiać, czy druga randka nastąpi. To jest oczywiste. Prawdopodobnie jeszcze zanim się rozstaliście po pierwszej randce, każde z was miało już tysiąc pomysłów na kolejne spotkanie. W takiej sytuacji nie ma znaczenia, kto pierwszy zadzwoni, kolejną randkę może zaproponować każde z was w dowolnym momencie. Nie warto z tym zwlekać dłużej niż dwa dni.   Jeśli natomiast podczas pierwszego spotkania byliście spięci, otoczenie nie sprzyjało swobodnej rozmowie lub wydarzyło się coś, co wytrąciło was z randkowego nastroju, sytuacja może być trochę bardziej skomplikowana. Trudniej wtedy rozpoznać, w jakim stopniu spotkanie zepsuły czynniki zewnętrzne, a w jakim to, że jesteście zwyczajnie niedopasowani i brakuje wam wspólnych...

kobieta i mężczyzna na randce
©djile/Fotolia
Styl życia
Pierwsza randka – wskazówki, jak dobrze wypaść
Pierwsza randka to wyjątkowy czas dla was obojga. Choć spotkaniu mogą towarzyszyć pewne obawy, tzw. dreszczyk emocji, nie warto się denerwować. W końcu każdy woli na pierwszej randce spotkać optymistę, niż człowieka, który jest kłębkiem nerwów.

Pierwsza randka to wyjątkowy czas dla was obojga. Choć spotkaniu mogą towarzyszyć pewne obawy, tzw. dreszczyk emocji, nie warto się denerwować. W końcu każdy woli na pierwszej randce spotkać optymistę, niż człowieka, który jest kłębkiem nerwów. 1. Pierwsza randka a pewność siebie Pewność siebie sprawia, że kobieta czuje się atrakcyjna. Jeśli zaś tak się czuje, to naprawdę lepiej się prezentuje. Pewności siebie nie należy oczywiście mylić z pychą i zadufaniem – te cechy zniechęcą każdego mężczyznę. 2. Mowa ciała na pierwszej randce O ile język kłamie, tak ciało trudno jest oszukać. Kontroluj komunikację niewerbalną – gesty, mimikę oraz parawerbalną – intonację. Na pierwszej randce ważny jest kontakt wzrokowy – patrz mężczyźnie w oczy przez co najmniej 3 sekundy, zanim spuścisz wzrok. Zwróć uwagę, aby nie stukać palcami o blat stołu czy nie poruszać nerwowo stopami – takie objawy stresu mogą udzielić się także mężczyźnie. 3. Bądź aktywną słuchaczką Bardzo ważne – nie zagadaj go. Pierwsza randka to doskonały czas na poznanie siebie, flirt . Jeśli będziesz non stop mówić, chłopak mimo najszczerszych chęci, może tego nie wytrzymać. Okaż mu zainteresowanie – zadawaj pytania, słuchaj uważnie odpowiedzi. 4. Pierwsza randka a temat rozmów Na pierwszej randce nie warto streszczać swojego życia. Zdecydowanie lepiej porozmawiać o swoich pasjach. Ciekawym pomysłem jest zadawanie niebanalnych pytań , opracowanych przez psychologów, które pozwolą ci dużo się o nim dowiedzieć, np. Gdybyś wiedział, że został ci tydzień życia, to co chciałbyś zrobić w pierwszym momencie?   Pamiętaj by nikogo nie udawać (nie kłam) – przecież chcesz się związać z kimś, kto zaakceptuje ciebie taką, jaka jesteś, po drugie – całe...

mężczyzna i kobieta w restauracji piją białe wino
©Rido/Fotolia
Styl życia
Pierwsze lody przełamane, pora na drugą randkę. Dokąd i kiedy się na nią wybrać?
Jeśli po pierwszej randce postanowiliście kontynuować znajomość i nie zatrzymywać jej w tzw. „strefie przyjaźni”, pora na drugie spotkanie. Druga randka jest okazją, żeby lepiej się poznać i ostatecznie zdecydować, czy warto spotykać się nadal. Z zaproszeniem na nią nie warto zbyt długo zwlekać.

Jeśli po pierwszej randce postanowiliście kontynuować znajomość i nie zatrzymywać jej w tzw. „strefie przyjaźni”, pora na drugie spotkanie. Druga randka jest okazją, żeby lepiej się poznać i ostatecznie zdecydować, czy warto spotykać się nadal. Z zaproszeniem na nią nie warto zbyt długo zwlekać. Czy po pierwszej randce nastąpi druga? Kiedy ją zaaranżować? Badania, które antropolog z Uniwersytetu Indiana w Bloomington, dr Helen Fisher oraz zajmujący się naukowo gender studies pracownik Instytutu Kinseya na Uniwersytecie Indiana, dr Justin R. Garcia przeprowadzili wśród 5000 singli w Stanach Zjednoczonych, pokazały, że większą szansę (nawet o 170%!) na drugą randkę mają pary, które podczas pierwszej jadły sushi i piły słodkie drinki. Jeśli więc na pierwszą randkę wybraliście się do baru sushi, a potem na koktajl, raczej nie musisz się zastanawiać, czy on lub ona zadzwoni, żeby umówić się na kolejne spotkanie.   Nawet jeśli nie przepadacie za sushi i wybraliście inne menu na pierwsze spotkanie w cztery oczy, ale przebiegło ono w swobodnej atmosferze i doskonale się ze sobą bawiliście, raczej nie musicie się zastanawiać, czy druga randka nastąpi. To jest oczywiste. Prawdopodobnie jeszcze zanim się rozstaliście po pierwszej randce, każde z was miało już tysiąc pomysłów na kolejne spotkanie. W takiej sytuacji nie ma znaczenia, kto pierwszy zadzwoni, kolejną randkę może zaproponować każde z was w dowolnym momencie. Nie warto z tym zwlekać dłużej niż dwa dni.   Jeśli natomiast podczas pierwszego spotkania byliście spięci, otoczenie nie sprzyjało swobodnej rozmowie lub wydarzyło się coś, co wytrąciło was z randkowego nastroju, sytuacja może być trochę bardziej skomplikowana. Trudniej wtedy rozpoznać, w jakim stopniu spotkanie zepsuły czynniki zewnętrzne, a w jakim to, że jesteście zwyczajnie...

Nasze akcje
maseczki-orientana
Fleszstyle

Maseczki stworzone przez naturę – 99% naturalnych składników i 100% skuteczność! 

Partner
kosmetyki-alkemie
Fleszstyle

Alkmie - polska marka, która tworzy kosmetyczne dzieła sztuki!

Partner
Newsy

Natura i nauka łączą siły w walce ze zmarszczkami. Poznaj kosmetyki Botanical HiTech

Partner
jane-perkins
Newsy

Plastikowa REwolucja, czyli o sile REcyklingu!

Partner
anabelle-minerals
Fleszstyle

Doskonały makijaż w duchu eko i zero waste: odkryj mineralne kosmetyki Annabelle Minerals! 

Partner