Strona zawiera treści tylko dla osób dorosłych

Umalowana kobieta z jasnymi, wytapirowanymi włosami
Image by LifetimeStock.com
Styl życia

Pikanteria w sferze łóżkowej – perwersja

Perwersja to nietypowe zachowania seksualne akceptowane przez oboje partnerów. Tak długo, jak nie są konieczne do osiągnięcia spełnienia, pozostają w granicach norm. Do życia intymnego pikanterię wprowadza się np. poprzez użycie gadżetów podczas seksu.

Perwersja to nietypowe zachowania seksualne akceptowane przez oboje partnerów. Tak długo, jak nie są konieczne do osiągnięcia spełnienia, pozostają w granicach norm. Do życia intymnego pikanterię wprowadza się np. poprzez użycie gadżetów podczas seksu.

Perwersyjna uległość

Kobiety lubią silnych mężczyzn. Silny partner nie tylko przejmuje kontrolę, ale też dzięki temu wzbudza zaufanie. Perwersją jest zniewolenie. Uległość fizyczna i psychiczna nie może jednak zagrażać zdrowiu ani życiu partnerów. Podczas seksu mogą zostać wykorzystane gadżety, jak np. kajdanki. Inne formy dominacji to m.in. ciągnięcie za włosy czy za kark. Kobiety rzadziej niż mężczyźni chcą włączać do życia intymnego elementy bólu, rzadziej też oczekują sadomasochistycznych zachowań.

Nietypowe okoliczności zbliżenia a perwersja

Seks w sklepowej przebieralni jest perwersyjny. Przyjemność w takich sytuacjach jest odczuwana dzięki temu, że kochankowie mogą zostać nakryci przez innych ludzi. Podobnie jeśli chodzi o seks w windzie czy w parku. Jeśli satysfakcja jest osiągana wyłącznie w takich okolicznościach, to zachowanie to jest już dewiacją. Jeśli natomiast stanowi urozmaicenie praktyk łóżkowych czy realizację fantazji – jest perwersją.

Łóżkowe zabawy z jedzeniem i „nietradycyjne” formy zbliżenia uważane za perwersję

Seks analny, oralny, z włączeniem gadżetów czy wzajemna masturbacja są uważane za perwersyjne. Takie formy zbliżenia stanowią urozmaicenie życia seksualnego. Wiele osób ma opory przed takim zaspokajaniem siebie i partnera bądź partnerki, perwersja wydaje im się czymś niewłaściwym. W seksie bardzo ważna jest dobrowolność. Niektórzy oprócz zabawek z sex-shopu używają także produktów spożywczych. Przeważnie są to rzeczy słodkie, np. bita śmietana, czekolada, miód czy słodki lubrykant smakowy. Tego typu zachowania są także uważane za perwersję.

Perwersyjne fantazje

Fantazje na temat seksu również mogą być perwersyjne. Czy te świadome, czy senne – często powodują poczucie winy i przekonanie, że coś jest nie tak. Kobiety często fantazjują, że są gwałcone, uprawiają seks grupowy albo że dochodzi do stosunku w nietypowych miejscach. Jeśli wszystkie wizje pozostają w sferze wyobraźni, nie ma żadnych powodów do obaw. A nawet gdy poważnie myśli się o urzeczywistnieniu fantazji np. seksu w lesie, to warto zastanowić się, czy faktycznie taka przygoda jest czymś bardzo dziwnym i godnym potępienia.

Kobieca dłoń w majtkach
© Piotr Marcinski/Fotolia.com
Styl życia
Nietypowe fantazje erotyczne
Masturbacja u kobiet w dalszym ciągu uważana jest za temat tabu, choć – jak pokazują liczne badania – dotyczy wedle różnych źródeł nawet 90% pań.

Masturbacja u kobiet w dalszym ciągu uważana jest za temat tabu, choć – jak pokazują liczne badania – dotyczy wedle różnych źródeł nawet 90% pań.   Masturbacji u kobiet, zresztą podobnie jak i u mężczyzn, często towarzyszą różnego rodzaju fantazje erotyczne. Być może zaskoczy niektórych fakt, iż często te fantazje są powiązane z różnego rodzaju przemocą – różne źródła mówią o 30-60% kobiet, które przyznają się, że miały kiedyś fantazje np. na temat gwałtu . Naukowcy z University of North Texas opublikowali zbiorczą analizę około 20 badań i postawili kilka potencjalnych tłumaczeń dlaczego fantazje kobiet często dotyczą użycia wobec nich przemocy (link: http://www.tandfonline.com/doi/abs/10.1080/00224490701808191 ). W skład zespołu wchodzili zarówno mężczyźni i kobiety, tak że nie można mówić o jedynie męskocentrycznych wnioskach. Skąd przemoc w erotycznych fantazjach kobiet? Naukowcy wymieniają kilka hipotetycznych źródeł, m.in.: masochizm – kobiety, które lubią uprawiać seks z elementami SM częściej mają fantazje z elementami przemocy, a nawet fantazje na temat gwałtu. Oczywiście nie oznacza to, że chciałyby, aby coś takiego wydarzyło się w rzeczywistości – nigdy nie można mylić czystej fantazji z prawdziwymi potrzebami; otwartość na różne doznania – fantazje z przemocą w tle są w tej sytuacji jedynie kolejnym nowym doświadczeniem obok wielu innych; niska samoocena – część kobiet czuje silną potrzebę potwierdzenia swojej atrakcyjności. W fantazjach przybiera to postać mężczyzny, który nie jest w stanie oprzeć się pięknej kobiecie i poddaje się żądzy; kultura przyzwalająca na przemoc – niektórzy twierdzą, że istnieje kulturowe przyzwolenie na to, by mężczyźni wykorzystywali wobec kobiet swoją przemoc, podkreślając, że mimo zmian ról społecznych na przestrzeni...

Mężczyzna i kobieta w łóżku
Image by LifetimeStock.com
Styl życia
Seks a odchudzanie
Kalorie, które spalamy podczas seksu uzależnione są od intensywności, czasu trwania zbliżenia oraz kondycji partnerów. Kobieta średnio spala podczas minuty seksu około 3 kcal, u mężczyzny są to średnio 4 kcal.

Kalorie, które spalamy podczas seksu uzależnione są od intensywności, czasu trwania zbliżenia oraz kondycji partnerów. Kobieta średnio spala podczas minuty seksu około 3 kcal, u mężczyzny są to średnio 4 kcal. Indywidualne spalanie kalorii podczas seksu Wg naukowców z University of Alabama w Birmingham w czasie seksu trwającego 6 minut spalamy mniej więcej 21 kcal. Natomiast w czasie 25 minut możemy już stracić około 100 kcal. Podane wartości są jedynie szacunkowe, ponieważ tempo spalania kalorii jest indywidualne u każdego człowiek a i zależne od wielu czynników, takich jak: wiek, płeć, stopień aktywności fizycznej, czy tempo przemiany materii i sposób odżywiania. Nie traktuj seksu jak sportu Z pewnością traktowanie seksu jako jedynego sposobu na szczupłą sylwetkę nie zakończy się sukcesem. Najlepiej, aby był on jedynie przyjemnym dodatkiem i przede wszystkim czymś więcej niż sport. Dlatego warto zainwestować w zajęcia na basenie czy fitness . Nordic walking lub szybkie marsze to też świetny sposób na zrzucanie tłuszczyku. Nieodłącznym elementem walki z nadprogramowymi kilogramami jest też właściwie zbilansowana dieta , która powinna być dostosowana do naszych potrzeb by pokrywała również zapotrzebowanie na wszystkie niezbędne składniki odżywcze. Ponadto ćwiczenie kondycji na siłowni zaowocuje w sypialni lepiej niż niejeden afrodyzjak . Czy to prawda, że odchody były środkiem antykoncepcyjnym? Sprawdź nasze ciekawostki o seksie ! Nie zniechęcaj się do seksu. Można uprawiać seks nawet w trakcie okresu . Pierwszy stosunek nie musi być bolesny. Uprzyjemnij sobie i partnerowi inicjację seksualną . Jak długo uprawiać seks?  Stosunek seksualny może trwać 2 i 30 minut.

brunetka w bieliźnie i obcasach
Flickr/The Aura/CC BY-ND 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by-nd/2.0/
Styl życia
Stosunek analny – częsty temat tabu w sypialni
Seks analny to częsta fantazja seksualna, zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet. Zwykle jednak partnerzy wstydzą się przyznać do ochoty na stosunek doodbytniczy.

Seks analny to częsta fantazja seksualna, zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet. Zwykle jednak partnerzy wstydzą się przyznać do ochoty na stosunek doodbytniczy.   Rozmowa o fantazjach seksualnych nie jest łatwa nawet między ufającymi sobie i będącymi w długim związku partnerami. Seks analny postrzegany jest jako perwersja – zwłaszcza kobiety mają często problem z przyznaniem się, że chciałyby go spróbować. Seks analny – jak to się robi? Jest to z pewnością sposób na dodanie pikanterii związkowi, urozmaicenie życia seksualnego, otworzenie się na zupełnie nowe doznania. Znali go już starożytni Grecy, stamtąd też wziął swoją alternatywną nazwę – miłość grecka. Nawet Kamasutra podpowiada jakie pozycje są idealne dla seksu analnego. Poniżej podajemy kilka wskazówek, które pomogą bez przykrych niespodzianek rozpocząć analną przygodę.   Krok 1 – rozmowa. Ważne jest, aby zgodę na ten rodzaj zbliżenia wyraziły obie strony . Pamiętajmy, że każdy człowiek posiada niezbywalne prawo do decydowania, czy chce wziąć udział w określonych zachowaniach seksualnych, czy nie. Warto ustalić na jakich zasadach będzie się odbywał cały akt. Wyobrażenia o seksie analnym mogą bardzo różnić się od rzeczywistości. Oboje musicie mieć świadomość, że drugiej stronie w pewnym momencie nowe doświadczenie może przestać się podobać. Nie należy naciskać na partnera, oczekiwać, że skoro decyzja została podjęta, do współżycia per rectum, czyli przez odbyt koniecznie musi dojść. Jeśli odczuwasz ból podczas wprowadzania penisa do odbytu, nie zmuszaj się, by „dotrzymać słowa”.   Krok 2 – higiena. Tutaj należy zadbać o nią ze szczególną starannością. Odbyt i jego okolice kojarzą się raczej z czynnościami fizjologicznymi, a nie obszarem...

Nasze akcje
Zmysłowy i uwodzicielski czy delikatny i czarujący – jaki jest twój zapach?
Newsy

Ponadczasowy czy zaskakujący? Ten zapach ma jedno i drugie!

Partner
Weleda
Newsy

Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!

Partner
Sprawdź, jak skutecznie „cofnąć zegar” i odmłodzić spojrzenie!

Spektakularny i jednocześnie naturalny wygląd? Sprawdź, jak odmłodzić spojrzenie!

Partner
Eva Longoria

Wymarzona sylwetka bez wyrzeczeń? To możliwe!

Partner

Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil

Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor

Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju

Partner

Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem

Partner

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner