młoda kobieta z tabletem
Image by LifetimeStock.com
Styl życia

Dobrze płatne zawody dla kobiet

Zawody dla kobiet są m.in. w branży informacyjno-telekomunikacyjnej, związanej z działalnością finansową i ubezpieczeniową czy obsługą rynku nieruchomości.

Zawody dla kobiet są m.in. w branży informacyjno-telekomunikacyjnej, związanej z działalnością finansową i ubezpieczeniową czy obsługą rynku nieruchomości.

 

W publikacji Zatrudnienie i wynagrodzenia w gospodarce narodowej w I-III kwartale 2014 r. Główny Urząd Statystyczny wskazuje na jakie zarobki można liczyć w poszczególnych branżach.

Informacja i telekomunikacja

Przeciętne miesięczne wynagrodzenie w tym sektorze wynosi 6885,29 zł brutto.

Administratorka baz danych ma zadanie m.in. zapewnienie bezpieczeństwa przechowywania i przetwarzania informacji w bazie. Powinna mieć wykształcenie wyższe o kierunku informatycznym. Na tym stanowisku często wymagana jest dyspozycyjność.

Mediana wynagrodzenia całkowitego brutto to 5928 zł (25% osób na tym stanowisku zarabia poniżej 4044 zł, 25% osób powyżej 8500 zł) – podaje firma Sedlak&Sedlak.

Najczęściej przyznawane benefity to: prywatna opieka medyczna, telefon komórkowy i komputer przenośny.

Działalność finansowa i ubezpieczeniowa

Przeciętne wynagrodzenie w tym sektorze wynosi 6616,60 zł brutto.

Agentka ubezpieczeniowa odpowiedzialna jest za aktywne pozyskiwanie klientów, prezentowanie oferty i sprzedaż produktów ubezpieczeniowych. Powinna posiadać wysoko rozwinięte umiejętności interpersonalne. Cechować ją musi duża samodzielność działania i samodyscyplina.

Mediana wynagrodzenia całkowitego brutto to 3450 zł (25% osób na tym stanowisku zarabia poniżej 2398 zł, 25 % osób powyżej 5403 zł).

Najczęściej przyznawane benefity to: prywatna opieka medyczna, telefon komórkowy, ubezpieczenie na życie/NNW.

Obsługa rynku nieruchomości

Przeciętne miesięczne wynagrodzenie w tym sektorze wynosi 4130,72 zł brutto.

Agentka nieruchomości odpowiada za pozyskanie i sprzedaż nieruchomości, a także za ich wynajem. Na tym stanowisku potrzebne są wysoko rozwinięte umiejętności negocjacyjne i sprzedażowe. Często jest to praca w terenie, zatem konieczne jest prawo jazdy i umiejętności organizowania czasu własnej pracy.

Mediana wynagrodzenia całkowitego brutto to 3270 zł (25% osób na tym stanowisku zarabia poniżej 2000 zł, 25% osób powyżej 4667 zł).

Najczęściej przyznawane benefity to: telefon komórkowy, komputer przenośny, ryczałt na paliwo.

 

Mediana w przypadku badania wynagrodzeń oznacza, że połowa badanych zarabia poniżej mediany a połowa powyżej. Na wysokość wynagrodzenia wpływa szereg czynników: sektor (prywatny czy publiczny), miejsce zatrudnienia (miasto, województwo), staż pracy czy w końcu posiadany przez pracownika zakres wiedzy i umiejętności.

Mężczyzna naciska palcem ekran dotykowy.
©milosducati/Fotolia
Styl życia
Obowiązki zawodowe i zarobki tłumacza
Tłumacz jest osobą, która sporządza tłumaczenia ustne lub pisemne. Aby móc pracować w zawodzie tłumacza, należy ukończyć filologię o wybranej specjalizacji translatorycznej.

Tłumacz jest osobą, która sporządza tłumaczenia ustne lub pisemne. Aby móc pracować w zawodzie tłumacza, należy ukończyć filologię o wybranej specjalizacji translatorycznej. Obowiązki zawodowe tłumacza Tłumacz może dokonywać przekładów z różnych dziedzin, na potrzeby np. telewizji, teatru, wydawnictw czy radia. Zajmuje się także tłumaczeniami dokumentów urzędowych na potrzeby organów państwowych, firm lub osób prywatnych . Do zadań dodatkowych tłumacza może należeć sporządzanie recenzji do tekstów obcojęzycznych, weryfikacja przekładów dzieł naukowych i literackich, a także wystawianie opinii na temat dzieł, które warto przetłumaczyć. Jak zostać tłumaczem? Aby zostać tłumaczem należy ukończyć dowolne studia filologiczne z języka obcego (tłumacz języka angielskiego – filologia angielska, tłumacz języka niemieckiego – filologia germańska itd.). Ukończenie studiów filologicznych daje przyszłym tłumaczom nie tylko kurs gramatyki i leksyki, ale także wiedzę na temat historii i przemian danego języka. Niektóre uniwersytety, akademie czy uczelnie proponują w trakcie toku studiów specjalizacje translatorskie, ale wybór ich nie jest jedyną ścieżką do uzyskania zawodu tłumacza, ponieważ w Polsce jest wiele ośrodków, które kształcą absolwentów studiów filologicznych na tłumaczy.   Kandydat na tłumacza musi podjąć decyzje, jaką specjalizację chce wybrać. Do wyboru wśród specjalizacji translatorycznych są: tłumacz konferencyjny, tłumacz przekładu literackiego, żywego słowa oraz pisemnego tłumaczenia tekstów specjalistycznych . Zakończeniem studiów filologicznych jest zdanie egzaminu praktycznego, polegającego na poprowadzeniu tłumaczenia z języka kierunkowego i na język kierunkowy. Wynagrodzenie dla tłumacza Na podstawie ankiet internetowych szacuje się, że przeciętne zarobki brutto tłumacza wynoszą 4373 zł....

pióro, czek i karta płatnicza
Image by LifetimeStock.com
Styl życia
Ile wynosi aktualnie średnia płaca w Polsce?
Zarobki w Polsce wyglądają, na tle krajów członkowskich Unii Europejskiej, stosunkowo kiepsko. Większość Polaków nie jest zadowolona ze swoich zarobków. Średnia płaca w Polsce w roku bieżącym oscyluje w okolicach 4000 złotych brutto.

Zarobki w Polsce wyglądają, na tle krajów członkowskich Unii Europejskiej, stosunkowo kiepsko. Większość Polaków nie jest zadowolona ze swoich zarobków. Średnia płaca w Polsce w roku bieżącym oscyluje w okolicach 4000 złotych brutto. Średnia płaca w Polsce: wysokość Dane dotyczące średniego wynagrodzenia w Polsce publikuje Główny Urząd Statystyczny. Są to dane miesięczne, kwartalne oraz roczne. Najnowsze dostępne dane kwartalne dotyczą II kwartału roku i przedstawiają następujące wyniki: Przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto w sektorze przedsiębiorstw wyniosło 4066 zł brutto, czyli o 12 zł więcej niż w pierwszym kwartale 2015 roku, Przeciętne wynagrodzenie w gospodarce narodowej wyniosło 3855 zł, czyli o 200 zł mniej, niż w poprzednim kwartale. W roku 2014 średnie miesięczne wynagrodzenie Polaków wynosiło: W sektorze przedsiębiorstw – 3980 zł, W gospodarce narodowej – 3979 zł. Przeciętne wynagrodzenie to fałsz? Jak oblicza się średnią płacę Średnia płaca podawana jest w raportach GUS w kwocie brutto. Stąd częste wątpliwości: „kto zarabia cztery tysiące złotych”? Faktycznie 4 000 zł brutto to około 2 854 zł „na rękę”.   Kolejnym ważnym rozróżnieniem przy rozważaniu przeciętnej płacy jest typ pracodawców , którzy brani są pod uwagę przy wyliczaniu średniej. Przeciętna płaca w sektorze przedsiębiorstw liczona jest wyłącznie dla pracowników etatowych, w firmach zatrudniających powyżej 9 osób (w przeliczeniu na pełne etaty). Średnie wynagrodzenie w gospodarce narodowej liczone jest z uwzględnieniem „budżetówki” – urzędów, szpitali, szkół itp. Do wyliczania średniego wynagrodzenia bierze się pod uwagę także nagrody roczne, wypłaty z zysku oraz tzw. trzynastą pensję w budżetówce.   Średnia płaca jest zwykle zawyżona w stosunku do pensji otrzymywanych przez...

Stewardessa w pracy w samolocie.
©kasto/Fotolia
Styl życia
Zawód stewardessy – wymogi i zarobki
Zawód stewardessy polega na obsłudze i zapewnianiu bezpieczeństwa pasażerów samolotu lub statku. Do zadań zawodowych stewardessy należy także sprawdzanie dokumentów pokładowych, obsługa bufetu i prowadzenie sprzedaży.

Zawód stewardessy polega na obsłudze i zapewnianiu bezpieczeństwa pasażerów samolotu lub statku. Do zadań zawodowych stewardessy należy także sprawdzanie dokumentów pokładowych, obsługa bufetu i prowadzenie sprzedaży.   Do obowiązków stewardessy należy powitanie i rozmieszczenie pasażerów na pokładzie, wygłaszanie zapowiedzi, opieka nad dziećmi i pasażerami niepełnosprawnymi. Praca stewardessy odbywa się w zrównoważonym czasie pracy, do którego należą: praca na ziemi przed wylotem oraz po wylądowaniu, czas lotu, dyżury oraz inne czynności zlecone przez pracodawcę . Stewardessa powinna umieć opanować emocje i nie okazywać strachu. Niezbędna jest orientacja w tym, jak postępować w sytuacjach awaryjnych i jak udzielać pierwszej pomocy. Zawód stewardessy: wymogi Osoby, które decydują się na zawód stewarda lub stewardessy będą musiały stale dbać o swój wygląd i przestrzegać dyscypliny mundurowej. Warunkiem bezwzględnym jest dobry stan zdrowia (szczególnie ważny jest układ oddechowy i układ krwionośny). Osoby chore na cukrzycę , epilepsję lub astmę , a także kandydaci i kandydatki z lękiem wysokości zostaną zdyskwalifikowani. Zwykle dyskwalifikowane są także osoby z wadą wzroku powyżej 3 dioptrii. Dopuszczalne jest noszenie przez stewardessę szkieł kontaktowych, ale nie okularów. Każdy kandydat powinien biegle posługiwać się dwoma językami obcymi. Zwykle wymóg dotyczy języka angielskiego oraz innego dodatkowego języka np. hiszpańskiego, francuskiego lub niemieckiego. Osoby rekrutujące zwracają uwagę na kulturę osobistą kandydata, dykcję, otwartość i nastawienie. Wymogiem każdej firmy jest umiejętność pływania oraz brak kolczyków na twarzy i tatuaży na ciele. Firmy dopuszczają niewielkie kolczyki w uszach u stewardess. Zależnie od firmy zatrudniającej do wymogów należy także wiek ( od 18 lub od 21 lat ) oraz wymiary...

Nasze akcje
materiały prasowe Lenovo
Fleszstyle

Świetna jakość w stylowym opakowaniu. Natalia Szroeder wybrała laptop Lenovo Yoga Slim 7

Partner
rafal-brzozowski
Newsy

Ci uczestnicy „The Voice of Poland” robią karierę muzyczną. Znasz wszystkich?

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
torebka-skoda-hollie-warsaw
Fleszstyle

Barbara Kurdej - Szatan: "Nie miałam pojęcia, że niezabezpieczone drobiazgi mogą uderzyć z taką siłą"

Partner
justyna-steczkowska
Newsy

Justyna Steczkowska ponownie w „The Voice of Poland”! To wyjątkowy czas dla artystki

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner
materiały prasowe TVP
TV-Show

Sylwia Grzeszczak nową trenerką w „The Voice of Poland”! Jak się sprawdzi?

Partner