bLife
Styl życia

Jak wrócić do formy po ciąży i przy okazji zadbać o zdrowie całej rodziny? Poznajcie team bLife!

Jak wrócić do formy po ciąży i przy okazji zadbać o zdrowie całej rodziny? Poznajcie team bLife!

bLife to duet składający się z dietetyczki (Ludmiła Podgórska) i fizjoterapeutki (Marta Waszkiewicz).

Nasze ponad dziesięcioletnie doświadczenie kliniczne zdobyłyśmy w Wojskowym Instytucie Medycznym w Warszawie, pod skrzydłami najlepszych specjalistów. Obecnie konsultujemy indywidualnie ponad 4000 osób rocznie, wśród których są tacy, którzy chcą zadbać o swój styl życia. Daje to nam obraz, jak brakuje świadomości naszych codziennych zachowań/nawyków i wyborów - mówią Ludmiła Podgórska i Marta Waszkiewicz.

Dużą grupą podopiecznych bLife są młode mamy, które w bezpieczny sposób chcą wrócić do formy po ciąży i przy okazji zrzucania zbędnych kilogramów zadbać o zdrowie całej rodziny.

Pokazujemy im inne spojrzenie na żywność, dzięki czemu zyskują energię do działania, aktywnego spędzania czasu w gronie najbliższych.

To wszystko składa się na przekazywanie dobrych nawyków dalej. Oprócz pracy z osobami zdrowymi, bLife zajmuje się także chorującymi na otyłość przygotowywanymi do operacyjnego leczenia otyłości. Wchodzi w skład jedynego w Polsce zespołu interdyscyplinarnego zajmującego się tym tematem kompleksowo oraz szkolimy innych specjalistów m.in. w ramach projektu „Polska Szkoła Bariatrii”. bLife są także specjalistami rekomendowanymi przez Stowarzyszenie chorych bariatrycznych CHLO.

bLife pracuje również z pacjentami onkologicznymi i współpracuje z Fundacją Onkocafe.

Uświadamiamy samych chorych i ich rodziny, że stan odżywienia i aktywność fizyczna mają wpływ na proces leczenia, ryzyko zachorowania na raka (styl życia jest drugim głównym czynnikiem ryzyka zachorowania na raka po paleniu papierosów!). Prowadzimy również warsztaty edukacyjne dla osób chcących zadbać o swój styl życia, par starających się zajść w ciążę, dla młodych mam, dla chorych otyłych i dla pacjentów onkologicznych.

KIM JESTEŚMY - czyli poznaj nasz team bLife!

ul. Prosta 70, 00-838, Warszawa,

Nr tel.: 601655455, 509075054

Strona internetowa: www.blife.com.pl

E-mail: kontakt@blife.com.pl

zdjęcie z rakiem jelita
©psdesign1/Fotolia
Styl życia
Co wywołuje raka jelita grubego?
Rak jelita grubego najczęściej rozwija się w obszarze odbytnicy i okrężnicy. Jest to choroba, która bardzo często prowadzi do śmierci. W równym stopniu dotyka kobiety i mężczyzn.

Rak jelita grubego najczęściej rozwija się w obszarze odbytnicy i okrężnicy. Jest to choroba, która bardzo często prowadzi do śmierci. W równym stopniu dotyka kobiety i mężczyzn.   Grupy ryzyka zachorowania na raka jelita grubego W grupie ryzyka znajdują się osoby, których krewni chorowali na raka okrężnicy lub odbytnicy, co oznacza, że przyczyną mogą być również dziedziczne zmiany genetyczne. Na ten typ nowotworu narażone są również osoby chorujące na zapalną chorobę jelita grubego o charakterze przewlekłym. Kobiety, które chorowały na raka piersi lub macicy, także znajdują się w gronie zwiększonego ryzyka zachorowania na raka jelita grubego. Ponadto wskazuje się, że ryzyko zachorowania na raka jelita grubego wzrasta wraz z wiekiem. Aż 90% odnotowanych przypadków z tą diagnozą stanowią pacjenci powyżej 50. roku życia.   Co wpływa na rozwój raka jelita grubego? Do przyczyn występowania raka jelita grubego należą: gruczolaki w jelicie grubym, wrzodziejące zapalenie okrężnicy, nałogi, dieta ubogoresztkowa oraz otyłość.   Gruczolaki w jelicie grubym Najczęściej rak jelita grubego rozwija się z polipów, czyli łagodnych gruczolaków, które mają postać uwypukleń lub niedużych guzków ulokowanych na ścianie jelita . Ten rodzaj raka występuje u około 75-95% chorych z wykrytymi gruczolakami. Powodem zachorowania na raka jelita grubego jest również wrzodziejące zapalenie okrężnicy, które trwa wiele lat.   Nałogi Ryzyko zachorowania na raka jelita grubego jest większe w przypadku osób z nałogami. Niebezpieczne jest palenie papierosów i picie nadmiernych ilości alkoholu.   Dieta ubogoresztkowa Do rozwoju tej choroby przyczynia się także dieta ubogoresztkowa. Jest ona typowa dla osób, które do codziennych posiłków nie włączają warzyw. Natomiast jedzą duże ilości pokarmów zawierających...

Joanna Górska z grzywką
Instagram
Newsy
Gwiazda Polsatu rok temu wygrała z nowotworem, teraz uczciła to zabawnym filmikiem
Gwiazda Polsatu rok temu wygrała z nowotworem, teraz uczciła to zabawnym filmikiem

Joanna Górska  ma za sobą trudną walkę z nowotworem. Po zakończonym leczeniu, chemioterapii, operacji usunięcia guza i radioterapii dziennikarka wróciła do pracy. O swojej walce z chorobą i strachu przed nawrotem opowiedziała m.in. w wywiadzie dla „Vivy”: Raka się nie da zbagatelizować, to nie grypa, którą się przechodzi i zapomina. Będę pilnować badań. Boję się, że rak wróci, ten strach będzie we mnie już zawsze. Muszę trzymać rękę na pulsie. Jeśli wróci, chcę go szybko złapać - powiedziała dziennikarka.  Górska świętuje rocznicę zakończenia leczenia Teraz dziennikarka z okazji rocznicy zakończenia leczenia opublikowała w sieci zabawny filmik, na którym układa na głowie zabawne fryzury i cieszy się z faktu, że znów ma włosy: Kiedyś byłam łysa, a dziś tyyyyyle mam na głowie 💪🍀💪#rocznicazakończenialeczenia#jaramsię #wracamdosiebie - napisała Joanna Górska na Instagramie. Gwiazda Polsatu w jednym z wywiadów przyznała, że choroba zmieniła ją i teraz jeszcze bardziej cieszy się życiem. W walce z nowotworem pomogła jej praca, do której szybko wróciła, jak tylko okazało się, że pokonała raka! Pod filmikiem z okazji zakończenia leczenia pojawiło się mnóstwo pozytywnych komentarzy. Oto niektóre z nich: Cudnie sie na Panią patrzy, taką szczęśliwą 🍀💛 Super cięcie...jak by tą fryzura nie była ułożona to i tak wygląda pięknie  Wideo skomentowała również Agnieszka Hyży, która Joannę Górską uważa za  najcudowniejszą inspirację‼️‼️ Zobacz także :  "Boję się, że rak wróci" Joanna Górska poruszająco o walce z nowotworem!        ...

Przygotowanie pacjenta do chemioterapii
© Trish23/Fotolia.com
Styl życia
Metody leczenia raka jelita grubego
Rak jelita grubego objawia się m. in. krwią w kale i bólem w dolnej części brzucha. Przyczyną tej choroby najczęściej są polipy narastające na ścianie jelita w formie guzków i uwypukleń. Jak leczy się ten drugi pod względem zachorowalności w Europie nowotwór?

Rak jelita grubego objawia się m. in. krwią w kale i bólem w dolnej części brzucha. Przyczyną tej choroby najczęściej są polipy narastające na ścianie jelita w formie guzków i uwypukleń. Jak leczy się ten drugi pod względem zachorowalności w Europie nowotwór? Rokowania w przypadku stwierdzenia raka jelita grubego Stopień zaawansowania choroby w momencie podjęcia leczenia jest najważniejszym czynnikiem w rokowaniu. W przypadku pierwszego stopnia szanse na przeżycie więcej niż 5 lat dzięki leczeniu ma 70-90% chorych , gdy wykryje się nowotwór drugiego stopnia, odsetek osób, które będą żyły dłużej niż 5 lat, wynosi 62-72%. Jeżeli leczenie podejmie się w trzecim stadium choroby, tylko 46-55% chorych ma szansę na przeżycie ponad 5 lat. Natomiast leczenie od czwartego stadium zaawansowania choroby daje szanse na przeżycie ponad 5 lat już tylko grupie 12-17% pacjentów. Jak leczy się raka jelita grubego? Problemem w leczeniu raka jelita grubego jest nawrót choroby. Ryzyko powrotu dotyczy chorych, u których wykryto nowotwór w drugim i trzecim stopniu zaawansowania choroby.   Gdy nowotwór rozpozna się we wczesnym etapie i nie ma przerzutów, najskuteczniejszą metodą leczenia jest chirurgiczne usunięcie guza . W czasie laparotomii usuwa się guz, fragment jelita i przylegające do niego węzły chłonne.   Czasami przeprowadza się kolostomię , czyli tzw. sztuczny odbyt, aby kał zbierał się w worku założonym na sztuczny odbyt. To rozwiązanie stosowane jest tymczasowo na okres zagojenia się ran po operacji albo stale w przypadku, gdy usunięto cały dolny odcinek jelita oraz gdy stwierdzono nowotwory odbytnicy.   Kolejną metodą leczenia raka jelita grubego jest chemioterapia. Podawany zestaw leków niszczy szybko dzielące się komórki, również te nowotworowe. Chemioterapię podaje się przed operacją, aby zmniejszyć rozmiar nowotworu, a także...

Nasze akcje
Dua Lipa, Rihanna, Alessandra Ambrosio
Newsy
Te gwiazdy wiedzą jak stworzyć niezapomniane stylizacje!
Partner
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Partner
Zmysłowy i uwodzicielski czy delikatny i czarujący – jaki jest twój zapach?
Newsy
Ponadczasowy czy zaskakujący? Ten zapach ma jedno i drugie!
Partner
Sprawdź, jak skutecznie „cofnąć zegar” i odmłodzić spojrzenie!
Newsy
Spektakularny i jednocześnie naturalny wygląd? Sprawdź, jak odmłodzić spojrzenie!
Partner
Eva Longoria
Styl życia
Wymarzona sylwetka bez wyrzeczeń? To możliwe!
Partner
Newsy
Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil
Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor
Newsy
Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju
Partner
Newsy
Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem
Partner
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik