Party Stories
Dawid Kwiatkowski w redakcji Party.pl
Martyna Wojciechowska o dramatycznej diagnozie
Doda w zielonej marynarce
Agnieszka Woźniak Starak w białym t-shircie na konferencji Big Brothera
beata-kozidrak
„Hotel Paradise” Ata Postek rozstała się z partnerem, ale już ma nowego! Zdradziła, jak się poznali
Michał Kostrzewski i pozostali jurorzy You Can Dance
Justyna Steczkowska z fanami
Ida Nowakowska prowadzącą "You Can Dance"
Doda
Kobieta tańczy
© Stasique/Fotolia.com
Styl życia

Jak skutecznie nauczyć się tańczyć? Najważniejsze rady dla początkujących

Sposoby na naukę tańca dla początkujących to kurs w szkole tańca, indywidualne lekcje ze znajomym czy kurs na DVD. Aby odnaleźć się na parkiecie, wczuj się w rytm muzyki i rozluźnij. Tańcząc w parze współpracuj i skup się na utrzymaniu równowagi.

Sposoby na naukę tańca dla początkujących to kurs w szkole tańca, indywidualne lekcje ze znajomym czy kurs na DVD. Aby odnaleźć się na parkiecie, wczuj się w rytm muzyki i rozluźnij. Tańcząc w parze współpracuj i skup się na utrzymaniu równowagi.

 

Aby dobrze tańczyć, należy zwrócić uwagę na tempo muzyki. Ważne jest też odpowiednie poruszanie się. Nastawienie przed lekcją tańca czy imprezą, na której mamy zatańczyć, również jest istotne.

Najważniejsze zasady udanego tańca

 • Polub tańczyć. Wczuj się w rytm, wsłuchaj w ciało i spróbuj uwolnić w tańcu swoje przeżycia w stosunku do muzyki. 90% sukcesu w tańcu to utrzymanie odpowiedniego tempa i rytmu, choreografia stanowi jedynie 10%.
 • Nie wstydź się tańczyć. Nie przejmuj się tym, co powiedzą inni, patrząc na twój taniec. Nie oceniaj się zbyt surowo, czerp przyjemność z samego ruchu.
 • Wybierz taniec dla siebie. Zastanów się, co będzie dla ciebie najprzyjemniejsze: taniec w parze, indywidualny, może konkretny rodzaj, np. hip hop. Nie musisz się ograniczać do jednego tańca. Spróbuj różnych stylów tanecznych.
 • Poproś znajomego o kilka lekcji tańca. Jeśli ktoś z twoich dobrych znajomych potrafi tańczyć, zapytaj go czy mógłby udzielić ci kilku wskazówek. Spędzicie miło czas, a przy tym nauczysz się kilku podstawowych kroków i dowiesz się, jak złapać rytm w tańcu.
 • Wypróbuj kurs tańca na DVD. Indywidualnie lub z partnerem czy znajomymi - kurs tańca nagrany na DVD będzie dobrą zabawą. W znanym otoczeniu nauczysz się podstaw wybranego stylu tańca.
 • Szkoła tańca. Wybierz się do szkoły tańca i rozpocznij kurs dla par, jeśli chcesz zgłębiać tajniki tańca razem ze swoim partnerem czy przyjacielem. Dobrym wyborem będzie też kurs indywidualny, na którym nauczysz się konkretnego rodzaju tańca i zatańczysz choreografię do wybranych utworów.
 • Będąc na zajęciach daj z siebie wszystko i wykorzystaj rady instruktora.
 • Podczas nauki kroków pomóc ci może głośne liczenie. Dzięki niemu łatwiej złapiesz rytm.
 • Na imprezie tańcz w grupie znajomych. Będzie ci raźniej, jeśli na imprezie będziesz tańczyć razem ze swoimi przyjaciółmi i znajomymi. Łatwiej będzie ci zaprosić kogoś do wspólnego tańca. Skupisz się na radości z tańczenia, a nie na jego technice.
 • Bądź uważny i uprzejmy. Współpracuj z partnerem, a wasz taniec stanie się o wiele lepszy.
 • Rozmawiaj z partnerem. Wykorzystaj taniec jako okazję do pogłębienia waszej znajomości lub – jeśli tańczycie pierwszy raz - poznania się. Rozmowa rozluźni was dodatkowo, co pozytywnie wpłynie na jakość tańca.
 • Nie patrz pod nogi, ponieważ wtedy tracisz równowagę. W jej poszukiwaniu nie opieraj się na partnerze, wykorzystaj parkiet i polegaj na sile własnych mięśni. Utrzymuj napięcie mięśni brzucha, które pomogą ci zachować równowagę.
 • Taniec to przyjemność, dlatego nie przejmuj się, jeśli coś ci nie wychodzi. Złap rytm, ćwicz kroki które już znasz, a z biegiem czasu będziesz poruszać się coraz lepiej.

Jak kiedyś wyglądał Popek?
Newsy
Popek wykonuje bardzo niebezpieczną figurę z Janją Lesar! To WIDEO mówi, czy naprawdę ma szansę wygrać
Popek wykonuje bardzo niebezpieczną figurę z Janją Lesar! To WIDEO mówi, czy naprawdę ma szansę wygrać

Popek i taniec? Czy to naprawdę może się udać? Chyba każdy fan "Tańca z gwiazdami" zadaje sobie to pytanie. Raper, zawodnik KSW i... tancerz?! Serio! Popek już teraz ostro trenuje przed pierwszym odcinkiem "Tańca z gwiazdami". Popek jako "muzyk" musi mieć przynajmniej minimalnie pojęcie o muzyce i musi choć trochę ją czuć. Na Instagramie "Tańca z gwiazdami" zostało opublikowane krótkie wideo z próby rapera z Janją Lesar. (Zobacz też:  Nikt nie chciał tańczyć z Popkiem? Raper odpowiada i grozi Janji Lesar? "Jeśli nie nauczysz mnie tańczyć..." )   Sprawdź:  Peja komentuje udział Popka w "Tańcu z Gwiazdami". Też myśli o udziale w tanecznym show?!   Jak Popek radzi sobie w roli tancerza? Oto próbka jego umiejętności:   Co powiecie o podnoszeniach wykonywanych przez @popek_oficjalnie? ☺ #tanieczgwiazdami @polsatofficial #polsat #ilovepolsat #repost #popek #rap #mma #Warszawa #Warsaw A post shared by Taniec z Gwiazdami (@tanieczgwiazdami) on Feb 16, 2018 at 8:45am PST   W tym krótkim fragmencie widać jak Popek wykonuje skomplikowaną figurę z Janją Lesar. Ten układ wydaje się naprawdę niebezpieczny, a raper... radzi sobie całkiem nieźle! Ciekawe tylko, że jego fizyczna siła idzie w parze z jego tanecznymi umiejętnościami. Myślicie, że ma szansę zajść daleko w "Tańcu z gwiazdami"? Nam w tym momencie trudno to ocenić - ale jedno jest pewno - z Popkiem w programie na pewno nie będzie nudno!   Zobacz także:  Znamy wszystkie pary ósmej edycji "Tańca z Gwiazdami", a także nowego uczestnika! To aktor hitowego serialu TVP   Taniec z gwiazdami - kto zatańczy? Przypomnijmy, w tanecznym show znów zobaczymy, jak na parkiecie radzą sobie gwiazdy polskiego show-biznesu. Tym razem na liście uczestników "TzG" znaleźli się m.in. raper Popek, Beata Tadla, Jarosław Kret, Krzysztof Gojdź oraz Renata...

Justyna Żyła o rozstaniu z Piotrem
Newsy
Justyna Żyła ma problemy na treningach do "Tańca z Gwiazdami"? Jej wyznanie zaskakuje!
Jak jej idzie?

  Justyna Żyła jest jedną z gwiazd, które będziemy niedługo podziwiać w nowej edycji "Tańca z Gwiazdami". Bez wątpienia była żona skoczka będzie budzić ogromne emocje, bo już teraz internauci zaczęli oceniać jej udział w show, mimo że jeszcze nie wyemitowano 1. odcinka! Teraz Justyna Żyła chętnie relacjonuje swoje treningi do "Tańca z Gwiazdami" na Instagramie i wygląda na to, że nie idzie jej dobrze...   Zobacz:  Justyna Żyła zawiedziona partnerem w "Tańcu z Gwiazdami"? "Nie potrafiła ukryć rozczarowania"   Justyna Żyła ma problemy na treningach do "Tańca z Gwiazdami"?   Justyna Żyła ostro przygotowuje się do nowej edycji "Tańca z Gwiazdami" i codziennie trenuje ze swoim partnerem. W rozmowie z "Faktem" przyznała ostatnio, że tańczy z Tomaszem Barańskim.    Oczywiście, że mam przyjemność z nim akurat tańczyć. Wiem, że on się na mnie złości itd. Nie, nie nie, czasami mi to wszystko nie wychodzi, ale z dnia na dzień myślę, że będzie coraz lepiej - powiedziała Justyna.    Jednocześnie Justyna Żyła przyznała, że... potrafi zapomnieć, czego nauczyła się na parkiecie i planuje zafundować melisę na uspokojenie swojemu partnerowi!   - Jak można zapomnieć to, co wczoraj jakoś szło - napisała Justyna Żyła na Instagramie - Meliskę partnerze przywiozę - dodała.   Myślicie, że Justyna Żyła ma szanse wygrać "Taniec z Gwiazdami"?    Zobacz:  Justyna Żyła na czas treningów do "Tańca z gwiazdami" musi rozstać się z dziećmi! Kto się nimi zaopiekuje?   Przeczytaj:  Justyna Żyła już poznała swojego partnera! Z kim zatańczy w show "Taniec z Gwiazdami"?   Justyna Żyła otwarcie mówi o trudnościach na treningach do show Czy Justyna Żyła wygra "Taniec z Gwiazdami"?

Kobieta tańczy taniec brzucha.
©cherry_d/Fotolia.com
Styl życia
Odmiany tańca brzucha, rodzaje rytmów belly dance oraz instrumenty, na jakich gra się orientalną muzykę do tańczenia
Taniec brzucha, inaczej belly dance, to taniec orientalny, którego cechą charakterystyczną są drżące ruchy bioder, brzucha i klatki piersiowej przy subtelnym ruchu rąk. Wyróżnia się belly dance: turecki, perski i egipski. Do stylów tańca należy np. raqs assaya, który wykonuje się z wykorzystaniem bambusowych lasek. Muzykę do tańca gra się głównie na instrumentach perkusyjnych, jak: darbuce, tabli.

Taniec brzucha, inaczej belly dance, to taniec orientalny, którego cechą charakterystyczną są drżące ruchy bioder, brzucha i klatki piersiowej przy subtelnym ruchu rąk. Wyróżnia się belly dance: turecki, perski i egipski. Do stylów tańca należy np. raqs assaya, który wykonuje się z wykorzystaniem bambusowych lasek. Muzykę do tańca gra się głównie na instrumentach perkusyjnych, jak: darbuce, tabli.   Tańca brzucha krok po kroku można nauczyć się w domu . Ruchy wykonywane podczas tańca angażują mięśnie brzucha oraz mięśnie w okolicy miednicy, przez co wyszczuplają i modelują sylwetkę. Odmiany tańca brzucha: egipski, turecki, perski Taniec brzucha jest bardzo zmysłowy i uwodzicielski. Polega na ruchu bioder, brzucha, biustu oraz rąk. Wyróżnia się kilka najbardziej popularnych odmian tańca brzucha, które dzieli się w zależności od miejsca z którego pochodzą, np. taniec egipski, turecki, perski. Egipski taniec brzucha (oriental, classical, egyptian, raqs sharqi) to zmysłowe ruchy bioder, klatki piersiowej oraz rąk. Tancerka musi zachować izolację, czyli umieć poruszać poszczególnymi częściami ciała niezależnie od siebie. Charakterystycznym elementem egipskiego tańca brzucha są shimmy, czyli drążące ruchy bioder, które powodują drgania brzucha. Turecki taniec brzucha zachowuje mniejszą izolację w porównaniu z egipskim. Tancerka porusza się płynnie i dynamicznie. W tańcu jest dużo podskoków, a w występach dodaje się pozy gimnastyczne , np. szpagaty. Charakterystycznym elementem tureckiego tańca brzucha jest ruch, w którym ciało faluje, tak zwana fala brzucha. Khaleegy to taniec brzucha wywodzący się z regionów Zatoki Perskiej. Tancerki tańczą w długiej, szerokiej sukni. Cechą charakterystyczną perskiego belly dance są ruchy głową i...

Nasze akcje
wyniki konkursu duplo 2021
Fleszstyle

KONKURS! Wygraj zaproszenie na największą imprezę modową w Polsce i inne supernagrody!

Partner
hada-labo-3d-lifting-mask
Fleszstyle

Sposób Japonek na zatrzymanie upływu czasu tkwi w prostocie kosmetyków

Partner
kosmetyki-neutrogena-bright-boost
Fleszstyle

TEST REDAKCJI: Sprawdziłyśmy kosmetyki Neutrogena® Hydro Boost® i Bright Boost!

Partner