Kobieta tańczy
© Stasique/Fotolia.com
Styl życia

Jak skutecznie nauczyć się tańczyć? Najważniejsze rady dla początkujących

Sposoby na naukę tańca dla początkujących to kurs w szkole tańca, indywidualne lekcje ze znajomym czy kurs na DVD. Aby odnaleźć się na parkiecie, wczuj się w rytm muzyki i rozluźnij. Tańcząc w parze współpracuj i skup się na utrzymaniu równowagi.

Sposoby na naukę tańca dla początkujących to kurs w szkole tańca, indywidualne lekcje ze znajomym czy kurs na DVD. Aby odnaleźć się na parkiecie, wczuj się w rytm muzyki i rozluźnij. Tańcząc w parze współpracuj i skup się na utrzymaniu równowagi.

 

Aby dobrze tańczyć, należy zwrócić uwagę na tempo muzyki. Ważne jest też odpowiednie poruszanie się. Nastawienie przed lekcją tańca czy imprezą, na której mamy zatańczyć, również jest istotne.

Kasia gotuje z Polki.pl: babka-zebra na Boże Narodzenie

Najważniejsze zasady udanego tańca

 • Polub tańczyć. Wczuj się w rytm, wsłuchaj w ciało i spróbuj uwolnić w tańcu swoje przeżycia w stosunku do muzyki. 90% sukcesu w tańcu to utrzymanie odpowiedniego tempa i rytmu, choreografia stanowi jedynie 10%.
 • Nie wstydź się tańczyć. Nie przejmuj się tym, co powiedzą inni, patrząc na twój taniec. Nie oceniaj się zbyt surowo, czerp przyjemność z samego ruchu.
 • Wybierz taniec dla siebie. Zastanów się, co będzie dla ciebie najprzyjemniejsze: taniec w parze, indywidualny, może konkretny rodzaj, np. hip hop. Nie musisz się ograniczać do jednego tańca. Spróbuj różnych stylów tanecznych.
 • Poproś znajomego o kilka lekcji tańca. Jeśli ktoś z twoich dobrych znajomych potrafi tańczyć, zapytaj go czy mógłby udzielić ci kilku wskazówek. Spędzicie miło czas, a przy tym nauczysz się kilku podstawowych kroków i dowiesz się, jak złapać rytm w tańcu.
 • Wypróbuj kurs tańca na DVD. Indywidualnie lub z partnerem czy znajomymi - kurs tańca nagrany na DVD będzie dobrą zabawą. W znanym otoczeniu nauczysz się podstaw wybranego stylu tańca.
 • Szkoła tańca. Wybierz się do szkoły tańca i rozpocznij kurs dla par, jeśli chcesz zgłębiać tajniki tańca razem ze swoim partnerem czy przyjacielem. Dobrym wyborem będzie też kurs indywidualny, na którym nauczysz się konkretnego rodzaju tańca i zatańczysz choreografię do wybranych utworów.
 • Będąc na zajęciach daj z siebie wszystko i wykorzystaj rady instruktora.
 • Podczas nauki kroków pomóc ci może głośne liczenie. Dzięki niemu łatwiej złapiesz rytm.
 • Na imprezie tańcz w grupie znajomych. Będzie ci raźniej, jeśli na imprezie będziesz tańczyć razem ze swoimi przyjaciółmi i znajomymi. Łatwiej będzie ci zaprosić kogoś do wspólnego tańca. Skupisz się na radości z tańczenia, a nie na jego technice.
 • Bądź uważny i uprzejmy. Współpracuj z partnerem, a wasz taniec stanie się o wiele lepszy.
 • Rozmawiaj z partnerem. Wykorzystaj taniec jako okazję do pogłębienia waszej znajomości lub – jeśli tańczycie pierwszy raz - poznania się. Rozmowa rozluźni was dodatkowo, co pozytywnie wpłynie na jakość tańca.
 • Nie patrz pod nogi, ponieważ wtedy tracisz równowagę. W jej poszukiwaniu nie opieraj się na partnerze, wykorzystaj parkiet i polegaj na sile własnych mięśni. Utrzymuj napięcie mięśni brzucha, które pomogą ci zachować równowagę.
 • Taniec to przyjemność, dlatego nie przejmuj się, jeśli coś ci nie wychodzi. Złap rytm, ćwicz kroki które już znasz, a z biegiem czasu będziesz poruszać się coraz lepiej.

Jak kiedyś wyglądał Popek?
Newsy
Popek wykonuje bardzo niebezpieczną figurę z Janją Lesar! To WIDEO mówi, czy naprawdę ma szansę wygrać
Popek wykonuje bardzo niebezpieczną figurę z Janją Lesar! To WIDEO mówi, czy naprawdę ma szansę wygrać

Popek i taniec? Czy to naprawdę może się udać? Chyba każdy fan "Tańca z gwiazdami" zadaje sobie to pytanie. Raper, zawodnik KSW i... tancerz?! Serio! Popek już teraz ostro trenuje przed pierwszym odcinkiem "Tańca z gwiazdami". Popek jako "muzyk" musi mieć przynajmniej minimalnie pojęcie o muzyce i musi choć trochę ją czuć. Na Instagramie "Tańca z gwiazdami" zostało opublikowane krótkie wideo z próby rapera z Janją Lesar. (Zobacz też:  Nikt nie chciał tańczyć z Popkiem? Raper odpowiada i grozi Janji Lesar? "Jeśli nie nauczysz mnie tańczyć..." )   Sprawdź:  Peja komentuje udział Popka w "Tańcu z Gwiazdami". Też myśli o udziale w tanecznym show?!   Jak Popek radzi sobie w roli tancerza? Oto próbka jego umiejętności:   Co powiecie o podnoszeniach wykonywanych przez @popek_oficjalnie? ☺ #tanieczgwiazdami @polsatofficial #polsat #ilovepolsat #repost #popek #rap #mma #Warszawa #Warsaw A post shared by Taniec z Gwiazdami (@tanieczgwiazdami) on Feb 16, 2018 at 8:45am PST   W tym krótkim fragmencie widać jak Popek wykonuje skomplikowaną figurę z Janją Lesar. Ten układ wydaje się naprawdę niebezpieczny, a raper... radzi sobie całkiem nieźle! Ciekawe tylko, że jego fizyczna siła idzie w parze z jego tanecznymi umiejętnościami. Myślicie, że ma szansę zajść daleko w "Tańcu z gwiazdami"? Nam w tym momencie trudno to ocenić - ale jedno jest pewno - z Popkiem w programie na pewno nie będzie nudno!   Zobacz także:  Znamy wszystkie pary ósmej edycji "Tańca z Gwiazdami", a także nowego uczestnika! To aktor hitowego serialu TVP   Taniec z gwiazdami - kto zatańczy? Przypomnijmy, w tanecznym show znów zobaczymy, jak na parkiecie radzą sobie gwiazdy polskiego show-biznesu. Tym razem na liście uczestników "TzG" znaleźli się m.in. raper Popek, Beata Tadla, Jarosław Kret, Krzysztof Gojdź oraz Renata...

Justyna Żyła o rozstaniu z Piotrem
Newsy
Justyna Żyła ma problemy na treningach do "Tańca z Gwiazdami"? Jej wyznanie zaskakuje!
Jak jej idzie?

  Justyna Żyła jest jedną z gwiazd, które będziemy niedługo podziwiać w nowej edycji "Tańca z Gwiazdami". Bez wątpienia była żona skoczka będzie budzić ogromne emocje, bo już teraz internauci zaczęli oceniać jej udział w show, mimo że jeszcze nie wyemitowano 1. odcinka! Teraz Justyna Żyła chętnie relacjonuje swoje treningi do "Tańca z Gwiazdami" na Instagramie i wygląda na to, że nie idzie jej dobrze...   Zobacz:  Justyna Żyła zawiedziona partnerem w "Tańcu z Gwiazdami"? "Nie potrafiła ukryć rozczarowania"   Justyna Żyła ma problemy na treningach do "Tańca z Gwiazdami"?   Justyna Żyła ostro przygotowuje się do nowej edycji "Tańca z Gwiazdami" i codziennie trenuje ze swoim partnerem. W rozmowie z "Faktem" przyznała ostatnio, że tańczy z Tomaszem Barańskim.    Oczywiście, że mam przyjemność z nim akurat tańczyć. Wiem, że on się na mnie złości itd. Nie, nie nie, czasami mi to wszystko nie wychodzi, ale z dnia na dzień myślę, że będzie coraz lepiej - powiedziała Justyna.    Jednocześnie Justyna Żyła przyznała, że... potrafi zapomnieć, czego nauczyła się na parkiecie i planuje zafundować melisę na uspokojenie swojemu partnerowi!   - Jak można zapomnieć to, co wczoraj jakoś szło - napisała Justyna Żyła na Instagramie - Meliskę partnerze przywiozę - dodała.   Myślicie, że Justyna Żyła ma szanse wygrać "Taniec z Gwiazdami"?    Zobacz:  Justyna Żyła na czas treningów do "Tańca z gwiazdami" musi rozstać się z dziećmi! Kto się nimi zaopiekuje?   Przeczytaj:  Justyna Żyła już poznała swojego partnera! Z kim zatańczy w show "Taniec z Gwiazdami"?   Justyna Żyła otwarcie mówi o trudnościach na treningach do show Czy Justyna Żyła wygra "Taniec z Gwiazdami"?

Krzysztof Ibisz
ONS
TV-Show
Krzysztof Ibisz nie poprowadzi "Tańca z Gwiazdami"?! Zwiastun show sugeruje zupełnie nową rolę gwiazdora
Sensacja większa niż udział Popka w show?

Polsat udostępnił dwa nowe zwiastuny najnowszej edycji "Tańca z Gwiazdami". Spoty reklamowe ósmej edycji prezentują wszystkich uczestników nowej serii tanecznego show. Jeden - przedstawia sylwetki kobiet. A drugi - mężczyzn. I tu pojawia się spore zaskoczenie. Wśród uczestników "Tańca z Gwiazdami" pojawia się dotychczasowy prowadzący show, Krzysztof Ibisz ! Czy to oznacza, że programowy partner Pauliny Sykut tym razem nie wystąpi w roli gospodarza?   Zobacz też:  Nikt nie chciał tańczyć z Popkiem? Raper odpowiada i grozi Janji Lesar? "Jeśli nie nauczysz mnie tańczyć..."   Krzysztof Ibisz zatańczy w "Tańcu z Gwiazdami"?   W zwiastunie "Tańca z Gwiazdami, prezentującym uczestniczki tanecznego programu, pojawiają się: Beata Tadla, Renata Kaczoruk, Martyna Kupczyk, Wiktoria Gąsiewska, Katarzyna Dziurska, Littlemonster96. W spocie z mężczyznami widzimy z kolei: Jarosława Kreta, Antka Smykiewicza, Krzysztofa Gojdzia, Dariusza Wieteskę, Popka oraz.... Krzysztofa Ibisza! Prezenter skomentował całą sprawę, potwierdzając, że owszem planuje pojawić się na parkiecie. - Na ten moment planuję zatańczyć - powiedział Ibisz w rozmowie z portalem Plejada.pl. Pytanie, czy... tylko zatańczyć. ;) Fani zwrócili uwagę, że Beata Tadla, prezentując uczestniczki "Tańca z Gwiazdami" użyła słów: "W programie zatańczą". W "kobiecym" spocie nie pojawia się Paulina Sykut, prowadząca show. Z kolei Jarosław Kret, który przedstawiał uczestników, powiedział: "W programie wystąpią", zapowiadając m.in. udział Krzysztofa Ibisza.   "Taniec z Gwiazdami 8" - lista par   W ósmej edycji tanecznego show Polsatu zobaczymy następujące pary:   Renata Kaczoruk i Michał Jeziorowski  Katarzyna Dziurska i Tomasz Barański Martyna Kupczyk i Żora Korolyov Jarosław Kret i Lenka Klimentowa Beata Tadla i Jan Kliment...

Nasze akcje
wernisaż-12.-kalendarza-artystycznego-gedeon-richter
Newsy
Kobiety i astrologia inspiracją dla polskich artystów. Przedstawiamy 12. edycję Kalendarza Artystycznego
Współpraca reklamowa
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik