Pies leży na podłodze, widać jego smutny pysk i przednie łapy.
©nuraann/Fotolia.com
Styl życia

Zasady nadawania imion dla psów i suczek, czyli jak nazwać pupila

Imiona dla psów powinny być proste, dźwięczne i odpowiednie do charakteru, wielkości, wyglądu oraz rasy zwierzęcia. Warto wykazać się kreatywnością i wybrać unikatową nazwę. Inspiracji można szukać w internecie. Imion nie należy nadawać psom rasowym, gdyż są nazywane już w momencie urodzenia.

Imiona dla psów powinny być proste, dźwięczne i odpowiednie do charakteru, wielkości, wyglądu oraz rasy zwierzęcia. Warto wykazać się kreatywnością i wybrać unikatową nazwę. Inspiracji można szukać w internecie. Imion nie należy nadawać psom rasowym, gdyż są nazywane już w momencie urodzenia.

 

W powieściach, filmach, serialach i kreskówkach można spotkać wiele słynnych zwierząt. Do najbardziej znanych psów na świecie należą Biały Kieł, Balto, Lassie, Scooby Doo, Pluto, Rex, Snoopy, Barry oraz Goofy. W Polsce niemal każdy pamięta psa Cywila, Szarika, Reksia, Łajkę, Sabę oraz Pankracego.

Jakie imię nadać psu i suczce?

Imię dla psa nadaje się na całe jego życie, gdyż zwierzę przyzwyczaja się do swojej nazwy. Miano pupila zależy od kilku ważnych czynników. Po pierwsze należy wybrać nazwę, która pasuje do płci, wielkości i wyglądu zwierzęcia. Owczarek niemiecki lub bernardyn nazwany Okruszkiem może wywoływać śmiech i politowanie. Szlachetne imiona nadane kundlom również sprawiają wrażenie nietrafionych. Nazwa powinna również odzwierciedlać charakter i zachowanie pupila. Bardziej ruchliwe zwierzęta mogą się wabić Bohater, Żywioł, Zabawka, natomiast te spokojniejsze – Słodziak, Śpioch lub Leniuszek. Warto unikać imion oklepanych lub kojarzących się ze słynnymi czworonogami, a wybierać te unikatowe. Bardzo wiele psów w Polsce wabi się Azor, Rex, Kieł lub Balto, dobrze jest więc nie powielać tych nazw. Imię dla psa nie powinno być też obraźliwe, gdyż świadczy to o braku szacunku do zwierzęcia, a także ośmiesza jego właściciela. Dobrze jest nazwać pupila krótkim imieniem, które ma nie więcej niż trzy sylaby oraz zawiera literę „r”. Według behawiorystów (psychologów zwierzęcych) i weterynarzy psy bardzo dobrze reagują na krótkie słowa z tą właśnie literą i szybko przyzwyczajają się do nowego miana. Należy też pamiętać, że wielu ludzi nie lubi, gdy pies nosi imię ludzkie, warto więc unikać takich sytuacji.

Psy rasowe nie potrzebują nowego imienia

Każdy pies powinien mieć imię. Dzięki temu nauczy się reagować i łatwiej będzie mu słuchać komend. Poza tym pies jest przyjacielem człowieka i członkiem rodziny, dlatego warto go w jakiś sposób wyróżnić. Nazwę nadaje się już młodym, kilkumiesięcznym szczeniakom. Zwierzę, które wielokrotnie usłyszy swoje nowe imię, już po kilku dniach się do niego przyzwyczai i zacznie reagować. Imion nie nadaje się psom rasowym z hodowli. Zwierzęta te otrzymują nazwę już w chwili urodzenia, a miano zostaje wpisane do rodowodu.

Skąd czerpać inspiracje?

Podczas szukania imienia dla psa, warto czerpać inspiracje z internetu. Istnieje wiele stron, na których znajduje się spis najpopularniejszych nazw zwierzęcych. Takie imię można nieco zmodyfikować, na przykład poprzez zmianę samogłoski. Warto również obserwować zwierzę, by ocenić jego charakter, specyficzne zachowania lub znaki szczególne w wyglądzie. Być może w ten sposób uda się znaleźć idealną nazwę. Pies, który lubi jeść tylko suchą karmę może wabić się Chrupek, natomiast miłośnik kąpieli błotnych – Błotnik. 


Psia łapa w ludzkiej dłoni
©manushot/Fotolia.com
Styl życia
Obcinanie psich pazurów krok po kroku. Kiedy obciąć psu pazury?
Psie pazury obcina się, gdy są przerośnięte, a ich długość utrudnia zwierzęciu chodzenie. Przed zabiegiem należy zaopatrzyć się w przyrządy do skracania pazurów. W sklepach zoologicznych można kupić specjalny pilnik, cążki lub gilotynę dla zwierząt. Spokojna atmosfera w czasie zabiegu pozwoli uniknąć agresji pupila.

Psie pazury obcina się, gdy są przerośnięte, a ich długość utrudnia zwierzęciu chodzenie. Przed zabiegiem należy zaopatrzyć się w przyrządy do skracania pazurów. W sklepach zoologicznych można kupić specjalny pilnik, cążki lub gilotynę dla zwierząt. Spokojna atmosfera w czasie zabiegu pozwoli uniknąć agresji pupila.   Podczas zabaw na świeżym powietrzu pies w sposób naturalny ściera swoje pazury. Dzieje się tak za sprawą kontaktu z twardym podłożem np. kamieniami, betonem, ziemią, piaskiem, asfaltem lub drzewami. Obcinanie psich pazurów – ceny Obcięcie psich pazurów powinno być poprzedzone doborem specjalistycznego sprzętu. W sklepach zoologicznych są dostępne różne rodzaje cążek, gilotyn oraz pilników dla mniejszych i większych zwierząt . Rodzaj narzędzia należy dobrać do rasy i wielkości pupila. Do twardych, masywnych pazurów idealnie sprawdzą się duże gilotyny, do mniejszych pasują cążki. Podczas zabiegu nie powinno się stosować obcinaczy dla ludzi. Taki sprzęt jest zbyt delikatny dla psów i może poszarpać ich płytki paznokci. Narzędzia do obcinania i piłowania psich pazurów kosztują około kilkunastu złotych. Jeśli właściciel boi się, że podczas usuwania płytki pupil go ugryzie, może wkładać psu kaganiec. Cena kagańca wynosi kilkadziesiąt złotych. Psie pazury można obciąć też w salonach dla zwierząt. Koszt zabiegu to kilkanaście złotych. Obcinanie psich pazurów gilotyną lub cążkami Obcinanie pazurów jest dla psów bezbolesne. Ból może sprawić dotknięcie nerwu , który znajduje się u nasady płytki. Zabieg powinien przebiegać w następującej kolejności: Małego psa należy posadzić na kolanach, tyłem do siebie. Duży powinien siedzieć na podłodze, a łapę mieć uniesioną na krześle lub stoliku. Mebel można...

Pies kąpany w wannie.
©sushytska/Fotolia.com
Styl życia
Czym jest myjnia dla psów i jak z niej korzystać
Myjnia dla psów to miejsce do kąpania i suszenia zwierząt. Placówki są samoobsługowe i wyposażone w specjalistyczny sprzęt oraz detergenty. Korzystanie z myjni pozwala na umycie pupila w komfortowych i higienicznych warunkach.

Myjnia dla psów to miejsce do kąpania i suszenia zwierząt. Placówki są samoobsługowe i wyposażone w specjalistyczny sprzęt oraz detergenty. Korzystanie z myjni pozwala na umycie pupila w komfortowych i higienicznych warunkach.   Psy myje się w wodzie o temperaturze ich ciała. Wynosi ona około 39 stopni Celsjusza . Podczas kąpieli należy zasłonić uszy, pysk, nos i oczy zwierzęcia, by nie podrażnić błon śluzowych. . Myjnia dla psów, czyli profesjonalne miejsce do kąpieli czworonoga Myjnia dla psów to miejsce przeznaczone i dostosowane do kąpania zwierząt. Zazwyczaj można umyć tam psy i koty różnej rasy. W myjni powinny znaleźć się: brodzik lub wanna z zawieszką na smycz, maszyna dozująca detergenty oraz wodę, słuchawka prysznicowa, myjka do czyszczenia sierści, specjalne detergenty dla zwierząt (szampon, odżywka, olejek), czepki dla psów i kotów, suszarka, przybory do czesania sierści, fartuchy i rękawice dla właścicieli , miska z wodą do picia dla zwierząt, środki do dezynfekcji powierzchni, dostęp do ciepłej i zimnej wody.   Myjnie dla psów znajdują się w dużych miastach, na przykład w Warszawie. Niektóre są całkowicie bezpłatne. Za skorzystanie z pozostałych placówek płaci się od kilku do kilkudziesięciu złotych . Cena zależy od rodzaju programu, czasu trwania kąpieli oraz rodzaju detergentów. Programy dostępne w myjni dla psów: mycie, suszenie, czesanie i inne Myjnie dla psów oferują różnego typu usługi. Wśród nich najczęściej znajdują się: kąpiel zwierząt krótkowłosych lub długowłosych – do każdego rodzaju sierści jest dobierana inna myjka i szampon; czesanie psów i kotów – myjnie udostępniają szczotki i grzebienie dla...

Właściciel wyciąga dłoń przed siedzącym psem.
©lnichetti/Fotolia.com
Styl życia
Tresowanie psa: nauka komend, stosowanie obroży antyszczekowej
Obroża antyszczekowa może być przydatna w czasie tresowania psa. Aby nauczyć psa komend, należy być cierpliwym. Skutecznie zadziała też nagradzanie psa za wykonanie zadania. Treserem powinna być jedna osoba.

Obroża antyszczekowa może być przydatna w czasie tresowania psa. Aby nauczyć psa komend, należy być cierpliwym. Skutecznie zadziała też nagradzanie psa za wykonanie zadania. Treserem powinna być jedna osoba.   Wyróżnia się cztery metody stosowane przy tresowaniu psa: mechaniczną, kontrastową, wyróżnieniową i metodę naśladownictwa. Metoda mechaniczna obejmuje wyrobienie nawyku wykonywania komendy . Kontrastowa polega na uczeniu psa połączonym z nagrodą za wykonane zadanie – np. podanie smakołyku i głaskanie. Metoda wyróżnieniowa łączy metodę mechaniczną z nagradzaniem psa za spełnione polecenie. Tresura metodą naśladownictwa polega na powtarzaniu przez psa zachowania tresera. Tresura psa – zasady Aby jak najlepiej wytresować psa, warto stosować poniższe zasady: Nazwać psa imieniem , które łatwo zapamięta. Najlepiej, aby było ono krótkie. Do psa powinno się często mówić po imieniu. Wyjątkiem jest nauka nowej komendy. Pies nie może kojarzyć zadania z własnym imieniem. Uczyć psa codziennie przez 10-15 minut. To wystarczająca ilość czasu, w trakcie której pies będzie należycie skupiony. Zaplanować szkolenie, którego pierwszym etapem powinna być nauka spania w legowisku, a nie na łóżku właściciela. Uporządkowany plan tresury pomoże na bieżąco weryfikować jego efekty. Włączyć rodzinę w tresurę zwierzęcia. Powinien za nią odpowiadać jeden z członków rodziny. Psy bowiem lubią wiedzieć, kto jest ich „przywódcą” i jemu są posłuszne. Warto poinformować rodzinę o zachowaniach, których uczymy psa lub które chcemy u niego wyeliminować. Pamiętać, że każdy pies ma inny temperament, który wpływa na szybkość uczenia się. Nauczyć psa jak najszybciej (na 2-3 lekcji) komendy „Stop”, która może go...

Nasze akcje
Strefa luksusu

Marzysz o sielsko-anielskim relaksie? Znajdziesz go w hotelu Bania!

Partner
materiały prasowe Lenovo
Fleszstyle

Świetna jakość w stylowym opakowaniu. Natalia Szroeder wybrała laptop Lenovo Yoga Slim 7

Partner
rafal-brzozowski
Newsy

Ci uczestnicy „The Voice of Poland” robią karierę muzyczną. Znasz wszystkich?

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
torebka-skoda-hollie-warsaw
Fleszstyle

Barbara Kurdej - Szatan: "Nie miałam pojęcia, że niezabezpieczone drobiazgi mogą uderzyć z taką siłą"

Partner
justyna-steczkowska
Newsy

Justyna Steczkowska ponownie w „The Voice of Poland”! To wyjątkowy czas dla artystki

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner