Party Stories
Krystian Ferretti z "Hotel Paradise 3"
Luiza "Hotel Paradise 3"
Małgorzata Rozenek w białym garniturze

Strona zawiera treści tylko dla osób dorosłych

chłopak całuje dziewczynę na schodach
Flickr/ Jon Rawlinson/ CC BY 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/
Styl życia

Francuski pocałunek z języczkiem – technika i zasady

Francuski pocałunek to pocałunek z języczkiem. Jest to namiętna i erotyczna odmiana pocałunku. W trakcie pocałunku języki obojga partnerów dotykają się nawzajem.

Francuski pocałunek to pocałunek z języczkiem. Jest to namiętna i erotyczna odmiana pocałunku. W trakcie pocałunku języki obojga partnerów dotykają się nawzajem.

 

Francuski pocałunek ma zwykle seksualne konotacje. Pocałunek z języczkiem jest często jednym z elementów gry wstępnej przed stosunkiem seksualnym i w trakcie jego trwania. W trakcie francuskiego pocałunku następuje wymiana śliny pomiędzy ustami obojga partnerów. Przez pocałunek z języczkiem można zarazić się opryszczką, grzybicą jamy ustnej, bakteryjnym zapaleniem opon mózgowych. A także kiłą i kłykcinami kończystymi, w przypadku występowania ognisk chorobowych w jamie ustnej partnera. Francuski pocałunek nie prowadzi do zakażenia wirusem HIV (z wyłączeniem sytuacji, w których dochodzi do krwawienia).

Technika francuskiego pocałunku

Francuski pocałunek wymaga subtelności i delikatności. Nie należy wystawiać języka i dobijać się do warg partnera. Pierwszym elementem francuskiego pocałunku jest złączenie warg, dopiero potem w połowie drogi spotykają się języki partnerów. Nie należy mocno przygryzać języka partnera (bez wcześniejszego zezwolenia), ponieważ spowoduje to ból. Języki powinny się dotykać, otulać i pieścić. Ruchy języków powinny przypominać taniec lub seksualną grę. Najważniejszym elementem francuskiego pocałunku jest zmysłowość. Dlatego nie należy wykonywać pocałunku zbyt gwałtownie i agresywnie, aby nie zrazić do siebie partnera lub partnerki. Francuski pocałunek wymaga staranności i zaangażowania obojga partnerów. Aby pocałunek wzbudził pozytywne doznania i miał erotyczne zabarwienie powinien być czuły i namiętny.


Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Zakochani mają zamiar pocałować się
©olly/fotolia
Styl życia
Sztuka całowania: pocałunki suche i z języczkiem
Pocałunek jest czynnością bardziej złożoną i skomplikowaną niż mogłoby się wydawać. Nauka zajmująca się badaniem całowania to filematologia. Różne rodzaje pocałunków pozwalają uniknąć monotonii, ułatwiają osiągnięcie rozkoszy przy stosunku seksualnym i mogą stać się elementem gry wstępnej.

Pocałunek jest czynnością bardziej złożoną i skomplikowaną niż mogłoby się wydawać. Nauka zajmująca się badaniem całowania to filematologia. Różne rodzaje pocałunków pozwalają uniknąć monotonii, ułatwiają osiągnięcie rozkoszy przy stosunku seksualnym i mogą stać się elementem gry wstępnej. Pocałunek suchy, z języczkiem i intensywny, czyli rodzaje pocałunków pocałunek suchy – jest jednym z bardziej niewinnych rodzajów pocałunku. Wykonywany jest z zamkniętymi ustami. W trakcie suchego pocałunku przez krótką chwilę delikatnie dotykają się tylko wargi partnerów . Suchy pocałunek może być jednorazowy lub kilkakrotny – wówczas wagi muskają się więcej niż jeden raz. Pocałunek nazywany jest suchym, nawet jeżeli w trakcie całowania wargi są zwilżone. Suchy pocałunek jest zwykle wstępem do pocałunku z języczkiem. pocałunek z języczkiem – to klasyczny rodzaj głębokiego francuskiego pocałunku . W trakcie całowania wargi są rozchylone, a usta lekko otwarte. Pocałunek polega na wsuwaniu języka do ust partnera. Języki spotykają się niejako w połowie drogi i obejmują się kolistymi ruchami. Pocałunek trwa od kilku do kilkunastu sekund, zależnie od upodobań partnerów. Pocałunek francuski jest elementem gry wstępnej oraz stosunku seksualnego. pocałunek intensywny – jest bardziej gwałtowną i drapieżną odmianą pocałunku francuskiego. Partnerzy całują się i wymieniają dotyk językami, jednak tempo pocałunku jest znacznie szybsze niż w przypadku tradycyjnego pocałunku z języczkiem . Ponadto pocałunkowi intensywnemu towarzyszy przygryzanie i ssanie warg partnera. pocałunek spinający – w tym rodzaju pocałunku jeden z partnerów otacza swoimi ustami wargi drugiego. Pocałunek polega na zaciskaniu i rozluźnianiu ucisku . pocałunek amerykański – polega na delikatnym ssaniu warg. Partner ssie górną wargę partnerki, a ona pieści jego...

kobieta i mężczyzna całujący się
©frameworks2014/Fotolia
Styl życia
Jak całować idealnie?
Pocałunek jest czynnością, która pobudza układ limbiczny i krwionośny. Aktywne wtedy obszary mózgu sprawiają, że organizm w sposób nieświadomy przygotowuje się do seksu.

Pocałunek jest czynnością, która pobudza układ limbiczny i krwionośny. Aktywne wtedy obszary mózgu sprawiają, że organizm w sposób nieświadomy przygotowuje się do seksu.   To właśnie dlatego, gdy całujemy się z osobą atrakcyjną seksualnie, odczuwamy przyspieszone bicie serca i podniecenie. Mimo że pocałunek jest sytuacją spontaniczną, warto przygotować się do niego, aby być pewnym siebie i czerpać z całowania się jak najwięcej przyjemności. Higiena to podstawa Przed pocałunkiem warto zadbać przede wszystkim o świeży oddech. Unikaj jedzenia ostrych potraw, palenia papierosów nawet dzień wcześniej , ponieważ nieprzyjemny zapach może zepsuć wszelkie doznania. Pamiętaj także o tym, by zadbać o pierwsze wrażenie. Dyskretny, choć dopracowany makijaż , uwodzicielskie, lecz nienachalne perfumy oraz atrakcyjny strój stwarzają aurę, która dopełnia wrażeń podczas pocałunku i działa pobudzająco na partnera. Poza tym pamiętaj o tym, że ciekawie przeprowadzona rozmowa także może działać jak afrodyzjak . Trening przed pocałunkiem Jeśli obawiasz się technicznych aspektów pocałunku, pewności siebie doda ci poznanie technik i rodzajów pocałunku. Podpatrz całujących się bohaterów filmowych, zajrzyj do kamasutry . Jedz soczyste owoce, wyobrażając sobie usta partnera. Pamiętaj jednak, że emocje i nastrój chwili biorą zwykle górę nad zasadami i technikami całowania, o których słyszałeś. Jak rozpoznać właściwy moment, czyli sygnały niewerbalne Gdy spotykamy się z osobą, którą uważamy za atrakcyjną fizycznie, na początku znajomości często nie mamy pewności, czy możemy liczyć na odwzajemnienie naszego zainteresowania. Z pomocą przychodzi nam wtedy mowa ciała, czyli sygnały, które wysyłamy nieświadomie i poza kontrolą. Sytuacja intymna buduje się poprzez patrzenie partnerowi w oczy dłużej niż w podczas rozmowy, skracanie...

mężczyzna całujący partnerkę w czoło
© maxaru/Fotolia.com
Styl życia
Całować można nie tylko usta – co znaczy twój pocałunek

Znaczenie pocałunków może być bardzo różne w zależności od tego, jaka część ciała jest całowana. Całus w czoło jest przejawem troski o drugą osobę, w dłoń – znakiem szacunku i adorowania, a w szyję – elementem gry wstępnej. Pocałunki, które mają zdecydowanie zmysłowe znaczenie zarezerwowane są dla zacisza domowego. Nie jest w dobrym tonie namiętne całowanie się w miejscu publicznym. Pocałunek w policzek - znaczenia Pocałunki w policzek zwykle nie są kojarzone z relacją romantyczną – zdarzają się między przyjaciółmi, a nawet dalszymi znajomymi. Są też elementem tzw. bruderszaftu, czyli swojskiego rytuału zmiany relacji na mniej oficjalną i mówienie sobie po imieniu. W Polsce coraz częściej praktykuje się buziaki na przywitanie, co czasami wzbudza pewne onieśmielenie. Z pewnością nie można pozwolić sobie na to z każdą osobą i lepiej zarezerwować ten gest dla dobrych znajomych. Nowo poznane osoby mogą nie życzyć sobie takiej formy powitania, ponieważ narusza ona ich sferę przestrzeni personalnej, która zwykle zarezerwowana dla najbliższych. Przywitanie pocałunkiem w różnych stronach świata - jak wygląda? W Polsce witając się, policzki całuje się trzy razy, zaczynając od prawej strony. Na pożegnanie całus jest tylko jeden. Nie jest to jednak uniwersalny zwyczaj, który w każdym zakątku świata wygląda tak samo. We Francji całuje się cztery razy, we Włoszech dwa, a w Belgii tylko raz. W Stanach Zjednoczonych też daje się trzy buziaki, ale nie dotykając policzków, czyli całuje się powietrze. W Polsce nie jest to jednak mile widziane. Pocałunek w czoło - co oznacza? Całowanie w czoło kojarzy się z rodzicielskim gestem – mówi się o matczynym lub ojcowskim pocałunku. Symbolizuje troskę i jest sygnałem chęci opieki nad drugą osobą. Chłopak...

Nasze akcje
Jenny Fairy Midday Coctail
Newsy

Ten stylowy dodatek przeniesie cię w świat wakacji i słodkiego lenistwa!

Partner
piekna-kobieta-bella
Fleszstyle

Jak się czuć pewnie i wygodnie przez cały dzień? Stawiaj na jakość

Partner
huawei-6-band-opaska
Fleszstyle

Asystent i trener personalny w jednym?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

Czy zdrowe i wygodne dziecięce buty nie mogą być modne?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

O tych butach marzy twoje dziecko!

Partner
catering-tajm
Fleszstyle

Pyszne, zdrowe i niebanalne dania z dostawą pod twoje drzwi?

Partner