Strona zawiera treści tylko dla osób dorosłych

kobieta w czarnej bieliźnie na łóżku
Pixabay/luxstorm/CC0 1.0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/
Styl życia

Może to jej urok, może to feromony

Feromony, czyli bezzapachowe substancje wydzielane przez organizm, przekazują m.in. informacje o gotowości do seksu. Nie zastąpią inteligencji, urody czy wdzięku osobistego, ale mogą pomóc w towarzyskim przełamaniu lodów i zdobyciu wybranego mężczyzny.

Feromony, czyli bezzapachowe substancje wydzielane przez organizm, przekazują m.in. informacje o gotowości do seksu. Nie zastąpią inteligencji, urody czy wdzięku osobistego, ale mogą pomóc w towarzyskim przełamaniu lodów i zdobyciu wybranego mężczyzny.

Czym są feromony?

Feromony to substancje znajdujące się w niektórych wydzielinach ciała, m.in. w pocie i śluzie. Trudno je zidentyfikować, ponieważ nie mają zapachu. Są odbierane za pomocą chemoreceptorów obecnych u podstawy przegrody nosowej, w tzw. narządzie Jacobsona, i przekazywane do mózgu. Tam, a dokładnie w odpowiadającym za seks i reakcje emocjonalne podwzgórzu, komunikaty zawarte w feromonach są przetwarzane i odpowiednio interpretowane.

 

Jednym z pierwszych dowodów na to, że na ludzkie życie seksualne mogą mieć wpływ komunikaty odbierane za pomocą węchu, były wyniki badań przeprowadzonych w 1998 roku przez dr Marthę McKlintock. Opisała ona zjawisko synchronizacji cyklu menstruacyjnego kobiet przebywających ze sobą przez dłuższy czas. Za przyczynę tego zjawiska odpowiedzialne okazały się komunikaty chemiczne obecne w pocie. Kobiety nieświadomie odczytywały przesyłane przez siebie chemiczne komunikaty, a ich organizmy dostosowywały się do tych informacji.

Feromony dla kobiet: estratetraenol, kopuliny i androstenol

W późniejszych badaniach odkryto także substancję, którą można nazwać wabikiem na mężczyzn, damski feromon – estratetraenol. Podczas eksperymentów odkryto, że pod jego wpływem mężczyźni stają się bardziej zrelaksowani i skłonni do opiekowania się kobietą, u której wyczują tę substancję. Estratetraenol naturalnie występuje wyłącznie w moczu i łożysku kobiet w ciąży. Na rynku dostępne są jednak perfumy, które mają w składzie tę substancję.

 

Innymi substancjami, które silnie działają na męski mózg, są kopuliny. Kopuliny są wytwarzane w pochwie. Największa ilość kopulin powstaje podczas owulacji. Substancje te podnoszą u mężczyzn poziom testosteronu, a tym samym zwiększają ich gotowość do odbycia stosunku seksualnego. Pod wpływem kopulin kobieta wydaje się mężczyźnie bardziej atrakcyjna.

 

Przedrostek „andro” mógłby wskazywać, że androstenol jest substancją wytwarzaną tylko przez mężczyzn. Tymczasem kobiety też wytwarzają pewne jej ilości, szczególnie przed owulacją. Androstenol to tzw. „lodołamacz”, sprawia, że osoby przebywające w otoczeniu kogoś, kto nim pachnie, uważają tę osobę za bardziej atrakcyjną, stają się bardziej przystępne i chętne do nawiązania bliższego kontaktu.

Perfumy z damskimi feromonami

Wszystkie substancje, uważane za damskie feromony, są dostępne w formie perfum, zarówno zapachowych, jak i bezzapachowych. Cena zależy od pojemności opakowania i stężenia feromonów. Za flakonik o pojemności 100 ml zapłacimy ok. 120 zł.

mężczyzna odwrócony plecami patrzy na morze
Flickr/Butz.2013/CC BY 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/
Styl życia
Feromony, czyli czym pachnie prawdziwy mężczyzna
Feromony męskie to substancje chemiczne, które dla kobiet stanowią informację o tym, czy dany mężczyzna będzie dla nich odpowiednim partnerem. Wielu panów stosuje je, żeby podbić serce wybranej kobiety, ale także... swojego szefa, podwładnych i klientów biznesowych.

Feromony męskie to substancje chemiczne, które dla kobiet stanowią informację o tym, czy dany mężczyzna będzie dla nich odpowiednim partnerem. Wielu panów stosuje je, żeby podbić serce wybranej kobiety, ale także... swojego szefa, podwładnych i klientów biznesowych. Czym są feromony? Feromony to substancje chemiczne, obecne w pocie, ślinie, moczu i innych wydzielinach ciała. W naturalnym stężeniu nie mają one zapachu, mimo to są wyczuwane przez ludzki węch. Za odbiór tych komunikatów odpowiada narząd Jacobsona , znajdujący się u podstawy przegrody nosowej. Odebrane za jego pomocą komunikaty przekazywane są do podwzgórza, części mózgu odpowiedzialnej za emocje i czynności seksualne , gdzie zostają odpowiednio zinterpretowane. Jak działają męskie feromony? Wydzielane przez mężczyzn feromony stanowią dla kobiet informację między innymi o tym, czy dany mężczyzna jest dobrym kandydatem na partnera seksualnego. Feromony wywołują różne reakcje emocjonalne u osób, które je wyczuwają. Działają więc nie tylko na kobiety, ale też na mężczyzn, czyniąc ich np. bardziej ugodowymi i skłonnymi do podporządkowania się. Dlatego syntetyczne feromony są często reklamowane jako środek, dzięki któremu można zyskać także w relacjach biznesowych. Entuzjaści feromonów twierdzą, że zyskali dzięki nim większy szacunek u podwładnych, przełożeni i klienci bardziej im ufają, a koleżanki z pracy same proponują wyjście do klubu. Czym właściwie są te magiczne substancje? Męskie feromony, czyli 4 razy „A” Istnieją cztery podstawowe substancje chemiczne uznawane za męskie feromony. Oto one:   Androstenol Tworzy aurę młodości i zdrowia, sprawia, że osoba, która nim pachnie, wydaje się bardziej przystępna, ciepła i przyjazna. Z tego względu androstenol...

kobieta pryska się perfumami
©alexugalek/Fotolia.com
Styl życia
Feromony w perfumach – na jakiej zasadzie działają bezwonne „narkotyki miłości”
Feromony to związki naturalnie występujące u ludzi i zwierząt. Odpowiadają m.in. za motywacje seksualne i zwiększenie pociągu seksualnego u przedstawicieli płci przeciwnej. Sztuczne feromony dostępne są, np. w perfumach. Ich rolą jest ułatwianie nawiązywania relacji międzyludzkich i stymulowanie pobudzenia seksualnego.

Feromony to związki naturalnie występujące u ludzi i zwierząt. Odpowiadają m.in. za motywacje seksualne i zwiększenie pociągu seksualnego u przedstawicieli płci przeciwnej. Sztuczne feromony dostępne są, np. w perfumach. Ich rolą jest ułatwianie nawiązywania relacji międzyludzkich i stymulowanie pobudzenia seksualnego.   Feromony działają nie tylko na osoby o różnych płciach . W przypadku homoseksualnych mężczyzn mózg reaguje na męskie feromony, w taki sam sposób jak u kobiety heteroseksualnej, a u homoseksualnych kobiet reakcja przebiega podobnie jak w mózgu heteroseksualnych mężczyzn. Naturalne feromony – czym są i jak działają Naturalne feromony płciowe wydzielane są m.in. przez skórę. Są to substancje lotne, które organizm produkuje w warunkach dobrego zdrowia fizycznego i psychicznego. Feromony (związki semiochemiczne) wydzielane są przez organizmy osobników jednego gatunku. Składają się z wielu różnych związków chemicznych i są podstawą komunikacji (tzw. feromony agregacyjne), sposobem zwalczania konkurencji (feromony antagonistyczne) oraz bodźcem stymulującym zajście reakcji seksualnych (feromony płciowe). Działanie feromonów polega na bezpośrednim oddziaływaniu na centralny układ nerwowy i rejony w mózgu odpowiadające za emocje, wizję i uwagę. Ze względu na typ wywołanego efektu, feromony dzielone są na: wywoływacze – powodują u odbiorcy błyskawiczną reakcję i zmiany fizjologiczne. podstawowe – ich działanie jest wydłużone w czasie a zmiany zachodzące u osobników płci przeciwnej są łagodne i stopniowe. Inny podział feromonów uzależniony jest od płci. Typowe dla mężczyzn związki semiochemiczne to np. androstenol – inicjujący reakcje seksualne i androstenon – związek wzmacniający poczucie dominacji....

Kobieta z młodymi włosami
©djile/Fotolia.com
Styl życia
Jak odmłodzić włosy: suplementy diety, mezoterapia skóry głowy, kuracja z osocza i pielęgnacja
Aby odmłodzić włosy, można sięgnąć po suplementy diety zawierające niacynę i cholinę. Wypadanie włosów opóźni mezoterapia skóry głowy i kuracja osoczem bogatopłytkowym. Ważna jest też pielęgnacja, np. preparatami z kolagenem i kwasem hialuronowym.

Aby odmłodzić włosy, można sięgnąć po suplementy diety zawierające niacynę i cholinę. Wypadanie włosów opóźni mezoterapia skóry głowy i kuracja osoczem bogatopłytkowym. Ważna jest też pielęgnacja, np. preparatami z kolagenem i kwasem hialuronowym.   Włosy stają się łamliwe i suche pod wpływem częstego farbowania i gorącego powietrza z suszarki lub prostownicy. Niszczy je także promieniowanie słoneczne. Wraz z wiekiem stają się słabsze. Warto wiedzieć, w jaki sposób poprawić ich kondycję, a nawet je odmłodzić. Łysienie – jak je powstrzymać? Problemy z wypadaniem włosów częściej dotykają mężczyzn. Nie omijają jednak kobiet, szczególnie w wieku okołomenopauzalnym. Problem rzadkich włosów można rozwiązać, wybierając się do dermatologa. Oceni on stan kosmyków i - w zależności od ich kondycji oraz od przyczyny łysienia – zaleci kurację do leczenia miejscowego. Godnym polecenia sposobem jest ostrzykiwanie osoczem bogatopłytkowym, odwirowanym z krwi pacjenta. Zawiera ono substancje stymulujące mieszki włosowe i przyspieszające porost włosów. Są one mocniejsze i odmłodzone. Skuteczna jest także mezoterapia skóry głowy . Suplementy diety na włosy Przy przesuszonych i zniszczonych włosach warto stosować suplementy diety. Można sięgnąć po te z zawartością choliny i witaminy PP (niacyny). Ich działanie poprawia ukrwienie skóry głowy i pobudza krążenie. Środki z drożdżami i proteinami soi przeciwdziałają wypadaniu włosów. Suplementy diety sprawią także, że proces siwienia będzie spowolniony. Przyspieszeniu natomiast ulegnie odbudowa struktury włosa . Preparaty dostępne na rynku zmniejszają przetłuszczanie się włosów poprzez regulację aktywności gruczołów łojowych. Odmładzająca pielęgnacja włosów Wraz z...

Nasze akcje

Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil

Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor

Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju

Partner

Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem

Partner

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner