Domowe sposoby na mszyce skutecznie usuną drażniące owady. Mszyce wysysają sok z roślin i powodują osłabnięcie, a czasem nawet zwiędniecie kwiatu i rośliny. Cebula, tytoń, rabarbar – to wszystko pomoże pozbyć się mszyc.

Reklama

Domowe sposoby na zwalczenie mszyc

Mszyce są prawdziwą zmorą dla miłośników roślin. Mimo ich niewielkich rozmiarów potrafią wyrządzić wiele szkód.

1. Skórki cebuli – nazbieraj pojemnik (po margarynie) skórek po cebuli. Następnie wysyp je do wiadra z ciepłą wodą i pozostaw na kilka dni. Następnie odcedź fragmenty cebuli, a płyn przelej do pojemnika ze specjalnym natryskiem. Resztki cebuli zakop wokół rośliny, na której przebywają mszyce, a powstałym specyfikiem spryskaj krzaki, na których są owady.

2. Napar z tytoniu – wrzątkiem zalej trzy łyżki tytoniu i odstaw na 24 godziny. Po tym czasie wszystko odcedź, a powstałym preparatem spryskaj krzaki i rośliny.

3. Woda z płynem do naczyń – płyn do naczyń rozrób z butelką wody. Następnie spryskaj nim kwiaty i rośliny.

Zobacz także

4. Cebula z czosnkiem – cebulę drobno posiekaj razem z dwoma ząbkami czosnku. Następnie zmiksuj to z dwoma szklankami wody. Przelej preparat do spryskiwacza i rozpyl na krzakach.

5. Ocet z mydłem – pół szklanki octu dodaj do trzech szklanek wody i 5 g płatków mydlanych. Specyfik przelej do butelki i spryskaj nim mszyce.

6. Coca-Cola – napój skutecznie zwalcza mszyce. Należy wymieszać go z wodą w proporcji 1:1 i przelać do spryskiwacza, po czym rozpylić na krzakach.

7. Specyfik z mleka – pół szklanki mleka wymieszaj z połową szklanki wody i spryskaj roślinę. Mleko skutecznie odstrasza mszyce.

8. Mięta, szałwia, koper – między krzakami, na których znajdują się mszyce można posadzić miętę, szałwię i koper, których zapach odstrasza owady.

9. Mniszek lekarski – liście mniszka lekarskiego (400 g) zalej 10 l wody i odstaw na trzy godziny. Gotową miksturę przelej do butelki i spryskaj szkodniki.

10. Pokrzywa i piołun – kilka liści pokrzywy i piołunu zalej wrzątkiem i odstaw na kilka godzin. Otrzymanym wywarem podlej zainfekowane rośliny.

11. Strumień wody – mszyce możesz usunąć z liści mocnym strumieniem wody. Powtarzaj tę metodę dwa bądź trzy razy w tygodniu. Możesz używać do tej czynności zwykłego węża ogrodowego.

Reklama

12. Wywar z rabarbaru – około 0,5 kg rabarbaru umieść w garnku i dodaj do nich dwa litry wody. Rabarbar gotuj w wodzie przez pół godziny. Po schłodzeniu dodaj 1 łyżeczkę płatków mydlanych, po czym całość dokładnie wymieszaj. Następnie spryskaj mszyce otrzymanym wywarem.

Reklama
Reklama
Reklama