Strona zawiera treści tylko dla osób dorosłych

Zmęczony i zmartwiony mężczyzna podpiera ręką głowę
©Zai Aragon/Fotolia.com
Styl życia

Przyczyny niechęci mężczyzn do seksu

Jeśli facet nie chce się kochać, być może ma zaburzenia erekcji, na które skarży się nawet do 20% mężczyzn. Dodatkowo może cierpieć na stany lękowe bądź depresję. Nie wolno lekceważyć trudności z osiągnięciem wzwodu, gdyż mogą one świadczyć o groźnych chorobach układu krążenia.

Jeśli facet nie chce się kochać, być może ma zaburzenia erekcji, na które skarży się nawet do 20% mężczyzn. Dodatkowo może cierpieć na stany lękowe bądź depresję. Nie wolno lekceważyć trudności z osiągnięciem wzwodu, gdyż mogą one świadczyć o groźnych chorobach układu krążenia.

 

Według większości kobiet mężczyźni myślą o seksie cały czas i nieustannie mają na niego ochotę. W rzeczywistości natłok obowiązków zawodowych i domowych bardzo ich wyczerpują, przez co coraz rzadziej uprawiają seks.

Kasia gotuje z Polki.pl: rafaello bez pieczenia

Zaburzenia erekcji a groźne dla ludzkiego życia choroby

Na zaburzenia wzwodu cierpi nawet do 20% wszystkich mężczyzn (zobacz badania). Ich występowanie jest ściśle powiązane z ogólnym stanem zdrowia. Zapadalność na niemożność osiągnięcia oraz utrzymania wzwodu na tyle długo, aby odbyć stosunek płciowy, rośnie z wiekiem. Zaburzenia erekcji dotykają jednak coraz częściej nawet dwudziestolatków, dopiero rozpoczynających życie seksualne. Dolegliwości te wymagają bezwzględnej konsultacji lekarskiej – umożliwiają bowiem rozpoznanie i leczenie groźnych dla zdrowia i życia chorób układu krążenia. Wskazują na podwyższone ryzyko zgonu w wyniku np. udaru lub ostrego zespołu wieńcowego. Zaburzenia erekcji mogą być również efektem nadużywania alkoholu bądź narkotyków, palenia papierosów, brania leków, otyłości, stresu, braku aktywności fizycznej. Problemy ze wzwodem współwystępują często również z depresją i stanami lękowymi.

Najczęstsze niemedyczne przyczyny braku ochoty na współżycie u mężczyzn

Facet nie chce się kochać, bo:

 • do sypialni wkradła się nuda. Partnerka przestała o siebie dbać, seks jest rutynowy, nieciekawy, zawsze w tej samej pozycji, inicjowany jedynie przez mężczyznę lub traktowany przez kobietę w kategoriach kary lub nagrody.
 • Partnerka jest zbyt wyzwolona seksualnie. Zawsze „rządzi” w łóżku, narzuca harmonogram zbliżeń, jest zbyt wulgarna, otwarta, wymagająca, dominująca, nastawiona jedynie na spełnianie jej zachcianek i zaspokajanie jej potrzeb. Zazwyczaj zajmuje wyższe stanowisko niż mężczyzna, zarabia znacznie więcej, nadmiernie kontroluje sytuację, przez co mężczyzna nie czuje się potrzebny i dostatecznie męski.
 • Pomiędzy nim a partnerką występują duże różnice temperamentów. Jeśli kobieta ma ochotę na seks dwukrotnie w ciągu dnia, a mężczyzna jedynie raz na kilka tygodni, może reagować niechęcią do kontaktów fizycznych. Będzie czuł się zmuszany do częstszych stosunków i wykorzystywany.
 • Jest przemęczony codziennością, pochłonięty karierą i zarabianiem pieniędzy. Ma wymagającą pracę, którą zabiera do domu, gdzie czekają na niego kolejne obowiązki.
 • Ma dużo pochłaniających czas i uwagę pasji. Szkoda mu tracić energię na miłosne gierki, uwodzenie partnerki i spędzanie godzin na bardzo częstych łóżkowych igraszkach. Wystarczają mu rzadkie zbliżenia.
 • Boi się, że się nie sprawdzi. Wyzwolenie seksualne kobiet i wzmocnienie ich roli w społeczeństwie sprawiły, że panie są bardzo wymagające w sypialni, wiedzą, czego chcą i jak to osiągnąć (często w pojedynkę). Do rozwinięcia się męskich lęków przed współżyciem mogły przyczynić się również nieudana inicjacja, przeciągająca się abstynencja czy niska samoocena.
 • Nie chce zostać ojcem, a lęk skutecznie paraliżuje jego wszelkie działania.
 • Stracił pracę. W efekcie silnego stresora nie może skupić się na niczym innym, ma kompleksy i stracił pewność siebie.
 • W dzieciństwie przeżył uraz lub wykorzystywanie seksualne albo rodzice nadmiernie rygorystycznie go wychowywali lub podświadomie nie akceptowali potomstwa płci męskiej.
 • Jest uzależniony od masturbacji lub filmów pornograficznych i tylko przy nich może się spełnić.
 • W jego życiu pojawił się nowy obiekt miłości.
 • Od lat wypiera i ukrywa przed sobą i otoczeniem homoseksualizm.

   

 • Płat czołowy mózgu umożliwia kontrolę zachowania oraz planowanie działań. Płat czołowy mózgu – funkcje i konsekwencje urazów.
 • Do realizacji przepisów dla grupy krwi A wybieraj produkty jak najmniej przetworzone. Na czym polega dieta dla grupy krwi A

Para zakochanych
Image by Lifetimestock.com
Styl życia
Przyczyny problemów z erekcją: stres, brak ruchu, używki, zła dieta, niski testosteron
Duże napięcie i stres może utrudnić osiągnięcie erekcji, tym bardziej jeśli mężczyzna bardzo przejmuje się, jak wypadnie i czy zadowoli partnerkę. Problem z erekcją mają też ci panowie, którzy prowadzą niehigieniczny tryb życia – mało ruchu, używki, niezdrowe jedzenie.

Duże napięcie i stres może utrudnić osiągnięcie erekcji, tym bardziej jeśli mężczyzna bardzo przejmuje się, jak wypadnie i czy zadowoli partnerkę. Problem z erekcją mają też ci panowie, którzy prowadzą niehigieniczny tryb życia – mało ruchu, używki, niezdrowe jedzenie.   Męska sylwetka może łączyć się z… problemami z męskością. Stosowane przez ćwiczących na siłowni anaboliki mogą zaburzać erekcję. Wzwód jest trudny do osiągnięcia również wówczas, gdy w organizmie jest zbyt mało testosteronu. Problem z erekcją jako następstwo stresu Im bardziej mężczyzna zestresowany, tym trudniej jest mu osiągnąć wzwód. Przeważnie poważny problem z erekcją mają panowie, którzy duży stres przeżywają ciągle, np. w powodu pracy czy jej braku. Zdarza się to też młodym mężczyznom, którzy mocno przejmują się tym, jak wypadną podczas zbliżenia z nową (a najczęściej z pierwszą) partnerką. Napięcie i „zajęta” głowa uniemożliwiają erekcję czy jej utrzymanie. Niezdrowe jedzenie i brak ruchu powodują problemy z erekcją Dostarczanie organizmowi zbyt dużej ilości tłuszczów i węglowodanów i przy tym brak aktywności fizycznej może prowadzić do otyłości, braku kondycji i wielu chorób. Może być również przyczyną problemu z erekcją. Brak kondycji także powoduje, że mężczyzna nie sprawdza się w łóżku. Używki a problem z erekcją Alkohol i papierosy są bardzo częstą przyczyną problemów z erekcją . Wypalanie paczki papierosów dziennie zaburza pracę organizmu, w tym gospodarkę hormonalną, prowadzi do chorób krążenia, uszkadza nasienie, a także prowadzi do impotencji. Alkohol działa bardzo podobnie. Pity często powoduje zmiany w ilości wytwarzanych hormonów, a także negatywnie wpływa na pracę układów naczyniowego i nerwowego. Wówczas wzwód osiągnąć jest bardzo trudno, podobnie jak go utrzymać. Złe...

para z problemem
autor: ©bonninturina/Fotolia
Styl życia
Sposoby na problemy z erekcją: techniki relaksacyjne i dłuższa gra wstępna
Niepełny wzwód to często skutek braku kontroli nad emocjami. Problem z erekcją często wynika z lęku przed niepowodzeniem albo nadmiernego podniecenia seksualnego.

Niepełny wzwód to często skutek braku kontroli nad emocjami. Problem z erekcją często wynika z lęku przed niepowodzeniem albo nadmiernego podniecenia seksualnego.   Diagnostyka i leczenie niepełnego wzwodu wymaga ustalenia i sprecyzowania kilku istotnych informacji – na temat wieku, chorób, stosowanych używek, kondycji fizycznej, jak również sytuacji osobistej mężczyzny borykającego się z tym problemem. Przede wszystkim należy wiedzieć, że jest to często zjawisko naturalnie postępujące wraz z wiekiem i możliwe do leczenia. Niepełny wzwód – przyczyny Kłopoty z erekcją dotyczą około 10% populacji mężczyzn w różnym wieku . Słaba erekcja u starszych mężczyzn może być spowodowana chorobami lub obniżeniem stężenia hormonów płciowych, do którego dochodzi wraz z wiekiem. Młodzi mężczyźni cierpią na problemy ze wzwodem najczęściej w wyniku problemów emocjonalnych . Wówczas niepełny wzwód pojawia się najczęściej tylko podczas pełnego stosunku, natomiast w innych sytuacjach (np. masturbacja czy seks oralny ) nie ma żadnego problemu z uzyskaniem pełnego wzwodu. Niepełny wzwód – jak to leczyć? Zaburzenia erekcji nie muszą od razu oznaczać impotencji . Warto udać się do specjalisty, ponieważ większość problemów ze wzwodem może być z powodzeniem leczona, gdy zostanie właściwie zdiagnozowana. Często barierą nie do pokonania jest zwrócenie się o pomoc do lekarza , przez co problem narasta i w konsekwencji może doprowadzić do całkowitego braku erekcji. Wskutek tego każde zbliżenie seksualne będzie wiązało się z przeżywaniem silnego stresu, co może powodować kompleksy na punkcie sprawności seksualnej i spadek poczucia własnej wartości. Sposoby radzenia sobie z niepełną erekcją polegają przede wszystkim na usunięciu przyczyny. Jeżeli...

Grafika mózgu człowieka
©psdesign1/Fotolia.com
Styl życia
Jakie są funkcje płata czołowego mózgu i co dzieje się, kiedy zostanie on uszkodzony
Płat czołowy mózgu odpowiada m.in. za planowanie ruchów, przewidywanie konsekwencji zachowań, rozumienie sytuacji społecznych, rozumienie i kontrolę emocji. Uszkodzenie tego obszaru mózgu prowadzi do szeregu nieprawidłowości dotyczących zarówno funkcjonowania ruchowego, jak i społecznego. Uszkodzenie płata czołowego może doprowadzić nawet do zmian osobowościowych.

Płat czołowy mózgu odpowiada m.in. za planowanie ruchów, przewidywanie konsekwencji zachowań, rozumienie sytuacji społecznych, rozumienie i kontrolę emocji. Uszkodzenie tego obszaru mózgu prowadzi do szeregu nieprawidłowości dotyczących zarówno funkcjonowania ruchowego, jak i społecznego. Uszkodzenie płata czołowego może doprowadzić nawet do zmian osobowościowych.   Jednym z najsłynniejszych przypadków uszkodzenia płata czołowego jest przypadek Phineasa Gage'a . Wskutek wypadku przy pracy stalowy pręt przebił płaty czołowe w jego mózgu. Doprowadziło to do szeregu zmian obejmujących temperament i zachowanie . Sumienny i zrównoważony dotychczas Gage, po urazie nie był w stanie wykonywać swojej pracy. Za co odpowiada płat czołowy Płat czołowy to przednia, parzysta (obejmująca zarówno prawą, jak i lewą półkulę) część mózgu. Zlokalizowane w niej ośrodki mają kluczowe znaczenie dla: planowania i wykonywania ruchów dowolnych , czyli takich, których początek bierze się w impulsie pochodzącym właśnie z mózgu, np. sięgania po przedmiot i chwytania go dłonią, ruchów gałek ocznych, pozwalających obejrzeć dany obiekt oraz poszczególne tworzące go elementy, myślenia, rozumianego jako świadoma koncentracja uwagi na pewnym wycinku rzeczywistości , przetwarzanie informacji dostępnych w pamięci oraz docierających z otoczenia, kojarzenie faktów, wyciąganie wniosków i podejmowanie decyzji, pamięci informacji oraz pamięci wyuczonych i zautomatyzowanych sekwencji ruchowych , np. kolejności czynności potrzebnych do zawiązania butów, ekspresji mowy, czyli wysławiania się adekwatnego do kontekstu i zgodnego z regułami określonego języka, oceny emocji i ich kontrolowania, rozumienia sytuacji społecznych i umiejętność...

Nasze akcje
Douglas
Styl życia
Największa perfumeria Douglas to miejsce inne niż wszystkie
Współpraca reklamowa
wernisaż-12.-kalendarza-artystycznego-gedeon-richter
Newsy
Kobiety i astrologia inspiracją dla polskich artystów. Przedstawiamy 12. edycję Kalendarza Artystycznego
Współpraca reklamowa
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik