Strona zawiera treści tylko dla osób dorosłych

kobieta leży w różowej bieliźnie
Flickr/Lies Thru a Lens/CC BY 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/
Styl życia

Orgazm – wszystko, co powinnaś o nim wiedzieć

Jeśli nie czerpiesz przyjemności z seksu, oznacza to, że nie możesz osiągnąć orgazmu. Problem dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Jak możesz to zmienić?

Jeśli nie czerpiesz przyjemności z seksu, oznacza to, że nie możesz osiągnąć orgazmu. Problem dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Jak możesz to zmienić?

 

Orgazm to nic innego jak kumulacja doznań fizycznych i psychicznych, które występują w trakcie seksu. To gwałtowna reakcja organizmu, spowodowana wydzielaniem przeróżnych hormonów w ciele człowieka. Orgazm objawia się u mężczyzny wytryskiem nasienia, a u kobiety ruchami pulsacyjnymi pochwy. Część seksuologów definiuje orgazm jako apogeum podniecenia, na które jest w stanie zdobyć się człowiek w chwili zbliżenia seksualnego.

Kasia gotuje z Polki.pl - Tarta bez jajek z owocami

Co dzieje się w ciele podczas orgazmu?

Podczas orgazmu w ciele kobiety zachodzi szereg zmian fizycznych – nabrzmiewają piersi, pochwa wydziela więcej śluzu, oddychanie na chwilę ustaje, a łechtaczka się powiększa i mięśnie pochwy się kurczą. Jest to natychmiastowa reakcja na wysoki poziom podniecenia, który najczęściej wzmagany jest pieszczotami partnera (tzw. gra wstępna).

Przyczyny braku orgazmu

Wielu seksuologów twierdzi, że przyczyny braku orgazmu należy szukać w psychice kobiety. Nastawienie psychiczne w dużej mierze odpowiada za pobudzenie seksualne i późniejsze podniecenie. Kierując się psychodynamiczną teorią psychologa i psychiatry Zygmunta Freuda – nasza podświadomość kieruje naszymi popędami i odpowiada za sferę erotyczną. Libido to nic innego jak potrzeba seksualna. Jeśli ma bardzo niski poziom oznacza to, że dana kobieta może w ogóle nie odczuwać potrzeby zbliżenia płciowego. Pamiętajmy – mężczyźni odznaczają się bardziej instrumentalnym podejściem do seksu, a kobiety traktują go w sposób emocjonalny. Różne choroby mogą również blokować możliwość osiągania pełnej satysfakcji z seksu (m.in. stwardnienie rozsiane, cukrzyca czy depresja). Do trudności z osiągnięciem orgazmu doprowadzają również leki – szczególnie te psychotropowe. Gdy jednak nie odnajdujemy konkretnej przyczyny braku orgazmu, należy zgłosić się po poradę do seksuologa.

Jak osiągnąć orgazm?

Odpowiednie przygotowanie do zbliżenia płciowego to klucz do osiągnięcia orgazmu! Wzajemne podgrzewanie swoich uczuć przez partnerów może okazać się idealnym sposobem na gorący seks – obejrzenie wspólnie filmu erotycznego, rozmowy czy czytanie książek o zabarwieniu seksualnym. Należy pamiętać, że wszystko dzieje się w świadomości osoby. Gdy ona będzie miała naprawdę ochotę na seks, to osiągnięcie orgazmu stanie się łatwiejsze, niż się wydaje!

Metody na osiągnięcie orgazmu podczas seksu

Podgrzewanie podniecenia podczas seksu jest kluczem do osiągnięcia szczytowania. Sprawdzoną metodą jest szukanie odpowiedniej pozycji (dla kobiet polecaną pozycją jest amazonka, gdy kobieta jest na górze i „ujeżdża partnera” – pozwala na całkowitą penetrację podczas stosunku), w której obydwoje kochanków czuje się komfortowo i przez to łatwiej mogą osiągnąć orgazm. Nie popadajmy jednak w rutynę – powielanie tych samych czynności w łóżku przyczyni się do znużenia. Eksperymentowanie z pieszczotami, seks oralny, zmienianie pozycji dominującej pomiędzy kobietą, a mężczyzną, czy użycie gadżetów z sex-shopu – te wszystkie porady pomogą wam uzyskać odpowiednio satysfakcjonujący finał.


Kobieta w wannie pełnej piany
Flickr/dollen/CC BY-ND 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by-nd/2.0/
Styl życia
Orgazm wielokrotny – jak go osiągnąć?
Fenomen kobiecej seksualności, którego nie może pojąć żaden mężczyzna – orgazm wielokrotny. Jak go osiągnąć, aby otrzymać jak największą dawkę przyjemności ze stosunku seksualnego?

Fenomen kobiecej seksualności, którego nie może pojąć żaden mężczyzna – orgazm wielokrotny. Jak go osiągnąć, aby otrzymać jak największą dawkę przyjemności ze stosunku seksualnego? Co to jest orgazm wielokrotny? Orgazm wielokrotny jest to przeżywanie szczytowania  więcej niż raz podczas jednego stosunku płciowego. Przeważnie umiejętność taką posiadają kobiety, ale mały odsetek panów również może korzystać z tego „seksualnego” daru. Jednocześnie naukowcy z Johns Hopkins Bloomberg School of Public Health potwierdzili, że kobiety szczęśliwe, pewne siebie i swojej atrakcyjności mają większe szanse na przeżycie orgazmu wielokrotnego niż kobiety niepewne i nieszczęśliwe w związku . Dzieje się tak dlatego, że za wszystko, co związane z orgazmem, a przede wszystkim tym wielokrotnym u kobiet odpowiedzialna jest przede wszystkim psychika. Jak wiadomo podczas stosunku płciowego organizm kobiety wydziela szereg różnorodnych hormonów, które w połączeniu z psychicznymi odczuciami, dają „seksualną” energię. Gdy jest jej naprawdę dużo kobieta może przeżyć orgazm kilka razy w ciągu jednego stosunku. Jak osiągnąć orgazm wielokrotny: krok po kroku Aby doprowadzić do orgazmu wielokrotnego, trzeba mieć świadomość jak on powstaje. Jest prawdopodobnie skutkiem silnego libido lub specjalnych predyspozycji psychoseksualnych kobiety. Czy to oznacza, że to szczególne uwarunkowanie organizmu jest jedynym powodem odczuwania wielokrotnego szczytowania podczas jednego stosunku? Oto droga do osiągnięcia orgazmu wielokrotnego: Stan ciągłego podniecenia. Podgrzewanie seksualnej atmosfery w ciągu dnia może zaprocentować dobrym seksem wieczorem. Rozmawiajcie z podtekstem, piszcie SMSy czy wybierzcie się na romantyczną kolacje – wszystkie te sposoby pozwolą wzbudzić podniecenie. Specjaliści proponują...

smutna kobieta
©dmitrimaruta/fotolia
Styl życia
Brak orgazmu to skutek niezgrania partnerów, dyskomfortu lub blokad psychicznych
Jeśli zadajesz sobie pytanie „Dlaczego nie mam orgazmu?”, należysz do grupy od 25 do nawet 30% kobiet. Najczęstsze przyczyny braku orgazmu to zbyt krótki stosunek, niewygodna pozycja, niewprawne pieszczoty i blokady psychiczne. Problem braku satysfakcji z seksu dotyka także mężczyzn.

Jeśli zadajesz sobie pytanie „Dlaczego nie mam orgazmu?”, należysz do grupy od 25 do nawet 30% kobiet. Najczęstsze przyczyny braku orgazmu to zbyt krótki stosunek, niewygodna pozycja, niewprawne pieszczoty i blokady psychiczne. Problem braku satysfakcji z seksu dotyka także mężczyzn. „Dlaczego nie mam orgazmu?” – przez zbyt krótki stosunek i nieprzyjemne pieszczoty Brak orgazmu to często wynik złego dopasowania partnerów lub za krótkiego stosunku. Aby osiągnąć satysfakcję, musisz być odpowiednio pobudzona. Dlatego jeśli stosunek trwa krótko, możesz nie osiągnąć stopnia podniecenia pozwalającego na spełnienie. Winę za to częściowo ponosi partner, gdy rezygnuje z gry wstępnej lub skraca ją do minimum . Także jego niewprawny dotyk i pieszczoty mogą spowodować, że w trakcie współżycia stracisz zainteresowanie i nastrój na seks. Odpowiedzią na pytanie „Dlaczego nie mam orgazmu?” jest w przypadku wielu kobiet nieśmiałość w mówieniu o tym, czego oczekują od mężczyzny. Dyskomfort podczas stosunku a osiąganie orgazmu Pozycja podczas stosunku jest bardzo ważna i pomaga osiągnąć orgazm, zwłaszcza jeśli pozwala ona na stymulację łechtaczki . Z kolei niewygodna pozycja może utrudnić dotarcie na szczyt lub całkowicie to uniemożliwić. Zatem jeśli normą dla ciebie jest stwierdzenie „nie mam orgazmu”, zasugeruj partnerowi zerwanie z rutyną i poszukiwania najlepszej opcji metodą eksperymentów. Twój problem można łatwo rozwiązać, jeśli wynika z dyskomfortu fizycznego z powodu np. zbyt suchej pochwy . Wystarczy użyć lubrykantu, który nadaje się także do gry wstępnej i pieszczot oralnych. Ból podczas stosunku powodujący dyskomfort wymaga konsultacji z lekarzem. Wizyta u ginekologa jest konieczna także wtedy, gdy brak orgazmu jest skutkiem infekcji...

kobieta w białej koszuli w ciąży
Flickr/photosavvy/CC BY-ND 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by-nd/2.0/
Styl życia
Osiąganie orgazmu w ciąży – czy to jest bezpieczne?
Nie ma powodów, aby w ciąży rezygnować z radości płynącej z uprawiania seksu. Jeśli ciąża przebiega bez powikłań, a kobieta czuje się dobrze i ma ochotę na intymne zbliżenie, nie ma wskazań, aby tego unikać. Sprawdź, jak to zrobić, aby był bezpieczny zarówno dla ciebie, jak i dla dziecka.

Nie ma powodów, aby w ciąży rezygnować z radości płynącej z uprawiania seksu. Jeśli ciąża przebiega bez powikłań, a kobieta czuje się dobrze i ma ochotę na intymne zbliżenie, nie ma wskazań, aby tego unikać. Sprawdź, jak to zrobić, aby był bezpieczny zarówno dla ciebie, jak i dla dziecka. Psychiczna bariera przed seksem w ciąży Największe obawy związane ze współżyciem, jakie mają przyszli rodzice to możliwość poronienia lub wywołania przedwczesnego porodu podczas orgazmu, oraz uszkodzenie dziecka podczas penetracji pochwy. Wszystkiemu winna jest oksytocyna – hormon, powodujący skurcze macicy i uwalniający się w trakcie orgazmu kobiety, ale także podczas porodu. I stąd te obawy. Lekarze natomiast z pewnością przekonują, że prawidłowo rozwijająca się ciąża nie jest przeciwwskazaniem do stosunku płciowego, a orgazm w ciąży w żaden sposób nie zagraża dziecku. Dziecko ma ochronę Dziecko w łonie matki jest odpowiednio dobrze chronione przez mięśnie macicy, błony płodowe oraz płyny owodniowe, a skurcze macicy podczas orgazmu odczuwa jako delikatne kołysanie. Seks w trakcie ciąży nie jest zatem powodem do obaw, dlatego jeśli lekarz nie zalecił wstrzemięźliwości seksualnej, nie trzeba współżycia unikać. Tym bardziej w trakcie pierwszego trymestru kiedy mieszanka hormonów jest tak duża, że powoduje zwiększone libido i większą ochotę na seks. Seks w ciąży nie zawsze jest bezpieczny Niektóre pary muszą niestety w trakcie ciąży zachować całkowitą abstynencję seksualną. Zatem w jakich sytuacjach powinno się szczególnie uważać? Przede wszystkim w przypadku ciąży zagrożonej.   Schorzenia, które stwarzają największe zagrożenie, to: łożysko przodujące, niewydolność szyjki macicy, nadciśnienie tętnicze i anemia u matki. Szczególną...

Nasze akcje
Douglas
Styl życia
Największa perfumeria Douglas to miejsce inne niż wszystkie
Współpraca reklamowa
wernisaż-12.-kalendarza-artystycznego-gedeon-richter
Newsy
Kobiety i astrologia inspiracją dla polskich artystów. Przedstawiamy 12. edycję Kalendarza Artystycznego
Współpraca reklamowa
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik