pierwsza randka
©djile/Fotolia.com
Styl życia

Pierwsza randka – co powiedzieć, aby wypaść jak najlepiej w jej oczach?

Pierwsza randka jest okazją do zaciekawienia dziewczyny swoją osobą. Dobrze jest też okazać zainteresowanie partnerką, pytając o jej hobby lub marzenia. Należy również wykazać się poczuciem humoru. Nie warto natomiast rozmawiać o polityce ani religii.

Pierwsza randka jest okazją do zaciekawienia dziewczyny swoją osobą. Dobrze jest też okazać zainteresowanie partnerką, pytając o jej hobby lub marzenia. Należy również wykazać się poczuciem humoru. Nie warto natomiast rozmawiać o polityce ani religii.

 

Pierwsza randka to zawsze niewiadoma. Oto kilka aspektów, na które warto zwrócić uwagę, jeśli chce się dobrze wypaść na pierwszym spotkaniu.

Zaintrygowanie swoją osobą na pierwszej randce

Aby zaintrygować kobietę, trzeba być interesującą osobą. Nie da się obejść tej zasady. Dlatego o atrakcyjność warto zadbać już wcześniej. Warto zwiedzać świat – to najlepsza nauka życia w przyspieszonym tempie. Podróże kształcą na wielu poziomach. Uczą tolerancji, nowych umiejętności, samodzielności, a co więcej są bardzo ciekawym tematem rozmowy. Warto też uprawiać sporty lub nauczyć się grać na instrumencie. Te rzeczy rozwijają człowieka oraz czynią z niego dobrego partnera do dyskusji. Im bardziej rozległe są zainteresowania, tym większa szansa na znalezienie wspólnego języka i podobnych pasji.

Okazanie kobiecie zainteresowania

Kobiety potrzebują zainteresowania ze strony partnera. Warto zwrócić uwagę na wygląd dziewczyny i powiedzieć jej komplement – ważne, żeby był szczery. Wypada też podkreślić jej cechy charakteru, na które udało się zwrócić uwagę – punktualność, poczucie humoru, radosne usposobienie, inteligencję. Dobrze wygląda, gdy jest się wyluzowanym i z dystansem opowiada się o sobie, lecz jak najwięcej należy pytać o to, co lubi partnerka. Na początku warto zauważyć, jakie rzeczy ją pasjonują, a następnie zadawać dużo pytań w tym temacie. Należy jednak starannie dobierać tematy rozmowy. Na pierwszej randce trzeba unikać drażliwych spraw, które dotykają poważnych sytuacji z życia partnerki. Nie warto pytać o dramaty rodzinne, poprzednie związki czy sytuację finansową. Należy prowadzić rozmowę płynnie i swobodnie. Przyjemnie jest rozmawiać o marzeniach, ponieważ każdy ma pewne plany do realizacji. Takie rozmowy pozwolą znaleźć podobne cele, co znacznie zbliża partnerów. Na pierwszej randce warto również okazać zainteresowanie takimi tematami, jak hobby, wygląd mieszkania, czy podróże.

Poczucie humoru a pierwsza randka

Badania pokazują, że kobiety doceniają mężczyzn z poczuciem humoru, a mężczyźni bardziej cenią kobiety, które... śmieją się z ich żartów. Dowcipy pomagają rozluźnić atmosferę i stworzyć nić porozumienia. Warto więc być żartobliwym, lecz z umiarem. Po obserwacji reakcji na żarty, można zauważyć podobieństwo poczucia humoru. Śmiech z tych samych rzeczy może być początkiem kolejnego spotkania, np. na filmie komediowym w kinie.

O czym nie należy rozmawiać na randce

Największa grupa singli nie lubi, gdy partner nie zachowuje kultury osobistej. Tyczy się to zarówno zachowania, jak i wypowiadanych słów. Należy mówić adekwatnie do sytuacji, tzn. jeśli kobieta wygląda dystyngowanie, rozmowa również powinna taka być. Zdecydowanie źle wyglądają też erotyczne przechwałki, które lepiej zachować dla kolegów i oszczędzić sobie kompromitacji na randce. Na pierwszym spotkaniu stanowczo nie należy rozmawiać o religii ani polityce, ponieważ są to bardzo drażliwe tematy, które łatwo mogą stać się kością niezgody.

 

mężczyzna i kobieta w restauracji piją białe wino
©Rido/Fotolia
Styl życia
Pierwsze lody przełamane, pora na drugą randkę. Dokąd i kiedy się na nią wybrać?
Jeśli po pierwszej randce postanowiliście kontynuować znajomość i nie zatrzymywać jej w tzw. „strefie przyjaźni”, pora na drugie spotkanie. Druga randka jest okazją, żeby lepiej się poznać i ostatecznie zdecydować, czy warto spotykać się nadal. Z zaproszeniem na nią nie warto zbyt długo zwlekać.

Jeśli po pierwszej randce postanowiliście kontynuować znajomość i nie zatrzymywać jej w tzw. „strefie przyjaźni”, pora na drugie spotkanie. Druga randka jest okazją, żeby lepiej się poznać i ostatecznie zdecydować, czy warto spotykać się nadal. Z zaproszeniem na nią nie warto zbyt długo zwlekać. Czy po pierwszej randce nastąpi druga? Kiedy ją zaaranżować? Badania, które antropolog z Uniwersytetu Indiana w Bloomington, dr Helen Fisher oraz zajmujący się naukowo gender studies pracownik Instytutu Kinseya na Uniwersytecie Indiana, dr Justin R. Garcia przeprowadzili wśród 5000 singli w Stanach Zjednoczonych, pokazały, że większą szansę (nawet o 170%!) na drugą randkę mają pary, które podczas pierwszej jadły sushi i piły słodkie drinki. Jeśli więc na pierwszą randkę wybraliście się do baru sushi, a potem na koktajl, raczej nie musisz się zastanawiać, czy on lub ona zadzwoni, żeby umówić się na kolejne spotkanie .   Nawet jeśli nie przepadacie za sushi i wybraliście inne menu na pierwsze spotkanie w cztery oczy, ale przebiegło ono w swobodnej atmosferze i doskonale się ze sobą bawiliście, raczej nie musicie się zastanawiać, czy druga randka nastąpi. To jest oczywiste. Prawdopodobnie jeszcze zanim się rozstaliście po pierwszej randce, każde z was miało już tysiąc pomysłów na kolejne spotkanie. W takiej sytuacji nie ma znaczenia, kto pierwszy zadzwoni, kolejną randkę może zaproponować każde z was w dowolnym momencie. Nie warto z tym zwlekać dłużej niż dwa dni.   Jeśli natomiast podczas pierwszego spotkania byliście spięci, otoczenie nie sprzyjało swobodnej rozmowie lub wydarzyło się coś, co wytrąciło was z randkowego nastroju, sytuacja może być trochę bardziej skomplikowana. Trudniej wtedy rozpoznać, w jakim stopniu spotkanie zepsuły czynniki zewnętrzne, a w jakim to, że jesteście zwyczajnie niedopasowani i brakuje wam wspólnych...

mężczyzna i kobieta w restauracji piją białe wino
©Rido/Fotolia
Styl życia
Pierwsze lody przełamane, pora na drugą randkę. Dokąd i kiedy się na nią wybrać?
Jeśli po pierwszej randce postanowiliście kontynuować znajomość i nie zatrzymywać jej w tzw. „strefie przyjaźni”, pora na drugie spotkanie. Druga randka jest okazją, żeby lepiej się poznać i ostatecznie zdecydować, czy warto spotykać się nadal. Z zaproszeniem na nią nie warto zbyt długo zwlekać.

Jeśli po pierwszej randce postanowiliście kontynuować znajomość i nie zatrzymywać jej w tzw. „strefie przyjaźni”, pora na drugie spotkanie. Druga randka jest okazją, żeby lepiej się poznać i ostatecznie zdecydować, czy warto spotykać się nadal. Z zaproszeniem na nią nie warto zbyt długo zwlekać. Czy po pierwszej randce nastąpi druga? Kiedy ją zaaranżować? Badania, które antropolog z Uniwersytetu Indiana w Bloomington, dr Helen Fisher oraz zajmujący się naukowo gender studies pracownik Instytutu Kinseya na Uniwersytecie Indiana, dr Justin R. Garcia przeprowadzili wśród 5000 singli w Stanach Zjednoczonych, pokazały, że większą szansę (nawet o 170%!) na drugą randkę mają pary, które podczas pierwszej jadły sushi i piły słodkie drinki. Jeśli więc na pierwszą randkę wybraliście się do baru sushi, a potem na koktajl, raczej nie musisz się zastanawiać, czy on lub ona zadzwoni, żeby umówić się na kolejne spotkanie.   Nawet jeśli nie przepadacie za sushi i wybraliście inne menu na pierwsze spotkanie w cztery oczy, ale przebiegło ono w swobodnej atmosferze i doskonale się ze sobą bawiliście, raczej nie musicie się zastanawiać, czy druga randka nastąpi. To jest oczywiste. Prawdopodobnie jeszcze zanim się rozstaliście po pierwszej randce, każde z was miało już tysiąc pomysłów na kolejne spotkanie. W takiej sytuacji nie ma znaczenia, kto pierwszy zadzwoni, kolejną randkę może zaproponować każde z was w dowolnym momencie. Nie warto z tym zwlekać dłużej niż dwa dni.   Jeśli natomiast podczas pierwszego spotkania byliście spięci, otoczenie nie sprzyjało swobodnej rozmowie lub wydarzyło się coś, co wytrąciło was z randkowego nastroju, sytuacja może być trochę bardziej skomplikowana. Trudniej wtedy rozpoznać, w jakim stopniu spotkanie zepsuły czynniki zewnętrzne, a w jakim to, że jesteście zwyczajnie...

chłopak obejmuje dziewczynę
Image by LifetimeStock.com
Styl życia
Pierwsza randka – jak się zachować? Porady dla mężczyzn
Pierwsza randka jest często stresująca. Zwykle to od mężczyzny zależy czy dojdzie do następnego spotkania, czy nie. Jest kilka metod, by zaimponować kobiecie, z którą się umówiłeś.

Pierwsza randka jest często stresująca. Zwykle to od mężczyzny zależy czy dojdzie do następnego spotkania, czy nie. Jest kilka metod, by zaimponować kobiecie, z którą się umówiłeś. Pierwsza randka – jak się zachować? Wielu mężczyzn nie radzi sobie na pierwszej randce , a to właśnie na pierwszym spotkaniu kształtujemy swoje zdanie na temat drugiej osoby. Dlatego też warto się pokazać z jak najlepszej strony. Jak się zachować na pierwszej randce?   1. Wygląd – na pierwszą randkę z wymarzoną kobietą załóż stylowe ubranie . Ubiór powinien podkreślać osobowość i charakter . Jeśli kobieta zauważy, że jesteś ubrany stosownie i oryginalnie zrozumie, że chciałeś jej zaimponować swoim wyglądem. Dlatego zwykłą bluzkę polo odłóż do szafy i zastąp ją elegancką i pachnącą koszulą.   2. Odpowiednie miejsce – najlepszym miejscem na pierwszą randkę są kawiarenki, których jest mnóstwo na deptakach czy w galeriach handlowych. Unikaj zbyt klimatycznych lokali, które tworzą przesadnie romantyczny nastrój . Tak samo jest z prezentami. Nie zaleca się kupowania zobowiązujących prezentów na pierwszą randkę z kobietą. Choć reakcja partnerki może być pozytywna, końcowy efekt może być odwrotny do zamierzonego – kobieta może poczuć się zbytnio naciskana.   Nie zapominaj też o tym, że to ty zapraszasz dziewczynę na randkę, dlatego powinieneś zapłacić za was oboje.   3. Dobra pozycja do rozmowy – na pierwszej randce pamiętaj, by nie siadać naprzeciwko kobiety, gdyż jest to niekomfortowy układ. Tak samo jest z siadaniem na różnych wysokościach. Najlepiej ulokuj się obok dziewczyny, na sofie, czy kanapie, bądź przystawiając krzesło do tego, na którym siedzi . Co więcej, powinieneś usiąść po prawej stronie...

Nasze akcje
Strefa luksusu

Marzysz o sielsko-anielskim relaksie? Znajdziesz go w hotelu Bania!

Partner
materiały prasowe Lenovo
Fleszstyle

Świetna jakość w stylowym opakowaniu. Natalia Szroeder wybrała laptop Lenovo Yoga Slim 7

Partner
rafal-brzozowski
Newsy

Ci uczestnicy „The Voice of Poland” robią karierę muzyczną. Znasz wszystkich?

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
torebka-skoda-hollie-warsaw
Fleszstyle

Barbara Kurdej - Szatan: "Nie miałam pojęcia, że niezabezpieczone drobiazgi mogą uderzyć z taką siłą"

Partner
justyna-steczkowska
Newsy

Justyna Steczkowska ponownie w „The Voice of Poland”! To wyjątkowy czas dla artystki

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner