Party Stories
Krystian Ferretti z "Hotel Paradise 3"
Luiza "Hotel Paradise 3"
Małgorzata Rozenek w białym garniturze
niebieskooki bobas
Image by LifetimeStock.com
Styl życia

Chusta do karmienia – wady i zalety

Chusta do karmienia pozwala na bezpośredni kontakt matki z dzieckiem. Kobieta staje się szczęśliwsza, bardziej spokojna i rozluźniona. Chusta do karmienia sprzyja laktacji – mniej stresu oznacza więcej pokarmu. Wszystko za sprawą oksytocyny – hormonu odpowiedzialnego między innymi za wypływanie pokarmu. W sklepach dostępne są różne rodzaje chust: kieszonkowe, kółkowe, tkane, wiązane, elastyczne. Kobieta może karmić dziecko swoim pokarmem lub wykorzystać do tego mleko modyfikowane. Chustę do karmienia nosić może także tata.

Chusta do karmienia pozwala na bezpośredni kontakt matki z dzieckiem. Kobieta staje się szczęśliwsza, bardziej spokojna i rozluźniona. Chusta do karmienia sprzyja laktacji – mniej stresu oznacza więcej pokarmu. Wszystko za sprawą oksytocyny – hormonu odpowiedzialnego między innymi za wypływanie pokarmu.

W sklepach dostępne są różne rodzaje chust: kieszonkowe, kółkowe, tkane, wiązane, elastyczne. Kobieta może karmić dziecko swoim pokarmem lub wykorzystać do tego mleko modyfikowane. Chustę do karmienia nosić może także tata.

Chusta do karmienia – zalety

Chusta do karmienia umożliwia dziecku częste ssanie piersi, co jest korzystne zarówno dla matki, jak i dla dziecka. W miejscach publicznych różna jest tolerancja dla matek karmiących, dlatego chusta może się wówczas szczególnie przydać –zapewnia matce intymność i dyskrecję. Kolejną zaletą chusty do karmienia jest odizolowanie dziecka od hałasu i światła, co ułatwia chociażby zaśnięcie. Chusta do karmienia pozwala zareagować natychmiast na potrzeby malucha.

Chusta do karmienia - wady

Chusta do karmienia może się nie sprawdzić w sytuacji, gdy dziecko jest bardzo energiczne. Dziecko, które niedawno nauczyło się chodzić będzie się nieustannie wiercić, męcząc siebie i matkę. Jeśli pociecha waży około 10 kilogramów, to noszenie dziecka jest obciążeniem dla kręgosłupa. Ciężar jest na tyle duży, że nie sposób jednocześnie nieść cokolwiek w rękach. Z dzieckiem w chuście do karmienia może być trudno usiąść, a kiedy mama pije coś gorącego istnieje dodatkowo ryzyko poparzenia malucha. Koszt chusty to wydatek średnio 200 złotych, najlepiej kupić kilka sztuk, chociażby ze względu na konieczność prania.

 

Chustę do karmienia warto kupić, kiedy dziecko jest małe i spokojne – jest to komfort dla mamy i malucha. Trzeba jednak dobrze przemyśleć zakup, ponieważ sami producenci nie są zgodni co do tego, przez jaki czas można nosić dziecko w chuście oraz w jakiej pozycji najlepiej to robić.


 

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Mężczyzna trzyma dziecko w chuście do noszenia dzieci
© Andrey Bandurenko/Fotolia.com
Styl życia
Chusty do noszenia dzieci – wady i zalety
Chusty do noszenia niemowląt pozwalają na ciągły kontakt dziecka z rodzicem. Fizjologicznie naturalne ułożenie ciała niemowlęcia w chuście stymuluje harmonijny rozwój. Czy chusty do noszenia niemowląt mają jakieś wady?

Chusty do noszenia niemowląt pozwalają na ciągły kontakt dziecka z rodzicem. Fizjologicznie naturalne ułożenie ciała niemowlęcia w chuście stymuluje harmonijny rozwój. Czy chusty do noszenia niemowląt mają jakieś wady? Czym są chusty do noszenia niemowląt? Chusta do noszenia dziecka to kawałek materiału o długości około 2,5 do 5 m i splocie krzyżowym lub żakardowym. Splot tkaniny ma duże znaczenie, dzięki niemu chusta - gdy jest umiejętnie zawiązana - nie wrzyna się w ramiona i nie powoduje dyskomfortu podczas użytkowania. Materiały, z których szyte są chusty do noszenia niemowląt to najczęściej bawełna z domieszką wełny, lnu lub kaszmiru. Najpopularniejsza długa chusta tkana może być wykorzystywana do noszenia dziecka w różny sposób: na biodrze, na plecach, z przodu, w pozycji kołyski. W takiej chuście dziecko może być noszone aż do wieku przedszkolnego.   Chusty wykonane z elastycznego materiału , nie muszą już być „dociągane”, czyli niepotrzebne jest już dopasowywanie całej konstrukcji w momencie, gdy dziecko już jest w niej ułożone.   Chusta kieszonkowa jest kupowana na wymiar, można jej więc używać tylko do czasu, gdy dziecko z takiej chusty nie „wyrośnie”. Chusty do noszenia niemowląt – zalety Wbrew pozorom wiązanie chusty nie jest trudne i z czasem nabiera się wprawy. Należy postępować zgodnie z zasadami zawartymi w informacji dołączonej przez producenta unikniemy wtedy ryzyka pojawienia się wad postawy u dziecka lub rodzica. Zaletą chust jest przede wszystkim to, że dziecko ułożone jest w pozycji fizjologicznej , naturalnej, nóżki są w odpowiedni sposób ustawione, a główka podparta. Masaż brzuszka, który wykonywany jest samoistnie podczas noszenia dodatkowo usprawnia pracę przewodu pokarmowego dziecka. Możliwość dyskretnego karmienia piersią , jest niewątpliwie atutem noszenia dziecka w chuście....

Ramię w bandażu
lokomotiv48-/Fotolia
Styl życia
Temblak z chusty na złamaną lub zwichniętą rękę
Temblak z chusty odciąża obolałe mięśnie i stawy w momencie złamania lub zwichnięcia ręki. Temblak nie powinien być robiony z chusty ze śliskiego lub zniszczonego materiału. Najlepsza dla podtrzymania uszkodzonej ręki jest tkanina bawełniana, która dodatkowo pozwoli skórze oddychać.

Temblak z chusty odciąża obolałe mięśnie i stawy w momencie złamania lub zwichnięcia ręki. Temblak nie powinien być robiony z chusty ze śliskiego lub zniszczonego materiału. Najlepsza dla podtrzymania uszkodzonej ręki jest tkanina bawełniana, która dodatkowo pozwoli skórze oddychać.   Pamiętaj, że nie jest jednak najważniejsze, jaką chustę wybierzesz, tylko jaką techniką ją złożysz i jak zabezpieczysz złamaną lub zwichniętą rękę. Jest to przecież zabezpieczenie prowizoryczne i nie zastąpi fachowego opatrunku usztywniającego założonego przez lekarza.   Aby zrobić temblak potrzebujesz dużej, kwadratowej chusty - takiej, jaką nosiły babcie na głowie. Wykonać go możesz w prosty sposób: 1. Złóż chustę w trójkąt. 2. Zagnij róg chusty tak, aby otrzymała kształt równoramiennego trapezu. 3. Załóż jeden koniec chusty na ramię – jeżeli uszkodziłeś sobie prawą rękę, to załóż ją na lewe ramię i analogicznie – jeżeli uszkodzona jest lewa ręka , to temblak zakładasz na prawe ramię. 4. Zawiń temblak pod ręką i przyciągnij koniec do końca, który jest przy ramieniu. 5. Zawiąż supeł tak, aby ręka swobodnie zwisała w chuście, opierała się na niej swobodnie. 6.  Temblak musi być zawiązany solidnie w okolicach szyi. Nie powinien być zbyt luźny i niepewnie zawiązany w supeł, ponieważ stworzysz ryzyko, że uszkodzona ręka wypadnie bezwolnie z temblaka i spowodujesz jeszcze większe zagrożenie dla ręki niż złamanie czy zwichnięcie. Chusta do karmienia niemowląt umożliwia kontakt matki z dzieckiem. Dowiedz się,  czy warto kupić chustę .  Chusta do noszenia dzieci zyskuje coraz więcej zwolenników.  Poznaj plusy i minusy chusty .  Kolorowe szale ożywią stylizację. Owiń się w  modne apaszki, chusty i szale .  Chusta na głowie dodaje uroku. Sprawdź,  jak zawiązać ją na...

Kobieta w szalu
©kichigin19/Fotolia
Fleszstyle
Modne szale, apaszki i chusty – które będą najlepsze?
Modne szale, apaszki i chusty dzielą się dziś na dwie grupy: tkaniny jednolite i wzorzyste. W chustach i szalach modne są wciąż frędzle. Szal nie kryje się dziś wstydliwie pod płaszczem - możemy owinąć nim szyję, głowę i ramiona.

Modne szale, apaszki i chusty dzielą się dziś na dwie grupy: tkaniny jednolite i wzorzyste. W chustach i szalach modne są wciąż frędzle. Szal nie kryje się dziś wstydliwie pod płaszczem - możemy owinąć nim szyję, głowę i ramiona. Modne szale Modne szale to tkaniny bardzo obszerne, szerokie, które potrafią zakryć nawet połowę płaszcza. Występują najczęściej w dwóch kolorach, albo są wzorzyste. Nieśmiertelna kratka w każdym sezonie jest modna. Ciekawym połączeniem kolorystycznym jest czerń z czerwienią lub przygaszoną żółcią. Szalem można omotać głowę, szyję i zarzucić go na ramiona. Najmodniejsza jest stylizacja nieco niedbała, szal zarzucony jakby od niechcenia, niestwarzający wrażenia starannego udrapowania. Modne apaszki Apaszki poleca się przede wszystkim do noszenia w pomieszczeniu, ponieważ najczęściej wykonane są z tiulu, jedwabiu lub poliestru, które są bardzo cienkimi materiałami i nie chronią przed chłodem. Traktowane są jako element dekoracyjny do stylizacji w pracy czy na spotkaniu ze znajomymi. Modne apaszki to apaszki dwu- lub trzykolorowe (często spotykane połączenie to pastelowy brąz, złoty i beż). Wykończenie ich jest przeważnie gładkie. Modne są również apaszki jednokolorowe. Modne chusty Chusty wracają do „modowych” łask. Mimo że babcie uwielbiały je nosić na głowie, dziś przeważnie zakłada się je zwiewnie na ramiona. Niezmienne jest jednak to, że na chustach pozostały wzory wywodzące się ze sztuki folkloru – mocno zarysowane wzory czarną linią oraz w charakterystycznych, żywych kolorach. Są one o wiele cieplejsze niż apaszki, dlatego można nosić jej wymiennie z szalem . Są jednak mocniej zdobione, oprócz mocno wyrazistych wzorów, chusty posiadają również na brzegach frędzle.   Chusta do karmienia niemowląt umożliwia kontakt matki z dzieckiem. Dowiedz się,  czy warto kupić chustę . ...

Nasze akcje
Jenny Fairy Midday Coctail
Newsy

Ten stylowy dodatek przeniesie cię w świat wakacji i słodkiego lenistwa!

Partner
piekna-kobieta-bella
Fleszstyle

Jak się czuć pewnie i wygodnie przez cały dzień? Stawiaj na jakość

Partner
huawei-6-band-opaska
Fleszstyle

Asystent i trener personalny w jednym?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

Czy zdrowe i wygodne dziecięce buty nie mogą być modne?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

O tych butach marzy twoje dziecko!

Partner
catering-tajm
Fleszstyle

Pyszne, zdrowe i niebanalne dania z dostawą pod twoje drzwi?

Partner