Party Stories
Doda z mężem Emilem Stępniem
Krystian Ferretti z "Hotel Paradise 3"
Kobieta w szalu
©kichigin19/Fotolia
Fleszstyle

Modne szale, apaszki i chusty – które będą najlepsze?

Modne szale, apaszki i chusty dzielą się dziś na dwie grupy: tkaniny jednolite i wzorzyste. W chustach i szalach modne są wciąż frędzle. Szal nie kryje się dziś wstydliwie pod płaszczem - możemy owinąć nim szyję, głowę i ramiona.

Modne szale, apaszki i chusty dzielą się dziś na dwie grupy: tkaniny jednolite i wzorzyste. W chustach i szalach modne są wciąż frędzle. Szal nie kryje się dziś wstydliwie pod płaszczem - możemy owinąć nim szyję, głowę i ramiona.

Koniec ze skarpetami w sandałach! Nowy program telewizji TTV będzie hitem!

Modne szale

Modne szale to tkaniny bardzo obszerne, szerokie, które potrafią zakryć nawet połowę płaszcza. Występują najczęściej w dwóch kolorach, albo są wzorzyste. Nieśmiertelna kratka w każdym sezonie jest modna. Ciekawym połączeniem kolorystycznym jest czerń z czerwienią lub przygaszoną żółcią. Szalem można omotać głowę, szyję i zarzucić go na ramiona. Najmodniejsza jest stylizacja nieco niedbała, szal zarzucony jakby od niechcenia, niestwarzający wrażenia starannego udrapowania.

Modne apaszki

Apaszki poleca się przede wszystkim do noszenia w pomieszczeniu, ponieważ najczęściej wykonane są z tiulu, jedwabiu lub poliestru, które są bardzo cienkimi materiałami i nie chronią przed chłodem. Traktowane są jako element dekoracyjny do stylizacji w pracy czy na spotkaniu ze znajomymi. Modne apaszki to apaszki dwu- lub trzykolorowe (często spotykane połączenie to pastelowy brąz, złoty i beż). Wykończenie ich jest przeważnie gładkie. Modne są również apaszki jednokolorowe.

Modne chusty

Chusty wracają do „modowych” łask. Mimo że babcie uwielbiały je nosić na głowie, dziś przeważnie zakłada się je zwiewnie na ramiona. Niezmienne jest jednak to, że na chustach pozostały wzory wywodzące się ze sztuki folkloru – mocno zarysowane wzory czarną linią oraz w charakterystycznych, żywych kolorach. Są one o wiele cieplejsze niż apaszki, dlatego można nosić jej wymiennie z szalem. Są jednak mocniej zdobione, oprócz mocno wyrazistych wzorów, chusty posiadają również na brzegach frędzle.  


Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Mężczyzna trzyma dziecko w chuście do noszenia dzieci
© Andrey Bandurenko/Fotolia.com
Styl życia
Chusty do noszenia dzieci – wady i zalety
Chusty do noszenia niemowląt pozwalają na ciągły kontakt dziecka z rodzicem. Fizjologicznie naturalne ułożenie ciała niemowlęcia w chuście stymuluje harmonijny rozwój. Czy chusty do noszenia niemowląt mają jakieś wady?

Chusty do noszenia niemowląt pozwalają na ciągły kontakt dziecka z rodzicem. Fizjologicznie naturalne ułożenie ciała niemowlęcia w chuście stymuluje harmonijny rozwój. Czy chusty do noszenia niemowląt mają jakieś wady? Czym są chusty do noszenia niemowląt? Chusta do noszenia dziecka to kawałek materiału o długości około 2,5 do 5 m i splocie krzyżowym lub żakardowym. Splot tkaniny ma duże znaczenie, dzięki niemu chusta - gdy jest umiejętnie zawiązana - nie wrzyna się w ramiona i nie powoduje dyskomfortu podczas użytkowania. Materiały, z których szyte są chusty do noszenia niemowląt to najczęściej bawełna z domieszką wełny, lnu lub kaszmiru. Najpopularniejsza długa chusta tkana może być wykorzystywana do noszenia dziecka w różny sposób: na biodrze, na plecach, z przodu, w pozycji kołyski. W takiej chuście dziecko może być noszone aż do wieku przedszkolnego.   Chusty wykonane z elastycznego materiału , nie muszą już być „dociągane”, czyli niepotrzebne jest już dopasowywanie całej konstrukcji w momencie, gdy dziecko już jest w niej ułożone.   Chusta kieszonkowa jest kupowana na wymiar, można jej więc używać tylko do czasu, gdy dziecko z takiej chusty nie „wyrośnie”. Chusty do noszenia niemowląt – zalety Wbrew pozorom wiązanie chusty nie jest trudne i z czasem nabiera się wprawy. Należy postępować zgodnie z zasadami zawartymi w informacji dołączonej przez producenta unikniemy wtedy ryzyka pojawienia się wad postawy u dziecka lub rodzica. Zaletą chust jest przede wszystkim to, że dziecko ułożone jest w pozycji fizjologicznej , naturalnej, nóżki są w odpowiedni sposób ustawione, a główka podparta. Masaż brzuszka, który wykonywany jest samoistnie podczas noszenia dodatkowo usprawnia pracę przewodu pokarmowego dziecka. Możliwość dyskretnego karmienia piersią , jest niewątpliwie atutem noszenia dziecka w chuście....

Kobieta z mężczyzną
Image by Lifetimestock.com
Fleszstyle
Różne stylizacje, różne metody, czyli jak wiązać chustę na głowie
Chustę na głowie można wiązać na wiele różnych sposobów – jako turban, formując kwiat czy wielką kokardę. Długość włosów ma drugorzędne znaczenie, natomiast wygląd udrapowanej chusty zależy w dużej mierze od tkaniny, z jakiej została wykonana, i jej koloru. Najlepiej sprawdzą się tkaniny mało sztywne.

Chustę na głowie można wiązać na wiele różnych sposobów – jako turban, formując kwiat czy wielką kokardę. Długość włosów ma drugorzędne znaczenie, natomiast wygląd udrapowanej chusty zależy w dużej mierze od tkaniny, z jakiej została wykonana, i jej koloru. Najlepiej sprawdzą się tkaniny mało sztywne. W stylu Bliskiego Wschodu – z chusty na głowie można stworzyć turban Arabski turban można wykonać z prostokątnej chusty. Długie włosy należy związać nisko i spiąć w kok . Chustę zakłada się tak, aby przykrywała cały tył głowy. Każdy z końców trzymanych z przodu przekręca się wewnętrzną stroną do wierzchu i krzyżuje nad czołem. Kolejnym krokiem jest skrzyżowanie końców chusty z tyłu głowy i ich zawiązanie. To, co odstaje, należy schować pod fałdy materiału. Taka baza wymaga jeszcze uformowania i zrobienia fałdek. Do wykonania turbanu z chusty najlepiej użyć miękkiej i wielobarwnej chusty, to zaakcentuje wschodni charakter wiązania. Wielka kokarda z chusty zawiązanej na głowie – szczegół przykuwający uwagę Aby zrobić wielką, ozdobną kokardę z chusty , nie potrzeba wiele wysiłku, a efekt może być niesamowity. Prostokątnie złożoną chustę należy zaczepić z tyłu głowy, a jej końce związać na tym boku głowy, na którym ma powstać kokarda. Następnie z końców chusty zawiązuje się kokardę i odpowiednio ją formuje. Wystające końcówki można schować w fałdy chusty przylegającej do głowy. Nakrycie głowy w stylu vintage, czyli jak zawiązać chustę na głowie w stylu lat 20.   Aby zawiązać chustę na głowie, by wyglądać niczym dama lat 20. minionego stulecia , wystarczy chustę założyć tak, by przykrywała cały tył głowy. Długie włosy koniecznie trzeba związać. Końce chusty ściąga się razem do miejsca, w którym ma powstać ozdoba „kapelusza”. Następnie skręca się je ciasno i zwija tak, by...

niebieskooki bobas
Image by LifetimeStock.com
Styl życia
Chusta do karmienia – wady i zalety
Chusta do karmienia pozwala na bezpośredni kontakt matki z dzieckiem. Kobieta staje się szczęśliwsza, bardziej spokojna i rozluźniona. Chusta do karmienia sprzyja laktacji – mniej stresu oznacza więcej pokarmu. Wszystko za sprawą oksytocyny – hormonu odpowiedzialnego między innymi za wypływanie pokarmu. W sklepach dostępne są różne rodzaje chust: kieszonkowe, kółkowe, tkane, wiązane, elastyczne. Kobieta może karmić dziecko swoim pokarmem lub wykorzystać do tego mleko modyfikowane. Chustę do karmienia nosić może także tata.

Chusta do karmienia pozwala na bezpośredni kontakt matki z dzieckiem. Kobieta staje się szczęśliwsza, bardziej spokojna i rozluźniona. Chusta do karmienia sprzyja laktacji – mniej stresu oznacza więcej pokarmu. Wszystko za sprawą oksytocyny – hormonu odpowiedzialnego między innymi za wypływanie pokarmu. W sklepach dostępne są różne rodzaje chust: kieszonkowe, kółkowe, tkane, wiązane, elastyczne. Kobieta może karmić dziecko swoim pokarmem lub wykorzystać do tego mleko modyfikowane. Chustę do karmienia nosić może także tata. Chusta do karmienia – zalety Chusta do karmienia umożliwia dziecku częste ssanie piersi , co jest korzystne zarówno dla matki, jak i dla dziecka. W miejscach publicznych różna jest tolerancja dla matek karmiących, dlatego chusta może się wówczas szczególnie przydać – zapewnia matce intymność i dyskrecję . Kolejną zaletą chusty do karmienia jest odizolowanie dziecka od hałasu i światła, co ułatwia chociażby zaśnięcie. Chusta do karmienia pozwala zareagować natychmiast na potrzeby malucha. Chusta do karmienia - wady Chusta do karmienia może się nie sprawdzić w sytuacji, gdy dziecko jest bardzo energiczne. Dziecko, które niedawno nauczyło się chodzić będzie się nieustannie wiercić, męcząc siebie i matkę. Jeśli pociecha waży około 10 kilogramów, to noszenie dziecka jest obciążeniem dla kręgosłupa . Ciężar jest na tyle duży, że nie sposób jednocześnie nieść cokolwiek w rękach. Z dzieckiem w chuście do karmienia może być trudno usiąść, a kiedy mama pije coś gorącego istnieje dodatkowo ryzyko poparzenia malucha. Koszt chusty to wydatek średnio 200 złotych, najlepiej kupić kilka sztuk, chociażby ze względu na konieczność prania.   Chustę do karmienia warto kupić, kiedy dziecko jest małe i spokojne – jest to komfort dla mamy i...

Nasze akcje
Delia My Cream
Styl życia

Krem idealnie dopasowany? Zrób go sama, z Delią to łatwe!

Partner
Macchia marki Tubądzin - wystrój we włoskim stylu
Styl życia

Mieszkanie inspirowane słoneczną Italią. Styl, który pokochały gwiazdy!

Partner
lenor-fresh-air-efect
Fleszstyle

Jak urządzić wnętrze, by zawsze zachwycało świeżością?

Partner
dax-cashmere-podklad-moon-blink
Fleszstyle

Klaudia El Dursi i Marcelina Zawadzka pokochały ten drogeryjny podkład i bazy pod makijaż!

Partner
Motorola moto g100
Styl życia

Uwielbiasz spędzać czas z przyjaciółmi? Wiemy, co zrobić, żeby te spotkania dawały ci jeszcze więcej radości!

Partner