zamyślony król Karol III i uśmiechnięta Camilla
HENRY NICHOLLS/AFP/East News
Newsy

Żona Karola III zrywa z tradycją! Camilla rezygnuje z uwielbianej przez Elżbietę II tradycji

Tuż po pogrzebie Elżbiety II monarchię czekają wielkie zmiany. Camilla już wprowadza nowe porządki. Szykuje się prawdziwa rewolucja obyczajowa. Co na to William i Kate?

Karol III i jego małżonka nie zamierzają patrzeć wstecz. Podczas gdy nowy król powoli realizuje swój misterny plan modernizacji monarchii, również jego żona szykuje dla dworu ogromną rewolucję. Czy książę William i księżna Kate będą jej przychylni, a może zapowiada się kolejny rozłam w brytyjskiej rodzinie królewskiej? Zobaczcie, co dla royalsów szykuje Camilla!

Dlaczego po śmierci królowej jest mniej kwiatów niż po śmierci księżnej Diany? Znamy odpowiedź!

Żona Karola III zapowiada rewolucję. Camilla ma zamiar zrezygnować z wielowiekowej dworskiej tradycji

Po śmierci Elżbiety II nadeszła era panowania jej najstarszego syna, króla Karola III. I choć przez długie dni Wielka Brytania pogrążyła się w zadumie oczekując na huczny pogrzeb Elżbiety II, wiele wskazuje na to, że ostatnie pożegnanie zmarłej Jej Królewskiej Mości  na dobre zakończyło pewien etap w historii brytyjskiej monarchii. Jak podaje zagraniczna prasa, następca Jej Wysokości jak najszybciej zamierza wprowadzić wiele zmian nie tylko w zarządzaniu dworem, ale też w kwestii obyczajowości.

Król Karol III już zaplanował swoją koronację, która ma być zgoła inna od tej, jaką miała jego matka. To jeszcze nie wszystko! Również królowa małżonka ewidentnie nie zamierza podporządkowywać się wiekowym obyczajom. Camilla chce zmodernizować monarchię i zerwać ze sztywnymi regułami przestrzeganymi dotąd przez Elżbietę II. Ma zacząć od dam dworu!

Król Karol i księżna Camilla
Rex Features/East News

Zobacz także: Ujawniono ostatnie słowa Elżbiety II. Wiadomo, co królowa powiedziała przed śmiercią

Jak informuje Marlene Koenig, historyczka specjalizująca się w zagadnieniach dotyczących brytyjskiej rodziny królewskiej, Camilla ma zamiar raz na zawsze pozbyć się z Pałacu Buckingham dam dworu. Mowa o kobietach, które do tej pory zajmowały się m.in. myciem, wybieraniem strojów i ustalaniem grafiku, jak również rodzinnych wypadów monarchini. Co ciekawe, wybrane przez królową, pochodzące z arystokratycznych rodzin pomocnice, nie tylko nie dostawały pensji, ale też nie mogły zrezygnować z pełnionych przez siebie funkcji. Zdaniem Koening, żona Karola III, która do tej pory nie korzystała z pomocy dam dworu, nie skorzysta z niej także jako królowa małżonka. 

Księżna Camilla o swoim życiu
Rex Features/East News

- Myślę, że pozostanie coś w rodzaju biura zajmującego się korespondencją, będzie grupa osób odpisujących na listy. Ale nie sądzę, że otrzymają jakiś konkretny tytuł - mówi ekspertka w rozmowie z "Daily Express".

Według specjalistów od brytyjskiej rodziny królewskiej, Camilla w kwestii rezygnacji z instytucji dam dworu może liczyć na ogromne wsparcie swojej synowej. Księżna Kate także nigdy nie zdecydowała się na korzystanie z pomocy dam dworu.

księżna Kate i Camilla
STEFAN ROUSSEAU/AFP/East News

Zobacz także: Dlaczego książę George nie był ubrany na czarno podczas pogrzebu Elżbiety II? Znamy odpowiedź!

Warto podkreślić, że już na pogrzebie Elżbiety II, Camilla zerwała z tradycją. Królowa małżonka, w przeciwieństwie do pozostałych członkiń rodziny królewskiej, postanowiła zrezygnować z rodowych pereł na rzecz diamentów i szafirów. 

Król Karol III z małżonką
East News/Anthony Harvey/Shutterstock

To jeszcze nie koniec zmian w brytyjskiej monarchii po śmierci Elżbiety II. Jak informował "The Guardian" król Karol III już planuje zwolnienia w Clarence House. Zamknięta ma bowiem zostać cała posiadłość, a pracę może stracić aż 100 pracowników.

Król Karol III na tronie
Reuters Pool/Associated Press/East News

Karol III na procesji żałobnej
LOIC VENANCE/AFP/East News

Karol III oddaje honory Elżbiecie II
MARTIN MEISSNER/AFP/East News

Camilla, Kate, Karol, Meghan, William, Harry
EastNews
Newsy
Rozwód w rodzinie królewskiej! Brytyjczycy są w szoku!
"Za murami pałacu dzieje się znacznie większy dramat"

  To się nie dzieje naprawdę! Czy w rodzinie królewskiej dojdzie do kolejnego rozwodu? Zagraniczne media nie mają wątpliwości. Związek księcia Karola i księżnej Camilli lada moment przejdzie do historii. Według magazynu New Idea następca brytyjskiego tronu i jego żona podpisali już dokumenty rozwodowe. Dlaczego para po 14 latach szczęśliwego małżeństwa postanowiła się rozstać?    Książę Karol rozwodzi się z Camillą!?   Książę Karol i księżna Camilla na ślubnym kobiercu stanęli 9 kwietnia 2005 roku. Para poznała się jednak sporo wcześniej,  już w latach 70. Los nie sprzyjał jednak zakochanym. Camilla została żoną wojskowego, Andrewa Bowlesa, a Karol związał się z Dianą Spencer. Para ponoć przez lata nie mogła o sobie zapomnieć. Ukrywali swój romans, ze względu na małżonków i dzieci, a później śmierć księżnej Diany...  Po wielu latach sekret w końcu wyszedł na jaw, a Brytyjczycy świętowali kolejny ślub następcy tronu. Księżna Kornwalii nie od razu zyskała sympatię poddanych, ale z biegiem lat synowa Elżbiety została zaakceptowana. Małżeństwo podobno od dłuższego czasu przeżywa kryzys. Podjęło już decyzję o rozwodzie! Skąd to wiemy? Podczas gdy cały świat ma obsesję na punkcie kłótni Kate i Meghan, za murami pałacu dzieje się znacznie większy dramat. Karol i Camilla mają wkrótce ogłosić rozwód. Podpisali dokumenty i prawie się nie widują, poza 70. urodzinami księcia , gdy królowa poprosiła jego żonę, aby nie wywoływać spekulacji" - twierdzi źródło gazety. Księżna Camilla u boku Karola nie była już widziana od dłuższego czasu. Jej nieobecność na ślubie księżniczki Eugenii wytłumaczono innymi zobowiązaniami, a podczas świąt Bożego Narodzenia u królowej podano, że księżna chorowała. Czy plotki są prawdziwe?   Zobacz też:  Księżna Meghan zabrania...

Królowa Elżbieta na zdjęciu z okazji 70. urodzin Karola
Instagram
Newsy
Co się dzieje z Elżbietą II?! Zabrakło jej na bardzo ważnym zdjęciu z okazji 70. urodzin Karola!
Co się dzieje z Elżbietą II?! Zabrakło jej na bardzo ważnym zdjęciu z okazji 70. urodzin Karola!

  Pojawiło się nowe zdjęcie rodziny królewskiej! Zostało opublikowane z okazji 70. urodzin księcia Karola , a już niedługo BBC wyemituje film biograficzny o życiu syna królowej Elżbiety II . Urocze zdjęcie szybko obiegło internet, ale na uwagę zasługuje pewien szczegół. Dlaczego na zdjęciu nie ma królowej? Zobaczcie, jaka jest prawda...   Zobacz:  Najnowsze zdjęcia rodziny królewskiej. Zobacz, jak teraz wygląda książę Louis!   Dlaczego królowej Elżbiety II nie ma na rodzinnym zdjęciu? Okazuje się, że decyzja pochodzi od samej królowej. Elżbieta doskonale zdaje sobie sprawę ze swojego wieku i pozwala młodszemu pokoleniu odgrywać ważne role, oczywiście na tyle, na ile jest to możliwe. Nie bez powodu pozostał też fakt, że na zdjęciu zobaczymy Karola z Camillą. To sygnał, że nie jest to już tak tradycyjny model rodziny, jaki panował w monarchii jeszcze kilka lat temu.   Nowa rola księżnej Sussex w rodzinie królewskiej Ważną funkcję otrzymała też Meghan Markle . Królowa zdecydowała, że będzie ona pełniła ważną funkcję w programie Young Leaders, promującym najmłodsze talenty ze Wspólnoty Narodów. Ta rola sprawiła, że księżna Sussex została wyróźniona i jej rola w rodzinie królewskiej jest znacząca!   Zobacz:  Fani rodziny królewskiej są zszokowani. Królowa Elżbieta II niebawem abdykuje?!   Podoba Wam się najnowsze zdjęcie rodziny królewskiej? Czy decyzja, że nie pojawi się na nim królowa Elżbieta jest słuszna?         Wyświetl ten post na Instagramie.                   🎂 Wishing a very Happy 70th Birthday to The Prince of Wales! #HappyBirthdayHRH Two new photographs of The Prince of Wales and his family, taken by @ChrisJacksonGetty in...

królowa Elżbieta II, księżna Diana
East News
Newsy
Królowa Elżbieta II nienawidziła księżnej Diany?!
Teraz wszystko jest już jasne!

  Wokół brytyjskiej rodziny królewskiej od dawna krąży wiele plotek i teorii spiskowych. Najwięcej tych ostatnich bez wątpienia dotyczyło księżnej Diany i jej relacji z rodziną, zwłaszcza z księciem Karolem i jego matką, królową Elżbietą II . Wielu miłośników teorii spiskowych wierzy do tej pory, że królowa Elżbieta II nienawidziła Diany! Jaka jest prawda? Zobacz:  Królowa Elżbieta po raz pierwszy skomentowała związek Karola i Camilli! Jej słowa dają do myślenia   Czy Elżbieta II naprawdę nienawidziła Diany? Choć ciężko znaleźć tak urocze zdjęcia roześmianej królowej Elżbiety II z księżną Dianą, jak jej najnowsze u boku Meghan Markle czy księżnej Kate, to jednak mylą się ci, którzy sądzą, że Elżbieta nienawidziła Diany i oskarżała ją o rozpad małżeństwa z jej synem. Dzięki najnowszemu dokumentowi o rodzinie królewskiej "Princes of the Palace" poznaliśmy prawdę! Wielkim błędem byłoby powiedzieć, że królowa obwiniała księżną Dianę za to, co poszło nie tak. Ona i jej mąż, książę Filip, większą część winy zrzucają na księcia Karola, który był w tamtych czasach oddany emocjonalnie innej kobiecie i nie była to tajemnica - powiedział powiedział biografista Robert Lacey.  Co ciekawe, księżna Diana mogła wręcz liczyć na specjalne względy królowej, pomoc i wsparcie. Jako jedyna pozwalała sobie odwiedzać królową bez wcześniej umówionego spotkania! Nikt nie odwiedzał królowej bez umówionego spotkania, ale Diana zwykła czekać, aż ostatni z gości monarchini wyjdzie. Potem wchodziła do środka i płakała: „Wszyscy mnie nienawidzą. Nienawidzę mojej siostry, nienawidzę mojej matki, nienawidzę mojego męża”. Królowa nie była przyzwyczajona do takiego zachowania, do takiej moralnej konfrontacji z bolesną prawdą. Nie wiedziała jak sobie z tym poradzić, ale nie powstrzymywała jej przed...

Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Partner
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Partner
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Partner
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik